Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
krecha2 napisał:
Mam juz ten tv 2 miesiace i dla mnie ten tv to kicha na maksa, w zyciu bym nie dal drugi raz tyle pieniedzy.. wszystkiemu winne jest 100hz ktore wcale nie dziala [...]

Czlowieku cos z Toba nie tak?
Pisalem Ci juz kilka razy, zreszta nie tylko ja ze zwyczajnie trafiles na uszkodzony model swojego tv.
Lamentujesz na podswietlone rogi tv, plynnosc,
wymieniasz co chwila nowe wady ale nie moze do Ciebie dotrzec to co Ci
jest powtarzane w kolko: MASZ ZEPSUTY TV !!!

Sam wymienialem pierwszego 55" bo mial podobne objawy, glownie
chodzilo o nierownomierne podswietlanie. Drugi egzemplarz jest NIEBO a ZIEMA w porowananiu do pierwszego bubla jaki otrzymalem.

Co do porownania do Sharpa X20e to nie bede tego komentowal, mialem wiekszy model 52" x20e i ma sie nijak biorac pod uwage caloksztalt w porownaniu do seri 9, a juz o takich "drobnostkach" jak wyprane kolory nie bede nawet wspominal. Miedzy tymi tv jest delikatnie mowiac przepasc, aczkolwiek zaden nie jest idealny bo takiego zwyczajnie nie ma na rynku.

NAPRAW swoj tv i przestan juz wypisywac jakiekolwiek opinie na podstawie uszkodzonego telewizora, bo to zakrawa na kpine.
 
Ostatnia edycja:

ANDGAJ

New member
flatron999 napisał:
Tylu zadowolonych,

Pitu,pitu.
U mnie do HD skaluje dekoder N-ki ale potwierdzam-z anteny pokojowej nie da się oglądać.
W torze audio nic nie piszczy (0.1, czy fefnaście)
Wiselink jakoś nie używam tak jak wejścia compozyt.Może kiedyś....
Infolive w Polsce nie działa to faktycznie wada TV.
TV ma 11 wejść (4 HDMI, 2 EURO, 1 S-VIDEO, 1 Component, 1 compozyt itd ) tyle dodatkowych "guzikczów" na pilocie?Chyba przegiąłeś.
Jakoś u mnie sygnały wykrywa i przełącza ( źródło: Pioneer, Samsung, Sony)
Jak pisałeś, to już grzebałeś w menu serwisowym, więc włącz LED Motion Plus (nie mylić z 100 Hz Motion Plus ) -funkcja dostępna w menu użytkownika tylko w wersji amerykańskiej-może Ci "blur poprawi ;) )
U mnie wiatrak , owszem, włącza się czasem ale tylko w czasie pracy i to dłuższej.

Co do zalet:
Czerń, owszem, rewelka ale niestety tylko na wprost (no może 15 st. lewo/prawo)
...........
Wyłączenie diody, czy podświetlenia pilota nie traktuję jako zalety.
Podsumowując:
Mamy chyba różne TV.
Mój ze stycznia 2009/ Produkcja-Słowacja
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
flatron999 napisał:
Tylu zadowolonych, a mnie ten telewizor rozczarował. [.......]
Podsumowując, telewizor wymaga dokupienia skalera, zestawu audio i odtwarzacza HD. Za tą cenę to po prostu kpina.
flatron

Zapomniales dodac o szafce pod tv, wygodnej sofie i oczywiscie
o panelach pod kolor tv inaczej kpina za ta cene.
Pitolenie, jak juz zostalo zauwazone, jak mozna jako wade i wymog
stawiac zakup zestawu audio?! Masz model z wymontowanymi glosnikami? Czy moze oczekujesz od pierdziawek jakosci zewnetrznego zestawu KD?
Widze ze poziom opini jest najwyzszych lotow.

Mam juz ktorys tv PDP,LCD a obecnie KURO i 55" 956 i z tego co widze
jest sporo gawedziarzy ktorzy nie maja do czego porownac albo szukaja miodu, najpierw proponowalbym zaczac od sprawdzenia swojego egzemplarza bo sadzac po niektorych opiniach smialo mozna stwierdzic o ewidentnie uszkodzonych telewizorach, a tych jest sporo.
 

