Samsung seria A8 XX

Newion

New member
cacumen napisał:
A jeżeli wykorzystać złącze CI poprzez umieszczenie modułu Cam z kartą kodową?? Natomiast ważniejsze jest, czy tuner odbiera pasmo w jakim przekazywany jest sygnał "kablówki"???
Jaka to częstotliwość ???
Telewizor nie posiada tuneru DVB-C więc moim zdaniem nie można oglądać telewizji nadawanej w tym standarcie, aczkolwiek mogę się mylić, bo jak rozumiem zmierzasz do tego, że DVB-T i DVB-C to prawie to samo, z wyjątkiem dodatkowych funkcji (kontrola praw) w DVB-C, które można uzupełnić instalując osobny moduł przez złącze CI.

Myślę że pasmo nie powinno być tutaj żadnym problemem.
 

OLRO

New member
Newion napisał:
Ok, należy się doprecyzowanie. Z anteny szerokopasmowej podobnej do tej: http://www.sklep.vipsat.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=2_10&products_id=20 udawało mi się złapać sygnał ale gorszej mocy i jakości (moc max 60%). Dodatkowo takiej anteny nie mialem jak zamocowac w pokoju przy scianie. Na balkonie nie dzialala (podobnie jak moja druciana). Druciana antena jest praktycznie niewidoczna w pokoju.
.....
Mozesz sprobowac, potrzebujesz kawalek drutu i synchronizator (taka plytka do ktorej podlaczasz ten drut, do zakupienia np. w Saturnie)

Dziękuję za wszystkie informacje.
Pewnie wypróbuję ten patent...
 

OLRO

New member
bartolini76 napisał:
Wielkie dzieki za odpowiedzi.
Niestety naprawde ciezko jest znalezc cos fajnego co by pasowalo do telewizora i pozostaje chyba tylko kino domowe. Podoba mi sie takie male kino 2.1 HT-X710, nie zajmuje duzo miejsca i pasuje stylem do TV...

To kino Samsunga faktycznie wyglądem dobrze pasuje do serii 8 (choć jest dedykowane do serii 6) z uwagi na błyszczący czarny palstik i "bordowe" wykończenia. Trzeba mieć tylko miejsce na postawienie lub powieszenie dosyć rozciągniętej w pionie jednostki głównej (wys. 25,1 cm), nie mówiąc już o głośnikach bocznych (spora wysokość - ponad 0,5 m) i subwooferze (też stosunkowo duży).
Ma też wejście optyczne, które będziesz mógł wykorzystać do wyprowadzenia dźwięku z telewizora oraz kilka innych przydatnych wejść (w tym USB, komponentowe, kompozytowe i audio).

Jest również technologia Antynet+ (HDMI-CEC), dostępna także w LCD LEXXA856, dzięki której do obsługi obydwu urządzeń wystarczy jeden pilot, posiadający funkcję automatycznego przełączania trybów.

Z drugiej strony kino to ma szereg ograniczeń. Nie obsługuje np. nośników CD/CD-R/CD-RW. Choć może Ci to nie przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

bartolini76

New member
OLRO napisał:
To kino Samsunga faktycznie wyglądem dobrze pasuje do serii 8 (choć jest dedykowane do serii 6) z uwagi na błyszczący czarny palstik i "bordowe" wykończenia. Trzeba mieć tylko miejsce na postawienie lub powieszenie dosyć rozciągniętej w pionie jednostki głównej (wys. 25,1 cm), nie mówiąc już o głośnikach bocznych (spora wysokość - ponad 0,5 m) i subwooferze (też stosunkowo duży).
Ma też wejście optyczne, które będziesz mógł wykorzystać do wyprowadzenia dźwięku z telewizora oraz kilka innych przydatnych wejść (w tym USB, komponentowe, kompozytowe i audio).

Jest również technologia Antynet+ (HDMI-CEC), dostępna także w LCD LEXXA856, dzięki której do obsługi obydwu urządzeń wystarczy jeden pilot, posiadający funkcję automatycznego przełączania trybów.

Z drugiej strony kino to ma szereg ograniczeń. Nie obsługuje np. nośników CD/CD-R/CD-RW. Choć może Ci to nie przeszkadza...

