Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

acePL

New member
ar2 napisał:
Proszę o nie wypowiadanie się osób, które nie miały styczności z produktem, otóż zagraniczni koledzy mówili mi, że seria 7 na LED'ach ma spore skłonności do intput laga.
A nie wiesz czasem czy występuje "input lag" w serii 9 ?

Jutro mają dostarczyć LE46A956 do sklepu AVANS w Rybniku. Wybiorę się i zobaczę co jest grane :)
 

Geezer

New member
acePL napisał:
2) Czy Samsung LE46A956 w pełni współpracuje z kartą c+ ? Czy wbudowany tuner działa płynnie ?

Że co ? Syfra ? :) Ten TV ma wbudowany tuner cyfrowej TV NAZIEMNEJ a nie SAT ! Musisz dokupić Dreamboxa DM800 lub 8000 lub AZBOXa HD...
lub wziąć szit z N-ki lub jakiś badziew-dekoder HD z C+

Niestety ta naziemna DVB-T wcale nie jest taka super (jak wszystko w PL). Są problemy z odbiorem wokół W-wy. Trzeba mieć git antenę na dachu domu.
 

acePL

New member
Geezer napisał:
Że co ? Syfra ? :) Ten TV ma wbudowany tuner cyfrowej TV NAZIEMNEJ a nie SAT ! Musisz dokupić Dreamboxa DM800 lub 8000 lub AZBOXa HD...
lub wziąć szit z N-ki lub jakiś badziew-dekoder HD z C+

Niestety ta naziemna DVB-T wcale nie jest taka super (jak wszystko w PL). Są problemy z odbiorem wokół W-wy. Trzeba mieć git antenę na dachu domu.

Siostra ma Samsunga40A656 i jest tam wejscie na moduł dostępu więc myślałem, że to może być do cyfry bądź polsatu.

:eek:fftopic:
Czy jakiś tv ma wbudowany tuner cyfrowy tv sat ?
:eek:fftopic:
 

robiwarka

New member
Na jednym forum amerykańskim ktoś zmierzył input lag jest 33ms dla game mode a dla pozostałych 66ms. To się oczywiście odnosi do amerykańskiej wersji tv
 

rudy

New member
Piter 07,ja nie piszę o bzdurach ,tylko otym żebyś miał trochę samokrytycyzmu.Nawet ar2 zwraca uwagę ,aby na temat tv nie wypowiadały się osoby nie mające styczności z produktem,mówiąc inaczej wypowiedzi takich osób nie są do końca wiarygodne.Myślę również ,że te wszystkie tv które miałeś to one są,tylko do dzisiaj stoją jeszcze w sklepach.Uważam również,że takie osoby chodzące po sklepach też są potrzebne i jak najbardziej (po pewnym przefiltrowaniu informacji) użyteczne.Pozdrawiam.
 

WoJoW

New member
Byłem dzisiaj w MM na Górczewskiej i niestety nie mają jeszcze tych samsungów. Pan z MM mówił, że niby ich w żadnym sklepie jeszcze nie ma.
 
Ostatnia edycja:

piter-07

New member
Koleś z Samsunga z którym rozmawiałem mówieł że na razie daja ten model do najlepszych punktów czyli najlepszym MM dla Samsunga pod względem sprzedaży jest Okęcie potem możesz spróbować na Ostrobramskiej no i Złote Tarasy ale nie ze względu na sprzedaż ale na prestiżowy punkt to są narazie trzy punkty gdzie możesz spotkać ten model jeśli trafisz zaraz po dostawie bo obsługa mówi że schodzą na pniu ale na okęciu mozesz potestować 786 z Ledem jest na wysepce Samsunga koło 856 .
 

WoJoW

New member
Ktoś widział już te telewizory i może podzielić się swoją opinią? Ja niestety nie mam na razie takiej możliwości.
 

