Samsung seria A8 XX

Newion

New member
cacumen napisał:
Jeżeli zmiany byłyby istotne to i "Samsung" reklamowałby je "głośno"
w pliku tekstowym do kolejnego firmwaru ...tak robi np. "Philips".

Ale Samsung nigdy nie dostarcza pliku z opisem zmian, zgadza sie? Wiec nic nie wiemy o zmianach, do poki ich nie wykryjemy.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
Ale Samsung nigdy nie dostarcza pliku z opisem zmian, zgadza sie? Wiec nic nie wiemy o zmianach, do poki ich nie wykryjemy.
o

A jakie istotne usprawnienia i poprawę funkcjonalności wniósł poprzedni firmware z 30.03.2009 w stosunku do poprzedniego z grudnia 2008 ???
Minęło kilka tygodni i nikt dotąd nie stwierdził "odczuwalnych" polepszeń...
Czy posiadacz sprzętu ma ...zajmować się ich "wykrywaniem" ....bo są tak
mało znaczące a prawdziwe potrzeby użytkowników uwzględniane i dostępne
....po zakupie nowego modelu !!!????
Dla mnie to droga do następnego zakupu w przyszłości , ale już nie "Samsunga" ....bo jego posunięcia to jawne lekceważenie swoich klientów.
 

OLRO

New member
Wychodzi na to, że wystarczy aktualizować software raz na rok, nie tracąc czasu na pośrednie aktualizacje...
 

cacumen

Member
Bez reklam
OLRO napisał:
Wychodzi na to, że wystarczy aktualizować software raz na rok, nie tracąc czasu na pośrednie aktualizacje...

Poprosiłem znajomego i będąc w Irlandii w tamtejszym centru serwisowym
"Samsunga" dowiedział się , że nie jest tak "bezefektywnie" jak sądziłem i
poprawiono algorytmy sterowania "100Hz Motion Plus" oraz usprawniono przy
okazji 'deinterlacing". Ja sam tego nie dostrzegam , ale może wzrok już nie
"taki" ?????
 

Newion

New member
cacumen napisał:
Poprosiłem znajomego i będąc w Irlandii w tamtejszym centru serwisowym
"Samsunga" dowiedział się , że nie jest tak "bezefektywnie" jak sądziłem i
poprawiono algorytmy sterowania "100Hz Motion Plus" oraz usprawniono przy
okazji 'deinterlacing". Ja sam tego nie dostrzegam , ale może wzrok już nie
"taki" ?????

Musiałbyś mieć dwa telewizory obok siebie
i odpowiednią próbkę do testowania.
 

Newion

New member
Firmware 1013.1

Zainstalowałem dzisiaj firmware 1013.1 i zauważyłem, że zapamiętywane jest ustawienie rozmiaru obrazu (proporcje) dla poszczególnych źródeł. Wreszcie! Dotychczas musiałem dopasowywać rozmiar przy każdym przełączaniu się między DVB-T i kablówką.
 

Metz

New member
No i stało się, wczoraj zgłosiłem swojego LE40A856 na reklamację. U mnie niestety również pojawiły się "sreberka" wokół ramki obudowy, które regularnie się powiększały z czasem. Drugą wadą fabryczną jaką zauważyłem to to, że po dobrych kilkunastu minutach od wyłączenia TV samoczynnie włączały się wentylatory na ok. 5 sekund a potem się wyłączały (działo się tak zarówno na listwie antyprzepięciowej jak i bez)

Zobaczymy jak szybko serwis upora się z problemami, na razie czekam na odbiór tv.
 

sebaq

New member
Nowy LE40A856 i bad pixel

Witam,
Od wczoraj jestem (szczęśliwym?) posiadaczem LE40A856 i niestety zauważyłem, że matryca wyposażona jest w jeden wredny uszkodzony piksel :( Czy jest to częsta przypadłość w TV tego rodzaju? Jak to wyglądało u Was, czy mieliście tego typu niespodzianki? Czy jest możliwość/sens reklamowania tego telewizora u producenta (biorąc pod uwagę fakt, że to nówka)?
 

Newion

New member
sebaq napisał:
Witam,
Od wczoraj jestem (szczęśliwym?) posiadaczem LE40A856 i niestety zauważyłem, że matryca wyposażona jest w jeden wredny uszkodzony piksel :( Czy jest to częsta przypadłość w TV tego rodzaju? Jak to wyglądało u Was, czy mieliście tego typu niespodzianki? Czy jest możliwość/sens reklamowania tego telewizora u producenta (biorąc pod uwagę fakt, że to nówka)?

