Samsung seria A8 XX

jameslauver

New member
Testuje wlasnie 40a856 i ciagle mysle czy nie wymienic na 46.? a buczy bardzo ladnie rytmicznie..i najbardziej podoba mi sie kolorowa lampka na srodeczku obudowy..stylowo i ladnie..:) p.s obraz HD super a sd przyzwoity...czy tak samo bedzie na 46.?
 

tokland

New member
ADAM12116 napisał:
TV jest spowrotem w domu z nową obudową, jest idealna, żadnych sreberek i żadnej ryski-po prostu ideał
DOŚĆ !!!
Po dwóch tygodniach nieobecności w domu telewizora a dokładnie jego obudowy nie poznałem sreberkowa plaga tak się rozpanoszyła że praktycznie ¾ obudowy zostało zainfekowane
W środę zadzwoniłem do serwisu i po rozmowie z konsultantem powiedziano mi ze obudowa jak najbardziej nadaje się do wymiany i gwarancja to obejmuje telewizor ma być zabrany do serwisu w poniedziałek napomniałem również o nierównym podświetleniu matrycy ciekawe czy coś poradzą w tej materii
Cdn…


Przy okazji moje ustawienia
TRYB-FILM
PODŚ-5
KONT-91
JASN-42
OSTR-33
KOLOR-50
ODCIEŃ-50/50
CZERŃ-ŚR
GAMMA-(minus)1
PRZES KOLORÓW
Czerwony
CZ-32
Z-0
N-0
Zielony
CZ-30
Z-50
N-0
Niebieski
CZ-9
Z-0
N-44
Żółty
CZ-50
Z-54
N-0
Cyjan
CZ-31
Z-49
N-56
Purpurowy
CZ-37
Z-0
N-57
Balans bieli
PRZES R-28
PRZES ZIEL-25
PRZES NIEB-21
WZM R-25
WZM Z-25
WZM N-29
Odcień skóry-0 ,ton kolorów CIEPŁY 1,100Hz-NISKI
Moja rada –jeżeli się zdecydujesz daj sobie trochę czasu tak żebyś mógł na spokojnie przeanalizować te ustawienia do każdego programu (SD,HD, analogowe , kablówka) dodam że podpiętą mam n-ke przez component
EFEKT-obraz jak dla mnie BAJKA
 

zygar

New member
czy wam też wyłączają się filmy oglądane przez DLNA ? u mnie po kilku lub kilkunastu minutach wyłączają się :-( nie wiem czym to jest spowodowane :-?
 

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
na stronie samsunga jest nowy firmware ver T-RBYDEUC-1012.2ciekawe co wnosi ??



Może oczekiwaną obsługę NTFS i napisów w formacie .srt lub smi ???
To znacząco większy pakiet po rozpakowaniu zajmuje prawie 57 MB.
 

Paulus27

New member
cacumen napisał:
Może oczekiwaną obsługę NTFS i napisów w formacie .srt lub smi ???
To znacząco większy pakiet po rozpakowaniu zajmuje prawie 57 MB.

Chyba nic się nie zmieniło :( Przynajmniej ja nie widzę różnic. NTFS nie działa, napisy też. :(
 

cacumen

Member
Bez reklam
Paulus27 napisał:
Chyba nic się nie zmieniło :( Przynajmniej ja nie widzę różnic. NTFS nie działa, napisy też. :(

A może ograniczono zjawisko "smearingu" lub "judder" , bo taki pakiet
musiał coś ....przynajmniej zmienić ????
 

Padaka

New member
tokland napisał:
DOŚĆ !!!
dodam że podpiętą mam n-ke przez component
EFEKT-obraz jak dla mnie BAJKA

Tokland - jak rozumiem - masz ten sam problem co ja czyli - problem HDCP- ??
Ja właśnie wymieniłem 656 na 856 - 656 też występował Problem HDCP ale po 3-5 sec obraz się pojawiał i było OK.
Przy tym samym okablowaniu i tym samym dekoderze n'ki - z 856 nie mogę w ogóle odpalić po Hdmi - na n'ce wyskakuje komunikat a na TV obraz miga czarno - szaro- i rożne przebłyski.. taka wariacja :)

Porażka - a po komponencie obraz wygląda nie zbyt ciekawie - powiem tak - nie wart wydanej kasy... :(
 

ADAM12116

New member
Padaka napisał:
Tokland - jak rozumiem - masz ten sam problem co ja czyli - problem HDCP- ??
Ja właśnie wymieniłem 656 na 856 - 656 też występował Problem HDCP ale po 3-5 sec obraz się pojawiał i było OK.
Przy tym samym okablowaniu i tym samym dekoderze n'ki - z 856 nie mogę w ogóle odpalić po Hdmi - na n'ce wyskakuje komunikat a na TV obraz miga czarno - szaro- i rożne przebłyski.. taka wariacja :)

Porażka - a po komponencie obraz wygląda nie zbyt ciekawie - powiem tak - nie wart wydanej kasy... :(

nie wiem jak ty to podłączasz jakie masz kable, ale ja mam podłączony do N boxa wcześniej a teraz do nbox recordera i wszystko działa bład wyskakuje jak na wszystkich samsungach ale po chwili obraz wskakuje i jest ok, po kablu component obraz taki sam jak po hdmi
 

jameslauver

New member
Witam ..ja N podlaczylem pod hdmi 4 i zauwazylem jak odpalam z kanalu sd to wchodzi szybciej..a jak z hd to nie wchodzi tylko tv wariuje...jest to problem ..mam inny dekoder go-sat i ten dziala super..czyli wina dekodera N//pozdrawiam JL.
 

szewi1

Member
"problem HDCP dotyczący ochrony praw autorskich" wyswietlajacy sie na TV przy ogladaniu n-ki:

Rozwiazanie:

klikajac przyciskiem Res. na dekoderze n-ki ustawic rozdzelczosc 1080i i problem znika.

(jak sie wlacza n-ke to najpierw na program SD a potem przelaczyc na HD)
 
Ostatnia edycja:

Newion

New member
Podzielę się z Wami nowym doświadczeniem. Podłączyłem laptopa kablem DVI-HDMI i puściłem filmy 720p. Filmy standardowo nagrane 24 kl/s. Przy domyślnych ustawieniach odświeżania na laptopie (60 Hz) przy ruchomym obrazie zauważalne były defekty obrazu przypominające problemy z synchronizacją (może ktoś wie o czym mówię - trudno to opisać:) ). Ale, co ciekawe, udało mi się zmienić na laptopie odświeżania na 24 Hz! Filmy zaczęły płynnie "chodzić". Dorzuciłem jeszcze opcję 100Hz (tryb pełny lub średni) i po raz pierwszy byłem zadowolony z jakości odtwarzanych filmów (wcześniej bawiłem się trochę DLNA, ale tylko divx-y).
Oczywiście pozostaje problem głośnego laptopa. Rozwiązaniem byłoby zakupienie cichego odtwarzacza najlepiej blueray z możliwością odtwarzania mkv i itp. :)
 

ADAM12116

New member
ja puszczam filmy tylko z kompa którego mam na stałe podłaczonego przez hdmi i nie widze żdnych problemów czy taki film czy taki, i divix i mkv HD itp itd chodzą idealanie wszystko w 60Hz
 
Ostatnia edycja:
Do góry