Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

legrooch

New member
15.09.2009 12:17

Gwarancja, gwarancja i gwarancja na moja 46A786... Ech....
Oddałem na gwarancji do Samsunga (bez pośredniczącego sklepu) telewizor z powodu braku świecenia się panelu przedniego i diody "Standby".
Kierowca odbierający sprzęt zauważył również rozszczelnienie się obudowy (żona oddawała, a mnei nie było w domu, więc nie wiem, jak to wyglądało).
Miało to miejsce 18.08.2009.

Dziś 29 dzień naprawy. Od kilku dni dzwonię raz dziennie do Samsunga i do serwisu (firma UTV).
W serwisie raptem raz udało mi się życzliwie porozmawiać z osobą dotąd, na infolinii Samsunga raz dotąd trafiłem na opryskliwego czlowieka. Ale nie o to chodzi. Od 5 dni roboczych odpowiedź na infolinii Samsunga brzmiała "naprawa w trakcie realizacji", w serwisie "trwa oczekiwanie na części zamienne" (dodam, że czekają na te części od drugiego dnia naprawy :confused: ).
Dziś zadzwoniłem do UTV i otrzymałem odpowiedź, że się skontakują ze mną za chwilę, bo nie chcą, żebym niepotrzebnie wisiał na słuchawce ;-) Pytanie, czy dzwoniłem w takim razie, żeby oni oddzwaniali?
Ale dobra, czekam czekam, w międzyczasie rozmowy z prawnikami o wymianę/zwrot/czas naprawy, no i telefon do Samsunga z ciekawości.

Odebrał Pan Piotr (bardzo miły człowiek) i podał mi ich status - "W trakcie realizacji - brak części". O tej drugiej części statusu żaden złamas nie powiedział dotąd....
Ale dalej - Pan Piotr zdziwił się również, że data naprawy minęła i powiedział, że po naszej rozmowie zadzwoni do serwisu w sprawie podania o zwrot bądź wydanie nowego sprzętu. Przyznam szczerze, że już głupieję przez to wszystko....
Jedni to, drudzy tamto, później zmiana o 180 stopni....

A najgorsza sprawa to:
- brak TV w domu
- N-ka do opłacenia (wiem, że mogę dochodzić odszkodowania)
- cholera z interpretacją przepisów....

Ogólnie krótkie podsumowanie - uważać na UTV jak cholera!
Samsung ma jeszcze szansę na utrzymanie marki w moich oczach. Ale zegarek im bije.
Jeżeli sprawa mnie wkurzy czasowo, to nigdy w życiu nie kupię ich produktu. Wszystkim innym, którym dotąd zachwalałem produkty z podświetleniem LED również stanowczo odradzę. Internetowo też reklamę otrzymają odpowiednio obydwie firmy.

O postępach informować będę na bieżąco, o ile będzie ktoś chętny.

Edit:
15.09.2009 15:36

"....3 godziny później...."

Z braku telefonu od firmy UTV postanowiłem zadzwonić do nich i się dowiedzieć, czemu nie oddzwonili.
Otrzymałem po chwili odpowiedź, że telewizor jest już po naprawie i odbywa się jego testowanie :)
Dziwne, bardzo dziwne.... :]
 
Ostatnia edycja:

kaflar

New member
LE40A756 Problem z wiselink

Witam. Mam problem z napisami w wiselink w swoim samsung'u - nie działają.
Próbowałem na setki sposobów.
Mam samsunga le40A756 z softem 1013.1
Łączę się z telewizorem za pomocą standardowego USB jak również przed DLNA.
Zmieniałem format napisów na każdy mi znany i nic, te same nazwy plików i nic.
Wlazłem na menu serwisowe ale nie ma tam opcji sub control.
Co jeszcze??
Dzięki za pomoc....
 

kaflar

New member
problem rozwiązany

Problem rozwiązany.
Zainstalowałem PS3 Media Service i śmiga jak miło.
Format napisów to ASS, SSA i SUB te chodzą najlepiej
Aha żeby mieć polskie znaki trzeba ustawić na kodowanie cp 1250.
Pozdrawiam.:)
 

maciuss85

New member
Le32a756r1f

Witam,
mam prośbę. Czy mógłby ktoś podać cały opis menu serwisowego (co do czego służy) dla modelu LE32A756R1F.

