Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

SwFranciszek

New member
Oglądałem dzisiaj 956 w MM. Od faceta z Samsunga dostałem pilota i trochę się pobawiłem. O HD nie ma co pisać. SD kiepskie - sygnał z kablówki.
Zaintrygowały mnie dwie rzeczy:
1. Na napisach końcowych jakiegoś filmu (białe litery na czarnym tle) powstawał efekt przypominający cień w dodatku odbity w lustrze - w odległości paru centymetrów od napisu - mówiąc geograficznie - na pd-wschód i wędrował za napisem do góry.

Czy coś takiego występuje w Waszych egzemplarzach?
Czy dotyczy to też napisów w trakcie filmu?

2. Zmiana trybu wyświetlania 16:9 , 4:3 i innych.
Czy TV potrafi automatycznie dostosować się do trybu w jakim nadawany jest program? Np. włączam Ale Kino - TV przełacza się w tryb 16:9, włączam TVP1 - TV przełacza się w tryb 4:3.

Miałem przez chwilę sony 46w4500 i robił to bez problemu, a dodatkowo jednym przyciskiem pilota mogłem zmieniać tryby do woli.
W 956 - musiałem wchodzić do menu i tam grzebać. SamsungMen (jako teoretyk :) twierdził, że zmiana trybu jest możliwa tylko z poziomu menu.

Jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam
 

fatso

New member
SwFranciszek napisał:
O HD nie ma co pisać. SD kiepskie - sygnał z kablówki.
- w sklepach nigdy nie mają dobrego sygnału SD

SwFranciszek napisał:
Zaintrygowały mnie dwie rzeczy:
1. Na napisach końcowych jakiegoś filmu (białe litery na czarnym tle) powstawał efekt przypominający cień w dodatku odbity w lustrze - w odległości paru centymetrów od napisu - mówiąc geograficznie - na pd-wschód i wędrował za napisem do góry.
Czy coś takiego występuje w Waszych egzemplarzach?
Czy dotyczy to też napisów w trakcie filmu?
- u mnie nie zauważyłem, to musiał być albo zamierzony efekt albo słaby sygnał (j.w.), w trakcie filmu nic nie "wędruje"


SwFranciszek napisał:
2. Zmiana trybu wyświetlania 16:9 , 4:3 i innych.
Czy TV potrafi automatycznie dostosować się do trybu w jakim nadawany jest program? Np. włączam Ale Kino - TV przełacza się w tryb 16:9, włączam TVP1 - TV przełacza się w tryb 4:3.

Miałem przez chwilę sony 46w4500 i robił to bez problemu, a dodatkowo jednym przyciskiem pilota mogłem zmieniać tryby do woli.
W 956 - musiałem wchodzić do menu i tam grzebać. SamsungMen (jako teoretyk :) twierdził, że zmiana trybu jest możliwa tylko z poziomu menu.

Jak to wygląda w praktyce?

- w praktyce: dla dekodera n działa dobrze - moim zdaniem. Oczywiście najlepiej radzi sobie z kanałami HD ale zawsze można na zwykłych pomieszać w ustawieniach. Osobiście wnerwia mnie jak ktoś na siłę chce mieć obraz na całym ekranie i stosuje "rozszerzanie" czy "powiększanie", babeczki w Jaka to melodia wyglądają wtedy jak po kuracji BigMackami.

Mam już trochę ten LCD i jestem z niego baaaardzo zadowolony. Polecam!
 

krecha2

New member
Witam mam lekko rozjasniony rog ekranu , widoczny w nocy troche denerwuje mnie to podczas ogladania filmow z pasami u gory, sa jakies sposoby na wyrownanie tego podswietlenia?

Poda ktos swoje ustawienia pod n-ke, caly czas walcze z ustawieniami..:)
 

Henry_k

New member
SwFranciszek napisał:
Miałem przez chwilę sony 46w4500 i robił to bez problemu, a dodatkowo jednym przyciskiem pilota mogłem zmieniać tryby do woli.
W 956 - musiałem wchodzić do menu i tam grzebać. SamsungMen (jako teoretyk :) twierdził, że zmiana trybu jest możliwa tylko z poziomu menu.

Jak to wygląda w praktyce?

Pozdrawiam
Witam.
Właśnie stoję przed wyborem Samsung 956 a Sony 46W4500.
Z jednej strony podświetlenie LED brak cloudingu z drugiej przyzwyczajenie do marki i gwarancja 5 lat.
HD wiadomo-tu i tu w zasadzie OK.
Ale jak z obrazem SD przy źródle DVD?To w zasadzie jedyne kryterium przy wyborze.
Czy może ktoś wypowiedzieć swoje zdanie???
Mieszkam daleko od dużych miast i nie mam okazji zobaczyć tych dwóch TV obok siebie.
Pozdrawiam.
 