ADAM12116

New member
ja tam oglądam i sie cieszę z zakupu, wymienili mi obudowę go "korniki" gryzły i sreberko wyłaziło , trochę buczy-trochę szumi wentyl, skalowanie jak najbardziej ok, podświetlenie jak najbardziej ok, pilot i przełączanie źródła jak najbardziej ok - ogólnie jestem zadowolony a trochę ekranów widziałem i miałem w domu łącznie z tym 6 różnych
 

ANDGAJ

New member
ADAM12116 napisał:
"korniki" gryzły
W morde...
Mam Tv od 2 mc.
Czym Ty mnie tu straszysz?
Jakie korniki, jakie sreberko, co szumi, co buczy?
A może ja ślepy i głuchy, że nic.......

Ja widzę TYLKO jeden minus - nie jest to wersja hamerykanska-brak drugiego component i zubożone menu użytkownika.
A reszta to takie.... pitu,pitu
 

ADAM12116

New member
ANDGAJ napisał:
W morde...
Mam Tv od 2 mc.
Czym Ty mnie tu straszysz?
Jakie korniki, jakie sreberko, co szumi, co buczy?
A może ja ślepy i głuchy, że nic.......

Ja widzę TYLKO jeden minus - nie jest to wersja hamerykanska-brak drugiego component i zubożone menu użytkownika.
A reszta to takie.... pitu,pitu
no to samo co w serii 8 poczytaj, mam i 8 i 9 i ten i tem miał sreberka obydwa naprawione przez wymianę:) obudowy:) a na buczenie serwis powiedział "my tu nic nie pomożemy-lcd i plazmy buczą i tyle"
 

centomaniak

New member
ADAM12116 napisał:
no to samo co w serii 8 poczytaj, mam i 8 i 9 i ten i tem miał sreberka obydwa naprawione przez wymianę:) obudowy:) a na buczenie serwis powiedział "my tu nic nie pomożemy-lcd i plazmy buczą i tyle"
mi tam nic nie buczy i nie szumi może w głowie ci szumi:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
centomaniak napisał:
mi tam nic nie buczy i nie szumi może w głowie ci szumi:D

Zalacza sie co prawda "szum" ale to trzeba stanac 15cm z uchem przy tv.
Kompletnie nie wykrywalne w normalnych warunkach - przynajmniej w moim egemplarzu, ale jak to bywa jeden model a 2 rozne tv.
 

5ciastek

New member
Witam.
Ja mam 5 miesięcy i tv to cisza kompletna. Jeżeli komuś buczy to ma uszkodzony tv. Jak już wspominał któryś z kolegów wyżej za tą cenę (w porównaniu z droższymi tv innych marek) to obecnie na rynku jest to bardzo przyzwoity tv a ideału jeszcze nie wyprodukowano. Jasne ,że ten nie jest ideałem ale ... . Obraz zależy tylko i wyłącznie od podanego sygnału i wydawałoby się ,że to takie oczywiste ,a jednak niektórzy opisują jakieś horrory z sygnałem sd. Proszę nalać grochówki do baku i spróbować lotu na księżyc.
Powodzenia :eek:k:
 

ADAM12116

New member
5ciastek napisał:
Witam.
Ja mam 5 miesięcy i tv to cisza kompletna. Jeżeli komuś buczy to ma uszkodzony tv. Jak już wspominał któryś z kolegów wyżej za tą cenę (w porównaniu z droższymi tv innych marek) to obecnie na rynku jest to bardzo przyzwoity tv a ideału jeszcze nie wyprodukowano. Jasne ,że ten nie jest ideałem ale ... . Obraz zależy tylko i wyłącznie od podanego sygnału i wydawałoby się ,że to takie oczywiste ,a jednak niektórzy opisują jakieś horrory z sygnałem sd. Proszę nalać grochówki do baku i spróbować lotu na księżyc.
Powodzenia :eek:k:
telewizornia jest jak najbardziej ok, żadnych horrorów z obrazem nie ma a buczenie i tak jest :mrgreen:albo ludzie za dużo mp3 słuchają i słuch mają otumaniony:mrgreen::hmm::-D:???: zresztą walić, mi to nie przeszkadza a niech se buczy bo buczeć musi jak to kazdy inwerter i kto gada że nie byczy tem ma słuch otumaniony-pozdrowienia:)
 

