Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

aw12

New member
TYNIO napisał:

"100Hz – wyłączony ( w trybie gry)

czyli w sumie 3 pozycje brak opcji ustawiania
Mi to akurat nie przeszkadza"

No niestety dla mnie to kompletna porażka, testowałem 100Hz na sonyW4500 w grach fpp/tpp przy szybkim poruszaniu kamerą i różnica jest... OGROMNA !!! Przy 100Hz na full obraz nigdy się nie rozmywa i nie skacze.
Napiszcie prosze ze da się włączyc 100Hz w trybie gra (gdzie jest niski input lag) bo prawie ten tv kupiłem....

ps.wg mnie w oglądaniu filmów\sportu 100Hz ma baaardzo małe znaczenie, no chyba ze ktos szuka lekkich rozmyc obrazu na 3-cim planie i mu to przeszkadza
 

michal102

New member
Koniec końców właśnie kupiłem 32B650:krol:
Z tego co widzę nie mam żadnych bad/dead pixeli, za to matryca w górnej części jest luzna i "lata" przy nawet bardzo delikatnym wycieraniu z kurzu.
Teraz pora na PS3.
Wipeout HD, Gran Turismo 5, Fifa 09 wyglądają bardzo dobrze, ale jakiejś wielkiej przepaści w porównaniu do mojego starego Samsunga 26R82B niema. Szczególnie boli brak możliwości ustawienia 100Hz podczas korzystania z trybu Gra. Jeśli natomiast nie włączymy trybu GRA to wtedy input lag jest K-A-T-A-S-T-O-F-A-L-N-Y!!!
Początkowo myślałem, że ludzie to wyolbrzymiają i nie jest to takie uciążliwe, ale jednak bez trybu Gra nieda się grać:(

Teraz korzystam z tego TV jako monitora do kompa i szczerze to jestem strasznie zawiedziony. Kolory śą jakieś takie wyprane, czerni praktycznie brak i w ogóle obraz jest nie ostry. Ale to może tylko kwestia odpowiednich ustawień i problem zniknie. Dodam, że mój stary Samsung radzi sobie z kompem doskonale (kabel DVI-HDMI)

To tyle narazie, wracam do testów:)


To co napisałem w sprawie kompa jest już nie ważne:D
Oto moje ustawienia dla rozdziałki Full HD 60Hz po kablu DVI-HDMI
Tryb: Standardowy
Podświetlenie: 0
Kontrast: 95
Jasność: 30
Kontrast dyn: średni

Kompa podłączyłem do gniazda HDMI nr. 3 i zmieniłem nazwę na PC.
 
Ostatnia edycja:

neo2006a

New member
michal102 napisał:
[...]

To co napisałem w sprawie kompa jest już nie ważne:D
Oto moje ustawienia dla rozdziałki Full HD 60Hz po kablu DVI-HDMI
Tryb: Standardowy
Podświetlenie: 0
Kontrast: 95
Jasność: 30
Kontrast dyn: średni

Kompa podłączyłam do gniazda HDMI nr. 3 i zmieniłem nazwę na PC.

Mozesz podzielic sie dokladniejszymi wrazeniami co do jakosci obrazu?
Czy wystepuje input lag w trybie PC ?
 

michal102

New member
W trybie PC input laga nie widać. Ustawienia które podałem są dobre do przeglądania netu itp. Ekran nie "daje" wtedy tak po gałach. Jak się ogląda na nich filmy lub gry to nie wiem. Ja oglądam filmy tylko na BD i ewentualnie MKV a do tego świetnie spisuje się moja PS-trójka a pod nią mam inne ustawienia obrazu. Tutaj należą się wielkie brawa dla Samsunga, że można dać różne ustawienia dla każdego urządzenia osobno.
Co do jakości obrazu... no cóż - ryje beret i tyle:D
Widać bardzo dużo detali w ciemnych scenach, a do tego czerń jest głęboka. Co do tych 100Hz w trybie gry to trochę przesadziłem - nie jest to do gier potrzebne i tyle. Pograłem trochę w GT5P z załączonym 100Hz (tryb gry wył.) i wszystko wydaje się jakieś takie sztuczne - tak jakby samochody unosiły się nad torem.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego telewizorka.
Szkoda jedynie, że to tylko 32"