Jeszcze mam pytanie dlaczego nie można wejść w funkcję "4 ADVANCED"
i jak w razie czego wrócić do ustawień fabrycznych - coś jak reset.

Jeszcze przyszło mi do głowy czy można włączyć funkcję oglądania filmów z pendrive tak jak w innych telewizorach?? bo jak nie maja to przez service menu można... czytalem.
Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Negative

New member
Witam, mam pytanie do posiadaczy modelu LE46A786.
Czy macie takie objawy jak niżej?
Odkąd wypakowałem go z pudełka mniej wiecej w połowie grudnia 2008r. mam czasami zaniki obrazu. Obraz robi się czarny i pojawia się napis np złącze 1 lub lub złącze 2. Zazwyczaj dzieje się to na TVN lub TVN24 podczas reklam lub wszelkiego rodzaju szybko zmieniających się scen, np. jakiś repotraż i powrót do studia ("Prosto z Polski"). Czy tv nie nadąża ze zmieniającym się sygnałem? Moj dekoder to Relook 400s.
 

premek111

Active member
Bez reklam
posiadam model 40 A786,oficjalnie posiada tylko mpeg-2.kiedy przelaczylem na tuner DTV ,a TV podlaczony pod kabówke,odbieram niektore kanały w SD,te HD sie nie wyswietlaja,tylko audio dostepne.czy to normalne ?
 

jaru44

New member
le 52 B 750

w Saturnie oferta televizory bez VAtu, po d lugim ten tegowaniu w głowie kupi lem B750, myslalem o Plazmie B 850 ale zwątpiłem po przeczytaniu o buczeniu i duszkach, aftrfaktach itp. LCD trochę droższy bo 7300 w saturnie w Warszawie ale co tam. Towar kupiłem, przeszedlem przez kasy, sprzedawca mowil ze nie ma co sprawdzać w sklepie, moge testowac 14 dni w domu, jak coś bedzie nie tak to wymienią, no i tu błąd, po przyjeżdzie do domu TV nie działa, nie załącza sie, elektronika buczy a nie wyświetla obrazu, masakra, wiozłem go bezpiecznie, czekalem godzinę az przyzwyczai się do temperatury pokojowej, oczywiście zaraz go spakowałem i odwiozłem, durnie z Saturna powiedzieli ze trafi do serwisu i w ciągo 14 dni podejmią decyzje, czy naprawa czy wymiana:(
 

klawixo

New member
Dziwne zachowanie TV

Witam!! Wiosną tego roku kupiłem model LE40A786. Do tej pory chodził bez zastrzeżeń.Współpracował z tunerem C+ Pioneer 1530 (SD). Miesiąc temu kupiłem tuner sat HD Dreambox DM800. Z początku wszystko oki , ale od paru dni TV zachowuje się dziwnie tzn. po paru godzinach oglądania znika obraz z tunera sat, a na ekranie tv wyświetla się info o szukaniu sygnału a następnie brak sygnału. Tuner sat w tym czasie pracuje normalnie nie zawiesza się ani nie restartuje.Po użyciu przycisku SOURCE i powrocie do właściwego wejścia HDMI obraz powraca na pare godzin potem znów ta sama przypadłość. W tv dokonałem aktualizacji firmware , w tunerze zmieniłem oprogramowanie , podłanczałem do różnych wejść HDMI i dalej to samo. Może spotkał się ktoś z taką przypadłością. Prosze o jakieś sugestie. Pozdrawiam!!!!
 

