Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

M

Magnus

Guest
Czy ktoś z was porównywał może LE32B650 z LE32A551? Oba modele sa bardzo chwalone.
Różnica w cenie to ok 700zł. Natomiast w sprzecie to Tuner cyfrowy MPEG4 i odtwarzacz filmów w B650.

Zakładajac że TV kupuje na najbliższe 5-10 lat jaki będzie pożytek z tunera w przyszłości. Jak to będzie wyglądało z Naziemną TV Cyfrowa?
Rozumiem że podstawowe darmowe pakiety powinny działać ale co z kodowanym przekazem jeżeli taki będzie. W TV chyba nie ma miesca na karte dostepową. Będe musiał dokupić zewnętrzny tuner?

Przeczytałem we wczesniejszych postach że odtwarzacz filmow sprawuje się calkiem dobrze wiec jest to tez ciekawy dodatek do TV. Jaki support firmware ma Samsung, czy wypuszczają czesto aktualizacje i poprawiają wykryte błędy? Martwi mnie brak DTSu na wyjściu cyfrowym licze że zostanie to dopracowane w przysżłsoci.

Może ktoś wie na jakim chipie jest zrobiony odtwarzacz filmów? W instrukcji obsługi jest dołaczona licencja GPL i informacja ze używają linuksa więc daje to nadzieje że z czasem oprogramowanie stanie się bogatsze w funkcje albo drogą oficjalna albo przez nieoficjalne modyfikacje.
 

Tynio

New member
Dobra
Nadszedł czas by przekazać kilka info, co do konsol standardzie SD (Wii, PS2 czy stare Xbox360 – bez HDMI)
Sprawa wygląda następująco po prawie rocznej przerwie wyciągnąłem starą, ale jak na te czasy jarą konsolę PS2 i przewodzik Component
Co mi się ujawniło ?? niestety gorszy obraz niż na starym Samsungu 26” (tam jednak nie widać niedociągnięć, jakie są w starszej generacji konsoli
Choć nie ukrywam, że i tak byłem pod wrażeniem jak odpaliłem Godwar gorzej było już na Burnout.
Moja zdanie jest takie, że jest dobrze i lepiej grać na 32” niż na starym CRT 21” 4:3
Dziwęki jest ok. i tu starczają głośniki stereo (chyba, że gra ma 5.1)
Ale do rzeczy ustawiania były na standardzie i niestety widać i można odczuć input lag (może nie jakiś wielki, ale jest)
Pobawiłem się , porozwalałem troszkę aut (super zabawa byłą) i nadszedł czas by zobaczyć jak się spisuje konsola po włączeniu opcji GRA i tu już jest lepiej (wydaje mi się, że dalej jest lekki lag, ale już jest lepiej) Grało się super i tak spędziłem ponad 1h przy Burnoucie potem na chwilkę Godwar i widać, że a gra już wyciska maxa z PS2 grafika fajna obraz super a do tego ten miodek wylewający się z LCD
Moje zdanie jest takie, że nawet na kablu Component ten model daje sobie radę i można kupić go nie tylko do oglądania filmów DVD czy grania w PS3, ale też do PS2 (nie wiem jak by to wyglądało na Wii, ale myślę, że lepiej lub przynajmniej tak samo)

Macie jakieś pytania konsolowcy ?? pisać postaram się pomóc lub odpowiedzieć na jakieś „łatwe” pytania

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marsz99

New member
duzyCZARNY napisał:
Witam!! Mam problem z B650 gdyż nie trzyma ustawien użytkownika. Po włączeniu telewizora zmieniam ustawienia na STANDARDOWE a po jakiś 10min telewizor sam przełącza sie na ustawienie kontrastu DYNAMICZNEGO (czyli wszystko na max), tak samo jest po wył. i wł. Kontaktowałem sie ze sprzedawcą i ten twierdzi ze mam włączony Tryb SKLEPOWY ale sam nie wie jak go wyłaczyć. Czytałem w instrukcji ale nic nie znalazłem i nic dziwnego bo zajmuje 3 kartki a w Necie nie moge znaleść. Może ktoś wie o co chodzi???? PROSZE POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!

powinieneś mieć dołączoną instrukcję na penie.. ponadto w necie (tak w necie) na stronie samsunga jest opis tego modelu i szczegółowa instrukcja ... miłej lektury.. bo bez tego ciężko ci może być początkowo ustawić TV o czym świadczy Twój post...
 

Tuzin695

New member
Zastanawiam się nad kupnem 32b650, sony 32w4000, sharpa 32dh77e albo 32xl8e. Telewizor będzie używany ze zwykłą kablówką (narazie, później pewnie cyfra+ albo n) i komputerem (pod HDMI). Odległość 2 - 2,5m. Słońce będzie świecić w tył telewizora, ale rzadko używam telewizora w dzień. Zależy mi na dobrej jakości obrazu. Budżet wynosi 2700 zł
 

bzyku760715

New member
duzyCZARNY napisał:
Witam!! Mam problem z B650 gdyż nie trzyma ustawien użytkownika. Po włączeniu telewizora zmieniam ustawienia na STANDARDOWE a po jakiś 10min telewizor sam przełącza sie na ustawienie kontrastu DYNAMICZNEGO (czyli wszystko na max), tak samo jest po wył. i wł. Kontaktowałem sie ze sprzedawcą i ten twierdzi ze mam włączony Tryb SKLEPOWY ale sam nie wie jak go wyłaczyć. Czytałem w instrukcji ale nic nie znalazłem i nic dziwnego bo zajmuje 3 kartki a w Necie nie moge znaleść. Może ktoś wie o co chodzi???? PROSZE POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!

witam..naciś pogłaszanie na tv( nie na pilocie) a pużniej przytrzym menu, też na tv i zmienisz z sklepu na standart....
 

