Samsung seria 9 - test, opinie LN55 A950, LN46A950 46 a956 - wszystko o serii

jtd

New member
Bez reklam
001_P1110288.JPG


ZOBACZ TEST W KLUBIE HDTV.COM.PL (klik)


Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek dwóch nowych telewizorów LCD o rozdzielczości Full HD wykorzystujących podświetlanie LED. Nowe modele LN55A950 i LN46A950 znajdą się w serii „9”, do której dołączyć ma jeszcze model o mniejszej przekątnej (40 cali). LED LCD TV Samsunga pojawią się na rynku jeszcze w sierpniu w cenach 4199$ za ekran większy LN55A950 i 3199$ za ekran mniejszy LN46A950.


Telewizory Samsung z serii „9” charakteryzować się będą kontrastem 2000000:1, czasem reakcji 4ms, rozdzielczością 1920x1080 pikseli oraz odświeżaniem 120Hz. Wszystkie wyposażone będą w 4 HDMI wersja 1.3, oraz port USB.
Jest to odpowiedz na zapowiadana serie x4500 Sonego.

Specyfikacja szczegolowa: http://www.abt.com/images/products/PDF_Files/ln55a950_specs.pdf

samsung-780.jpg


nowetrendy.pl/wlasne

ADMIN EDIT:

062_DSC_1646.JPG


063_DSC_1647.JPG


064_DSC_1648.JPG


065_DSC_1649.JPG
 
Ostatnia edycja:

boncio1

New member
A model 40" będzie miał oznaczenie A780 i będzie należał do serii 8. Logika pełna :roll: . Tak to przynajmniej wygląda w katalogach Samsunga na niemieckich stronach. U Europiesprzedaż od września, w Polsce :hmm: pewnie ciut póżniej, jak zawsze.
Generalnie jak dla mnie seria 7 jest następcą F8, a "9" F9. Tylko dziwnym wymysłem jest A780 :) .

A te 120Hz to oczywiście w USA, u nas 100Hz i 120/5 dla 1080/24p.

p.s. W tej załączonej ulotce są błędy - dla przykładu raz podają 15Wx2 dla głośników, później już tylko 10Wx2 :)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rudy

New member
No to mamy już czterech przedstawicieli LED na jesień tego roku. Tylko tak dalej, a będziemy mieć w czym wybierać.Cena samsunga jest apetyczna, ale na Europę będzie niestety większa. Pozdrawiam.
 

vidi21

New member
a kiedy mozna sie spodziewac w polsce po waszych doswiadczeniach ? planowalem kupic tv na poczatku wrzesnia ale moge poczekac do poczatkow pazdziernika jesli bedzie warto. cena 55tki w polsce bedzie duzo wyzsza niz w usa? (wiem, ze nikt tego nie wie ale jak to bylo z innymi tv wchodzacymi na rynek?)
 

vidi21

New member
nie sa, zdecydowanie nie sa- tym bardziej, ze w takich kwotach planowalem sie zmiescic (maksymalnie).

a jak myslisz, czy juz w pazdzierniku ten tv bedzie u nas w polsce dostepny? czy raczej trzeba bedzie dluzej czekac?
 

rudy

New member
Jak zwykle u nas cena musi być wyższa.Na zachód od nas cena za 46" lekko powyżej 2000 euro,u nas 9000 zł.Gdzie sens i logika?Chociaż za podobny tv Sonego dać 16000zł to już abstrakcja.Pozdrawiam.
 

danuta77

New member
Witam.Przez przypadek zauważyłam,że te nowe samsungi-856,956- są?(czy to tylko chwyt marketingowy?) na stronie MaxiMedia.Nie spieszy mi się zbytnio ,ale czy warto czekać?Ceny obu 46 są wysokie, ale nie zaporowe przynajmniej w porównaniu do nowego sony serii x 4500.
 

sebol88

New member
danuta77 napisał:
Witam.Przez przypadek zauważyłam,że te nowe samsungi-856,956- są?(czy to tylko chwyt marketingowy?) na stronie MaxiMedia.Nie spieszy mi się zbytnio ,ale czy warto czekać?Ceny obu 46 są wysokie, ale nie zaporowe przynajmniej w porównaniu do nowego sony serii x 4500.

Warto poczekac az w ofercie bedzie miało te TV z 60 sklepów, a nie 7. Wtedy na pewno z 1000 złotych po paru dniach potanieją.
 

mrdark

New member
Ciekawy model. Jednak z powyższej video recenzji widzę dość znaczne refleksy świetlne. W modelu m86 nie przeszkadzało mi to, bo refleksy były niewielkie, tym razem wydaję się to być dość uciążliwe, chyba że to tylko tak wygląda z nagrania kamery. Ciekaw jestem również jak jest z jakością sygnału sd w tym modelu. Czekam na testy. Pozdrawiam.
 

lancelot

New member
Witam. Na stronie megamedia pojawiły się te LCD w dość przystępnych cenach, za model 46A950 chcą 7 tyś. a za 40A780 poniżej 5 tyś. Pozdrawiam
 

danuta77

New member
Witam! Wczoraj znalazłam w " Megamedia" tego samsunga( LN46A950)i natychmiast napisałam do nich.Ponieważ nikt nie odpowiedział zadzwoniłam na infolinię i dowiedziałam się ,że "po zamówieniu realizacja może dochodzić do 2 tygodni bo to jest nowość ".Kiedy zaczęłam naciskać ,żeby podali ostateczną cenę i warunki realizacji nic konkretnego się nie dowiedziałam.Nie wiem ,czy czekać?Może nasz KIKI zrobi test tego leda;)albo przynajmniej coś o nim napisze.
 
Ostatnia edycja:

raffe

New member
Witam,
Przylacze sie do tematu.
Tez jestem zainteresowany kupnem le-40a786. Szkoda tylko ze w Polsce sa tak drogie te LCD. W USA kosztuja ok. 3,6tys. zl. no tylko ze inny system i zasilanie.
Widzial moze ktos na zywo jak on swieci? Zastanawiam sie czy jest roznica pomiedzy nim a Sony KDL-W4500 na korzysc Samsunga.

Pozdr.
 

rudy

New member
Czekamy na pierwszego szczęśliwego posiadacza LN46''A950,może podzieli się swoimi spostrzeżeniami.Cena tego tv wydaje się być atrakcyjna.Jest prawdopodobnie połową ceny Sony 46''X4500.Pytanie,czy X4500 za cenę 14000zł będzie dwa razy lepszy.Trzeci z Led tv Philips 9803 kosztuje 10000zł,ale za42'',tak więc samsung na polu cenowym wypada bardzo dobrze.
 
Do góry