Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

majaboss

New member
ja powiem tak seria 9 warta jest wydania pare $ :) jedyny mankament jaki teraz zalwazylem u siebie na 9 , to ze na DVB-T TVP1 i TVP2 mam DDigital 5.1 jest wlasnie opóźnienie dźwięku do obrazu nie wiem czemu tak sie dzeje hmmm:confused: a i czesto musze resetowac pilota bo freeza czesto lapie pilot
 
Ostatnia edycja:

efor

New member
Witam.
Słabe kąty i czerń w 55a956 U WYPUKLONE W KONKURENCYJNYM FORUM poza dyskusyjnymi nastawami, " jasność 51" mogło mieć podłoże uszkodzonego egzemplaża, miałem 3 egzemplaże i w jednym nie działało dynamiczne sterowanie podświetleniem a co za tym idzie kontrastem i faktycznie wyglądało to nie ciekawie., mówiąc potocznie podświetlnie matrycy jak również sama iluminacja matrycy były wysterowane na maxa. To tak jak by wyłączyć w menu funkcję led local gdyż wł/wył tej funkcji nie miało wpływu na obraz a w pozostałych czerń rewelacja dużo lepsza niż w 55x4500, wieszcie mi gdyż porównywałem, poztym w X ledy nie wyłączają się jak w 9 tylko przygasają i to NIESTETY WIDAĆ.
 
Ostatnia edycja:

dariuszd1

New member
efor napisał:
To tak jak by wyłączyć w menu funkcję led local gdyż wł/wył tej funkcji nie miało wpływu na obraz a w pozostałych czerń rewelacja dużo lepsza niż w 55x4500, wieszcie mi gdyż porównywałem, poztym w X ledy nie wyłączają się jak w 9 tylko przygasają i to NIESTETY WIDAĆ.


Powiedz mi dokładniej, która to funkcja w menu-w sklepie próbowałem taką jedna funkcję wyłączać i nic się nie działo widocznego (ustawienia zaawansowane chyba w obrazie), a dotyczyła ona właśnie diód LED. Czy wtedy wogóle regulacja kontrastu nie działała?
Czyli jednak Sony XLED też nie powalaja na kolana..? To nieźle, mi już obraz na 40X4500 bardzo się nie spodobał, a tu kolejna opinia tym razem o Ledach. A w końcu ceny mają wręcz nieprzyzwoicie zaporowe.
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
efor napisał:
Witam.
Słabe kąty i czerń w 55a956 U WYPUKLONE W KONKURENCYJNYM FORUM poza dyskusyjnymi nastawami, " jasność 51" mogło mieć podłoże uszkodzonego egzemplaża, miałem 3 egzemplaże i w jednym nie działało dynamiczne sterowanie podświetleniem a co za tym idzie kontrastem i faktycznie wyglądało to nie ciekawie., mówiąc potocznie podświetlnie matrycy jak również sama iluminacja matrycy były wysterowane na maxa. To tak jak by wyłączyć w menu funkcję led local gdyż wł/wył tej funkcji nie miało wpływu na obraz a w pozostałych czerń rewelacja dużo lepsza niż w 55x4500, wieszcie mi gdyż porównywałem, poztym w X ledy nie wyłączają się jak w 9 tylko przygasają i to NIESTETY WIDAĆ.
Moze sie myle , ale moim zdaniem poprawne dzialanie leda to plynne zciemnianie a nie gwaltowne wylaczanie podswietlenia .Jezeli wylaczymy calkowici podswietlenie to nie uzyskamy zadanych cieni tylko czarne pola .
 

efor

New member
Witam.