Aha, kupiłem w MediaMarkt w Katowicach za 2700zł.
 

stalmi

New member
Wieszanie na ścianie

Czy ktoś z Was wieszał 40B650 na ścianie? Z tyłu są 4 dziury na śruby, tylko, że są one bardzo blisko siebie, praktycznie w środkowej części pleców nie po czterech rogach. Trochę mnie to dziwi. Są też cztery jakby nie wywiercone dziury i są one właśnie w czterech rogach. Nie wiem czy próbować je jakoś "przepchać" czy wieszać na tych środkowych?
 

herbi626

New member
stalmi napisał:
Czy ktoś z Was wieszał 40B650 na ścianie? Z tyłu są 4 dziury na śruby, tylko, że są one bardzo blisko siebie, praktycznie w środkowej części pleców nie po czterech rogach. Trochę mnie to dziwi. Są też cztery jakby nie wywiercone dziury i są one właśnie w czterech rogach. Nie wiem czy próbować je jakoś "przepchać" czy wieszać na tych środkowych?


Te cztery otwory na śruby w czesci srodkowej to prawdopodobnie znormalizowany system VESA 200 x 200 do zawieszenia TV na uchwycie na scianie!!!
I nie staraj sie próbowac jakos "przepychac" cokolwiek... chyba,ze nie zalezy Ci na gwarancji!!
Pozdrawiam
 

edrjen

New member
stalmi napisał:
Czy ktoś z Was wieszał 40B650 na ścianie? Z tyłu są 4 dziury na śruby, tylko, że są one bardzo blisko siebie, praktycznie w środkowej części pleców nie po czterech rogach. Trochę mnie to dziwi. Są też cztery jakby nie wywiercone dziury i są one właśnie w czterech rogach. Nie wiem czy próbować je jakoś "przepchać" czy wieszać na tych środkowych?
U mnie wisi.. od tygodnia.. i.. wciaz wisi ;) vesa 200x200,pochylony o 15 stopni w dol, uchwyt kupilem na allegro za 60zl, polecam :)
 

zibi13.33

New member
Ja sie pochwale ,odbieram nowego le 46 B650 za 4200 zl ale to cena po kosztach ,po znajomosci i tylko dla mnie,czy do HD z cyfry trzeba dokupic kabel i jaki?chce tez wziasc Nke to pewno od razu 2 kable? Porownywalem ten tv z modelami nowszymi 7 i 8 seria na ledach i maja gorsze obrazy i potwierdzili tez to sprzedawcy jak ogladalem w Media M.Media Mark to faktycznie sklep dla idjotow cena za ten tv 6999,
 

rudy

New member
Chwalipięta w kącie stała i odpowiedzi nie dostała.A tak na poważnie,to na tym forum, na stronie głównej jest taki temat ,,jak podłączyć"i wystarczy trochę poczytać,żeby wszystkiego się dowiedzieć.Użytkownicy forum podają ceny po to ,aby jeden drugiemu pomóc,a Twoim przypadku,podejrzewam takiej pomocy nie uzyskamy.Bo to jest tv po kosztach,po znajomości i tylko dla Ciebie.Aha,nie pomyśl tylko,że kupując tv za 4200zł jesteś Einsteinem,skoro ci co kupują za 6999zł są idiotami.Pozdrawiam.
 

Tynio

New member
vibor napisał:
u mnie też się rusza głównie po rogach jak się ściera kurz to słychać takie delikatne pukanie/uginanie matrycy ( oczywiście nic na siłę i przy delikatnym traktowaniu :) ) - 32B650 , pisałem o tym zaraz po zakupie kila stron wcześniej ( ok 26 marca)

EUREKA !!!

