Samsung seria A8 XX

cacumen

Member
Bez reklam
bercikw napisał:
Może źle to opisalem, ale chodzi mi o obraz z telewizji naziemnej lub UPS analog. Czyli o zwykle nadawanie.
Miałem to samo , ale telewizory Full HD LCD wszystkich marek "lubią"
mocny sygnał i odpowiednie kable połączeniowe.

Jeżeli to możliwe zmień antenę domową na kierunkową z odpowiednią separacją zakłóceń i dobranym wzmocnieniem na poszczególne kanały.

W "kablówce" w zależności od połączenia (przez dekoder lub nie) . trochę pomogą właściwe połączenia albo ....dopasowywanie parametrów obrazu w dostępnych trybach "Dynamiczny" , "Standart" lub "Film".

Pocieszę , że mnie to zajęło około...10 dni!!!!!! Powodzenia!!!!
 

bercikw

New member
Antenę mam dobrą i nie zamierzam jej zmieniać. Co do kablówki - odwiedziem wszystkich sąsiadów, którzy wiem, że posiadają LCD i wszyscy mają ten sam problem. Ciekawe jak wygląda cyfrowy kabel z UPC i jego jakość. Bo jeżeli mają taką samą jakość jak analogu to dziękuję za takie uslugi :)
 

cacumen

Member
Bez reklam
bercikw napisał:
Antenę mam dobrą i nie zamierzam jej zmieniać.

Dobrą tzn. jaką?? -mnie kosztowała "Telmorowska" po pełnej adaptacji do konkretnych warunków odbioru ponad 300zł i dopiero obraz z niej przyniósł
zadowolenie.

Satysfakcjonujący efekt uzyskałem dopiero przy trzeciej antenie a wcześniejsze w cenie o wiele niższej nie "zdały" egzaminu!!!
A miałem niepotrzebnie "pretensje" do telewizora -źródło sygnału
było przedtem zakłócone i za "słabe"!!!!!

Radzę sprawdzić a jak nie pomoże reklamować- bo ja obecnie mimo , że wiele
wymagam ...mam mniej powodów do frustracji odnośnie obrazu z analogu.
 

bercikw

New member
Mam Telmora 860 i wzmacniacze zrobione przez mojego kolegę.
Nic lepszego nie ma chyba że jakaś prętówka 36 elementowa z dostrojoną dlugością dipoli dla każdego kanalu. Ale wtedy caly dach musialby być mój. Ale zapomnijmy o analogu bo przecież już niedlugo będziemy mogli w pelni wykorzystać nasze tunerki do naziemnej cyfrówki (niektórzy już mogą). Ja mieszkam w Szczecinie i jeszcze nie mamy terrestiala w MPEG-4 :(
 

bartolini76

New member
bercikw napisał:
Antenę mam dobrą i nie zamierzam jej zmieniać. Co do kablówki - odwiedziem wszystkich sąsiadów, którzy wiem, że posiadają LCD i wszyscy mają ten sam problem. Ciekawe jak wygląda cyfrowy kabel z UPC i jego jakość. Bo jeżeli mają taką samą jakość jak analogu to dziękuję za takie uslugi :)

Ja mam cyfrowe UPC i moge powiedziec ze roznica miedzy analogiemi cyfra jest ewidentna. Mam podlaczone do TV oba zrodla sygnalu wiec latwo moge porownac. Dlatego tez polecam UPC cyfrowe ( mam UPC bez HD ale nie mam czego zalowac bo oferta HD jest marna i szkoda za nia doplacac )

aha i jeszcze jedno - nie mam problemow ze "sreberkiem" na obudowie ;-)
 

cacumen

Member
Bez reklam
bercikw napisał:
Ale zapomnijmy o analogu bo przecież już niedlugo będziemy mogli w pelni wykorzystać nasze tunerki do naziemnej cyfrówki (niektórzy już mogą). Ja mieszkam w Szczecinie i jeszcze nie mamy terrestiala w MPEG-4 :(
Niestety , dlatego ważny jest sygnał analogowy-bo multipleks dla Pomorza Zachodniego , to dopiero testy w przyszłym roku a regularne transmisje pewnie rok później a szkoda czekać tak długo ???
 

OLRO

New member
bercikw napisał:
1 Obsługa, menu ekranowe, ustawienia są poniżej krytyki. Funkcjonalność jest straszna. Żeby ustawić kanały w kolejności musiałem spędzić przed TV 3 godziny (mam UPC).

