Samsung seria A8 XX

rzdr

New member
Max123 napisał:
To nie pogoń, ale jeśli kupujesz nowy telewizor, to chyba lepiej wybrać taki, który ma tuner DVB-T MPEG4 niż MPEG2?
A potrzebny jest do odbioru - TVP HD, TVP1, 2 i 3, TVP Sport, TVN, Polsat i TV4...
Na pytanie 2 nie znam odpowiedzi.

A co jesli mam do wyboru - albo MPEG-4 albo podswietlanie na diodach LED?:???:
Bo tak to wlasnie w 40" samsungach sie przedstawia.
 

sierra

New member
najlepiej to idż do sklepu i porownaj.
mnie osobiście bardziej sie podoba 40A856 niż 40A786 ale to jest moje osobiste zdanie.
A żeby było śmiesznie to pewnie kupie SONY 40W4500 obraz super no i te 5 lat gwarancji ale to nie ten wątek :)

Pozdrawiam
 

nidecker59

New member
Le40a856

Witam, już parę dni używam samsunga 856, i jedyna wadę jaką zauważyłem to nie wykrywa mojego pendrive 16GB, posiadam również 2GB i z nim nie ma problemu, pozdrawiam.
 

OLRO

New member
Porównywałem dzisiaj w sklepie różne LCD 40 calowe, w tym m.in. Samsunga LE40A856 i Sony KDL-40X4500 na różnych programach z nboxa. Programy full HD wyglądały rewelacyjnie, nawet z 1 m. Nieco gorzej było oczywiście ze słabszymi sygnałami i programami nadawanymi w mniejszej rozdzielczości, które trzeba oglądać z większej odległości i raczej nie nastawiać się na zbyt dobrą jakość. Czernie pod różnymi kątami też bardzo dobre. Generalnie ogólny efekt pozytywny w obydwu przypadkach, zresztą trudno było się spodziewać czegoś innego po TV o takich parametrach.

Jak dla mnie jednak nie ma zauważalnych różnic pomiędzy tymi modelami, a więc o wyborze decydować powinny chyba inne aspekty. Pod względem niewielkich gabarytów i ceny LE40A856 bije 40X4500 na głowę, natomiast Sony kusi 5-letnią gwarancją. Mam wrażenie, że 40X4500 jest chyba przereklamowane i niewiele lepsze w odbiorze choćby w stosunku do tańszych modeli Sony (w tym wspomnianego w poprzednim poście 40W4500). Gdybym ja miał wybierać pomiędzy Samsungiem LE40A856 i Sony 40W4500, postawiłbym na Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

piotr2791

New member
Kiedy test A856

Witam,
Kiedy mozna sie spodziewac testu A856??
Już byłem zdecydowany na A956 ale okazało się, że nie ma modelu 40" :(.
Wiem, że A856 nie jest oparty na LED ale nie mogę czekać z zakupem w nieskończoność. Chciałbym wiedzieć ile jakości stracę kupując 40A856.

Oglądałem serie 7, 8 i 9 w MM i wydaje mi się, że seria 8 ma najsłabsze kąty. Generalnie w sklepie trudno coś gruntownie sprawdzić. Chętnie podparbym się opinią fachowca który w spokoju i znanym środowisku sprawdzi TV.

Ps. A786 odrzucam ze względu na design i brak DLNA i MPEG4 -> z cała pewnością będę tego używał.

Pozdrawiam,
Piotr
 

OLRO

New member
nidecker59 napisał:
Witam, już parę dni używam samsunga 856, i jedyna wadę jaką zauważyłem to nie wykrywa mojego pendrive 16GB, posiadam również 2GB i z nim nie ma problemu, pozdrawiam.

A co z lustrzanością ekranu, wspomnianą przez inicjatora wątku? Czy faktycznie stanowi istotny problem podczas oglądania w jasnym pomieszczeniu? Niestety w sklepie tego nie da się za bardzo sprawdzić.
 

artur102

New member
46A856 mniejsza głębokość

Witam,
Wszyscy podkreślają , że wymiary A856 (głębokość) są małe. Zawsze odbywa się to jaimś kosztem. Jakie są wady zmniejszenia głębokości A856 do około 5 cm? Jedna z wad to brak dodatkowych głośników z tyłu panelu, brak gniazda ethernet. Czy większa miniaturyzacja powoduje jakieś straty jakości obrazu w stosunku do np. A756, A656 ? Czy może odbija się niekorzystanie na dźwięku ?
 

