Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

5ciastek

New member
Witam.
Na zwykłej antenie analogowej. Jakie ma parametry? Nie mam pojęcia !W każdym sklepie sprzedawca udzieli informacji jaka powinna być ta antena. Z tej anteny skierowanej na Śrem powinieneś odbierać TVP1 ,TVP2 ,TVP3 ,TV4 ,TVN ,POLSAT ,TVP HD i TVP SPORT. W Menu wchodzisz w Kanał (antena sat) następnie w Wyszukiwanie automatyczne i wybierz same cyfrowe. Tv wyszuka i następnie ponownie w menu kanał wchodzisz w listę kanałów i będąc na liście na danym kanale jest informacja czy jest to ATV ,czy DTV. Wówczas wciskasz przycisk TOOLS (narzędzia) na pilocie i masz dodatkowe funkcje, w których usuwasz te ATV i masz możliwość przesuwania programów według własnego uznania. Powodzenia :eek:k:
Pozdrawiam
 

5ciastek

New member
Witam ponownie.
I znów do ,,surfera,,
To nie o DVB chodzi a dekodowanie MPEG4 , które posiada ten odbiornik :D bo taki sygnał wysyła już Śrem (Górka) i W-wa z Pałacu Kultury (podobno) bo to nie nasze rejony;)
A TVP HD rewelacja jak na odbiór ze zwykłej anteny ! Podobno do 2012 w Polsce ma już wszystko chodzić na tym kodowaniu i tv, które nie mają MPEG4 bez dodatkowej przystawki nic nie odbiorą. Wydatek dla mam i babć:(
 

surfer

New member
5ciastek napisał:
Witam ponownie.
I znów do ,,surfera,,
To nie o DVB chodzi a dekodowanie MPEG4 ,
O to chodzi o to :) po prostu w tytule nie napisałem do końca, czyli DVB-T - i wiem że chodzi o standard MPEG4 bo taki standard przyjęto w Polsce. Tyle, że u mnie nic nie chce łapać więc nie wiem czy to wina anteny, miejsca czy tunera w TV. Jeśli anteny lub otoczenia to jakoś można z tym powalczyć, jeśli nie działa tuner w TV to mogę go jeszcze oddać i wziąć inny model
 
Ostatnia edycja:

5ciastek

New member
Witam.
Być może troszkę źle sformułowane było pytanie lub też ja źle to odebrałem. Nie wiem ile masz jeszcze czasu na oddanie i wymianę ? Może rozwiązaniem byłoby zabranie tv pod pachę i sprawdzenie u kogoś komu to odbiera i podłączenie na antenie tej, z której wszystko chodzi ? ;)
Gdybyś miał problemy to skontaktuj się aby to szybko rozwiązać.
Pozdrawiam
 

surfer

New member
No niestety, wzięcie pod pachę byłoby lekko skomplikowane przy tych wymiarach :) Ale sprawdziłem tuner na kanałach analogowych - po prostu podłączyłem się pod kablówkę bez pośrednictwa tunera cyfrowego i złapał mi wszystkie udostępniane przez kablówkę kanały - to chyba oznacza, że tuner jest ok (tak sądzę). Myślę, że kupię kilka metrów kabla antenowego i spróbuję coś złapać za oknem. W każdym razie dziękuję za zainteresowanie i sugestie. Działam :)
 

5ciastek

New member
Chyba te drugie rozwiązanie z anteną zewnętrzną będzie trafniejsze. Sygnał z kablówki jest już ,,przetrawiony,, a z anteny będzie wiadomo czy odbiera DVB-T ,ale będąc dobrej myśli powinno działać . A w ogóle tą skąd to przypuszczenie, że ma nie działać skoro tv nie był podłączony do anteny zewnętrznej ? Być może będzie potrzebny wzmacniacz antenowy. Choć w linii prostej z Piątkowa to ok 30 km i Piątkowo położone na wzniesieniu a sygnał nadawany też ma swoją moc bo odbiera go zachodnia część Polski więc nie powinno być problemu.
Pozdrawiam
 

surfer

New member
5ciastek napisał:
[...] A w ogóle tą skąd to przypuszczenie, że ma nie działać skoro tv nie był podłączony do anteny zewnętrznej ? [...]

Wiesz, człowiek wywalił dużą kasę więc chcę sprawdzić czy wszystko chodzi jak trzeba. A mając możliwość zwrotu w ciągu 10 dni nie mam zamiaru męczyć się z serwisem gdyby coś było nie halo. Stąd takie a nie inne obawy. Ale sądzę, że skoro analog znalazł wszystko to tuner chodzi
pozdrawiam
 

bercik2074

New member
bercik2074 napisał:
Czy ktoś moze wie czym rózni sie nowe oprogramowanie na stronie samsung o oznaczeniu FM/200811/20081117104658703/T-RBYDEU.exe od oprogramowania, które posiadam w le 46a956d1m o nr 2008/11/12_001010
Witam odpowidam sobie sam na to pytanie na podstawie informacji od SAMSUNGA jak zwykle sie nie popisali - szczyt głupoty wystawic soft i nie wiedzieć co zmienia.
Moje pytania:
1 czym róznia się te oprogramowania
2 co oznacz opis język angielski np menu w języku angielskim
3 czy przed instalacja mozna zgrac obecny soft aby mozna było do niego
wrócić po instalacji w /wym. Jeżeli tak to w jaki sposób to wykonać nie
fatygując sie do serwisu.