Można by polemizować. Poprzestawianie ponad 50 kanałów, które podaje UPC i ułożenie ich w preferowanej kolejności w TV jest pracochłonne i długotrwałe, i nie pomoże tu żadna automatyka. Stąd w przypadku większości telewizorów zajmuje to podobną ilość czasu.
Wystarczy pobawić się telewizorami różnych marek o podobnych możliwościach ustawień i porównać obsługę menu, a dojdzie się do wniosku, że funkcjonalność Samsunga nie jest najgorsza, tylko się trzeba do niej przyzwyczaić.
Co do skomplikowaności obsługi, to może i jest ona złożona i wielokryterialna, ale rzecz w tym, do czego się porównujemy. Na pewno tego typu LCD nie można porównać do TV sprzed ponad 10 lat z ograniczoną liczbą funkcji...

bercikw napisał:
2 Obraz w SD jest koszmarkiem. Mamy w pracy plazmę Samsunga i na nim obraz jest o niebo lepszy z SD, niż na moim LCD. Może jestem laikiem, jeżeli chodzi o ustawienia ale po wielu kombinacjach dałem sobie spokój. Może kiedyś będzie lepiej, lub dojrzeję w obsłudze :)

Tu się nieco bardziej zgadzam, ale nie można się dziwić, bo sygnał SD zawsze lepiej będzie wyglądał na plazmie niz LCD. Rzecz w tym, czy musimy na niego patrzeć i z jakiej odległości to robimy. Przy 46 calach przydałoby się minimum 3 m, a najlepiej 4 m, żeby ukryć niedoskonałość słabszego sygnału. Ten sam kanał z dekodera sateltarnego wygląda już o niebo lepiej, a więc jesli jest alternatywa, to czemu z niej nie skorzystać?
Z UPC analogowego ja bym raczej zrezygnował, chyba że są jakieś ulubione programy, których nie ma Cyfra+. Stojąc z kolei przed dylematem, czy UPC cyfrowe, czy Cyfra+, ja bym obstawiał na Cyfrę.[/quote]

bercikw napisał:
3 Dźwięk to nawet nie dorasta mojemu Grundingowi z piwnicy. Kombinacja ustawień nic nie daje i wciąż jest głos jak z puszki po konserwach.

W tym obszarze można trochę pokombinować (jest cyfrowy korektor), ograniczenie stanowią jednak słaby wzmacniacz i głośniki, stąd dla adiofilów polecam kino domowe lub zestaw HiFi.

bercikw napisał:
Sreberka nie mam. I mam nadzieję że mieć nie będę :) ... Wiatraczki w moich 46 calach chodzą, ale nie dają się we znaki.

bartolini76 napisał:
aha i jeszcze jedno - nie mam problemow ze "sreberkiem" na obudowie ;-)

Tak powinno być w każdym egzemplarzu.
Przykład ProSiaczka wskazuje, że jak sreberek nie było od początku, to mogą się nie pojawić. Z hałasem jest podobnie. U mnie wentylator od początku chodzi cicho, a eksploatuję już ten TV od ponad 2 miesięcy.

bartolini76 napisał:
Ja mam cyfrowe UPC i moge powiedziec ze roznica miedzy analogiemi cyfra jest ewidentna. Mam podlaczone do TV oba zrodla sygnalu wiec latwo moge porownac. Dlatego tez polecam UPC cyfrowe (mam UPC bez HD ale nie mam czego zalowac bo oferta HD jest marna i szkoda za nia doplacac)

Na LCD Sygnał cyfrowy zawsze wygra z analogowym. Co do HD, to mając możliwość polecam jednak zdecydować się przynajmniej na jeden - dwa programy w wysokiej rozdzielczości, żeby mieć porównanie.
W przypadku tego Samsunga przejście z SD na HD daje mniej więcej taki efekt jak przejście z analogu na SD. Wszystko jednak zależy od jakości HD i czy dana audycja jest faktycznie nadawana w HD.
 

OLRO

New member
cacumen napisał:
Natomiast jak skorzystać z funkcji "Content Library" ,ściągniętej ze strony Samsunga jako uzupełnienie zawartej w samym odbiorniku.
Mimo postępowania zgodnie z instrukcją -dodatkowa zawartość nie jest
"widziana" przez odbiornik.
Czy komuś to się udało i w jaki sposób???

Chyba już wiem , gdzie tkwi błąd ściągałem bez UDN i dlatego nie działało...

