Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

Tommy_M
A jak wygląda sprawa z tą świecącą jak psu jajca matryca?? Nie przeszkadza to w oglądaniu??
Waham się między szajsungiem i sony W4000, i nie wiem na co się zdecydować ;-((
 

Tynio

New member
Tommy_M - Co do trybu GRA niestety sporo tego się tam wyłącza a szkoda można by protestować, ale myślę, że to przez ten bajery 100Hz czy opcja FILM 24 klatki powoduje właśnie takie opóźnienia. Wyłącza też jakieś opcje z obrazu, ale tak jak piszesz po włączeniu GRA nie ma, co się czepiać oraz obraz wyraźnie jest lepszy niż w DH77E
Co do obrazu DVD, ale z PS3 jest ładny, (czego nie mogę powiedzieć już o tym samym materiale z nagrywarki DVD firmy Samsung – jakiś najnowszy model) DVD-R HDD Samsunga super dogadują się dzięki opcji Anynet + ale jednak sygnał przez HDMI nie daje znacznej oprawy w stosunku do EURO (słabe skalowanie)
Mam też DVD Pioneer podłączony component i obraz też nie jest super
Czyli jak widać na PS3 obraz przy materiale DVD jest rewelacyjny.
Co do KZ2 lub COD5 to polecam jakieś misje gdzie jest bardzo ciemno
Byłem w szoku (w porównaniu do mojego starego Samsunga R72B) jak dużo tam detali
Obraz tak można ustawić, że nie razi, ale widać szczegóły (brak takiej możliwości było na najnowszym Sharpie DH77E)
Myślę, że to błyszcząca matryca tu zdaje egzamin, (choć obawiałem się jakiś odbić to jednak u mnie występuję minimalnie –jak pisałem wcześniej )
Co do pilota to starsze modele były dużo ładniejsze i funkcjonalne tu troszkę zbadziewili, ale niestety nie ukrywam, że i obudowa jest jak dla mnie brzydka i wielka (dzięki temu zabiegowi LCD wydaje się na większy niż te 32”) Sharp bardziej mi pasował wizualnie, bo sprawiał wrażenie mniejszego i zgrabniejszego (mam za mały pokój i ten LCD odrazy rzuca się w oczy)
Co do buczenia jest, ale ja polecam wyłączyć wszystko w nocy ,zamknąć okno i będzie słychać – tylko czy faktycznie jest to tak denerwujące ? czy tylko Samsung tak ma ?

Jayu - co do dźwięku powiem, że opcje pozostały takie same jak w starym Samsungu( korektor, opcje podbicia dźwięku przestrzennego) Tonacja lepszy w porównaniu do starego samsunga oraz lepiej niż w Sharpie jednak trzeba uważać z podbiciem basów, bo nagle można usłyszeć nie przyjemne dźwięki charczenia przy dużej głośności.
Testowane było na materiale DIVX oraz TV ale co mi się podoba jak podłączysz coś przez HDMI i ma sygnał 5.1 (może to być PS3 czy SAT N lub, DVD) wyprowadzając przewodem optycznym z LCD do Amplitunera masz dźwięk na TV oraz we wzmacniaczu – jak dla mnie super rozwiązanie (szkoda, że nie przesyła DTS)
Menu reaguje z lekkim opóźnieniem, ale bez przesady kanały przetłaczają się szybko głośność płynna, ale tyle ile jest tam opcji i bajerów to szok (brak jednak opcji z napisami by były na jakimś tle lub zmiana kolorów napisów)

Janokl – opcja podłączenia pendriva czy czytnika kart pod USB w TV jakoś mało mnie interesowało (mam DVD, który fajnie odtwarza Divx-y)
Ale skusiłem się by zobaczyć jak to działa i okazało się, że obraz jest lepszy, co mnie bardzo uszczęśliwiło ;) też miałem problemy z napisami, ale jak na razie zlałem to i nie oglądam tego filmu

Lolekanabolek – mi to nie przeszkadza ja się przyzwyczaiłem po około 2h do tego
Jednak wszystko zależy jak będzie stał TV oraz jak będzie padać światło mi nie przeszkadza i jest wszystko OK