Dzieki
w sumie CD i CDRW uzywam tylko w samochodzie do sluchania mp3-ek

Co do wymiarow to na zdjeciach wygladaly na mniejsze ale jak podales te wymiary to sie troche zdziwilem :D

Hmm, w takim razie pozostaje jeszcze fajny stolik dobrac i bedzie wszystko. NIestety bardzo ciezko cos fajnego znalezc zeby bylo czarne i ze szklem i zeby mialo trzy polki ( dekoder UPC, kino i PS3 ). Masz moze jakies namiary na fajne stoliki pod ten telewizor ?
 

OLRO

New member
bartolini76 napisał:
Dzieki
w sumie CD i CDRW uzywam tylko w samochodzie do sluchania mp3-ek

Co do wymiarow to na zdjeciach wygladaly na mniejsze ale jak podales te wymiary to sie troche zdziwilem :D

Hmm, w takim razie pozostaje jeszcze fajny stolik dobrac i bedzie wszystko. NIestety bardzo ciezko cos fajnego znalezc zeby bylo czarne i ze szklem i zeby mialo trzy polki ( dekoder UPC, kino i PS3 ). Masz moze jakies namiary na fajne stoliki pod ten telewizor ?

Jeśli mam coś doradzić, to rozpatrz powieszenie tego kina na ścianie (z wyjątkiem, oczywiście, subwoofera).

Stolik można też dobrać, najlepiej z regulowaną wysokością półek, żeby zmieścić elementy o nietypowych wymiarach.

W sumie to mogę polecić stoliki ANS:

http://ans.sklep.pl/ans-m-1.html

Sam mam stolik tej firmy ze szklanymi, przydymionymi na czarno półkami (środkowa półka jest regulowana) i nogami frontowymi wykończonymi czarnym, błyszczącym plastikiem.
W sumie stolik w miarę dobrze komponuje się z telewizorem (szklaną nogą i półprzeźroczystą ramą, które są podbarwione na czarno-wiśniowo).
 
Ostatnia edycja:

bartolini76

New member
OLRO napisał:
Jeśli mam coś doradzić, to rozpatrz powieszenie tego kina na ścianie (z wyjątkiem, oczywiście, subwoofera).

Stolik można też dobrać, najlepiej z regulowaną wysokością półek, żeby zmieścić elementy o nietypowych wymiarach.

W sumie to mogę polecić stoliki ANS:


Sam mam stolik tej firmy ze szklanymi, przydymionymi na czarno półkami (środkowa półka jest regulowana) i nogami frontowymi wykończonymi czarnym, błyszczącym plastikiem.
W sumie stolik w miarę dobrze komponuje się z telewizorem (szklaną nogą i półprzeźroczystą ramą, które są podbarwione na czarno-wiśniowo).

hej
Niestety powieszenie kina nie wchodzi w gre bo tv mam po skosie miedzy oknem balkonowym i sciana boczna.
 

ADAM12116

New member
podłączyłem wczoraj kompa po HDMI wszystko wygląda pięknie, gry rewelacja:)

wogóle ktoś się orientuje ile jest wentylatorów w 46" 856, zauważyłem ze buczenie narasta po podłączeniu do kompa, zatrzymałem 1 widoczny wentylator ale poziom buczenia nie zmienił się , ciekawe czy są tam jeszcze ukryte inne wentyle czy ten odgłos wydaje elektronika, po podłączeniu do kompa jest dość znaczny lekko go słysze z 4m od TV jak wycisze TV
 
Ostatnia edycja:

ADAM12116

New member
właśnie szukałem jeszcze wentylatorów ale nie zauważyłem innego nigdzie, zatrzymywałem tego 1 widocznego ale zatrzymanie jego nie powoduje żadnej zmiany odgłosy "buczenia-szumienia" nie wiem jak to nazwać, ten odgłos jest dziwny zmienia się z obrazem chyba, moduluje, po trosze zaczyna się robić dla mnie uciążliwy- może przesadzam sam nie wiem ale słyszę go z 4m od TV
 

Newion

New member
ADAM12116 napisał:
właśnie szukałem jeszcze wentylatorów ale nie zauważyłem innego nigdzie, zatrzymywałem tego 1 widocznego ale zatrzymanie jego nie powoduje żadnej zmiany odgłosy "buczenia-szumienia" nie wiem jak to nazwać, ten odgłos jest dziwny zmienia się z obrazem chyba, moduluje, po trosze zaczyna się robić dla mnie uciążliwy- może przesadzam sam nie wiem ale słyszę go z 4m od TV

Są dwa wentylatory. Drugi jest bliżej górnej krawędzi, na środku. Pracują ze stałą prędkością, więc albo je słyszysz albo nie. Generują szum.
Co do buczenia, to zupełnie inna para kaloszy. Generowane jest przez elektronikę, jak ustawi się podświetlenie na 10 to
buczenia nie słychać...
 