Odpowiedź dla kolegi dotycząca usytuowania w menu funkcji dotyczącej podświetleniem. W menu obraz wchodzisz w opcje obrazu i na samym końcu (musisz przewinoąć menu) pod 100hz oraz xxYCC masz funkcję Local Led. I to ona jest opowiedzialna za sterowanie kontrastem i podświetleniem.(różnica przy włączeniu i wyłączeniu jest bardzo widoczna)
Jeżeli chodzi o wypowiedź kolegi dotycząca gaszenia i wygaszania podświetlenia to niesety nie zrozumiał treści mojej wypowiedzi. Rzeczą oczywistą jest że jeżeli mamy odcienie szarości to matryca nie może być wygaszona całkowicie tylko podświetlona z opowiednim natężeniem iluminacji, jednakże proces ten musi być błyskawiczny i nie zauważalny dla oka. Niestety w X nie jest tak jak w 9 że diody zapalają się błyskawicznie z odpoiwednim natężeniem śiwatła adekwatnym do wyświetlanego obrazu tylko jest przygaszana wsposób w którym widzimy pośrednie poziomy świecenia ( w ciemnych i czarnych scenach)mimo iż obraz zmienia się dynmicznie. I tak jak kiedyś było ze starymi LCD ze sterowaniem dynamiczny, kontrasu tylko problem dotyczył całego ekranu kiedy przy jasnych scenach świecił ja żrówka a przy ciemnych przygasał. Do tego w x diody nie gasną całkowicie tak jak było ze starym ledem f96 samsunga co przy zmiane kanałów (cały czarny ekran) patrząc pod kątem powoduję ilumnacje. czego nie ma w 9.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
efor napisał:
Witam.
Słabe kąty i czerń w 55a956 U WYPUKLONE W KONKURENCYJNYM FORUM poza dyskusyjnymi nastawami, " jasność 51" mogło mieć podłoże uszkodzonego egzemplaża, miałem 3 egzemplaże i w jednym nie działało dynamiczne sterowanie podświetleniem a co za tym idzie kontrastem i faktycznie wyglądało to nie ciekawie..

Po czym wnosisz ze nie dzialalo dynamiczne st. podswietleniem?
W opcjach ustawien obrazu jest "Podswietlenie" skala od 1-10 i to nie dziala, czy mozna wnioskowac ze cos jest uszkodzone?
 

rudy

New member
Pytanko do posiadaczy samsunga 46"A956.Czy podstawa jest obrotowa,czy nie.Na stronie samsunga jest nie obrotowa, na stronach sklepów internetowych jest obrotowa.Pozdrawiam.
 

tasba

New member
armanig napisał:
Po czym wnosisz ze nie dzialalo dynamiczne st. podswietleniem?
W opcjach ustawien obrazu jest "Podswietlenie" skala od 1-10 i to nie dziala, czy mozna wnioskowac ze cos jest uszkodzone?

Tak. Można tak wnioskować.
Posiadam Samsunga LE40A786 z podświetleniem LED i u mnie regulacja "Podświetlenia" powoduje zmianę jasności wyświetlanego obrazu. Ta regulacja jest wyraźnie zauważalna - coś jak manipulowanie kontrastem tylko, że w wersji turbo.

Pzdr
Mirek
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
tasba napisał:
Tak. Można tak wnioskować.
Posiadam Samsunga LE40A786 z podświetleniem LED i u mnie regulacja "Podświetlenia" powoduje zmianę jasności wyświetlanego obrazu. Ta regulacja jest wyraźnie zauważalna - coś jak manipulowanie kontrastem tylko, że w wersji turbo.

Wyglada ze mocno awaryjne (55")
 

schneider

New member
Le52f98

WITAM .MAM PYTANIE DO WŁAŚCICIELI SAMSUNGA LE52F98 ,dlaczego nie mam dostępnej opcji-- CZERŃ HDMI która jest w ustawieniach samsunga .Mój TV mam podłączony pod BLUE-RAY -BD-P1500 PO KABLU HDMI. F96 również był podłączony do dvd thomson po HDMI ,również bez rezultatu. wydaje mi sie że problem dotyczy całej serii 9
 
Ostatnia edycja:

dazo

New member
trudny czyłatwy wybór??

witam wszystkich mam pytanie wlasnie zmieniłem zdanie na zakup lcd miał byc sony X4500 ale... zawazyła cena no bo po co przepłacac skoro moge miec to samo w samsungu seri 9 A956-czy zgadzadzie sie ze mna ? wydaje mi sie ze ten tv jest lepszy od sony x4500 prosze o opinie i porownanie tych serii pozdr
 

