Samsung Seria 7000 vs 6000

bozar

New member
Witam,

zamierzam kupić TV 60 cali Samsunga. Waham się między serią 6 a 7. Różnica w cenie jest potężna:

7000 kosztuje 6000pln
6000 kosztuje 4000pln

Zastanawiam się czy ejst warto płacić 50% więcej tylko po to, żeby mieć wyższą serię. Co sądzicie? Jak u Was takie Tv się sprawdzają? Ktoś jest w stanie to porównać?
 

wilos

New member
seria KS 7000 jest słaba ma bad pixele i obudowa się odkleja bo jest na klej. Po 2 latach będziesz miał tyle kurzu na matrycy że hej. Ogólnie jest wiele lepszych TV i tańszych niz Samsungi 6000
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wilos trułeś na "zaprzyjaźnionym" Forum,tam już mieli Ciebie dość to przeniosłeś się tutaj....bzdury piszesz,obudowa jest na zatrzaski,inne serie są skręcane,bad piksele mogą być w każdym TV,kurzu nie ma w tych seriach,bywało w serii H i trafiał się w Panasonicu i LG...Co do dopłacenia tak warto jest inna matryca w serii KS i pozostałe parametry są o klasę lepsze !
 

bozar

New member
Powoli przekonuję się do dopłacania. Pytanie - czy ten TV nie będzie za duży z 2,5 metra?
Można go powiesić na systemie VESA?
 

pebe86

Member
Bez reklam
Nie będzie.
Można powiesić w systemie vesa.

Przez to że telewizor jest praktycznie bezramkowy, to też "ucieka" jego wielkość. Tak jak z większością nowych telewizorów.

Ja mam 60KS7000, oglądam z odległości ok. 3,5 metra i bez dwóch zdań przydałby się większy :)
Jak masz 2,5 metra to jest moim zdaniem optimum dla 60'.

Mój również (odpukać) nie ma bad pixeli, z obudową również wszystko ok. A telewizor super. Zarówno obraz, czerń, płynność... Jakbym dzisiaj miał kupować ponownie to też bym się na niego zdecydował (oczywiście w swoim budżecie ;))
 

bozar

New member
Dzięki za informacje, myślę, że praktycznie podjąłem decyzję. A co do tych bad pixeli - to o co z tym chodzi? Ostatnio kupiowałęm tv jakieś 6 lat temu, a w życiu kupiłem już ze 2 tuziny telewizorów i monitoró led - żaden nie niał bad pixela. Czy teraz to częstsze zjawisko? A jak do tego stosunkuje sięproducent? Przecież bad pixel oznacza, że towar wadliwy i musi wymienić w ramach gwarancji.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Normy producenta dopuszczają niestety określoną ilość bad pixeli w strefie. Więc producent może się "wypiąć". Ale nie dajmy się zwariować...

Dlatego właśnie najbezpieczniej zamówić przez internet, masz spokojnie 2 tygodnie na sprawdzenie wszystkiego i ewentualnie odesłać.
 

bozar

New member
Dzisiaj jadę do sklepu, aby kupić TV. Drodzy - pod jakim kątem i jak sprawdzić go na miejscu?
Słyszałem o problemach:
1. Odchodząca obudowa - jaki to ma wpływ na użytkowanie? Da się to 'od ręki' naprawić? Jak tego szukać?
2. Bad Pixelach - jak w sklepie zrobić test? Przejmować się tym?
3. Nierównomiernym podświetleniu - jw. jak zrobić w sklepie test?

Wszystkie rady będą bardzo pomocne przed zakupem (kupuję wieczorem).
 

bozar

New member
Mam w firmie taki TV, tylko 75 cali. Na razie nie widzę ani bad pixeli, ani rozklejającej się obudowy (TV ma pół roku). Czy to tyczy się tylko 60 calowej matrycy? Co do wątku...Próbowałęm przez to przebrnąć, ale to jest 160 stron tematu...Jest gdzieś jakieś streszczenie problemów z tym TV? Powyższe pytania o testach przy zakupie są nadal aktualne.
 
Ostatnia edycja:

bozar

New member
Kupiłem:) Chyba miałem fuksa w Saturnie, bo sprzedawca okazał się super miły i była godzina 21.00, więc zero ruchu w sklepie. Dzięki temu pozwolił mi przetestować TV. Zero odklejonej obudowy i bad pixeli na razie.

Mam dwa ostatnie (mam nadzieję) pytania:

1. Czy znacie jakiś fajny poradnik jak dobrze skalibrować ten TV? (o co w ogóle chodzi z tą kalibracją?)
2. Czy do tego TV można podłączyć zewnątrzny odtwarzacz BluRay komputerowy na USB (odtwarzacz ma 2 wtyczki USB, aby łapać więcej zasilania). I czy TV ma jakąś opcję żeby z tego odtwarzać 4K?
 
Do góry