Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

ADAM12116

New member
nie widziałem 9tki w sklepie natomiast wszystkie 856 które widziałem miały to dziadostwo srebrzące się w ramce a widziałem 3 sztuki i ta co do mnie przyjechała tez to ma całe szczęscie bardzo małe w 1 miejscu mam nadzieje że powiększać się to nie będzie bo paskudnie to wygląda, widziałem tez 2 sztuki serii 7 i tez to miały delikatnie w kilku miejscach
 

alexstan

New member
ADAM12116 napisał:
nie widziałem 9tki w sklepie natomiast wszystkie 856 które widziałem miały to dziadostwo srebrzące się w ramce a widziałem 3 sztuki i ta co do mnie przyjechała tez to ma całe szczęscie bardzo małe w 1 miejscu mam nadzieje że powiększać się to nie będzie bo paskudnie to wygląda, widziałem tez 2 sztuki serii 7 i tez to miały delikatnie w kilku miejscach
Thx za porady
 

5ciastek

New member
Witam:D
Do BABS i innych zainteresowanych tym problemem
Mój 956 od prawie 3 miesięcy stoi i to koło kominka !!! Wiadomo mamy zimę i w kominku pali się. Jeżeli ktoś ma kominek,to wie jaki żar bucha wokół ...
Przykro mi, że nie zgodzę się z Wami ale telewizor jak i obudowa są zimne i nic się z nią nie dzieje. A nie uwierzę, że obudowa grzeje się od włączonego telewizora !!! Bzdura totalna !!! Cały telewizor jest zimny. Ci co mają ten model potwierdzą to co piszę. Jeżeli dzieje się coś z obudową to chyba się rozkleja ale nie jest to spowodowane użytkowaniem w domu. Może inne modele mają ten feler ?
Pozdrawiam
 

ADAM12116

New member
5ciastek napisał:
Witam:D
Do BABS i innych zainteresowanych tym problemem
Mój 956 od prawie 3 miesięcy stoi i to koło kominka !!! Wiadomo mamy zimę i w kominku pali się. Jeżeli ktoś ma kominek,to wie jaki żar bucha wokół ...
Przykro mi, że nie zgodzę się z Wami ale telewizor jak i obudowa są zimne i nic się z nią nie dzieje. A nie uwierzę, że obudowa grzeje się od włączonego telewizora !!! Bzdura totalna !!! Cały telewizor jest zimny. Ci co mają ten model potwierdzą to co piszę. Jeżeli dzieje się coś z obudową to chyba się rozkleja ale nie jest to spowodowane użytkowaniem w domu. Może inne modele mają ten feler ?
Pozdrawiam
nie uważam raczej że robi to się od ciepła to chyba jakaś wada produkcyjna tak mi się wydaje przynajmniej wersji 7 i 8
 

Docc

New member
Zewnetrzny HDD

A propo podłaczanie zewnętrznego dysku HD do portu USB. Wydaje mi się,że ten TV czyta tylko pamięć sformatowaną pod FAT 16 lub FAT 32, tak jak jest na pendrivach.Nie mogę tego sprawdzić bo nie mam jeszcze tego TV...
Pozdrawiam, może ktoś to sprawdzi ?
 

ADAM12116

New member
Docc napisał:
A propo podłaczanie zewnętrznego dysku HD do portu USB. Wydaje mi się,że ten TV czyta tylko pamięć sformatowaną pod FAT 16 lub FAT 32, tak jak jest na pendrivach.Nie mogę tego sprawdzić bo nie mam jeszcze tego TV...
Pozdrawiam, może ktoś to sprawdzi ?

tak zgadza się tylko FAT 16 i FAT 32, NTFS nie czyta a szkoda bo filmy HD często są większe niż 5GB a FAT nie pozwala na zapis pojedynczego pliku większego niż 4GB
 

mtata

New member
krecha2 napisał:
Instalowal ktos z was Firmware ze strony samsunga ? ponoc poprawia 100hz i lepiej skaluje sd.

Wczoraj wieczorem zainstalowałem. Na razie nie widzę jakiejś oszałamiającej różnicy ale w weekend postaram się aktywniej poużywać tv :D
 

mtata

New member
krecha2 napisał:
mtata a jak ci sie widzi telewizorek? napisz pare zdan, ja swoj bede mial jutro prawdopodobnie:)

Moje wrażenia po kilku dniach użytkowania są bardzo pozytywne. Co prawda przesiadłem się z 32'' CRT, więc jest to pewien szok dla mnie, ale potwierdzają sie wszystkie zalety tv opisane wcześniej: czerń, kontrast i w ogóle jakość obrazu. Gierki na PS3 wymiatają! :mrgreen: Podsumowując: jestem bardzo zadowolony z tego tv.
Pojawiło się tylko kilka drobnostek, które mnie irytują:
- teatralny efekt widoczny przy ustawieniu Motion Flow powyżej poziomu "niski"
- brak współpracy z "n" na złączu HDMI o nr 1 - 2 i 3 są ok.
- długie wyszukiwanie sygnału i przełączanie się między źródłami

Ciekaw jestem, czy komuś udało się podłączyć przez kabelek ethernetowy do jakichś zasobów multimedialnych (filmy! :mrgreen: ) Do tv dołączona była płytka z softem, ale tak się składa że w domu mam mac'a a nie pc...