Odpowiedź z SAMSUNG
1. Niestety nie posiadamy listy poprawek wprowadzonych w kolejnych
wersjach oprogramowania. Zasadniczo, usprawniają one nieznacznie pracę
telewizora.
2. Oznaczenie English przy wersji firmware oznacza w jakiej wersji
językowej jest. Po wgraniu takiego oprogramowania w telewizorze nadal
będzie można wybrać język polski jako język menu użytkownika.
3. Nie ma takiej możliwości.
 

surfer

New member
Dodatki do TV

Nie dziwię się, że Info Samsunga działa jak działa. Jak wiadomo seria 9-ta jak i 7-ma w plazmach ma możliwość łączenia się w sieci bezprzewodowej WiFi. W instrukcji piszą że należy skorzystać z firmowego modułu WiFi f-my Samsung. Wszystko ładnie tyle, że w Polsce nie kupimy tego modułu od Samsunga. Co prawda WiFi nie jest niezbędne ale skoro jest w TV to chciałbym móc z niego skorzystać. Ale niestety, zgodnie z info od Samsunga "Moduł ten nie jest oferowany w tej chwili na rynku polskim." I jednocześnie "Firma Samsung nie może zagwarantować poprawnej współpracy z innymi niż wymieniony w instrukcji modułami wifi." Czyli w Polsce sprzedaje się sprzęt do którego nie sposób dokupić dedykowany moduł - tatalna porażka.
I na koniec jeszcze jeden kwiatek. Pisałem w jednym z wątków, że w MM pojawiły się nowe LCD-ki serii B650. Dzisiaj gdy o tym powiedziałem konsultantowi Samsunga, ten zapytał, czy można je dopiero zamawiać, czy już kupić. Jak potwierdziłem, że oczywiście kupić o słuchawce była cisza :hmm:. A na pytanie kiedy pojawią się na stronie samsunga specyfikacje nowych LCD i plazm Pan stwierdził "LCD do końca przyszłego tygodnia a o plazmach nic nie wiemy"
Acha, po specyfikacje odesłał mnie na stronę koreańską, jakbym (nikogo nie obrażając) umiał czytać robaczki (no chyba, że pracownicy Samsunga uważają, że każdy zainteresowany produktami tej formy potrafi mówić po koreańsku :grin:).
 

tybek

New member
Co do modułu WIFI też zadałem sobie sporo trudu żeby go odnaleźć niestety nic takiego nie znalazłem. Jestem tego samego zdania, że skoro telewizor posiada taką możliwość to trzeba ją wykorzystać tym bardziej że w domu działa sieć WIFI, niestety Samsung nie specjalnie martwi się tymi, którzy kupili już ich produkt, jak kupili to niech teraz kombinują. Szczerze powiedziawszy nie uśmiecha mi się ciągnąć kabla od routera do TV.
A wracając do trybu teatralnego przy 100 Hz to albo mam złudzenie albo, przyzwyczaiłem się już tak, że tego nie zauważam, może TV potrzebuje się "dotrzeć"?
 
Ostatnia edycja:

krecha2

New member
Mam juz ten tv 2 miesiace i dla mnie ten tv to kicha na maksa, w zyciu bym nie dal drugi raz tyle pieniedzy.. wszystkiemu winne jest 100hz ktore wcale nie dziala, powoduje ''czesanie'' obiektow a obraz i tak klatkuje i jest nie plynny i przy szybszych ruchach kamery widac jak obraz skacze.Na srodku ekranu pokazal sie lekki ''banding'' -kreska jasnego koloru widoczna przy ruchu kamery np. podczas meczu przy wykopie pilki przez bramkarza i przy ruchach ww 2 strony. Obraz statyczny jest piekny ale jak cos sie rusza to nie chce mi sie na to patrzec. Do kolegi wyzej ... Efektu teatralnego tez juz nie zauwazam ..
 

5ciastek

New member
Witam.
( do krechy2)
Zanieś tv do serwisu , bo to co opisujesz to masz uszkodzony tv. Ja mam 4 miesiące i czegoś podobnego nie zauważyłem. Jak można opisywać takie historie i uważać ,że to wina modelu a nie wady telewizora. Trzeba było wymienić jak go kupiłeś a nie narzekać po 2 miesiącach. To tak jakbyś kupił nowe auto i narzekał,że po włączeniu klimy śmierdzi w samochodzie a przy hamowaniu ściąga cie na lewo_Odwiedź serwis
Pozdrawiam
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też jestem zadowolony. Planowałem kalibracje tego TV ale jescze nie doszło to do skutku (Pan w Warszawie jest nieosiągalny od tygodnia:( ) Ja natomiast mam co jakis czas taki objaw: włączam TV - sygnał przed HDMI z ampli i na obraz nałożona taka jakby mgła z fioletowo-różowych puonowych pasów, przy przełączeniu źródła np. na kabel antenowy - to samo. Wyłaczenie i włączenie TV likwiduje problem. Jakieś sugestie forumowiczów?:grin:
 

Sierek

New member
Mam ten model od końca listopada. Sygnał czerpię wyłącznie z satelity (Dreambox 8000) i BD (Samsung 2500). Do jakości obrazu nie mam żadnych zastrzeżeń. Wręcz przeciwnie - co pooglądam obraz w innych miejscach (znajomi, sklepy) wracam do oglądania obrazu na moim egzemplarzu z pełną satysfakcją.
Efekt teatralny, o którym pisałem wcześniej już mnie nie dotyczy - przestałem oglądać Polsat z TV analogowej.
 