Jak to przed świętami trzeba sprzątać.
A jako że TV wycieram, co 2-3 dni (strasznie przyciąga kurz ten model)
I zawsze przy wyłączonym LCD to matryca się ruszała.
Wczoraj oglądałem film i sprzątałem TV był włączony ponad 2-3 godziny biorę się za wycierania a tu nagle !!
Nic się nie rusza w rogach i matryca idealnie „leży” w obudowie dodam, że kilka razy sprawdzałem i wszystko było OK.
Dziś z rana przy wyłączonym TV patrzę i rusza się.
Wniosek sam się nasuwa, że tak ma być, bo się coś musi rozszerzać pod wpływem temperatury ;)

Tynio

Pozdrawiam
 

vibor

New member
Tynio napisał:
EUREKA !!!

Jak to przed świętami trzeba sprzątać.
A jako że TV wycieram, co 2-3 dni (strasznie przyciąga kurz ten model)
I zawsze przy wyłączonym LCD to matryca się ruszała.
Wczoraj oglądałem film i sprzątałem TV był włączony ponad 2-3 godziny biorę się za wycierania a tu nagle !!
Nic się nie rusza w rogach i matryca idealnie „leży” w obudowie dodam, że kilka razy sprawdzałem i wszystko było OK.
Dziś z rana przy wyłączonym TV patrzę i rusza się.
Wniosek sam się nasuwa, że tak ma być, bo się coś musi rozszerzać pod wpływem temperatury ;)

Tynio

Pozdrawiam
niestety u mnie nadal puka a gra od rana non stop, może to szyba tak stuka
 

tresor

New member
Witam , panowie i panie mam problem z napisami , dlaczego jedne napisy w formacie .txt czyta , a inne nie rowniez w formacie txt , dodam ze nazwa filmu jak i plik z napisami jest taki sam , na komputerze tego problemu nie ma. Proszę o odpowiedz bo może coś zle robie ?
 

orionez

New member
tresor napisał:
Witam , panowie i panie mam problem z napisami , dlaczego jedne napisy w formacie .txt czyta , a inne nie rowniez w formacie txt , dodam ze nazwa filmu jak i plik z napisami jest taki sam , na komputerze tego problemu nie ma. Proszę o odpowiedz bo może coś zle robie ?
Są dwa formaty napisów klatkowy i czasowy. Otwórz plik txt i jeżeli linia napisów zaczyna się od formatu 00:00:00 jest to format czasowy, a jak zaczyna się tak {000}{000} jest to format klatkowy. Zobacz który format działa i prze konwertuj napisy np. programem subedit.
 

tresor

New member
orionez napisał:
Są dwa formaty napisów klatkowy i czasowy. Otwórz plik txt i jeżeli linia napisów zaczyna się od formatu 00:00:00 jest to format czasowy, a jak zaczyna się tak {000}{000} jest to format klatkowy. Zobacz który format działa i prze konwertuj napisy np. programem subedit.

Dzieki za info , a mam jeszcze pytanie jak w subedit zmienić format napisów z czasowego na klatkowy , bo prawdopodobnie czyta napisy klatkowe.
 

abezus

New member
Napisy->Konwertuj format napisow i dalej ustawiasz... Oczywiscie najpierw musisz zaladowac napisy ktore chcesz zmienic.
Pozdrawiam.
 

duzyCZARNY

New member
aby powrocic do trybu DOM przeba: nacisnij przycisk głośności na telewizorze. Gdy pojawi sie menu ekranowe głośności, nacisnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk MENU znajdujący sie na panelu telewizora. Teraz telewizor powinien trzymac ustawienia
 

duzyCZARNY

New member
Z trybu SKLEP do trybu DOM

aby powrocic do trybu DOM przeba: nacisnij przycisk głośności na telewizorze. Gdy pojawi sie menu ekranowe głośności, nacisnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk MENU znajdujący sie na panelu telewizora. Teraz telewizor powinien trzymac ustawienia
 

besi

New member
b650 płyta CD

mam pytanie - czy może mi ktoś powiedzieć co znajduje się na płycie CD dołączonej do samsunga LE32B650 - kupiłem ten lcd lecz w moim zestawie zabrakło płyty a jak podaje instrukcja konfiguracja sieci wymaga płyty -
lub skąd można pobrać zawartość tej płyty
besi.......
 
Do góry