Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

voytas

New member
fatso napisał:
46A956 który posiadam od 2 tyg. jest tym czego oczekiwałem od LCD. Nie będę powielał jego zalet i kolejny raz zachwycał się czernią - bo poprostu tak jest.
Mam spostrzeżenia odnośnie jakości z C+ i n. Aktualnie na tych dwóch platformach posiadanych przeze mnie są dostępne programy HD. LCD testowałem biorąc pod uwagę jakość obrazu na tych samych programach HD podłączając do HDMI i AV. Wynik:
-jakość obrazu po HDMI jest lepsza na platformie n,
-jakość obrazu po AV jest dużo lepsza na C+.
Zgłaszane były uwagi odnośnie syczenia przy małym natężeniu dźwięku. Zgłaszam, że ich nie mam a jedyny hałas to recorder n-ki.
Drażni mnie natomiast zbyt wolne przełączanie wejść.
Mimo wszystko 46A956 to bardzo dobry wybór. Ocena w klasie cenowej 9.2 mówi sama za siebie!

Prawdopodobnie nie zmieniłeś w dekoderze C+ w opcjach sygnału wyjściowego, masz pewnie ustawione na AV i stąd taka dobra jakość obrazu dla zwykłego sygnału, ustaw na HDMI a przynajmniej na Component i wtedy stwierdzisz że jakość nie odbiega od n-ki a przy niektórych programach nawet jest wyższa.
 

accessdenied

New member
Witam

Proponuję wejść w ustawienia korektora audio zmniejszyć poziom do 0 lub nawet troszkę poniżej dla 300Hz lub 400Hz (nie pamiętam ile tam jest)
Problem szumu znika. Powalczyłem troszkę z tymi ustawieniami bo szum to ja lubię ale nad morzem.

Pozdrawiam Robert

jos1 napisał:
Kto z posiadaczy seri 9 Samsunga moze potwierdzic wade dzwieku ?
To jest upierdliwy dzwiek o wysokiej czestotliwosci podobny do syczenia , pisku trafa wysokiego napiecia ( pisk , syczenie ) .
Po wyciszeniu glosnosci TV na poziom - 0 - znika , natomiast po podglosnieniu na poziom -1-pojawia sie !!...
 

jjumbo

New member
proszę o pomoc użytkowników samsunga

mam sama model 956 jak włączam telewizor to wchodzą mi kanały analogowe a chciałbym aby od razu włączał sie cyfrowy polsat czy da się zmienić kolejność???
 

Docc

New member
LN czy LE

Mam wrażenie, że w tym wątku opisywane są dwa różne LCD : Samsung LE46A956 oraz Samsung LN46A950. Czy to jest aby ten sam produkt ?
Do LCD Samsung LN46A950 znalazłem taki link : nie mogę go podać, za mało wypowiedzi.


Pozdrawiam
 

G-L1975

New member
46'' 956

Tragedia ze 100hz , 0 płynności na kazdym ustawieniu od min do max , w sony np w4500 o niebo lepiej , sd 956 na n bardzo słaby obraz . Telewizor wyłącznie pod hd lub ps3. to tyle po 3 tygodniach użytkowania
 

tybek

New member
G-L1975 napisał:
Tragedia ze 100hz , 0 płynności na kazdym ustawieniu od min do max , w sony np w4500 o niebo lepiej , sd 956 na n bardzo słaby obraz . Telewizor wyłącznie pod hd lub ps3. to tyle po 3 tygodniach użytkowania

Co do 100 Hz to się zgodzę lipa (może zmiana oprogramowania pomoże) ale SD na n naprawdę niezłe są oczywiście kanały gdzie SD nie nadaje się do oglądania (jak na przykład 3 kanały sportowe nie pamiętam na których pozycjach i TVN meteo). Z drugiej strony SD to zawsze SD a i rozmiar tych telewizorów zaczyna się od 46'' więc nie ma się co dziwić. Jeśli ktoś oczekiwał że jakość SD będzie na poziomie telewizora CRT a HD jeszcze lepsza to rzeczywiście mógł się przeliczyć. Ja poza tymi nieszczęsnymi 100Hz jestem bardzo zadowolony.
 

wlohan

New member
46 956-100Hz?

Jaka tragedia ze 100 Hz? Mam ten telewizor od 2 miesięcy, czyżbym coś przeoczył? Porównywanie do Sony jest co najmniej enigmatyczne, oglądałem Sony Z4500 200Hz-żadnych rewelacji, nie rozpoznaję różnicy a 100Hz i 200 Hz stały obok siebie, na obu ten sam sygnał-mecz piłki nożnej.
Powinniśmy chyba trochę mniej narzekać i szukać dziury w całym. Dobry sygnał-czasza 85cm min. dobra kalibracja i obraz super, przynajmniej na n-ce.
 