Hartson

New member
Bez reklam
Co do Sony X4500 to nie widziałem. Samsunga 55A956 oglądałem wczoraj w MM ( Warszawa, ul. Ostrobramska ). Generalnie wg mnie telewizor bardzo o.k. Oglądałem programy w SD bo tylko takie były dostępne na tym tv. I właśnie jakość programów SD zaskoczyła na plus ( wszyscy wiemy jakiej jakości jest dostępne SD w tego typu sklepach ) nie zauważyłem smużenia, płynność dobra no i bardzo dobra czerń, nawet przy sporym odchyleniu w bok czerń była taka sama jak na wprost. Ale jedna rzecz też zwróciła moją uwagę. Mianowicie obok stała plazma Panasonica 50 PY 800, oba tv były ustawione na "standardowym" i na tvn24 pokazywali gościa w czarnym garniturze, o ile na Panasie ów garnitur był cały czarny o tyle na Samsungu były widoczne klapy tego garnituru. To tak jakby Samsung pokazywał więcej szczegółów w czerni. Panas miał zaś lekką przewagę w formatowaniu obrazu - ale mimo wszystko Panas też bardzo o.k.
 

irka

New member
Halo Samsungi

na stronie Sony _40X4500 coś dla WAS.
Dotyczy testu 46a 965 D ///// 55X4500 pokonany ????
Powodzenia w poszukiwaniu Zródla testu.
Strona . test magnus .de:eek:k:.
 

dazo

New member
Kupiłem Serie 9 46 Cali!

witam zamowiłem własnie w digitalo bedzie za 10 dni potem jak powiesze to napisze wiecej pozdr
 

dariuszd1

New member
Le46a956

Witam.
Chciałem tylko napisać, że właśnie dołączyłem do grona użytkowników Samsunga LE46A956.
Dziś cały dzień go testowałem. Wrażenia są powalające.
Najpierw SD. Mam dekoder, który upscaluje obraz-SD jest jak to SD, nieco nieostre ale jakość jak najbardziej akceptowalna.
TVPHD od razu złapał-nie mam problemów z nierówną w stosunku do obrazu fonią, jak ktoś pisał wyżej. Sport, który oglądałem był na prawdę dobrej jakości (lepszy od upscalowanego SD).
Teraz HD. Obraz powoduje opad szczeny na podłogę.
Film z bluray-odlot! Szczegóły, kolory, piękna aż zbyt mocna czerń, ten ekran nie świeci na czarnym wogóle!! Wręcz pod wieczór musiałem zmniejszyć intensywność czerni ew. kontrast dynamiczny, bo obraz aż wypala oczy. Dalej, trym 100Hz. Gorszy niż w Sony X, na najwyższym ustawieniu jest teatr telewizji ale przy pewnej prędkości ruchu potrafi jakby tak "szarpnąć obrazem" jakby nie wiedział do jakiej prędkości ma się aktualnie dostosować..(nie wiem jak to wytłumaczyć) Oczywiście tego przeciętny użytkownik pewnie nawet nie wychwyci. Na ust. Średnim już tej czkawki nie dostaje ale też nieco znika płynność ogólna rodem z teatru telewizji.
Dźwięk. Normalnie jak na mój gust. głośniki mają wyloty z tyłu obudowy, jakoś mega wrażenia dźwięku przestrzennego na nim nie uświadczyłem. Ale potrafią grać dość głośno i basowo, a obudowa przy mas nastawieniach nie nawet nie trzeszczy.
Obraz z kamery video HD-rewelacja! Nie widać przy tym już żadnego czkania na trybie 100Hz wysokim.
Zdjęcia-jakby człowiek oglądał prawdziwe płótno, wrażenia nie do opisania.
PS3-juz samo menu i jego wyrazistość oraz ostrość po odpaleniu konsoli, ponownie wgniotła mnie w ziemię!:).
O grach nie wspomnę, bo wyglądają pięknie-na nich też nie można zauważyć, żeby w trybie wysokim 100Hz były jakieś czkania.
Teraz jeszcze info, jak typowałem wcześniej. Miał być Sony 40X4500 ale obraz (wiem że jest bez podświetlania LED) jak go pierwszy raz zobaczyłem, określiłem mianem pomyłki. O tym już jednak nie będę pisał. Cenowo ten Sony 40 jest w podobnej cenie jak 46 Samsunga, a różnice w obrazie między nimi, to niebo i ziemia. 40 Samsunga z resztą też ma podświetlanie diodowe, więc obraz będzie równie dobry jak na moim 46.
Jeżeli ktoś z Was zastanawia sie nad na prawdę dobrym tv, to niech się nawet nie zastanawia, tylko śmiało bierze Samsunga-wersja 40 cali bije na głowę Sony X40, a 46 cali Samsunga wygrywa kolorystyką i czernią z 46 Sony, a jeżeli nawet by troszkę przegrywało, to bije go na głowę swoją ceną! Ja przesiadałem się z tv CRT na ten model ale dobrego CRT i miałem zawsze problem z czernią, której na LCD nie było-teraz mam problem z za dużą czernią i muszę ją zmniejszać!;).
Z Sonym w tym wydaniu (ich X-sy) coś się stało nie wiem co, byłem wręcz zapatrzony na ich telewizory i innego zakupu nawet nie brałem pod uwagę. Tym czasem seria X jest dziwna, poza swoim dobrym trybem 100Hz.Może mają jakieś gorsze matryce (czas dostępu z resztą nadal 8ms mają) albo jakieś kłopoty finansowe i zbyt mocno zaoszczędzili na podzespołach, nie wiem, w końcu PS3 też nie przynosi na razie im kokosów. Ponadto za X 46 cena ich sklepowa ok 15000 zł, to lekka przesada.
Dobra, to tyle co chciałem napisać, a zrobiłem to dlatego, żeby inni jak ja niedawno, szukający opinii pomogących im wybrać, mogli łatwiej podjąć decyzję-mi szukanie opinii na forach bardzo pomogło, a pierwsze wrażenie po obejrzeniu tego Samsunga w sklepie, było od razu pozytywne.