SwFranciszek

New member
Promocja - 5 lat skończyła się w Sony wczoraj.

Nie wiem jak u Ciebie z nerwami, ale ja nie mogłem patrzyć na te białe plamy w W4500. Miałem 40w4500 - oddałem. Kupiłem w Sony Center model 46w4500 - to samo. Chciałem wymienić na inny egzemplarz - z 4 w sklepie jeden gorszy od drugiego.

W najbliższych dniach zamawiam 956 - właśnie się pojawił w dużych sklepach internetowych.

Pozdrawiam
 

bonzo

New member
krecha2 napisał:
Witam mam lekko rozjasniony rog ekranu , widoczny w nocy troche denerwuje mnie to podczas ogladania filmow z pasami u gory, sa jakies sposoby na wyrownanie tego podswietlenia?

Wklejam Ci metodę Sierżanta Harrisa, którą podał jakiś czas temu. Napisz, czy pomogło.

"W moim 32a451 clouding był meeeega.Rozmasowałem panel szmatką z mikrofibry,poluzowałem wcześniej śrubki w obudowie i pozostawiłem tivik włączony na 3 dni.Obecnie clouding jest minimalny a ta metoda sprawdziła się u mnie już w trzecim lcdku.Chmurek nie da się obecnie zauważyć w ciemnym pokoju na czarnym (całym) ekranie na którym jest jeden napis białego koloru (jeden rząd literek z listy płac w filmie)A w dzień w ogóle.Jeśli masz w tv szybę na panelu to jedyne co możesz zrobić (jeśli się nie boisz) to poluzowanie śrub obudowy i położenie tivika na plecach na 24h (panel się "ułoży")a potem puszczenie go włączonego na jakieś 48 godzin.Może to brzmi dziwnie ale uwierz mi że w przypadku samsungów dość często to pomaga(miałem już trzy i w każdym pomogło bardzo).Pozdrawiam."
 

OLRO

New member
SwFranciszek napisał:
Czy TV potrafi automatycznie dostosować się do trybu w jakim nadawany jest program? Np. włączam Ale Kino - TV przełacza się w tryb 16:9, włączam TVP1 - TV przełacza się w tryb 4:3.

Miałem przez chwilę sony 46w4500 i robił to bez problemu, a dodatkowo jednym przyciskiem pilota mogłem zmieniać tryby do woli.
W 956 - musiałem wchodzić do menu i tam grzebać. SamsungMen (jako teoretyk :) twierdził, że zmiana trybu jest możliwa tylko z poziomu menu.
Jak to wygląda w praktyce?

W nowych modelach Samsunga (w tym też w serii 9) automatyczne dostosowywanie trybu wyświetlania rozmiaru obrazu do proporcji ekranu 16:9 możliwe jest w opcji Auto szeroko. Niestety opcja ta jest dostępna tylko w przypadku niektórych źródeł sygnału - np. gdy źródłem sygnału jest zwykła antena, nie jest natomiast dostępna, gdy źródłem sygnału jest np. HDMI.
W przypadku tych źródeł sygnału, w których opcja Auto szeroko nie jest dostępna, pozostaje ręczna zmiana trybu rozmiaru wyświetlanego obrazu, co wymaga wejścia do menu Narzędzia (najlepiej poprzez przycisk TOOLS na pilocie), a następnie w: Rozmiar obrazu. Bardziej pokręcona droga zmiany trybu rozmiaru obrazu jest poprzez wejście w MENU > Obraz > Opcje obrazu > Rozm.
Na pilocie nie ma niestety bezpośrednio przycisku szybkiego dostępu do tej opcji.

Jeszcze niezdecydowanych, ale chcących zgłębić tajniki tego modelu zachęcam do lektury instrukcji obsługi. Jest już bowiem dostępny na stronie producenta podręcznik użytkownika w języku polskim:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200812/20081224184654312/BN68-01737C-00Pol-0813.pdf
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem LE46A956. Zastosowałem ustawienia opisane w Audio-Video ze stycznia 2009. Pierwsze wrażenia pozytywne choć nie fanatycznie entuzjastyczne. Rzeczywiście trzeba zminimalizowawać ust 100 Hz bo w przeciwnym razie obraz jest bardzo teatralny. Nie będę się powtarzał, że odwzorowanie kolorów jest podobne jak w PDP (dotychczas miałem PS42C7H). Mam jednak do Was pytanie dotyczące funkcji xvYCC - jest ona nieaktywna. Jak ja aktywować? Instrukcja twierdzi: funkcja jest dostępna po ustawieniu tryb obrazu "Film" i wybraniu zewnetrznego wejścia HDMI lub Moduł. Momotakiego ustawienia funkcja jest nieaktywna. Jakieś sugestie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
krecha2 napisał:
Witam mam lekko rozjasniony rog ekranu , widoczny w nocy troche denerwuje mnie to podczas ogladania filmow z pasami u gory, sa jakies sposoby na wyrownanie tego podswietlenia?