PS. Od początku nastawiony byłem na zakup Sony x4500, ale ponieważ nie dostrzegłem żadnej różnicy, która uzasadniałaby prawie 2x wyższą cenę, wybrałem Samsunga. Nie żałuję! :D
 

wlohan

New member
le 46a956

Nareszcie zdrowo-rozsadkowe myslenie, zachwycajmy sie naszymi dziewiątkami, przestańmy szukać rysy na obudowie i wymieniajmy sie rzeczowymi spostrzeżeniami. W wielu tekstach widać podtekst typu- wszystko byłoby dobrze gdyby to nie był samsung. A dlaczego nie?
Byłem kiedyś fanatykiem Sony, gdyby firma Sony piekła chleb to napewno bym kupował! Niestety kilka urzadzeń wyleczyło mnie z tej choroby. Dlatego dajmy szansę Samsungowi i przestańmy narzekać bez powodu.
 

wlohan

New member
le 46a956

Nareszcie zdrowo-rozsadkowe myslenie, zachwycajmy sie naszymi dziewiątkami, przestańmy szukać rysy na obudowie i wymieniajmy sie rzeczowymi spostrzeżeniami. W wielu tekstach widać podtekst typu- wszystko byłoby dobrze gdyby to nie był samsung. A dlaczego nie?
Byłem kiedyś fanatykiem Sony, gdyby firma Sony piekła chleb to napewno bym kupował! Niestety kilka urzadzeń wyleczyło mnie z tej choroby. Dlatego dajmy szansę Samsungowi i przestańmy narzekać bez powodu.
 

OLRO

New member
krecha2 napisał:
Ale w 9 seri Samsunga jest jeden kolor nie ma zadnych niebieskich czy czerwonych dodatkow, czy tez to wystepuje?

W serii 9 srebrzystych skaz nie widziałem, ale i w przypadku serii 8 nie jest to reguła.
 
Ostatnia edycja:

OLRO

New member
ADAM12116 napisał:
nie widziałem 9tki w sklepie natomiast wszystkie 856 które widziałem miały to dziadostwo srebrzące się w ramce a widziałem 3 sztuki i ta co do mnie przyjechała tez to ma całe szczęscie bardzo małe w 1 miejscu mam nadzieje że powiększać się to nie będzie bo paskudnie to wygląda, widziałem tez 2 sztuki serii 7 i tez to miały delikatnie w kilku miejscach

Srebrzyste smugi widoczne w niektórych modelach serii 8 wklejone są jakby między szklaną ramę a krawędź kolorowego paska wprasowanego od tyłu, oczywiście tylko w niektórych miejscach. U mnie są to dwie kilkucentymetrowe skazy położone po przeciwległych stronach TV.
Po ich dokładnym obejrzeniu mogę potwierdzić, że jest to raczej wada produkcyjna (występująca od samego początku), a nie efekt eksploatacji czy jakiegokolwiek odklejania się tylnej powłoki (mającej na celu zabarwienie szklanej ramy).
Pogarsza to nieco estetykę tej serii (danego modelu), ale nie sadzę, żeby miało to jakiekolwiek wpływ na pracę telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
- brak współpracy z "n" na złączu HDMI o nr 1 - 2 i 3 są ok.
Tzn.?-brak obrazu?-zły obraz?-czy złącze działa z innym urządz.? Co ten tuner n-ki wyprawia ze złączem HDMI 1 bo u kolegi który ma co prawda 656-kę też się skopało(zafioletowił się obraz) i teraz jedzie na HDMI 2.
 

krecha2

New member
Wkoncu! tak tak , wkoncu kupilem tego samsunga 46'' wiec kilka slow napisze..
Mam go od 2 dni, pierwszego dnia walczylem z ustawieniami był klopot z efektem teatralnym, kupilem gazetke Audio Video w ktorej jest test tego tv , za pomoca gazetki jak i testu z konkurencyjnego forum doszedlem do wedlug mnie dobrych ustawien. Problem z efektem teatralnym był nadal, pomocny okazał sie Firmware ktory zainstalowalem, poprawia on prace 100hz smialo mozna ogladac na srednim,wczesnien byl to teatr.
N-ka - dziala bez zarzutu chyba ze jako problem uznac wyskakujacy ''bład HDCP''- ktory rownieez byl w moim poprzednim tv (sharp X20e) szczerze ja nigdy na to nie zwracalem uwagi bo owy komunikat pojawia sie na kilka sekund.Kolory super, czerwony troche za bardzo ''wybity'' pasowalo by zmienic, czern jak dla mnie swietna, podoba mi sie gdy pasy na filmie sa czarne nie szare tu duzy plus, jezeli ktos chce miec dobra czern tutaj na pewno nie bedzie zawiedziony,
100hz-jest nie doskonale,po zainstalowaniu najnowszego Firmware jest lepiej ale rewelacji nie ma, najlepiej chyba korzystac z ustawienia na poziom ''niski''
Blue-Ray- Tutaj obraz jest swietny,czysty, kolory ekstra ale z tego co zauwazylem to gdy ogladamy filmy w trybie 24p telewizor sobie z tym nie radzi i dziwnie ''gubi klatki'' tak jakby przycinal sie od czasu do czasu, w 1080/60hz jest duzo lepiej, nie wiem co o tym myslec.
PS3- Rewelacja nie zauwazylem zadnego ''input laga'' wszystko chodzi tak jak byc powinno, mam porownanie bo rok czasu gralem na Sharpie x20e,
W grach 100hz spelnia zadanie, jest duzo plynniej ,brak efektu teatralnego, pogram jeszcze online zobacze czy tam sa jakies zwolnienia , narazie jestem bardzo zadowolony.

Ogolnie tv za spora kase:wink: gdyby 100hz bylo lepsze bylo by super, jezeli ktos jest maniakiem plynnosci to niech nie kupuje bo moze byc troche zawiedziony.Jeszcze jedna wada jest gdy na czarnym tle wyswietli sie cos bialego pokazuje sie taka otoczka, troche to dziwnie wyglada.
 
Do góry