Tynio

New member
michal102 napisał:
michal102 napisał:

możesz podać jakie opcje poprawy obrazu są niedostępne w trybie GRA?


Obraz
Tryb – tylko standardowy może być ustawiony
Opcje obrazu
Tryb filmowy – wyłączony
100Hz – wyłączony

czyli w sumie 3 pozycje brak opcji ustawiania
Mi to akurat nie przeszkadza ;)

Tynio

Pozdrawiam
 

Magol71

New member
Telegazeta

Witam !!
Mam pytanie dotyczące telegazety w tv samsung le40b650 problem wygląda tak :
Włanczam telegazetę , i potem nie da sie z niej wyjść niewiem czy coś jest popsute czy tak jest ?
Prosze o Pomoc !!!!
 

Magol71

New member
telegazeta

kurczak80 napisał:
Naciśnij telewizorek na pilocie. A tak na przyszłość instrukcja się kłania.

przed chwilą włączyłem telegazetę i nacisnąłem ten telewizorek i nic nie reaguje. dalej jest tak jak jest (czyli telegazeta włączona) instrukcję studiowałem dokładnie
 
Ostatnia edycja:

marsz99

New member
lukaszsk napisał:
u mnie nie bardzo chce dzialac ta kombinacja. Ktos ma inne sposoby ?
napisałem chwile wcześniej

------------
powinieneś mieć dołączoną instrukcję na penie.. ponadto w necie (tak w necie) na stronie samsunga jest opis tego modelu i szczegółowa instrukcja ... miłej lektury.. bo bez tego ciężko ci może być początkowo ustawić TV o czym świadczy Twój post...
----------------
i jest jak byk w instrukcji => w menu, funkcja plug & play - wybiersza te opcje ustawień - i dalej powinieneś mieć możliwość wyboru dom lub sklep
albo (uzupełniając to co napisał bzyku..)

"Jeśli urządzenie ustawiono przypadkowo w trybie Tryb sklep., aby powrócić
do trybu Tryb dom. (Standard): Naciśnij przycisk głośności na telewizorze. Gdy
pojawi się menu ekranowe głośności, naciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund
przycisk MENU znajdujący się na panelu telewizora "

 
Ostatnia edycja:

grzechodg

New member
Ceny LE40B650 w MM Śląsk

MM - CHorzów 4.999
MM - Czeladź 4.999
MM - Katowice 4.499

od 09.04 do 11.04 trwa promocja bez VAT.
Wczoraj kupilem LE40B650 w Katowicach za 3.687 zł.
Generelnie w MM jest duza dezinformacja odnosnie promocji.
Rownolegle trwa promocja na bony (50 zł za 500 zł wydanych). Pani w informacji powiedziała, ze obie promocje sie nie lacza.
Musialem sie ostro wykłucić o swoje :) bony dostalem (350zł ) i kolejni tez dostawali (jak sie upomnieli :) )

Podsumowujac.
Komus w dziale marketingu MM chyba sie oberwie za TAKĄ promocje.
Za swojego Samsunga zaplacilem liczac bony 3337 zł. Czy ktoś kupil taniej ???
 

amadeo

New member
Magnus napisał:
...
Rozumiem że podstawowe darmowe pakiety powinny działać ale co z kodowanym przekazem jeżeli taki będzie. W TV chyba nie ma miesca na karte dostepową.
B650 posiada, jak i wiele innych TV, złącze CI na kartę dostępową.

Magnus napisał:
W instrukcji obsługi jest dołaczona licencja GPL i informacja ze używają linuksa ...
Przypuszczam, że USB i wszystko co jest z tym związane obsługuje Linux. Nie tylko u Samsunga ale także w innych firmach np. Sharp, Philips, Sony. Zobacz przykładowo w jakim sprzęcie Sony używany jest Linux:
http://www.sony.net/Products/Linux/Download/search.html
 

maxxl

New member
Gratuluję baaaardzo korzystnego zakupu ;) Dzwoniłem wczoraj po wszystkich MM na Śląsku i nigdzie nie było 40B650. Nie wiem jak udało ci się kupić. O której tam byłeś? Dzisiaj też sprawdzałem i nigdzie nie ma.
 
Ostatnia edycja:

grzechodg

New member
maxxl napisał:
Gratuluję baaaardzo korzystnego zakupu ;) Dzwoniłem wczoraj po wszystkich MM na Śląsku i nigdzie nie było 40B650. Nie wiem jak udało ci się kupić. O której tam byłeś? Dzisiaj też sprawdzałem i nigdzie nie ma.

Bylem juz przed otwarciem, 3 w kolejce do RTV.
 

lukaszsk

New member
grzechodg napisał:
Bylem juz przed otwarciem, 3 w kolejce do RTV.
Mi tez niestety nie udało się nigdzie znaleźć modelu 40" za to żeby było śmieszniej w chorzowie kosztował 4999zł a w Katowicach już tylko 4499zł (ceny przed promocją). Musiałem się zadowolić egzemplarzem z ekspozycji 37" w Katowicach neistety bonów nie otrzymałem :(( cene 3277zł
 
Do góry