Samsung seria A8 XX

greatest

New member
Dzis zdzonilem do serwisu i wymiana matrycy ok 4000zl niezle sobie zycza prawie co nowy.
Tak sie zakonczyla moja przygoda z tym tv trudno :(
 

robotm

New member
Newion napisał:
.
Zapomniales rowniez dodac ze wejscie do menu serwisowego moze spowodowac

1) rozstrojenie telewizora w wyniku wlaczenia autokalibracji
2) UTRATE GWARANCJI

Jeśli można zapytać :
Czy samo wejście do ww menu powoduje utratę gwarancji ?
Czy chodzi raczej o to że jak tam "namieszam" to ....

Czy ktoś już testował jakieś MediaServery (TVersity, Twonky) z tym TV ??
Konkretnie to chodzi o uzyskanie napisów w filmach :)
Oryginalny soft Samsunga ww nie umożliwia niestety ...
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
robotm napisał:
Jeśli można zapytać :
Czy samo wejście do ww menu powoduje utratę gwarancji ?
Czy chodzi raczej o to że jak tam "namieszam" to ....

Czy ktoś już testował jakieś MediaServery (TVersity, Twonky) z tym TV ??
Konkretnie to chodzi o uzyskanie napisów w filmach :)
Oryginalny soft Samsunga ww nie umożliwia niestety ...


Wejście do tego menu oznacza automatyczny powrót do nastaw fabrycznych a dopiero pozostałe "nieostrożne" manipulacje mogą być przyczyną poważniejszych "trudności"!!!

Tylko suby "hardcoded" przez "Wiselink-pro" i to samo dotyczy Mediaserwerów.
Ewentualnie zewnętrznie przez odpowiednie "DVD-Playery" obsługujące
napisy z polską czcionką w różnych formatach
 

gastovski

New member
I jak tam Wasze sreberka?
Powiększają się?

Pytanie, do tych którzy oczywiście zmierzyli to wcześniej... bo wiecie tak na oko to wędkarzowi ciągle ryba rośnie...
 

ADAM12116

New member
u mnie nie rosną, pojawiły się i sie nie rozrastają, jak juz to dochodzą nowe bo to co jest to się nie pwiększa, właściwie cała górna rama jest tym pokryta, zauważyłem ze też są po bokach małe od dołu nie wiem bo ciężko sprawdzić
 

tokland

New member
U mnie praktycznie cała lewa strona została zainfekowana i mam przeżuty na prawą stronę na razie stan zapalny wielkości ok. trzech cm natomiast, jeżeli chodzi o krawędź górną to jest ok.
 

Protoplastus

New member
Mam TV od tygodnia. Na razie brak sreberkowej infekcji. Wiatraczków nie słychać, ogólnie idealnie. Mam cyfrowe UPC.
Na razie udało mi się 2 razy zrestartować telewizor:) Mój aparat kręci filmy Full HD w formacie MOV. W związku z tym, że TV nie obsługuje tego formatu zmieniłem "na chama" rozszerzenie raz na mp4 i raz na mpeg. Komputer to oczywiście odtwarzał ale TV (poprzez Wiselink) próbował chwilę a potem się wyłączył i ponownie włączył. Może kiedyś będzie soft, który rozszerzy możliwości Wiselink-a...
 

ADAM12116

New member
tokland napisał:
U mnie praktycznie cała lewa strona została zainfekowana i mam przeżuty na prawą stronę na razie stan zapalny wielkości ok. trzech cm natomiast, jeżeli chodzi o krawędź górną to jest ok.


niestety plaga chińskich zmutowanych korników , które upodobały sobie plastikowe ramy toczy nadal nasze kochane telewizorki i nie ma na to żadnego lekarstwa;) staram się na to juz nie zwracać uwagi, czy ktos orientował się w serwisie samsunga co to jest i czy to podlega gwarancji?? bo chyba musieli by obudowę wymienić:hmm:
 

Newion

New member
ADAM12116 napisał:
niestety plaga chińskich zmutowanych korników , które upodobały sobie plastikowe ramy toczy nadal nasze kochane telewizorki i nie ma na to żadnego lekarstwa;) staram się na to juz nie zwracać uwagi, czy ktos orientował się w serwisie samsunga co to jest i czy to podlega gwarancji?? bo chyba musieli by obudowę wymienić:hmm:

Podlega gwarancji. Na forach zagranicznych czytałem, że wymieniają ramę.
 