Mam jeszcze pytanie-w opcjach w tv jest aktualizacja oprogramowania i pojawiła się tam jakaś nowa jego wersja "2008/10/02_001008" do pobrania. Nie wiem skąd on to wziął, bo do internetu go nie podłączyłem-może z dekodera sat.
Ale proszę o informacje, czy ktoś z użytkowników wykonał może to uaktualnienie, jak wtedy ten proces przebiegał, ile trwał, itp..?


pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

dazo

New member
Dzieki !!!

WITAM CHCIAŁBYM PODZIEKOWAC DARIUSZOWID1
za utwierdzenie mnie w przekonaniu ze wybrałem dobrze rowniez zamowiełem kilka dni temu samsunga własnie takiego serii9 46 cali wiem ze bede zadowolony bo nie przepłaciłem za drogie sony i wszystkich ktorzy marza o wspaniałym tv wypasionym to zachecam do samsunga zapewnia moc wrazen a co do sony - za drogo (choc tak jak poprzednik czekałem kilka miesiecy na premiere i miłem w planie zakup- no coz zarobia inne firmy madre pozdr
 

5ciastek

New member
Witam wszystkich.
Po długich rozważaniach przyprawiających bóle głowy:( przeczytałem post ,,dariuszd1,, . Powiem ,że ,,dopakowałeś do pieca,, :eek:k: i pojechałem z Poznania do Wrocławia kupić sobie ten wynalazek :D .
Do Wrocławia bo w jednym miejscu mieli bardzo dobrą cenę. W domu podłączyłem do tunera tv sat tylko eurozłączem bo mój tuner nie posiada wyjścia HDMI i powiem, że jestem pod dużym wrażeniem. Jak na razie nie bardzo mogę poradzic sobie z ustawieniami a konkretnie nie wiem jak ustawić kolejność programów ,,po mojemu,, ale może kiedyś do tego dojdę. Trochę spanikowałem przez kurs walut i zdecydowałem, że kupuję teraz i nie czekam już na inne wynalazki. Zaobserwowałem,że wogóle trudno dostać ten model, ponieważ na rynku dużo jest jeszcze z serii 6... , 7... i 8... .Sklepy chcą wpierw sprzedać te niższe modele zanim rzucą na maksa serię 9... .A ja cieszę się 46A956 bo jest jak na dzisiaj chyba najlepszym LCD jaki widziałem. Pozdrawiam
 
Do góry