Już raz pisałem, ale może umknęło
Czy macie tak w swoich LCD, że matryca „rusza” się w tym TV (u mnie najbardziej góra w rogach) Wygląda jak by ktoś nie dokręcił jej do obudowy (sprawdzałem i tyczy się to 32”)
Jeszcze moje zdanie, co do sygnału ze zwykłej anteny (kablówka) okazuje się, że jest średnio

Ja jak kilku innych użytkowników tego modelu jestem zadowolony dziś lub jutro podłączę konsole przez Componet i napiszę jak się na tym wyjściu gra

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tommy_M

New member
lolekanabolek napisał:
Tommy_M
A jak wygląda sprawa z tą świecącą jak psu jajca matryca?? Nie przeszkadza to w oglądaniu??
Waham się między szajsungiem i sony W4000, i nie wiem na co się zdecydować ;-((
Moim zdaniem zdecydowanie Szajsung i powiem Ci dlaczego ja nie wybrałem w4000 na który byłem zdecydowany chyba od listopada:
1. Obraz na kanałach SD (a jednak 90% masz takich kanałów) - bardzo średni na Sony
2. 50Hz !!! + nie wiem czy tylko ja tak mam, ale niestety kamera idąca w bok tak klatkuje w Sony, że ja bym nie dał rady - główny powód u mnie.
3. Paradoksalnie Sony z Sony Playstation 3 wcale nie radzi sobie idealnie pod kątem obrazu.
4. Jednak konstrukcja już trochę posunięta w czasie.
 

Tommy_M

New member
Tynio napisał:
Tommy_M - Co do trybu GRA niestety sporo tego się tam wyłącza a szkoda można by protestować, ale myślę, że to przez ten bajery 100Hz czy opcja FILM 24 klatki powoduje właśnie takie opóźnienia. Wyłącza też jakieś opcje z obrazu, ale tak jak piszesz po włączeniu GRA nie ma, co się czepiać oraz obraz wyraźnie jest lepszy niż w DH77E

Zdecydowanie lepszy - mam świeżo za sobą Wipeouta HD na sharpie i wczoraj na Samsungu .... niebo a ziemia na korzyść Samsunga. Żeby zagrać na ustawieniach "no niech będzie" na Sharpie kosztowało mnie to sporo ustawień. Wczoraj grałem chwile na defaulcie - było tak dobrze, z e nie chciało mi się zmieniać.


Tynio napisał:
Co do obrazu DVD, ale z PS3 jest ładny, (czego nie mogę powiedzieć już o tym samym materiale z nagrywarki DVD firmy Samsung – jakiś najnowszy model) DVD-R HDD Samsunga super dogadują się dzięki opcji Anynet + ale jednak sygnał przez HDMI nie daje znacznej oprawy w stosunku do EURO (słabe skalowanie)
Mam też DVD Pioneer podłączony component i obraz też nie jest super
Czyli jak widać na PS3 obraz przy materiale DVD jest rewelacyjny.

Ja oglądam wszystko (DVD, Divix, avchd, BR) z PS3 także nie narzekam - na prawdę świetny obraz (podłączony bardzo dobrym kablem hdmi)

Tynio napisał:
Obraz tak można ustawić, że nie razi, ale widać szczegóły (brak takiej możliwości było na najnowszym Sharpie DH77E)

Dokładnie tak. To jest prawdopodobnie rzecz która pierwsza rzuca się w oczy - niezła czerń a wciąz widac szczegóły, na Sharpie masz bardzo rozlaną czerń "maskującą" wszystko. A w zasadzie to taki ciemny granat...


Tynio napisał:
Myślę, że to błyszcząca matryca tu zdaje egzamin, (choć obawiałem się jakiś odbić to jednak u mnie występuję minimalnie –jak pisałem wcześniej )
Powiem szczerze, że mnie w ogóle nie przeszkadza - znacznie dziwniej wygląda ta matryca przy większych obrazach, a do tego potęguje "dziwaczność" sklep gdzie wiele źródeł światła operuje na nią.

