Samsung seria A8 XX

Metz

New member
jutro bede miał model LE40A856 to może coś skrobne.
Z tym poborem mocy to jest błąd na stronie samsunga.
Jeszcze parę dni temu model 40'' miał pobór 310 W, poprawili niedawno na 240 W.
 

mateo102

New member
Dzisiaj miałem możliwość obejrzenia obok siebie 40cali samsunga w wersji 6 i 8.

Krótko mówiąc 8 wymiata w porównaniu do 6 po prostu miażdży ósemka szóstkę. Byłem w szoku nie spodziewałem się ze może być taka różnica jak patrzyłem na te dwa modele to model w wersji 6 krótko mówiąc odbierał brzydko wszystko jak za mgłą czerń zamiast czarna to szara ... :-/ :( lipa na maxa. Obraz był nadawany w HD a powiedzcie czy taka róznica tez bedzie w odbiorze z kablówki? czy tylko w HD taka OGROMNA różnica? Jak to jest?

Metz tez czekam na wrazenia bo ja w sklepie wymieklem, jezeli masz mozliwosc sprawdzenia pod jakas konsolą czy nie ma lagów, tez byloby super.
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Posiadam model 46 856 od prawie dwóch tygodni i mogę powiedzieć, że to jest świetny zakup.
Nie mam na razie żadnych uwag.
Tv odbieram przez N-kę i kanały w HD to wiadomo, nie ma co się rozpisywać.
Pozostałe kanały zależa od emitowanego materiału.

Faktycznie kolor czarny jest tu naprawdę czarny a nie czarnopodobny. Nawet patrząc pod kątem obraz nie traci z dynamiki a czarny lekko purpurowieje.

Podłaczonego mam kompa, włączyłem na chwilę jedną grę i lagu nie zauważyłem.

Wybór tego modelu był świadomy.Wybierałem pomiędzy:
1. Samsung 956 : odpadł z trywialnego powodu, stanowczo za gruby więc źle komponował by się na ścianie.
2. Sony W4500 : długo porównywałem obraz i uważam, że 856 ma lepszy.Regulowałem oba sam i ustawiałem pod siebie.
3. Philips 9803 coś mi obraz "nie leżał" - nie portafię dobrze wytłumaczyć ale tak samo, mogłem go regulować i nie było to to.
4. Toshiba ZF nie ma jeszcze nowego modelu więc brałem pod uwagę obecny - tu widać, że to starsza konstrukcja.
 

janus13

New member
40 a 856 - test.

Pytam ponownie czy bedzie test 40 a 856 - od KIKIEGO. Może ktoś porowna 40 a 856 i kdl 40X4500 przy sygnale SD i HD oraz napisze o mocnych i slabych stronach jednego i drugiego LCDeka.
- pozdrawiam janus13
 

tasba

New member
janus13 napisał:
Pytam ponownie czy bedzie test 40 a 856 - od KIKIEGO. Może ktoś porowna 40 a 856 i kdl 40X4500 przy sygnale SD i HD oraz napisze o mocnych i slabych stronach jednego i drugiego LCDeka.
- pozdrawiam janus13
Zajrzyj sobie na testy Sony X4500 na konkurencyjnym portalu - forum. Niestety - po chwilowym zachwycie ten telewizor został ostro objechany przez spore grono osób.
 

janus13

New member
marcin255 napisał:

Dzięki,czytałem test soniaka 40X4500 autorstwa Gmeru z sierpnia, ktory mnie nie zadawala taki "lukrowany". wieksza część Forum poswiecona jest soniakom seri X na ledach,ktore sa za drogie dla mnie.Muszę wybrać :sony40X4500:samsung 40A856 lub 46A956 .- oglądanie głownie przekazu nadawanego w HD oraz gry na PS3.Faworytem jest soniak matowy panel,ciekawy wygląd i podobno rewelacyjne HD.

pozdrawiam
-----------
janus13
 
Ostatnia edycja:

c-4

New member
rozterka

Hej, czy ktos moze mi podpowiedzieć czy warto jest dokładać 1000 zł do modelu 956? Obecnie się zastanawiam między 46A786 a 46A856. Ni za bardzo potrafię sam zdecydować, czytam i czytam opinie, fora ale jakoś nie mogę się zdecydować na jeden, a teraz jeszcze doszło 956. Proszę o opinię czy warto dopłacać oraz który z pary 786 czy 856 jest lepszy i dlaczego?
 