Warto się w to pobawić, Cacumen?
Co się dodatkowego instaluje?
 

barteeek

New member
wroce jeszcze do watku cyfry+ i zaklocania sygnalu, tak ze nie mozna sterowac cyfra poprzez pilota...

kupilem wczoraj panasonica 26" i wystepuje dokladnie taki sam problem

choc szczerze mowiac dawno juz go nie mialem na samsungu :)
 

bercikw

New member
barteeek napisał:
wroce jeszcze do watku cyfry+ i zaklocania sygnalu, tak ze nie mozna sterowac cyfra poprzez pilota...

kupilem wczoraj panasonica 26" i wystepuje dokladnie taki sam problem

choc szczerze mowiac dawno juz go nie mialem na samsungu :)

Dziwne nie zauważylem problemów, ale to może dlatego, że nie używam tunera sat od Cyfry+. Mam tylko ich kartę.
A tak a propo jakich kabli component i HDMI używacie, no i ile za nie zaplaciliście jak można wiedzieć?
Z góry dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 

OLRO

New member
Przerywane działanie pilota od dekodera PVR Cyfry+ tkwi raczej w samym zestawie Cyfry i nie zależy od rodzaju stosowanych innych odbiorników. Sygnał jest emitowany tylko w momencie naciskania przycisków na pilocie. Zakłócanie mogłoby mieć miejsce, gdyby fale o podobnych parametrach emitowane byłyby równocześnie, a więc gdy jednocześnie bawimy się dwoma pilotami.
Zdarza mi się, ale bardzo rzadko, że dekoder ten nie łapie pilota, ale nie zależy to od tego, czy jest włączony telewizor, czy nie.
Inaczej mówiąc równie pradopodobne jest zakłócenie od telewizora jak i od innych czynników. We wspólczesnym świecie kąpiemy się przecież w polu elektromagnetycznym i jesteśmy zewsząd bomardowani promieniowaniem niejonizującym, pochodzącym z różnych źródeł (linie energetyczne i instalacje elektryczne, stacje radiowe i telewizyjne, łączność bezprzewodowa, sprzęt AGD itp.).
;)
Moim zdaniem, jeśli komuś pilot notorycznie odmawia posłuszeństwa, powinien go przetestować w różnych warunkach przy włączonych i wyłączonych potencjalnych źródłach zakłóceń, ewentualnie przenieść sprzęt w inne miejsce i tam sprawdzić, czy pilot dobrze działa.

Co do kabli HDMI, to radziłbym nie stosować tych najcieńszych, mało ekranowanych, a więc dostępnych np. w niektórych sklepach bez opakowań.
Takie za ok. 30 zł za 2-3 m wydają się być już w rozsądnej cenie i chyba nie warto przepłacać idąc w kierunku bardziej szlachetnych materiałów, choć to rzecz gustu i zasobności portfela.
 

gastovski

New member
barteeek napisał:
wroce jeszcze do watku cyfry+ i zaklocania sygnalu, tak ze nie mozna sterowac cyfra poprzez pilota...

kupilem wczoraj panasonica 26" i wystepuje dokladnie taki sam problem

choc szczerze mowiac dawno juz go nie mialem na samsungu :)

tak jak pisałem wcześniej. u mnie z pokoju wyjechało wszystko, nie było żadnego urządzenia. Zrobilem test. Włączyłem dekoder cyfry+ (philips pvr) i próbowałem pilotem zmienić kanał (jest wyświetlacz więc widać jaki kanał jest). I co? I pilot nie działał przez prawie 10 minut.
A więc to nie telewizory.... to babol występujący w tym dekoderze/pilocie Cyfry....

Mam nadzieję, że już nikt nie napisze bzdur o zakłócaniu pilota cyfry przez telewizor...
 

OLRO

New member
Zgadza się.

Ja tylko raz miałem tak, że dekoder Cyfry w ogóle nie reagował na pilota, tak jakby się zawiesił i musiałem odłączyć zasilanie. Czasami z kolei nie działa od razu jak się pilot skieruje pod zbyt dużym kątem (tj. chce go się użyć stojąc z boku).
 

ProSiaczek

New member
cacumen nie rozumiem Twojej wypowiedzi?

Tv chodzi już 5 miesięcy codziennie od rana do wieczora i nic takiego się nie dzieje.
 

cacumen

Member
Bez reklam
ProSiaczek napisał:
cacumen nie rozumiem Twojej wypowiedzi?

Tv chodzi już 5 miesięcy codziennie od rana do wieczora i nic takiego się nie dzieje.

To masz chyba dużo szczęścia i trafiłeś na udany egzemplarz. Sporo osób
narzekało i narzeka nadal na "srebrzystą technologię" , ale nie wszyscy.
Ja także nie widzę nic niedobrego , ale poczytaj na stronach wcześniejszych
i obejrzyj fotki to obrazujące.
 
Ostatnia edycja:

greatest

New member
Witam :) Posiadam wlasnie ten model i dzis przyprawilo sie cos okropnego. Moj maly brat rzucil w monitor pilotem i sie zrobila pajeczyna :( .
I tu do was pytanie czy jest mozliwosc reklamacji ? Co mam zrobic ?
Dodam tez ze wyskoczyly mi wczesniej pare malych nie wiem jak to nazwac odpryski nie maja wplywau na obraz ale moze to bedzie jakis pretekst czytalem ze mialy miejsce juz takie sytuacje.
Prosze o wasza pomoc
 
Do góry