Dawidowski1000

New member
wlohan napisał:
Jaka tragedia ze 100 Hz? Mam ten telewizor od 2 miesięcy, czyżbym coś przeoczył? Porównywanie do Sony jest co najmniej enigmatyczne, oglądałem Sony Z4500 200Hz-żadnych rewelacji, nie rozpoznaję różnicy a 100Hz i 200 Hz stały obok siebie, na obu ten sam sygnał-mecz piłki nożnej.
Powinniśmy chyba trochę mniej narzekać i szukać dziury w całym. Dobry sygnał-czasza 85cm min. dobra kalibracja i obraz super, przynajmniej na n-ce.

Co stało obok siebie ? Samsung A956 i Sony Z4500 i nie widziałeś różnicy?

Pozdro.
 

5ciastek

New member
Witam.
(do ,, jjumbo ,,)
Wchodzisz w menu, następnie na kanały (rysunek satelity), schodzisz do ustawienia kanałów ( za każdym razem potwierdź OK na pilocie) i następnie na pilocie ! wciskasz przycisk ,,TOOLS,, i dalej już ustawiasz co chcesz. Możesz usunąć wszystkie programy analogowe i zostawić cyfrowe ,oraz poustawiać ich kolejność.Jak ustawisz szukanie kanałów to ustaw na wyszukiwanie tylko cyfrowych. Powinno być ich 8. Zależy jeszcze gdzie mieszkasz. Zapamiętaj jak to się robi lub zapisz ,bo tego nie ma w instrukcji;)
Pozdrawiam
 

5ciastek

New member
Do tych co się jeszcze zastanawiają co kupić.
Telewizor ten jest OK ,szczególnie zestawienie z ceną jak już ktoś wcześniej zauważył, a ideału jeszcze nikt nie wyprodukował :eek:k:
 

Docc

New member
Mam pytanie do posiadaczy 956.Czy błyszcząca powłoka ekranu nie powoduje nadmiernych odbić ? Mam b.słoneczny pokój i mimo żaluzji jest w nim sporo światła.
Pozdrawiam i zazdroszczę już mającym...
 

wlohan

New member
46-956

Są odbicia, także od błyszczacej ramki (tak jest przy wielu LCD innych firm), u mnie roleta załatwia sprawę. Poczatkowo przez pierwszy miesiąc czepiałem się wszystkiego, teraz twierdzę, ze 956 to dobry wybór na tle konkurencji. Jak masz nadmiar kasy możesz spróbować wejśc w Sony 46X4500, odbicia trochę mniejsze, pozostała reszta-bez cudów.
 

BABS

New member
Witam serdecznie.


Po długich tygodniach zdecydowaliśmy się na zakup SAMSUNGA 46A956. W sklepie sprzedawca pokazał nam niestety, co dzieje się z obudową serii 9 (ale też serii LEDowej 7) pod wpływem temperatury. Wygląda to tak jakby odpryskiwał lub pękał plastik na przezroczystych obrzeżach ramy. Jest to bardzo widoczne.

Podobno jest to efektem ogrzewania się obudowy podczas zwykłej pracy TV, pojawia się z czasem i nie podlega gwarancji (tak powiedział sprzedawca). Ja rozumiem, że w sklepie telewizory są włączone bez przerwy cały dzień i są może bardziej nagrzane niż normalnie, ale dotyczy to także wszystkich innych modeli stojących na regałach. Postanowiliśmy to sprawdzić w innych sklepach, co niestety potwierdziło się jeszcze w 2 przypadkach.

Czujemy się bardzo rozczarowani i zdziwieni, że tak poważna firma jak SAMSUNG nie wyciągnęła z tego wniosków i powtórzyła ten sam błąd w dwóch modelach.

Bardzo zależałoby mi na opini aktualnych właścicieli bo nie ukrywam, że dalej bylibyśmy zainteresowani tym TV gdyby nie dotyczyło to wszystkich egzemplarzy i uwzględniała by to gwarancja. Pozdrawiam.
 

krecha2

New member
Przeczytalem cale watki o 786 i 986 i pierwsze slysze o tym co piszesz, ''Sklepowi fachowcy'' sa znani z mowienia rożnych dziwnych rzeczy, i polecaja marki i telewizory ktore ,ze tak powiem musza zostac wypchane bo tak chce wlasciciel, ale tu pytanie do osob ktore maja ten tv czy macie u siebie cos takiego o czym pisze poprzednik?
 

Newion

New member
BABS napisał:
Bardzo zależałoby mi na opini aktualnych właścicieli

Odklejanie kolorowej ramki, tak, jest to znany problem, występuje również w serii 8 (w moim telewizorze jeszcze nie występuje, może dlatego, że mało oglądam)
 

ADAM12116

New member
mam serie 8 i w 1 miesjcu ramki mam lekkie srebrzenie, w 1 sklepie widizałem ze cała ramka w serii 8 górna część sie srebrzyła i ta wiśniowa powłoka jak by lekko odchodziła na przeźroczystej ramce
 

Hartson

New member
Bez reklam
Widziałem coś takiego na 52A856 w Saturnie w Arkadii. Górna krawędź mniejszej ramki "wtopionej" w drugiej plastikowej większej ramie miała jakby srebrny kolor. Wyglądało to na niedoróbkę przy produkcji tego tv..
 
Do góry