Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

5ciastek

New member
Witam.
Mam pytanie do szczęśliwych już posiadaczy LCD.
Czy po obejrzeniu wiadomości, możecie jeszcze obejrzeć film ?
Chodzi mi oto, że obraz tak ostro świeci i czy przy dłuższym oglądaniu nie męczy oczu ? Czy to kwestia regulacji ? W MM po dłuższym oglądaniu zauważyłem ,że nie ma tego ubocznego efektu przy oglądaniu plazmy. Ale obraz w LCD jest jednak wyraźniejszy. Proszę o szczere spostrzeżenia tych co już użytkują 956 w domu.
Pozdrawiam i proszę o opinie.
 

scorpio55

New member
Witam ponownie.
-Odpowiadając na pytania - kupiłem 46 cali, rozważałem 55, ale pożałowałem 3 tys. bo oglądam z ok 3m i pewnie bardzo bym się męczył przy SD. Odbiór sygnału SD jest proporcjonalny do nadawanego sygnału, czyli tragiczny w porównaniu z HD, ale nie jest to wina TV, bo już mój dziadek mawiał, ze z g.... bata nie ukręcisz :) Nie jest to mój pierwszy TV LCD i pogodziłem się z wrażeniami przy oglądaniu sygnału SD, ale programów HD jest już kilka i na pewno ich ilość będzie rosła, a taki TV kupujemy na parę lat.
-Komputera jeszcze nie miałem okazji podłączyć, bo musiałem wyjechać na parę dni. Jak wrócę, to sprawdzę, ale nie spodziewam się złych wyników.
-Pierwszy prawie cały dzień spędziłem przed TV i mogę Cię zapewnić, że wzroku nie męczy. Jeżeli plazma Cię nie zmęczyła,( a teoretycznie biorąc pod uwagę zasadę działania mogłaby męczyć wzrok ), to na pewno nie zmęczy Cię LCD, a ten jest wyjątkowy pod tym względem ze względu na podświetlenie LED matrycy i bardzo rozbudowane możliwości regulacji jasności, dynamiki podświetlenia.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyboru, oglądanie niektórych transmisji czy filmów w HD naprawdę sprawia przyjemność, a cena - ja płaciłem 6699 - myślę że jest atrakcyjna w porównaniu z obecną, a właściwie zapowiadaną konkurencją.
 

5ciastek

New member
Witam:)
,,scorpio55,, śliczne dzięki za tą opinię. Twoja uwaga jest nieoceniona:eek:k: .Pytałem Ciebie ponieważ tez chcę kupić 46" ten co Ty ale wczoraj byłem w MM i sprzedawca odradzał LCD na rzecz plazmy. Miałem mętlik już w głowie bo wydawało mi się ,że 956 to już to a on mi namącił w głowie, że lcd będzie męczyć wzrok. Ale jeżeli Twoje odczucia są prawdziwe to mam problem rozwiązany i kupię 46"956 bo mi się podaba i chyba na tą chwilę na rynku nie ma nic lepszego i tak jak mówisz w tej cenie. No a plazmy to albo 42" albo 50" a to jużza duży i potem cena też rośnie a to ma być przyjemność a gdy cena za wysoka to już nie jest przyjemnością.
Jeszcze raz dziękuję. A bo bym zapomniał ! Jeżeli sygnał mam z tunera cyfrowego sat (nie HD ) to obraz chyba powinien być poprawny tak ?
 