ADAM12116

New member
no to wydaje mi się w takim razie , że wentylatorów nie słychać z tego powodu , że jak pisałem zatrzymałem 1 i poziom wydawanego dźwięku nie zmienił się, więc problemem nie są raczej wentylatory:hmm:
 

cacumen

Member
Bez reklam
Newion napisał:
Są dwa wentylatory. Drugi jest bliżej górnej krawędzi, na środku. Pracują ze stałą prędkością, więc albo je słyszysz albo nie. Generują szum.
Co do buczenia, to zupełnie inna para kaloszy. Generowane jest przez elektronikę, jak ustawi się podświetlenie na 10 to
buczenia nie słychać...

A jak jest w 40"856 też wentylatorki+elektronika są źródłem odczuwalnego hałasu - bo podobno tutaj jest to praktycznie bez znaczenia , tak wypowiadało się kilku użytkowników , a może i tu są wyraźnie słyszalne szumy????

Mam propozycję zakupu za 3800zł+300zł ubezpieczenie zamiast gwarancji.
Jest jednorazowa okazja sprzęt z Holandii-nowy w przyszły poniedziałek
byłby u mnie , to ubezpieczenie na 2lata w kraju , gdyby trzeba oddać
do naprawy , bo na gwarancji EU-nie honorowana przez Samsung Polska.

Warto ryzykować-model LE40A856 ????mam czas do piątku.
 

ADAM12116

New member
zadzwoniłem do serwisu w sprawie gwarancji i pytałem o gwarancje EU i powiedzieli ze jeśli się ma oryginalny druk karty gwarancyjnej PL to jest gwarancja, czyli jak mam telewizor kupiony z gwarancją EU w jednaj z największych hurtowni ze sprzętem w PL i do tego mam tez kartę gwarancyjną PL to mam gwarancje bo już sam nic nie rozumiem, a w razie czego to jak wygląda sprawa gwarancji gdyby samsung nie uznał to co hurtownia chyba ma obowiązek załatwić sprawę??, w ogóle co za poracha to co Polska nie jest w Europie , że karty EU nie honorują? co za bezsens w końcu TV wyprodukowany przez samsunga a co za różnica jaką ma gwarancje rozumiem gwarancja EU egzekwowana na innym kontynęcie ale nie w europie dlaczego tak jest??
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
ADAM12116 napisał:
zadzwoniłem do serwisu w sprawie gwarancji i pytałem o gwarancje EU i powiedzieli ze jeśli się ma oryginalny druk karty gwarancyjnej PL to jest gwarancja, czyli jak mam telewizor kupiony z gwarancją EU w jednaj z największych hurtowni ze sprzętem w PL i do tego mam tez kartę gwarancyjną PL to mam gwarancje bo już sam nic nie rozumiem, a w razie czego to jak wygląda sprawa gwarancji gdyby samsung nie uznał to co hurtownia chyba ma obowiązek załatwić sprawę??, w ogóle co za poracha to co Polska nie jest w Europie , że karty EU nie honorują? co za bezsens w końcu TV wyprodukowany przez samsunga a co za różnica jaką ma gwarancje rozumiem gwarancja EU egzekwowana na innym kontynęcie ale nie w europie dlaczego tak jest??


Ja nie kupuję w kraju....ale w Europie(Holandia) a gdzie wyprodukowany może w Korei??? Nie wiem ....podobno tam trzeba reklamować i dlatego
chcę wykupić ubezpieczenie na wszelki wypadek , bo wysyłać do Holandii to
już i drogo ...i czekać trzeba.
A może ktoś znalazł atrakcyjną ofertę w kraju ale tylko do 4000zł +transport??
 

ADAM12116

New member
sprawdziłem ten trik z podświetleniem , buczenie całkowicie ustępuje słychac jedynie bardzo delikatny szum wentylatorów, jest ledwo słyszalny z bliskiej odległości, to jednak elektronika generuje taki głośny dzwięk, ciekawe dlaczego jeśli się rozjaśni lampy na maksa to ustępuje a jak już nawet zmniejszę podświetlenie o 1 to zaczyna narastać na i utrzymuje sie do 5, na 4 jest cichszy na 3 jeszcze ciszej na 2 znowu narasta i pozostaje na tym poziomie aż do 0
 
Do góry