Dlaczego muszę na każdym wątku czytać tego typu posty....eh..?

Czytajcie ludzie inne wątki, korzystajcie z wyszukiwarki i dopiero jak nic nie znajdziecie to piszcie posty.

Wiem, mój apel i tak nie ma sensu :)

Co do pytania, wypalone piksele w tych Samsungach to raczej rzadkość.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
:)

Co do pytania, wypalone piksele w tych Samsungach to raczej rzadkość.

U mnie są 4 i nie mają wpływu na jakość obrazu , bo widać je tylko przy oglądaniu tuż przy ekranie...przeciętny telewidz ich nie zauważa !!!
w przypadku 'rozmnożenia się" -zareklamuję.
 

sebaq

New member
Dzięki Panowie, gdyby toto paskudztwo pojawiło się po pewnym czasie od zakupu nie wkur..żał bym się tak bardzo. Jest to biały piksel widoczny na czarnym tle, więc być może jakiś UDPixel pomoże...
 

ProSiaczek

New member
No i stało się, nasz telewizor przeszedł do historii w samsungu.

Na ich stronie opis i firmware jest w zakładce "starsze modele" :(

Przynajmniej model 46 ale 40 calowy zostawili na głównej stronie!
 

OLRO

New member
ADAM12116 napisał:
TV jest spowrotem w domu z nową obudową, jest idealna, żadnych sreberek i żadnej ryski-po prostu ideał

Czy po tej wymianie na obudowie nie pojawiły się przypadkiem od nowa sreberka?
Pytam, bo ja jeszcze nie zdecydowałem się na wymianę obudowy i nie wiem, jak ona jest niezawodna...
 

smooth

New member
Witam,

Ja to jestem lajkonik w tym temacie także może sie wydac moje pytanie banalnym.
Otóż, czy za pomocą tego TV bedę mógł oglądac filmy z komputera bez uzycia kabli łącząc sie przez router. Gdzieś tu wyczytałem że tak własnie jest ale dziś sprzedawca w MM powiedział mi teoretycznie tak powinno byc ale nie jest i cos tam trzeba jeszcze dokupić (jakąs karte czy cóś) ale jeszcze tego nie ma w sprzedaży. Szczerze mówiąć nie wydawał sie zbyt pewny swoich rad stąd wole sie upewnić tutaj
A tak w ogóle to teraz zeby kupić jakis dobry telewizor i co ważne być w pełni świadomym co sie kupuje to jakieś kursy przygotowawcze powinny byc organizowane. Zwariować można :)

Serdecznie pozdrawiam
 

tokland

New member
OLRO napisał:
Czy po tej wymianie na obudowie nie pojawiły się przypadkiem od nowa sreberka?
Pytam, bo ja jeszcze nie zdecydowałem się na wymianę obudowy i nie wiem, jak ona jest niezawodna...
OLRO ja na ten krok zdecydowałem się przed świętami wielkanocnymi obudowę zmieniono i jak do tej pory wszystko jest ok. żadnych sreberek po prostu nówka Pewex
 

ADAM12116

New member
tokland napisał:
OLRO ja na ten krok zdecydowałem się przed świętami wielkanocnymi obudowę zmieniono i jak do tej pory wszystko jest ok. żadnych sreberek po prostu nówka Pewex

no a u mnie zaczyna się juz znowu coś dziać , na górnej krawędzi w 1 miejscu zaczyna byc widać lekko sreberko-znowu masakra się zrobi??:(:hmm::???::confused:
 

Newion

New member
smooth napisał:
Witam,

Otóż, czy za pomocą tego TV bedę mógł oglądac filmy z komputera bez uzycia kabli łącząc sie przez router.

Sprzedawca dobrze Cię poinformował, chodzi o moduł wifi podłączany przez port usb. Raczej nie do kupienia w Polsce. Były dostępne w UK, ale być może już tego nie produkują.
 

sebaq

New member
LE40A856 użytkuję od dwóch tygodni. Zastanawiam się jednak, czy nie dostałem telewizora odesłanego wcześniej przez kogoś do sklepu internetowego. LCD-ek po wyjęciu z kartonu miał foliowe naklejki wzdłuż całej ramki oraz na podstawie. Nie zauważyłem jednak na ramce żadnych kolorowych naklejek typu "Seria 8", "FullHD" itd. Proszę napiszcie mi, czy na waszych telewizorach LExxA856 były takowe. Dzięki.
 
Do góry