Masz USZKODZONY telewizor, nie kombinuj i zwracaj jak najszybciej,
w tym egzemplarzu nie ma prawa byc zadnych rozjasnionych
rogow! Przy czarnej planszy w ciemnym pokoju masz miec "slynna"
czern odrogu do rogu.
Problem ten jest znany i nie jestes pierwsza osoba
ktora trafila na bubla. Temat osobiscie znam, na zagranicznych forach
kilka osob o tym tez wspominalo.
Sam dostalem 55" z taka przypadloscia i bylo to nie do zaakceptowania,
tv wrocil do sklepu, oczywiscie sprzedawca mimo iz tych tv sprzedal sporo poczatkowo probowal sie wywinac sugerujac moje przewrazliwienie, tym bardziej ze podswietlanie bylo widoczne przy calkowicie zaciemnionym pomieszczeniu na wspomnianych czarnych pasach. Po takiej prezentacji zgodnie stwierdzil ze absolutnie uszkodzony model i nie ma prawa istniec taki stan w TYM modelu.
Po wymianie obecny 55" ma IDEALNIE podswietlona matryce, bez najmniejszych wad, a sama matryca wydaje sie duzo lepsza jak poprzednia, pomijajac juz brak wspominanej i niedopuszczalnej wady
w postaci podswietlonych rogow.
Caly widz w tym Led`zie polega glownie na jego czerni i absolutnie
idealnym podswietleniu, bez tego traci sens kupno takiego tv.
Tv zwracaj do sklepu a nie posilkuj sie gwarancja Samsunga, ci moga zaczac cudowac a szkoda czasu na uzeranie.
Sprawdz jeszczy czy dziala funkcja "podswietlenie" w menu.
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
W temacie funkcji xvYCC odpowiem po trochu sobie sam (ale inne sugestie mile widziane) funkcja da się włączyć jak TV dostanie taki sygnał ( np. PS3 jako Blu ray player). Przy sygnale HD z C+ nie udało mi się.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Z tego co piszesz wygląda na wadę matrycy. Bowiem w telewizorach z podświetleniem led nie występuje coś takiego jak clouding.
 

Geezer

New member
krecha2 napisał:
Witam mam lekko rozjasniony rog ekranu , widoczny w nocy troche denerwuje mnie to podczas ogladania filmow z pasami u gory, sa jakies sposoby na wyrownanie tego podswietlenia?

Sposobem jest odeslanie TV do sklepu. Masz na to 10 dni od zakupu. Przy LEDach jest to niedopuszczalne i tyle. Tak samo jak jakies piszczenie TV na standby ...
 

OLRO

New member
supmario napisał:
W temacie funkcji xvYCC odpowiem po trochu sobie sam (ale inne sugestie mile widziane) funkcja da się włączyć jak TV dostanie taki sygnał ( np. PS3 jako Blu ray player). Przy sygnale HD z C+ nie udało mi się.

Jak wynika z podręcznika użytkownika, funkcja ta pozwala na zwiększenie ilości szczegółów i poszerzenie przestrzeni kolorów w trakcie oglądania filmów z zewnętrznego urządzenia (np. odtwarzacza DVD) w trybie obrazu Film i po podłączeniu przez HDMI lub Moduł.
Widocznie nie obejmuje to dekodera satelitarnego.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednak zrezygnowałem z włącznia tej funkcji - po wyłączeniu zewn. źródła pozostaje ona jako wł.co zmienia wcześniesze ustawienia "własne" w trybie film na złączu HDMI. Można tez oczywiście kończąc oglądanie np. Blu ray'a odklinąć tę funkcję.
 

martivip

New member
Witam

jak sprawuje sie 46a956 z PS3 czy Xbox360 jeżeli chodzi o tzw "input lag"

jakiego rzędu są to wartości, ogólnie zauważalny ?

mam dylemat kupić Sony 46Z4500 czy Samsunga 46a956

już glowa mnie boli od zastanawiania się :(
 

bercik2074

New member
Oprogramowanie LE46A956

Czy ktoś moze wie czym rózni sie nowe oprogramowanie na stronie samsung o oznaczeniu FM/200811/20081117104658703/T-RBYDEU.exe od oprogramowania, które posiadam w le 46a956d1m o nr 2008/11/12_001010
 

surfer

New member
Samsung a DVB

Witam serdecznie, mam pytanie do użytkowników 9-tki z Poznania - czy odbieracie na swoich cudach transmisje DVB ze Śremu. Jeśli tak, to na jakiej antenie (a może jest ktoś z Piątkowa, bo to byłby dla mnie idealny miernik)
pozdrawiam
 
Do góry