5ciastek

New member
Również jestem zadowolonym posiadaczem jak kolega wyżej i mam dokładnie te same odczucia porównując obraz u znajomych i w sklepach. Dlatego tez wybrałem ten model tv. A co do 100 Hz , to od początku posiadania tv mam wyłączone aby nie mieć efektu teatru. I mimo wyłączonej funkcji 100 Hz obraz jest rewelacyjny. Oczywiście najważniejszy jest sygnał jaki jest podany do tv i również zależy od stacji , bo też mają różnej jakości sygnał np. TVP Sport podaje ,,cieńki,,sygnał i obraz jest tez marnej jakości.
 

krecha2

New member
Troche zle mnie zrozumieliscie , albo zle napisalem, chodz mi o to ze mialem wczesniej sharpa 46 X20e bez 100hz ktorego cena byla 2x mniejsza.. przeszkadzala mi w nim slaba czern i brak plynnosci , jezeli chodzi o czern to zostalo to zaspokojone ale plynnosc to w naszych 9tkach to jakas kicha i kazdy z nas zaplacil za 100hz ktore sie nie nadaje do niczego. Ogolnie tv nie jest zly tylko ze przynjamniej ja myslalem ze jak kupie tv 2x drozszy to dostane jakies cacko do ktorego nie moge sie przyczepic , a niestety przyczepic sie mozna do wielu rzeczy ..
 

5ciastek

New member
Ale ta funkcja 100Hz jest ogólną porażka wszystkich producentów. Bo co to za funkcja, skoro np. ja żeby oglądać ,,normalnie,, telewizję mam cały czas 100Hz wyłączone. ,,Teatr,, mnie nie interesuje. Tak można oglądać filmy dokumentalne a i niektóre też nie można z tą funkcją oglądać . Bo to normalnie razi !!! Więc tu się zgodzę ,że i samsung nie poradził sobie z tym. Ale za to ten model z matrycą podświetlaną ledami jest znowu tańszy od konkurencji i kółko się zamyka dlaczego wszyscy posiadacze zdecydowali się na ten model.
Pozdrawiam
 

flatron999

New member
Tylu zadowolonych, a mnie ten telewizor rozczarował. Mam LE46A956 od października i mogę wymienić sporo wad:
- tragiczne skalowanie sygnału SD, po aktualizacji oprogramowania zmieniło się na katastrofalne (dithering wokół poruszających się obiektów sprawia wrażenie jakby podążał za nimi rój owadów). Nie mogę odwiedzać brata, bo w jego Sharpie te same kanały wyglądają o niebo lepiej.
- piszczący tor audio - usterka opisywana już w tym wątku. Jeżeli ktoś nie słyszy, to proponuję porównać głośność 0 i 1.
- WiseLink Pro nie odtwarza większości formatów video, o kontenerze Matroska można pomarzyć, tak samo o wyświetlaniu napisów. Nie doczekawszy się nawet zapowiedzi upgrade'u, kupiłem WD TV HD Media Player.
- InfoLive w Polsce nie działa i nie wiadomo kiedy ruszy. Zmieniłem w menu serwisowym kraj na UK, żeby się pobawić tą funkcją. Niezbyt bogaty zbiór informacji RSS, ale przydatna ciekawostka. Niestety nasz kraj został olany przez firmę Samsung, choć np. w Rosji usługa ta działa od samego początku,
- nieprzyjazny dla użytkownika sposób wyboru źródła sygnału - moim zdaniem powinny być osobne przyciski na pilocie, tak jak np. w amplitunerach,
- brak wykrywania pojawienia się sygnału na złączu HDMI (i automatyczne przełączanie),
- bardzo wolne menu,
- tryb 100 Hz działa tak, że równie dobrze mogłoby go nie być,
- w trybie stand-by co jakiś czas włącza się wiatrak.

Lista zalet nie wygląda imponująco:
- rewelacyjna czerń i biel - oczywiście zasługa podświetlania LED,
- idealnie równomierne podświetlenie matrycy - tak samo LED,
- elegancki wygląd,
- akcelerometr w pilocie, który włącza podświetlanie klawiszy,
- możliwość wyłączenia niebieskiej diody na przednim panelu.

Podsumowując, telewizor wymaga dokupienia skalera, zestawu audio i odtwarzacza HD. Za tą cenę to po prostu kpina.

pozdrawiam
flatron
 
Ostatnia edycja:
Do góry