Hartson

New member
Bez reklam
5ciastek zajrzyj sobie na konkurencyje forum. Tam przeprowadzili test tej plazmy ( wielkość 55" ) i nie wypadła ona rewelacyjnie. Co do sprzedawcy w sklepie to dobrze Tobie doradzał.
 

majaboss

New member
dzis sie stalem posiadaczem 55 z seri 9 :) ,ale tak jak wczesniej widzialem te samsungi slabo wypadaja na naziemnej antenie :( , czekam teraz na cyfrowego tunka :)

teraz zabawa bedzie testy LAN i Wireless musze zakupic na usb :(
 

vince85

New member
Samsung 956

Hej,Chłopaki,fajnie,że już te cuda kupiliście!.Ja jeszcze gromadzę kasę i myślę o 786 za 5700 w Neo24.Co do plazm,to oni chyba w MM mają polecenie, żeby wyzbywać się ich,bo to już przeszłość.../- przy mnie też wciskali facetowi,że tylko plazma,ale nie umieli sensownie odpowiedzieć dlaczego.Przy starszej generacji LCD istotnie w plazmie była lepsza czerń i mniejsze smużenie,ale to już przeszłość.Co do marności obrazu w SD , to pewnie po części wiąże się to też z wielkością ekranu.Ciekaw jestem,czy macie możliwość obejrzenia obrazu DVB?

Pozdro
vince85:)
 

Hartson

New member
Bez reklam
5 ciastek faktycznie jestem zwolennikiem plazm. Moje subiektywne zdanie jest takie, ze generalnie na plaźmie uzyskasz lepszej jakości obraz niż na LCD. O ile na HDTV lub blu-ray obraz będzie jak dla mnie porównywalny może z niewielką przewagą plazmy bo ta nie posiada tzw. kątów. To na sygnale SD nie ma co porównywać, gdyż plazma będzie lepsza - nie występuje tzw. smużenie, obraz nie jest tak rozmazany, nie drgają przesuwające się po ekranie napisy ( co często zdarza sie w LCD pomimo tego, że posiada układ 100 Hz ). Jedyne wady plazm o których często piszą forumowicze to odbijający panel ( co mi akurat nie przeszkadza ) i powidoki ale obecnie tym nie należy się już martwić. Sam jestem zainteresowany plazmami: Pioneer LX 5090 lub Panasonic 50 PY 800
A najlepiej zrobisz - idź do sklepu, poproś aby podłączyli Tobie plazmę i LCD na tym samym sygnale, zobaczysz i podejmiesz decyzję co kupić.
 

rudy

New member
5ciastek,widzę że zwiedziłes już forum plazmy.Prawda jest taka ,to Ty będziesz to oglądał i sam musisz podjąć decyzję.Dla mnie do HD,blu-ray,do grania i PS3 lepszy jest dobry LCD niż dobra plazma.Tak że wybór samsunga 956 będzie na pewno dobrym wyborem.Czerń plazmy należy włożyć już między bajki,konkurencja już jest ,chociażby PFL 9803 H.Co do sygnału SD to plazma ma przewagę, ale nie jakąś kolosalną,co można zauważyć chodząc po trochę mniejszych od MM sklepach.Tam plazma podłączona po euro z DVD za 100 zł naprawdę nie powala.LCD zresztą też.W plazmie nie leży mi zużycie energii ,wypalanie ,docieranie i gorszy odbiór w full hd.A z drugiej strony skoro to taka super technologia ,to po co Pioneer wziął się za produkcję paneli lcd (chyba ,że z ciekawości jak to jest).Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Hartson napisał:
5 ciastek faktycznie jestem zwolennikiem plazm. Moje subiektywne zdanie jest takie, ze generalnie na plaźmie uzyskasz lepszej jakości obraz niż na LCD. O ile na HDTV lub blu-ray obraz będzie jak dla mnie porównywalny może z niewielką przewagą plazmy bo ta nie posiada tzw. kątów. To na sygnale SD nie ma co porównywać, gdyż plazma będzie lepsza - nie występuje tzw. smużenie, obraz nie jest tak rozmazany, nie drgają przesuwające się po ekranie napisy ( co często zdarza sie w LCD pomimo tego, że posiada układ 100 Hz ). Jedyne wady plazm o których często piszą forumowicze to odbijający panel ( co mi akurat nie przeszkadza ) i powidoki ale obecnie tym nie należy się już martwić. Sam jestem zainteresowany plazmami: Pioneer LX 5090 lub Panasonic 50 PY 800
A najlepiej zrobisz - idź do sklepu, poproś aby podłączyli Tobie plazmę i LCD na tym samym sygnale, zobaczysz i podejmiesz decyzję co kupić.