Max123

New member
Metz napisał:
jutro bede miał model LE40A856 to może coś skrobne.
Z tym poborem mocy to jest błąd na stronie samsunga.
Jeszcze parę dni temu model 40'' miał pobór 310 W, poprawili niedawno na 240 W.
Dzwoniłem dzisiaj do Samsunga i przedstawiciel firmy po sprawdzeniu u siebie w specyfikacji, niestety potwierdził tą wysoką moc - 390 W!!! Skąd taka różnica w stosunku do innych modeli Samsunga o przekątnej 52 cali nie potrafił odpowiedzieć.
A jaką wartość mocy Masz na tabliczce znamionowej?
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
Nie wiem co Wy tak z tymi watami. Nie jest to mój pierwszy LCDek ale nigdy nie interesowałem się ile pobiera prądu. Dla mnie najważniejszy jest obraz i ogólne zadowolenie z zakupu a nie przeliczanie ile zaoszczędze złotówek na innym modelu, który "zjada" mniej prądu.
 

Metz

New member
Max123 napisał:
Dzwoniłem dzisiaj do Samsunga i przedstawiciel firmy po sprawdzeniu u siebie w specyfikacji, niestety potwierdził tą wysoką moc - 390 W!!! Skąd taka różnica w stosunku do innych modeli Samsunga o przekątnej 52 cali nie potrafił odpowiedzieć.
A jaką wartość mocy Masz na tabliczce znamionowej?

Może model 52' pobiera te 390 W - nie wiem...ja w swoim 40' mam na tablicy 240 W.

Ogólnie model LE40A856 mam od niecałego tygodnia i muszę powiedzieć że jestem z niego bardzo zadowolony. Sam wygląd zewnętrzy to już bajka. Ma niesamowity obraz, filmy puszczane z kompa (DivX) wyglądają prawie jak jakość dvd. Jeśli chodzi o kanały SD też robią wrażenie.
Nie wiem jak wygląda sprawa gier (input lag) z Xbox'a czy PS3 bo niestety konsoli jeszcze żadnej nie posiadam.
Jedyną rzeczą do której mam lekkie zastrzeżenia to dźwiek mógłby być nieco lepszy, mam wrażnie ze przez to ze głośniki są skierowane bardziej do dołu niz do przodu dźwiek wydaje sie lekko stłumiony, ale jest do przeżycia. Choć osobiście lubie dobra jakość dźwiek stąd powoli przymierzam się do zakupu jakiegos dobrego zestawu kina.
 

marunia1111

New member
Pewne recenzje z AV Forum:
Każdy, udało się uzyskać DLNA pracy? To po prostu nie ma.
I intalled PC Podziel się, że menedżer programu - brzydkie rzeczy rozbił każdym razem, kiedy go uruchomić. Zainstalowany na innym komputerze, ona nie pracowała OK.
Podłączony kabel sieciowy od routera do telewizora. Zielone światło na port Ethernet z tyłu telewizora szli, myślałem cool jesteśmy w biznesie. Poszedł do Menu pod plug & play, nie ma strony z ustawieniami sieci - ustawić go na Automatyczny, a następnie uruchomić test połączenia z menu - wszystkie testy pomyślnie. TV ma adres IP z routera. Na routerze widzę, że rozpoznane nowe urządzenie, a mogę nawet ping TV z innego komputera!
Welll, to jest tak dobry jak on.
Kiedy idę do źródeł Menu - DLNA jest nieaktywna. Wybranie opcji "Szukaj" dla nowych urządzeń (czerwony przycisk) daje "Nie znaleziono nowe urządzenia". Bez względu na to, co Ja postarałem.
PC Podziel Menedżer programu również nie widzi w telewizji - to nigdy nie pojawiło się na liście.
Ja postarałem otwarcie portów w moim routerem - nie tylko ja miałem pomysł, aby otworzyć porty, które (nie mógł ich umieścić go w podręczniku, to wszyscy myślą, że PPL nie ma tam zapór?) Zorientowali się porty przy użyciu "activeports" program, otwarciu je w komputerze stronie. Brak wpływu.
DLNA pozostaje nieaktywna.
Btw, tam jest nowa wersja PC Podziel Manager - 1.4.1. Jedynym, który był w polu, był 1.2.
Tylko nie będzie go znaleźć na stronie Samsung wsparcia dla tego modelu - to tylko na amerykańskiej wersji strony dla modelu 750. Ja również zauważyć, że istnieje nowy firmware dla serii 7. Czuję, że 8 z nich zrezygnować.