Tynio napisał:
Co do pilota to starsze modele były dużo ładniejsze i funkcjonalne tu troszkę zbadziewili, ale niestety nie ukrywam, że i obudowa jest jak dla mnie brzydka i wielka (dzięki temu zabiegowi LCD wydaje się na większy niż te 32”)

Pilot - jak już pisałem - dla mnie masakra. Ale co do tego zabiegowi z wielkością - ZGADZAM się z Tobą w 100% - Samsung ma prawie 5,5cm więcej w szerokości (wysokośc nie sprawdzałem, bo mniej mnie interesowało to) - przez szybę która wystaje na wszystkie kierunki - efekt taki, że ja musiałem przesuwać szafę i robić miejsce na bezsensowne centymetry, ale efekt osiągnięty - ewidentnie wydaje się większy (o to chyba chodziło projektantom).

Tynio napisał:
Co do buczenia jest, ale ja polecam wyłączyć wszystko w nocy ,zamknąć okno i będzie słychać – tylko czy faktycznie jest to tak denerwujące ? czy tylko Samsung tak ma ?
Aż tak to nie będe robił bo po co? Oglądam raczej z głosem rzeczy, a okno to mam akurat otwarte 365 dni w roku także musiałbym sztucznie zmieniać nawyki żeby usłyszeć to buczenie (choć ono jest bo sprawdziłem) - dodatkowo ja oglądam z odległości 2,5m także nie słyszę tego normalnie w ogóle.
Tynio napisał:
Menu reaguje z lekkim opóźnieniem, ale bez przesady kanały przetłaczają się szybko głośność płynna, ale tyle ile jest tam opcji i bajerów to szok (brak jednak opcji z napisami by były na jakimś tle lub zmiana kolorów napisów)
Kanały jak na LCd całkiem ok, ale ja mam normalne skskanie i brak płynności jak zmieniam opcje w menu i to mnie trochę irytuje, ale na porawdę to jest totalny margines.
Tynio napisał:
Jeszcze moje zdanie, co do sygnału ze zwykłej anteny (kablówka) okazuje się, że jest średnio
Tutaj ja jestem zadowolony, oceniam raczej po tych lepszych kanałach, dzisiaj podłączę N'kę to na prawde zobaczę jak to wygląda, bo wczoraj na kabelku ze zwykłym UPC było i tak ok, ale przecież na dniach już nie będe miał tego sygnału.
 

marsz99

New member
Tynio napisał:


Już raz pisałem, ale może umknęło
Czy macie tak w swoich LCD, że matryca „rusza” się w tym TV (u mnie najbardziej góra w rogach) Wygląda jak by ktoś nie dokręcił jej do obudowy (sprawdzałem i tyczy się to 32”)

nie wiem dokładnie o co ci chodzi.. ale przyglądnąłem się swojemu 32" , poruszałem obudową.. potrząsłem :) itp.. i nic niepokojącego nie zauważyłem...
 

lukaszsk

New member
maxxl napisał:
E tam, ja dodzwaniam się za każdym razem - 2,3 próby i łączę się. Z tym, że nie dzwonie na 0801, a na wrocławski numer podany na tronie "O nas": (071) 326 85 55.

Szukam 40b650 w MM w normalnej cenie czyli ok 3800 do 100km od Wrocławia [bo tu jest po 4499 zł], więc jeżeli ktoś posiada jakieś info to proszę o namiar. Będę dźwięczny ;) Chyba jutro sam obdzwonię okolicę. Tymczasem może zna ktoś cenę w Opolu?


Od jutra do 11 kwietnia na śląsku w MM ceny bez VAT-u 37B650 kosztuje teraz 3999zł - bez VAT-u będzie to 3278zł a wersja 40B650 4499zł bez VAT-u będize to 3688zł z tego co powiedział sprzedawca bony w tej promocji nie przysługują.
 

vibor

New member
marsz99 napisał:
nie wiem dokładnie o co ci chodzi.. ale przyglądnąłem się swojemu 32" , poruszałem obudową.. potrząsłem :) itp.. i nic niepokojącego nie zauważyłem...
u mnie też się rusza głównie po rogach jak się ściera kurz to słychać takie delikatne pukanie/uginanie matrycy ( oczywiście nic na siłę i przy delikatnym traktowaniu :) ) - 32B650 , pisałem o tym zaraz po zakupie kila stron wcześniej ( ok 26 marca)
 