Waldzio

New member
Witam, proszę o informacje na temat tego telewizora, poniewaz nigdzie nie mogę znaleść informacji o trybie wyswietanie filmu w 24 klatkach na sekunde (24p) czym chwali sie wszędzie np. SONY, czy Pionieer... Czy ten samsung posiada tą funkcję, jeśli nie, to czy jest czymś zastąpiona (jest pod inną nazwą)...?

Pozdrawiam serdecznie
 

vince85

New member
Posiada,posiada,spoko : "Technologia 24Hz - 1080 24p Real Movie (obraz zgodny z zamierzeniem reżysera) "ale samego TV chyba nikt niewtajemniczony jeszcze w Polsce w sklepie nie widział...

Pozdro
vince85
 

ramzes 1410

New member
WoJoW napisał:
Ktoś widział już te telewizory i może podzielić się swoją opinią? Ja niestety nie mam na razie takiej możliwości.
Posiadam LE52A756...właśnie testuje to co mnie najbardziej interesuje-odtwarzanie przez sieć filmów,zdjeć itp.Odtwarza Diwixy (na razie) a co do full HD formaty trzeba przerabiac.Jak ktoś ma jakies pytajki-postaram się odpowiedziec.
 

rudy

New member
Ramzes 1410 tu jest wszystko o serii A950 ,a Ty piszesz o testowaniu A756.Żeby to był chociaż LED tobym jeszcze zrozumiał.Pozdrawiam.
 

bluray

Banned
Posiadam LE52A756...właśnie testuje to co mnie najbardziej interesuje-odtwarzanie przez sieć filmów,zdjeć itp.Odtwarza Diwixy (na razie) a co do full HD formaty trzeba przerabiac.Jak ktoś ma jakies pytajki-postaram się odpowiedziec.
Czy po USB widzi ex HDD formatowane po NTFS ?
Czy tylko FAT32 ?
 

vince85

New member
Le46a956-le46a786

Witajcie,może to też jest trochę obok zasadniczego tematu,ale czy ktoś ma albo oglądał LE46A786 ? Wydrukowałem sobie obie specyfikacje i wygląda na to,że stosunkowo mało różnią się od siebie...

Pozdro
vince85
 

Waldzio

New member
Oglądałem tego le55a956, ściągneli go dla mnie do Awans w Rzeszowie....

iiiiiiii....

Matryca zepsuta, wyświatrany jest tylko stały "śnieg" w różnych kolorach, czasem prawa część podświetlenia przygasała... :)

Tak więc nic narazie o nim nie napisze, dopóki nie przyjdzie działający... ;]
 

Vaterland

New member
Widzialem dzisaj LE46A956 w MM w Rijswijk (Holandia). Gral pieknie, do tego stopnia, ze zona chciala go natychmiast na nasza sciane:) Nie widzialem tam nic co mogloby sie z nim rownac pod wzgledem czerni i kontrastu (a telewizorow stoi tam okolo setki). Pewnie wlaczony byl tryb sklepowy, bo kolory bily po oczach z wypalajaca oczy biela i absolutna czernia. Hitem dla mnie jest to, ze z czernia nic sie nie dzieje przy katach. Robia sie minimalnie wyprane kolory, ale czern pozostaje czernia. Genialny TV!! Niestety nie widzialem jak gra w SD. Niestety 46 cali to troszke dla nas za duzo, wiec raczej bedziemy sie nastawiac na LE40A786.
 

vince85

New member
Z tego co widzę w danych technicznych,to 756 ma tradycyjne podświetlanie matrycy,a 956 LED-ami,co przekłada się na istotne zwiększenia kontrastu,a co za tym idzie jakości czerni i bieli.Różnią się też czasem reaakcji 6 ms i 4 ms, co ma wpływ na mniejsze smużenie i poza tym różnymi / mniej istotnymi dla mnie/ bajerami,no i oczywiście ceną.

Pozdro

vince85:eek:
 
Do góry