Samsung seria B650 (32b650, 37b650, 40b650, 46b650) test, opinie, wszystko o serii...

kurczak80

New member
Dzięki za info znalazłem już się bałem że mnie wydymali :) Ale bym zadymę im zrobił.
Co do gwarancji na piksele to proszę:
Gwarancją nie są też objęte nieaktywne piksele zgodnie z dopuszczalnymi normami, obowiązującymi w monitorach, notebookach oraz odbiornikach wyposażonych w panele LCD lub plazmowe.
http://www.samsung.com/pl/support/norma.pdf
Wszystko ze strony samsunga także nie ma czegoś takiego jak gwara na zero bad pikseli.
 
Ostatnia edycja:

markov10

New member
Panowie, co tu duzo mowic - pomocy :eek:k:

Od dawna przykladam sie do kupna telewizora LCD, ciagle to odkladam.. ciagle watpliwosci, ciagle cos nowego...

Bylem za 37 calowym A656, ale wlasnie przeczytalem, ze matryca tego modelu to jakis szajs :confused: T
eraz zauwazylem ta dyskusje o B650, ale ponad 3k to juz troche ponad moja kieszen... za A656 mozna bylo dac 2500, ale sam juz nie wiem.
Widze tez serie B550 i B530,
Pomozcie, bo sam juz nie wiem - mam metlik w glowie, a cos chcialbym w koncu wybrac...

Tutaj przeczytalem kilka ladnych postow na temat A656 i B650, ale czy ktos moglby mnie uswiadomic? Co wybrac, a co najwazniejsze.. gdzie kupic w dobrej cenie :roll: ! Na necie znalazlem w AKSEN 37 B550 za 2431, 37 A656 za 2553. B650 nie moge znalezc.

:krol:
 
Ostatnia edycja:

marsz99

New member
re kurczak80


w tym linku są normy dla monitorów.. to chyba?? dotyczy matryc TN TV ma chyba inne standardy szczególnie matryce MVA/PVA (ale mogę się mylić), mnie w sklepie powiedzieli że "naszą " matrycę obejmuje zero bad pikseli.. w przyszłym tygodniu zadzwonię z ciekawości do serwisu Samsunga
 

abezus

New member
marsz99 napisał:
re kurczak80


w tym linku są normy dla monitorów.. to chyba?? dotyczy matryc TN TV ma chyba inne standardy szczególnie matryce MVA/PVA (ale mogę się mylić), mnie w sklepie powiedzieli że "naszą " matrycę obejmuje zero bad pikseli.. w przyszłym tygodniu zadzwonię z ciekawości do serwisu Samsunga

Tak to sa normy dla monitorow tak ze dla TV moga byc jakies inne normy. Napisz co ci powiedzieli w serwisie na temat 0 bad pix w b650 bo jestem bardzo ciekaw.
Pozdrawiam
 

kurczak80

New member
Nie wiem ale to "oraz odbiornikach wyposażonych w panele LCD" na pewno chodzi o telewizory. A pod spodem jest link do tego pdfa a tam piszą monitory. Zresztą zadzwonicie to będziemy wiedzieć :)

Ciekawe czy można będzie kupić kartę wifi pod usb do tego samsunga w Polsce. Przydała by mi się bo router i kompa mam daleko. Zwykła karta wifi usb na ralinku nie działa.
 
Ostatnia edycja:

dador

New member
U mnie karta Linksys WUSB54 też nie działa. Ktoś wie lub testował jakie karty WiFi działają z tą seria Samsunga ?
 

MR1979

New member
Dzialac powinien ten USB: WIS-08BG2X

wuwuwu.samsungparts.com/part_detail.asp?catalog_name=Parts+and+Accessories&product_id=WIS-08BG2X&search_model=LN46A650A1F&cookie_test=1
 

trilopczyk

New member
abezus napisał:
Tak to sa normy dla monitorow tak ze dla TV moga byc jakies inne normy. Napisz co ci powiedzieli w serwisie na temat 0 bad pix w b650 bo jestem bardzo ciekaw.
Pozdrawiam
Też jestem bardzo ciekaw, tak czy siak zgłoszę reklamację do sklepu w którym kupywałem, zobaczę co będzie. Jak cos ktos będzie wiedział na temat tej gwarancji z pikselami niech da znać.
Kurczak80, tez masz zonka z pikselami? pozdr
 

vibor

New member
MR1979 napisał:
Dzialac powinien ten USB: WIS-08BG2X

wuwuwu.samsungparts.com/part_detail.asp?catalog_name=Parts+and+Accessories&product_id=WIS-08BG2X&search_model=LN46A650A1F&cookie_test=1

tu jest najtaniej bo tylko 20 funtów : strona parkcameras.com


znalazłem jeszcze że do seri B powinien być WIS09ABGN ale kosztuje 80 dolców + 40 dolców wysyka to ok 400 pln całość
 