OLRO

New member
gastovski napisał:
I jak tam Wasze sreberka? Powiększają się?
Pytanie, do tych którzy oczywiście zmierzyli to wcześniej... bo wiecie tak na oko to wędkarzowi ciągle ryba rośnie...

U mnie niektóre stoją w miejscu, a niektóre powolutku się powiększają.
Z boku i u dołu przyrost jest niceo mniejszy.
Dodatkowo w ciągu 2 ostatnich tygodni lekko zasrebrzyła się górna krawędź paska na znacznej długości i nieco wydłużyły lub pogłębiły się już wcześniej istniejące tam skazy.

Na razie mi to aż tak bardzo nie przeszkadza. Potrafię sobie jednak wyobrazić, jak to będzie wyglądało za kilka miesięcy. Raczej nieciekawie... Zwłaszcza że widziałem w sklepie ten model w bardzo zaawansowanej infekcji sreberkowej (podbarwionej wisienką), wchodzącej znacznie wgłąb ramy i wyglądało to fatalnie.

Potwierdza to niestety teorię, że jest to skutek jakiejś reakcji.
Sam bordowy pasek nadal trzyma się mocno i nie jest to związane z rozwarstwianiem się ramy.

Trzeba więc będzie chyba za niedługo pomyśleć o naprawie gwarancyjnej lub wymianie TV (o ile wada ta zostanie uznana za podstawę wymiany wynikającej z niezgodności towaru z umową).
Wciąż się waham, co i kiedy z tym robić.
 
Ostatnia edycja:

mageste

New member
ADAM12116 napisał:
(...) czy ktos orientował się w serwisie samsunga co to jest i czy to podlega gwarancji?? bo chyba musieli by obudowę wymienić:hmm:
Jestem zainteresowany tym modelem dlatego dzisiaj dzwoniłem do Samsunga, opisałem kwestię i zapewnili mnie, że coś takiego jak najbardziej gwarancji podlega - także śmiało można reklamować :)

+ a gdyby się mieli nie zgodzić, to myślę, że liczne grono niezadowolonych klientów przechyla szalę na naszą korzyść ;)
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
Naprawa gwarancja jest bezdyskusyjna. Rzecz w tym, czy można poprzez sprzedawcę po prostu wymienić TV (zamiast go naprawiać), jako niezgodny z umową zakupu.
 

Newion

New member
OLRO napisał:
Naprawa gwarancja jest bezdyskusyjna. Rzecz w tym, czy można poprzez sprzedawcę po prostu wymienić TV (zamiast go naprawiać), jako niezgodny z umową zakupu.

Skoro jest to wada podlegająca gwarancji, to wnioskuję, że można. Oczywiście sprzedawca może robić problemy... Pytanie po co wymieniać sprawny telewizor, skoro można bez problemu wymienić obudowę? Zawsze można trafić na gorszy egzemplarz (clouding itp.). No chyba, że posiada się felerny egzemplarz.
 

gastovski

New member
Newion napisał:
Skoro jest to wada podlegająca gwarancji, to wnioskuję, że można. Oczywiście sprzedawca może robić problemy... Pytanie po co wymieniać sprawny telewizor, skoro można bez problemu wymienić obudowę? Zawsze można trafić na gorszy egzemplarz (clouding itp.). No chyba, że posiada się felerny egzemplarz.

Święta racja.
Metoda zależy od tego, czy mamy idealną matrycę, czy nie...
Jak miałbym super matrycę, to wolałbym wymianę samej ramy.

Co zaś się tyczy wszystkich wahających się - to ja na waszym miejscu zgłaszałbym to natychmiast.
Z dwóch powodów:
1) Tylko do 6 miesięcy od zakupu można dmniemywać że wada istniała wdniu zakupu (Ustawa)
2) Jak się zrobi ruch w Samsungu w tym temacie, to zrobią zapas ram i zawsze będziecie mieli szansę na wymianę w przyszłości, a jak będziecicho, to oni nawet nie będą świadomi sytuacji, albo ją zmarginalizują...
 

Shinzon

New member
Dziś była przecena w Media Markt w Warszawie (koło szosy Krakowskiej). Kupiłem Samsunga LE40856 za 4.500 zł. Jest przepiękny. Żadnego cloudingu, żadnych sreberek. Jest wspaniały.
 
Do góry