Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

majaboss

New member
ja kupilem w saturnie ostatnia ze sztuk a bylo raptem ich dwie sztuki :(

zobacz jeszcze e mediamark na okeciu bo jeszcze pare dni temu tam bylem i jeszcze mieeli
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Hartson

Byłem dzisiaj w MM w Warszawie ( Al. Krakowska ). Są tam m.in. Samsungi 55 A 956 cena to 13000 zł. Także 52 A 856 i 52 A 756, oba modele za 9999 zł.
 

jos1

New member
majaboss napisał:
ja kupilem w saturnie ostatnia ze sztuk a bylo raptem ich dwie sztuki :(

zobacz jeszcze e mediamark na okeciu bo jeszcze pare dni temu tam bylem i jeszcze mieeli

MAJABOSS , napisz prosze kilka slow o tym co jest negatywne w serii 9 .
Jak w nocy sprawuje sie matryca ?
Co z plynnoscia wyswietlanych materialow ?
 

majaboss

New member
a mianowicie , w nocy ogladajac IronMana nie zalwazylem nic szczegolnego jezeli chodzi o jakies problemy z obrazem. jezli chodzi o zwolnienia lub jakis przebarwienai na matrycy .

(obraz oczywiscie sredni bo z dvd obraz 4600bitrate ) powiem tak, dla mnie czern i bel super , porownywalem jeszcze wybuchy i wyswietlanie ognia przebieg obrazu byl plynny , czern i biel dla mnie jest porownywalna do plazmy ( w przedzale cenowym do 5tys)

a wiadomo ze nie jest to jakosc super...ten sam material bede puszczal za pare dni w 1080 wiec pewnie bedzie duzo lepiej :)

...oczywiscie jest to moj pierwszy teleizor lcd wiec moge sie mylic , jezeli chodzi o czern i biel , ale porownywalem przy kupnie 956 kilka stojacych obok i jak dla wybor padl na ten , ale glownie sugerowalem sie rozmiarem matrycy a pozniej jakoscia obrazu



testy z anteny

testy na DV3 zlapalem TVPHD jakosc super zadnych problemow z wyswietlaniem przez matryce , brak jakis tam zwolnienin obrazu czy innych przebarwien na matrycy

natomiast zlapalem sygnal z anteny i mam myswietlane na LCD ->
DTV TV1 nadawany w DolbyDigital (maly problem bo dzwiek leci z opoznieniem) niewim czym to spowodowane jest ale poza tym obraz jest dobry :)
 

Virulent

New member
LN55A956 stoi w Saturnie w Silesii i .... jakość jest tragiczna :( Myślę jednak po godzinnej zabawie z telewizorem:
- telewizor ma zepsutą matryce (clouding, białe litery gryzą się z czarnym tłem)
- Saturn stawia na sprzedaż Sony, który dostaje dużo lepszy sygnał od Samsunga (podłączona tylko i wyłącznie kablówka po komponencie)
- Samsung LE40A786, który stał obok grał dużo lepiej !!!

Co ciekawe w Media Markt (M1 Czeladź) posiadają Le40A786 a serii 9 nie sprowadzą dopóki nie sprzedadzą starszych modeli !!!
 

rafi.c1

New member
seria "9" w M1 - Poznań

Witam,
Wczoraj miałem okazję zobaczyć serię 7, 8 i 9 w MM Poznań (M1). Sprzedawca trochę się miotał zanim podłączył dobry sygnał. W końcu się udało, ale powalające to to nie było. Być może staliśmy za blisko (ok.1,5 m). Cena za 55 cali serii 9 - 9000zł minus VAT;) (tak jest do dzisiaj). Bez vatu = 7400.
 

bober16

New member
rafi.c1 napisał:
Witam,
Wczoraj miałem okazję zobaczyć serię 7, 8 i 9 w MM Poznań (M1). Sprzedawca trochę się miotał zanim podłączył dobry sygnał. W końcu się udało, ale powalające to to nie było. Być może staliśmy za blisko (ok.1,5 m). Cena za 55 cali serii 9 - 9000zł minus VAT;) (tak jest do dzisiaj). Bez vatu = 7400.

7400 zł za LE55A956 ? Nie wierzę...
 