Tynio

New member
vibor napisał:
u mnie też się rusza głównie po rogach jak się ściera kurz to słychać takie delikatne pukanie/uginanie matrycy ( oczywiście nic na siłę i przy delikatnym traktowaniu :) ) - 32B650 , pisałem o tym zaraz po zakupie kila stron wcześniej ( ok 26 marca)

Widocznie przeoczyłem Twojego posta ale dokładnie o to mi chodzi.
Rogi się ruszają co faktycznie nie wypływa jakoś negatywnie ;)
Czyli to jest zamierzone - zastanawiam się dla czego tak zrobili w 32" (w sklepie macałem chyba 40" lub 46" i nie było tego)
Może ma to jakiś związek z podśwetleniem, ale pewny nie jestem.
Pewnie jak bym był Koreańczykiem to bym wiedził czemu tak jest :-D

Tynio

Pozdrawiam
 

abezus

New member
Witam. Pare postow wyzej (lub parenascie) pisalem o tym ze wykorzsytuje 32B650 jako monitor komputerowy... Moim skromnym zdaniem niezbyt nadaje sie do tego celu bo obraz tak jakos razi po oczach. W A656 nie bylo t akiego efektu... Ale nie o tym... Dopatrzylem sie ciekawego efektu przy zmianie stron z ciemnych na jasne... Ciemna storna zostaje na ekranie przez jeszcze pare sekund a w sumie to jej cien... zrobilem filmik jakby ktos ciekawski chcial sobie sprawdzic. Ponizej link do filmiku. Moze ktos zna nazwe tego zjawiska ??Pozdrawiam.

http://www.sendspace.pl/file/rDc8NmGq/
 

michal102

New member
Dzisiaj wybieram się z bratem do MM. Namówiłem go na 32B650, jak mi się spodoba to dla siebie biorę 37":grin:

Tylko pytanie czy będą mieli te modele (MM w Czeladzi)?
Dwa dni temu jeszcze nie było.
 

sampek

New member
Ustawienia

Wiem ze ustawienia to dosc indywidualna sprawa ale moze ktos kto juz jakis czas ma b650 podzieli sie swpoimi spostrzezeniami i poda na jakich ustawieniach wg niego najlepiej sie oglada
- telewizje sd
- filmy hd z komputera

inne uwagi?

z gory dzieki

pozdrawiam
michal
 

Tommy_M

New member
sampek napisał:
Wiem ze ustawienia to dosc indywidualna sprawa ale moze ktos kto juz jakis czas ma b650 podzieli sie swpoimi spostrzezeniami i poda na jakich ustawieniach wg niego najlepiej sie oglada
- telewizje sd
- filmy hd z komputera

inne uwagi?

z gory dzieki

pozdrawiam
michal

Nie sprawdzałem ich ale na sieci jest podana taka konfiguracja (tweaktv.com):

User Menu Settings

  • Picture Modes
    • Picture Mode : Movie
    • Color Temperature : Warm 2
    • Aspect Ratio : 16 x 9
  • Picture Settings
    • Backlight : 4
    • Contrast : 85
    • Brightness : 48
    • Sharpness : 0
    • Color : 45
    • Tint : G50/R50
  • Advanced Settings
    • Black Tone : Off
    • Dynamic Contrast : Off
    • Gamma : -2
    • Color Space : Auto
    • White Balance : Factory Default
    • Fleshtone : 0
    • Edge Enhancement : Off
  • Picture Options
    • Color Tone : Warm 2
    • Size : 16:9
    • Digital NR : Off
    • HDMI Black Level : Low
    • Film Mode : Auto1
    • Blue Only Mode : Off
    • Auto Motion Plus : Off
Pozdrawiam
 

michal102

New member
Właśnie wróciłem z MM.
Tak jak myślałem B650 nie było...
Brat kupił 32B530 i tu pewna niespodzianka.
Matryca w wersji 32" jest ZDECYDOWANIE lepsza niż 37" (oczywiście cały czas mowa o B530). W wersji 37" są dużo gorsze kąty, kolory, czerń itp.
Obydwoma telewizorami bawiłem się ok. 1 godz.