Ostatnia edycja:

trilopczyk

New member
Nie wiem czy za wysoko poprzeczkę daję mojemu le37b650 ale .... jak mam włączony na jakimkolwiek programie tv i nawet dam mute, czyli całkowicie wyciszę tv to słychać z tyłu tv sie wydobywa takie bzyczenie, jak z transformatorów czasami słychać... takie wkurzające bzzzzzzzzzzzzz, też tak macie? nie jest to głośne ale jednak jest... i nie są to zakłócenia z sieci, nawet jak odłączę kable sygnałowe to to słychać. O dziwo jak zmienię w menu, tryb obrazu na dynamiczne to jak ręką odjąć, nie słychac nic, całkowita cisza...a na innych trybach słychać. Jak ktoś może niech sprawdzi, wyciszy całkiem tv i zmieni pomiędzy trybami czy słychać zmianę. pozdr. :confused:
 

kurczak80

New member
Nie mam żadnych martwych pikseli ani subpikseli przynajmniej na razie. Te wifi samsunga to drogie ciekawe jaki chipset w nim siedzi? Z tym piszczeniem to świetlówka pewnie tak robi. Sprawdzałem u mnie naprawdę trzeba się wsłuchać żeby to usłyszeć. Zmiana trybów nic nie daje ogólnie nie przeszkadza mi to.
 
Ostatnia edycja:

abezus

New member
Problem z piszczeniem/buczeniem tez byl w niektorych egzemplarzach A656. Z 3 jakie posiadalem we 2 bylo piszczenie zaraz po wlaczeniu przez jakies... 20 minut... Jak sprzet sie nagrzal piszczenie ustawalo. Mi to zbytnio nie przeszkadzalo jednak widac ze inzynierowie samsunga nic nie zrobili w tej kwestii, dalej pojawiaja sie egzemplarze z ta wada...
 
Ostatnia edycja:
witam
powolutku się przymierzam do modelu b650 i tak się zastanawiam jak sprawuję się ten szklany panel?? Czy bardzo odbija światło. Przyglądałem się temu wynalazkowi w sklepie i na czarnym tle mogłem się przeglądać, nawet gdy stałem parę metrów od TV
Wcześniej miałem lcd z matową matrycą i jakoś tak nie przemawia do mnie to lustro na samsungu :???::???:

czy któryś z kolegów posiadaczy b650 mógłby się podzielić wrażeniami??
 

MiChalSzy

New member
Witam Wszystkich (to mój pierwszy post na forum).
Poświęciłem prawie całą niedzielę na dokonanie wyboru i jestem poważnie zainteresowany tą serią TV LCD. Będzie to mój pierwszy TV LCD. Mój pokój ma 18 m2 i z racji tego chciałem kupić LE-37B650. Wydaje mi się że 40'' byłby za duży. Co tym myślicie?
Dzwoniłem wczoraj po różnych marketach żeby zorientować się czy mają ten model na stanie. W megaavansie w Poznaniu powiedziano mi, że model 37'' ma inną matrycę niż 32'', 40'' i 46'' (mieli niby na ten temat szkolenie). Jest to podobno spowodowane tym, że 37 '' nie spełnia "jakiś" standardów formatu 16:9. Myślicie, że to prawda? Czy może to sposób na sprzedanie 32'' modelu (nie mieli 37'')?
Mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam NAS'a Synology DS207+ z dwoma dyskami 1TB (hatetepe://synology.com/enu/products/DS207+/index.php). Czy ktoś wie czy da się oglądać filmy na tv bezpośrednio z NAS'a z pominięciem komputera? Po tym co przeczytałem wydaje mi się, że nie bo nikt nie wspomniał o systemie plików EXT3, który jest na dyskach. Prócz tego chyba trzeba zainstalować jakiś program dzięki, któremu pliki na dyskach zostaną udostępnione telewizorowi. Pewnie ten soft jest tylko pod windows?