5ciastek

New member
Witam.
Chyba faktycznie ,,rafi.c1,, się pomylił ,bo w M1 w MM nie ma 55" a jest 46" 956 i kosztuje 8999,-. Stoi od dłuższego czasu na platformie bokiem do innych, w przejściu i trudno z bliskiej odległości coś zobaczyć a już nie ma mowy o porównaniu z innymi tv. Dotychczas sygnał nie był ciekawy, który podany był do tego tv. Ja 55" na Szwajcarskiej nie widziałem.
Pozdrawiam
 

Virulent

New member
W menu telewizorów serii 7 i 9 są wgrane reklamówki co ten telewizor potrafi wtedy to wszystko wygląda świetnie. Co do zwykłego sygnału zależy gdzie telewizor się znajduje bo jak wytłumaczyć że w jednym sklepie sygnał ze zwykłej anteny jest ok a w drugim nie??
 

Vaterland

New member
Telewizor wyglada cacy. Jesli seria 780 ma te same bebechy, to sie bede na ta tansze serie nastawial. Teraz pare pytan.

1. Na niektorych rynkach na Zachodzie dostepne sa modele 786 i 789. Czy ktos wie jakie sa roznice? Czy 789 ma DVB-C HD?

2. Samsung poprawil niektore rzeczy w modelu 956. Czy testowany model jest z przed, czy po poprawkach? Link do wiadomosci: http://news.cnet.com/8301-17938_105-10066772-1.html?tag=mncol;txt

3. Test modelu 786 tutaj: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40a786-review-20080922131.htm mowi o problemach tego tv z duzym lagiem i combingiem, nawet z progresywnym sygnalem. Wyglada to jakby wszystko i tak szlo przez tor 1080i. Co o tym sadzicie?

Natomiast po odwiedzinach MM i ogladniecia tego tv wyglad, czern, katy sa dla mnie rewelacyjne. Zona juz nawet nie marudzi, tylko chce go na scianie.
 
Ostatnia edycja:

rafi.c1

New member
5ciastek napisał:
Witam.
Chyba faktycznie ,,rafi.c1,, się pomylił ,

Sorry oczywiście 5ciastek ma rację, że to jest 46cali. Cieszę się natomiast, że nasz odbiór obrazu był podobny. Mówimy o tym samym odbiorniku (wyświetlaczu;) ) obrazu. nara
 

rudy

New member
Kiki wrzucił wczoraj testy samsunga 46'' A956.Prośba do klubowiczów o podsumowanie na forum (wady i zalety) tego tv.Niestety nie wszyscy mają dostęp do testów ,tak jak jest to możliwe na innym forum.Pozdrawiam.
 

marcinek73

New member
Dziwi mnie to że na konkurencyjnym forum ********** testowano ostatnio model SAMSUNG LE-55 A 956 i wcale ta czerń ani kąty nie są rewelacyjne nie mówiąc o 100Hz.Skąd takie różnice w ocenie?
 

5ciastek

New member
Witam.
Panowie ! Testy testami ale najważniejsze są własne odczucia. Jak na razie technicznie seria 956 jest najbardziej zaawansowana technicznie i tu nie ma co sugerować się testami. I faktycznie jest najlepsza w porównaniu z innymi i tak już możliwymi LCD. To nie temat forum co lepiej lcd ,czy plazma ! Tematem tego forum jest seria samsunga 956 i jest na tą chwilę bardzo dobrym tv. I tak wszystkie telewizory bez względu na technologię mają badziewny design a mianowicie wszystko na tzw wysoki połysk fortepianowy :( . Seria 956 we szkle jeszcze jakoś wygląda ale.... I właśnie to ale ! Jeśli chodzi o tv to jest OK , a jeżeli komuś się nie podoba wygląd, to pozostaje czekać aż ktośwyprodukuje obudowę ,,jakoś ,, wyglądającą. Jak mi doradzali tu na forum ,,znawcy,, tematu decyzja należy indywidualnie od odbiorcy. Każdy ma inne odczucia a Samsung serii 956 to na lcd ,,to to już to,,;) Pozdrawiam już szczęśliwych posiadaczy
 

szumar

New member
no i w teście nie ma ani słowa o współpracy z komputerem, jak współpracuje z dyskami sformatowanymi w różny sposób, jakie formaty czyta itp...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie widziałem jak działa 55" Samsunga.
Testowany model zbliża się mocno do plazm.
Kąty boczne nawet w nocy są jak na lcd rewelacja.
Z komputerem - pełna rozdzielczość.
Żadnych opóźnień dźwięku nie stwierdziłem.
 
Do góry