...sorry,ale przetłumaczone poprzez google tłumacz
 

sierra

New member
Witam
Interesuje mnie model 40A856 może ktoś będzie znał odpowiedzi :)

W opisach znalazłem coś takiego :

[FONT=Courier New, Courier, mono]"W zestawie dodatkowy mini-pilot zdalnego sterowania" ????

Czy pilot w nim jest taki sam jak w 756 ???
Czy ma dodatkowy głośnik centralny taki jak w 756???


W opisach reklamują go że jest to dokładnie to samo co 756 tylko że cieńszy.

Pozdrawiam
[/FONT]
 

ProSiaczek

New member
Nie wiem jak wygląda mini pilot w 756 ale w 856 jest mini pilot - takie jajeczko.
Dla mnie to genialny pomysł, ponieważ oglądam przez N-kę i cały wielki pilot jest mi zbyteczny. "Jajeczko" służy mi tylko do włączenia i wyłączenia tv a zmianę kanałów i głośność mam i tak w pilocie od N-ki. Po ustawieniu odpowiednich parametrów dla siebie, duży pilot powędrował do szuflady.

Co do głośników to nigdzie nie zanlazłem informacji o centralnym głośniku.
 

Artbou

New member
a jak sprawa wyglada DVB-T w serii 8 czy programy ktore beda nadawane w standarcie MPEG4 beda odbierane W instrukcji do kazdego modelu sa 2 standarty nawet w seri 7 modelu LE40A786
 

sierra

New member

LE40A786 nie ma MPEG-4 - wykroili z niego prawie wszystko co mogli.

LE40A756 i LE40A856 maja MPEG-4 ale nie maja LED.

Coś za coś :(

Seria 9 ma to i to. Ale 40 jeszcze nie ma w sprzedaży.

 

rzdr

New member
1)
W jakim celu wlasciwie tak gonicie wszyscy za tym zeby miec MPEG-4 w telewizorze? Slyszalem takie opinie ze za pare lat to standartem moze byc i MPEG-10, i ze ta pogon za kolejnymi formatami jest kompletnie irracjonalna.
Poza tym czy czasem to nie jest uaktualniane wraz z wgrywaniem kolejnego coraz nowszego firmware-u? I czy dekodery nie gwarantuja odpowiedniego rozkodowania i pewnosci pozostania w granicach standartow? Przeciez wiadomo, ze nie bedzie kazdy z nas telewizora zmienial co 2 lata po to, zeby tylko miec nowy MPEG...? :eek:
Do czego to wlasciwie jest potrzebne i co traci ktos kto nie ma tego w TV?

2)
Na cholere w telewizorach LCD (oczywiscie rowniez Samsunga) jest to 100Hz, skoro wszyscy tak na to narzekaja i radza wylaczac ta opcje w celu poprawienia jakosci ogladania?
Prosze mi wytlumaczyc praktycznie, bo teorie znam (aproksymowanie "brakujacych" klatek by zmniejszyc efekt skakania obiektow na ekranie itp.) Czy to sie w takim razie w ogole sprawdza, czy nalezy o tym poki co zapomniec i lepiej od razu nie nastawiac sie na ta opcje, ktora przynosi wiecej szkody niz pozytku dla jakosci obrazu?


P.S. Tutaj umiescilem ten post, bo wlasciwie zastanawiam sie b. powaznie nad Samsungami 7 lub 8 serii.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
rzdr napisał:
1) Do czego to wlasciwie jest potrzebne i co traci ktos kto nie ma tego w TV?
To nie pogoń, ale jeśli kupujesz nowy telewizor, to chyba lepiej wybrać taki, który ma tuner DVB-T MPEG4 niż MPEG2?
A potrzebny jest do odbioru - TVP HD, TVP1, 2 i 3, TVP Sport, TVN, Polsat i TV4...
Na pytanie 2 nie znam odpowiedzi.
 
Do góry