G-L1975

New member
Witam ,

Mam problem z moim 46'' 956 . Oglądając mecz tenisa ziemnego na eurosporcie HD linie kortu drżą poruszają się , to samo na grze ps3 Beijing 2008 na bieżni drżą linie oddzielające jeden tor od drugiego. Spotkaliście się z takim problemem ? Pozdrawiam
 

Gonzo_k

New member
Witam

Na stronie samsunga jest nowe firmware ver 1012.2 z datą 30.03.2009.
Ale jak działa to nie wiem, bo wczoraj dostarczyli mi tv, więc się wstrzymam ze zrozumiałych względów na 10 dni.

Pozdrawiam
 

Gonzo_k

New member
Zastanawiam się dlaczego na stronie samsunga nagle znikła seria 9, czy to ma związek z jej ograniczoną dostępnością. A przykładowo na stronie niemieckiej jest, a na włoskiej już nie ma. Przecież to jest w zasadzie nowy model. Czy ma ktoś jakieś wiarygodne informacje na ten temat?
 

krecha2

New member
Witajcie do dzis tv dzialal z telewizja n , dzis pojawila sie jakas informacje po czym nie mozna uruchomic tv , pokazuje sie blad hdcp (zawsze sie pokazywal ale po chwili byl obraz) Dzis nic sie nie da zrobic brak obrazu. Infolinia nie odbiera macie jakies pomysly?
 

accessdenied

New member
krecha2 - Witam ja mam tylko jedno rozwiązanie. Po oczekiwaniu na połączenie z BOK N i rozmowie (35min.) doszedłem do wniosku, że nka spaprała oprogramowanie i zmuszony będę rozwiązać umowę ze względu na nie wywiązywanie się z jej postanowień. Nikt nie można mnie zmusić do zmiany oprogramowania w tv, skoro ten do dzisiaj działał poprawnie. Kabli na Copmponent też nie wymienię ponieważ nie mam takiego obowiązku a tym bardziej chęci , a co z VOD? które po analogu zmniejsza rozdzielczość do SD.
Dodam tylko, że mam 2 rekordery z czego jeden działa poprawnie również z Samsungiem tyle że le37a656 a na 9-ątce lipa. Jakoś znudziła mnie metoda spychałowa w n platformie (abonamentem jestem od ich pierwszego dnia zaistnienia na rynku). Najgorsze w tym w szystkim, że jakoś nie widzę alternatywy jeśli chodzi o wybór innej platformy cyfrowej.
Reasumując - nka kolejny raz chowa głowę w piasek a ty abonencie płać i nie dzwoń czasami do bok ( coś przeoczyłem, wróciła komuna?)
Ależ się rozpisałem

Pozdrawiam
 

robertpos

New member
Witam!

Posiadam LE46A956 i potwierdzam problem poruszony wyżej, to jest błąd HDCP. Dnia około 16 kwietnia, n-ka wprowadziła do dekoderów nowy soft, związany z nową funkcjonalnością: prezentacja informacji o płatnościach w menu dekodera. Widać, że przy okazji coś sknocili, po pani w infolinii potwierdziła, że nie ja pierwszy zgłaszam ten problem. Nie ma też mozliwości wgrania starszej wersji softu. Jedyny sposób, jak na razie, to przejście z kabelka HDMI na analog HD - ale są wtedy poważne efekty uboczne (patrz wyżej).
Pomaga też chwilowe wyłączenie nboxa z prądu - ale nie będę codziennie wczołgiwać sią pod szafkę TV. Niestety szczęście trwa do momentu wyłączenia nboxa (standby) - potem znowu trzeba wchodzic pod szafkę. Może o to platformnie "n" chodzi - rozwój kultury fizycznej abonentów?

Też zastanawiam się nad rozwiązaniem umowy. Jutro sprawdzę czy na Sony 40w4500 też występuje ten sam problem.

Pozdrawiam!
 
Do góry