CZARLIII

New member
Witam wszystkich!
Ja również z niecierpliwością czekam na teścik serii 8
@artur102 mylisz się co do gniazda ethernet. A856 jest w nie wyposażony.
 

Mroczek55

New member
Czy któryś z użytkowników tego modelu może wypowiedzieć się na temat tzw cloudingu? Chodzi mi oto czy występują na matrycy jasne chmurki podczas oglądania w ciemnym pokoju ciemnych scen?
 

aldur

New member
Witam !
Chmurek nie ma a przynajmniej ja ich nie widzę. 856 mieszka u mnie w sypialni od kilku dni i mogę już powiedzieć , że błędu nie popełniłem kupując ten TV. Podobnie jak przedmówcy porównywałem go z innymi TV tj. głównie W4500 i A786. W przypadku pierwszego zniechęciły mnie opinie forumowiczów o występujących wadach oraz fakt , że porównując obraz z 856 nie za bardzo widziałem różnicę.Nie przekonała mnie tu 5 letnia gwarancja bo co mi po niej jak co trochę trzeba będzie odsyłać TV do serwisu. 786 odpadł z powodu kolorku obudowy (coś nie bardzo mi pasiła bluuuuu ) nie dostrzegłem też swoim "kaprawym"oczkiem różnicy w obrazie.
Teraz może krótko o pierwszych wrażeniach.
Pierwsze to wygląd - moim zdaniem super, lekki,nowoczesny , kolor (wiśnia) łatwiej komponuje sie z resztą sprzetów w pomieszczeniach ( to co prawda w TV nie najważniejsze ale odgrywa pewną rolę) max noty.
Drugie to ful funkcji : obsługa sieci ( zasoby z kompa na kliknięcie) , a jak kto chce to z USB może wszystko ciągnąć ( foty,mp3, filmy) bajer.
Trzecie - najwazniejsze bo tego sie nie spodziewałem . Jakośc obrazu na cyfrze z fredka 8800. Na kanałach w SD na prawdę bardzo dobry obraz a wiem co mówię bo w salonie wisi KURO 5090 i jest do czego sie odnieść(HD wiadomo nie ma co mówić).
I jest tylko jeden problem !
Mianowicie tak bogate meni i możliwość wielu ustawień , że taki przeciętny laik jak ja po prostu nie wie jak wyregulować ten TV by uzyskać jak najlepszy obraz. To co mam teraz to wiele prób i kombinacji a może można by jeszcze lepiej ? Dlatego mam prośbę do fachowców by coś podpowiedzieli ( podali optymanne ustawienia ) a wielu ludków będzie im dozgonnie wdzięcznych .
 

Newion

New member
Max123 napisał:
Dzwoniłem dzisiaj do Samsunga i przedstawiciel firmy po sprawdzeniu u siebie w specyfikacji, niestety potwierdził tą wysoką moc - 390 W!!! Skąd taka różnica w stosunku do innych modeli Samsunga o przekątnej 52 cali nie potrafił odpowiedzieć.
A jaką wartość mocy Masz na tabliczce znamionowej?
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić jaką moc ma telewizor LE52A856? Te 390 W moim zdaniem dyskwalifikują ten telewizor (biorąc pod uwagę moc pozostałych modeli i zakładając że przeciętny pobór będzie proporcjonalnie większy względem innych modeli).

Pozdrawiam
 

radio-fm

New member
lepiej samemu sprawdzic , niz wiezrzyc w te specyfikacje pisane zwykle na jedno kopyto
poprostu multimetrem (Volt x Amper = Wat)
ja czytalem na innym forum ze ktos mierzyl przed ipo kalibtracji , i ze bylo przed okolo 242 na standartowych fabrycznych , a po 182W po kalibracji wedlug wlasnychh upodoban - z tego co pamietam
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Wciąż nie mogę zrozumieć dlaczego tyle ludzi ekscytuje się ile watów pobiera tv??
Przecież jaok ktoś kupuje tv za takie pieniadze to chyba nie biedak aby potem każda minutę włączonego tv przeliczać na złotówki?

Chyba w tym wypadku najważniejszya jest jakość wyświetlanego obrazu.
 

greatest

New member
Posiadam ten telewizorek od niedawna narazie testowalem go na ps3 poprzez kabel hdmi grafika piekna granie w fife 09 to czysta przyjemnosc kto kupuje tv pod granie to moge polecic !!! Co do obrazu czekam az zaloze N-ke to sie wypowiem. pozdrawiam
 
Do góry