I teraz pytanie tylko do ludzi którzy porównywali na własnych oczach 32B650 i 37B650 czy jest tak samo jak w B530?
Bo to, że ktoś ma 37B650 i mówi, że martyca jest super hiper to ja mu wierzę, ale czy miał okazję bezpośredniego porównania z 32"?

Jest jeszcze możliwość, że 37B530 którym się bawiłem był uszkodzony, ale tego się już nie dowiem.

Czekam na odpowiedz, bo chciałbym zamówić na necie już 37B650 ale ciągle jest jakieś "ale".

Pozdrawiam.
 

RoXIcon

New member
Witam jestem posiadaczem Samsunga B650 46 i mam pewien problem. Podlaczylem TV pod PC kablem HDMI-DVI wszystko smiga jak nalezy super obraz zero input lag, tylko mam problem z dzwiekiem, po podlaczeniu kablem jack-cinch nie mam dzwięku może ktoś cośporadzi ?

Z góry dziękuje za pomoc.
 

m.arc.in

New member
Samsung Le40b650

Po pierwsze witam WSZYSTKICH.

Właśnie zamówiłem TV, powinien dotrzeć w sobotę. Zastanawiam się nad modułem wifi. Prawdę mówiąc nie chce mi się ciągnąć kabla od routera do tv. musiałbym puścić go pod listwą przypodłogową z drugiego pokoju.
Czy ktoś wie jaki ma być moduł do obsługi wifi dla tego tv, jeśli tak to jaki, ile kosztuje, no i gdzie to można kupić.
Pozdr. Marcin
 

maxxl

New member
Nie wiem jaki moduł będzie odpowiedni, ale podejrzewam, że tańszym rozwiązaniem będzie kupno jakiegoś niedrogiego routera WiFi, schowanie za TVi i podpięcie go kablem do TV, jeżeli nie chcesz ciągnąć z drugiego pokoju ;)
 

vibor

New member
m.arc.in napisał:
Po pierwsze witam WSZYSTKICH.

Właśnie zamówiłem TV, powinien dotrzeć w sobotę. Zastanawiam się nad modułem wifi. Prawdę mówiąc nie chce mi się ciągnąć kabla od routera do tv. musiałbym puścić go pod listwą przypodłogową z drugiego pokoju.
Czy ktoś wie jaki ma być moduł do obsługi wifi dla tego tv, jeśli tak to jaki, ile kosztuje, no i gdzie to można kupić.
Pozdr. Marcin
moduł WiFi to WIS09ABGN (Samsung - obsługiwany od serii B630 w górę) , u nas niedostępny na razie :(, w USA kostuje ok 40$+40$ wysyłka więc nie opłacalne, w UK ok 40 Funtów i Niemcy ok 35 Euro - ale dostępne dopiero od 17 kwietnia, Ja na razie zamówiłem u siostry w UK, inne testowane przeze mnie moduły nie są widziane przez TV niestety, jest jeszcze moduł (nowość) oznaczony jako WIS09ABGNX ale nie mam żadnych informacji czy pasuje do naszych TV ( na pewno do nowych LED tak).
 

duzyCZARNY

New member
Nie Trzyma Ustawien

Witam!! Mam problem z B650 gdyż nie trzyma ustawien użytkownika. Po włączeniu telewizora zmieniam ustawienia na STANDARDOWE a po jakiś 10min telewizor sam przełącza sie na ustawienie kontrastu DYNAMICZNEGO (czyli wszystko na max), tak samo jest po wył. i wł. Kontaktowałem sie ze sprzedawcą i ten twierdzi ze mam włączony Tryb SKLEPOWY ale sam nie wie jak go wyłaczyć. Czytałem w instrukcji ale nic nie znalazłem i nic dziwnego bo zajmuje 3 kartki a w Necie nie moge znaleść. Może ktoś wie o co chodzi???? PROSZE POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!
 
Do góry