Powiem ci że w połowie piszesz prawdę a w połowie bzdury. Ja jeszcze nie widziałem rozmytego obrazu na moich LCDkach a poza tym w LCD nie drgają przesuwające się po ekranie napisy nawet przy 60Hz jakie mają wiekszość LCD a 100Hz w LCD ma inne zadanie niż poprawiać jakieś drgania napisów, które najczęściej występuje w plazmach bez technologi 100Hz.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Broda 1725 ja napisałem swoją subiektywną opinię. Ty masz prawo do swojego zdania. Ja nie widzę drgających napisów w plazmach Ty je widzisz - ja widzę brak płynnosci w LCD Ty tego nie dostrzegasz. Każdy pozostanie przy swoim zdaniu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tym razem muszę się zgodzić z zadowolonymi użytkownikami 46a956.
Świetny model . Kilka próbek bo test chyba zaraz się ukaże w całości:


płynność godna podziwu.
054_P1110390.JPG


086_P1110441.JPG



064_P1110609.JPG



079_P1110643.JPG
 

Hartson

New member
Bez reklam
Tak więc zainteresowani tym modelem chyba muszą pójsć do sklepu,obejżeć dokładnie ten tv na różnych sygnałach i podjąć decyzję. Bo jak to wyjaśnić, że na konkurencyjnym forum test tego tv wypadł nie najlepiej ( tv 55") a Kiki po przeprowadzeniu swojego testu zachwala ten LCD.
 
Ostatnia edycja:

szumar

New member
Hartson napisał:
Tak więc zainteresowani tym modelem chyba muszą pójsć do sklepu,obejżeć dokładnie ten tv na różnych sygnałach i podjąć decyzję. Bo jak to wyjaśnić, że na konkurencyjnym forum test tego tv wypadł nie najlepiej ( tv 55") a Kiki po przeprowadzeniu swojego testu zachwala ten LCD.

Konkurencja testowała model 55" i dodatkowo jest chyba wielkim fanem marki Sony, Kiki testował 46" więc może stąd ta różnica ;)
 

majaboss

New member
mam pytanko do osob co juz maja serie 9 ...poniewaz zabralem sie za testy Ethernet LAN ,,,i mam problem telewizor ma przypisane IP z DHCP testy przechodza ok na telewizorku ze pakiety sa ok... zainstalowalem wedlug instrukcji na PC soft udostepnienie wlaczzylem katalogu ...a mam problem bo wchodze w ustawienia -->"Ustaw zabezpieczenie dla urzadzenia" powinno byc widoczne urzadzenie jakim jest SAMSUNg umnie go nie widac :( ..mogl ktos sprawdzic u siebie te ustawienia z sharingiem po LAN ???


@Jos1 mozesz cos bardzej napisac na temat tej selekcji, o konkrety ??? bo ja wlasnie posiadam o Np. LE55A956D1 !!!
 

Attachments

  • Sharing Samsung.jpg
    Sharing Samsung.jpg
    48,3 KB · Wyś: 88
Ostatnia edycja:

jos1

New member
@Jos1 mozesz cos bardzej napisac na temat tej selekcji napisał:
Majaboss , jestes w dobrej sytuacji ze kupiles ten model , miales szczescie .
Ja nic wiecej na ten temat nie mge powiedziec , to co wiem to napisalem , informacje posiadam od faceta ktory jest odpowiedzialny za sprzedaz wszystkich typow TV w sieci MM wiec posiada wszystkie informacje od doradcow danych firm o towarze ktory zamawia . Precyzyjnych informacji na temat podzespolow mozemy szukac u ludzi z produkcji i serwisu .
 
Do góry