Pozdrawiam
Michał
 

trilopczyk

New member
abezus napisał:
Problem z piszczeniem/buczeniem tez byl w niektorych egzemplarzach A656. Z 3 jakie posiadalem we 2 bylo piszczenie zaraz po wlaczeniu przez jakies... 20 minut... Jak sprzet sie nagrzal piszczenie ustawalo. Mi to zbytnio nie przeszkadzalo jednak widac ze inzynierowie samsunga nic nie zrobili w tej kwestii, dalej pojawiaja sie egzemplarze z ta wada...
no u mnie bzyczy ciągle, nieważne czy nagrzany czy nie ... na dodatek dzisiaj zepsuł sie mi telefon kom. samsunga :confused: ... ciężka sprawa. Dowiedział się ktoś coś o tych pikselach?
 

dvd-r

New member
MiChalSzy napisał:
Witam Wszystkich (to mój pierwszy post na forum).
Poświęciłem prawie całą niedzielę na dokonanie wyboru i jestem poważnie zainteresowany tą serią TV LCD. Będzie to mój pierwszy TV LCD. Mój pokój ma 18 m2 i z racji tego chciałem kupić LE-37B650. Wydaje mi się że 40'' byłby za duży. Co tym myślicie?
Dzwoniłem wczoraj po różnych marketach żeby zorientować się czy mają ten model na stanie. W megaavansie w Poznaniu powiedziano mi, że model 37'' ma inną matrycę niż 32'', 40'' i 46'' (mieli niby na ten temat szkolenie). Jest to podobno spowodowane tym, że 37 '' nie spełnia "jakiś" standardów formatu 16:9. Myślicie, że to prawda? Czy może to sposób na sprzedanie 32'' modelu (nie mieli 37'')?
Mam jeszcze jedno pytanie. Posiadam NAS'a Synology DS207+ z dwoma dyskami 1TB (hatetepe://synology.com/enu/products/DS207+/index.php). Czy ktoś wie czy da się oglądać filmy na tv bezpośrednio z NAS'a z pominięciem komputera? Po tym co przeczytałem wydaje mi się, że nie bo nikt nie wspomniał o systemie plików EXT3, który jest na dyskach. Prócz tego chyba trzeba zainstalować jakiś program dzięki, któremu pliki na dyskach zostaną udostępnione telewizorowi. Pewnie ten soft jest tylko pod windows?

Pozdrawiam
Michał

Jeśli ten NAS ma funkcję DLNA a ma (Synology NAS Server is a multimedia server that allows you to stream multimedia digital contents with an UPnP-enabled ) no to nie będzie problemu - system plików na dysku nie ma znaczenia.

Pzdr.

Artur
 

marsz99

New member
dodzwoniłem się do infolinii samsunga..
i tak sprawa się ma:
1) zero jasnych bad pikseli na ciemnym tle
2) ciemne bad piksele standardowo.. dla tv 32" do 7 na cały ekran - 2 na grupę, a grupa to chyba 5x5 pikseli.

ale jak ktoś ma ochotę i inne rozmiar TV to dla potwierdzenia może przedzwonić... (infolinia samsunga 0 801-172-678)
 

MR1979

New member
dvd-r napisał:
Jeśli ten NAS ma funkcję DLNA a ma (Synology NAS Server is a multimedia server that allows you to stream multimedia digital contents with an UPnP-enabled ) no to nie będzie problemu - system plików na dysku nie ma znaczenia.

Pzdr.

Artur

Nie do końca jest to prawda.. co prawda nie testowałem z B650 zewnętrznych dysków sieciowych z DLNA, ale próbowałem skorzystać z alternatywnego oprogramowania na domowym komputerze w sieci (np Nero Media Home, Tversiti, Windows Media Player, Azerus). I jak do tej pory TV potrafil odtwarzac filmy udostepnione tylko przez DLNA server samsunga. Przy pozostalych programach bylo widoczne menu wyboru filmu ale przy probie odtworzenia pojawial sie komunikat: "nieobslugiwany format pliku".
 

abezus

New member
MiChalSzy napisał:
Dzwoniłem wczoraj po różnych marketach żeby zorientować się czy mają ten model na stanie. W megaavansie w Poznaniu powiedziano mi, że model 37'' ma inną matrycę niż 32'', 40'' i 46'' (mieli niby na ten temat szkolenie). Jest to podobno spowodowane tym, że 37 '' nie spełnia "jakiś" standardów formatu 16:9. Myślicie, że to prawda? Czy może to sposób na sprzedanie 32'' modelu (nie mieli 37'')?

W starszej serii A656 37 calowe matryce byly innej firmy wiec nie byloby dziwne gdyby w serii B nie bylo inaczej. Jednak matryca w 37 calowej serii A656 byla gorsza wiec wydajac takie pieniadze zastanowilbym sie nad 40 calowym telewizorem. Oczywiscie moje rozwazania sa czysto teoretyczne bo nikt jeszcze chyba nie prownywal 40B650 do 37B650 i akurat w tym przypadku nie musi byc roznicy.
Pozdrawiam.
 

satman777

New member
Z tego co napisał kolega w tym poście:
hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=351816&postcount=240
w modelach "A" matryca była inna - matowa. W wersji "B" wszystkie są błyszczące i są takie same.
 
Do góry