walery

New member
klawixo napisał:
Witam!! Wiosną tego roku kupiłem model LE40A786. Do tej pory chodził bez zastrzeżeń.Współpracował z tunerem C+ Pioneer 1530 (SD). Miesiąc temu kupiłem tuner sat HD Dreambox DM800. Z początku wszystko oki , ale od paru dni TV zachowuje się dziwnie tzn. po paru godzinach oglądania znika obraz z tunera sat, a na ekranie tv wyświetla się info o szukaniu sygnału a następnie brak sygnału. Tuner sat w tym czasie pracuje normalnie nie zawiesza się ani nie restartuje.Po użyciu przycisku SOURCE i powrocie do właściwego wejścia HDMI obraz powraca na pare godzin potem znów ta sama przypadłość. W tv dokonałem aktualizacji firmware , w tunerze zmieniłem oprogramowanie , podłanczałem do różnych wejść HDMI i dalej to samo. Może spotkał się ktoś z taką przypadłością. Prosze o jakieś sugestie. Pozdrawiam!!!!

Z tego co wiem to DM800 nie ma wyjścia HDMI a tylko DVI. Spróbuj pożyczyć tuner z hdmi od kogoś na dzień i sprawdź.
Do kolegi z Relook 400S. miałem ten tuner i żadnych zaników nie było. Teraz mam IPBOX9000HD i wszystko śmiga wyśmienicie.:D
 

klawixo

New member
Dziwne.....

walery napisał:
Z tego co wiem to DM800 nie ma wyjścia HDMI a tylko DVI. Spróbuj pożyczyć tuner z hdmi od kogoś na dzień i sprawdź.
Do kolegi z Relook 400S. miałem ten tuner i żadnych zaników nie było. Teraz mam IPBOX9000HD i wszystko śmiga wyśmienicie.:D

Masz racje z wyjściem dvi. Doszedłem do przyczyny.Tv w porządku winne były najnowsze sterowniki dvb do drima one powodowały taki objaw. Dzięki za zainteresowanie.Pozdrawiam!!!!
 

Razio1

New member
Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc za błędy przepraszam.

Planuję kupić telewizor ue32b7020. Na jakie strony informacyjne można wejść przez ten telewizor, czy to są polskie strony?

Za odpowiedź z góry dziękuję!
 

kukiz

New member
Witam
Mam tv LE-32A756 i na nim głównie gram na xboxie360. Według mnie ten telewizorek świetnie się nadaje do konsoli nie widzę na nim żadnego smuszczenia ani nic podobnego. Tv kupiłem około rok temu a 32'' dlatego że mam stare meble i większy po prostu nie wejdzie.
Teraz mam pytanko.
Niedługo robię remont pokoju i planuje wymienić tv na LE-46A756 dlatego moje pytanie czy ten nowy TV będzie wyświetlał obraz tak samo jak stary,czyli jako tv do gry będzie OK?
Czy do gry 100Hz sie nadaje? Oraz czy w tym TV wstawiane są tylko matryce samsunga czy też innych firm tak jak to ma miejsce w Tv LE-46B650?
 

grzymek.72

New member
Witam.
Mam model LE40A756 i kilka dni temu zaktualizowałem soft z wersji 1005.1 do 1013.1, i... cofnąłem się w czasie do ery radzieckiego Rubina!!! Takie miałem skojarzenie jak TV uruchomił się po pomyślnej aktualizacji. Nie wiem jak to opisać ,ale obraz jest tragiczny. Kolory zwarjowały ,twarze są zielono-czerwone,błyszczące pola na twarzach postaci,obraz stracił na ostrości,
wokół konturów postaci czerwone lub zielone aureole(odbicia) szczególnie w SD, w HD jest oczywiście lepiej,ale do tego co było wcześniej to przepaść. Próbowałem go kalibrować pod ten nowy soft ale to nic nie daje.Nie najlepsze 100Hz pogorszyło się, w SD jest pikseloza,a w HD obraz jest jakby ziarnisty.Soft 1013.1 oczywiście pobrany ze strony Samsunga.Niestety powrót do alternatywnego oprogramowania ,czyli do wersji 1005.1 nic nie daje!!!.Może ktoś z Was ma jakiś pomysł zanim pojadę do serwisu,szukałem tego fabrycznego softu 1005.1 w sieci bezskutecznie.Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Piotr. :sad:
Sygnał N-ka
 

grzymek.72

New member
Ponawiam prośbę,poszukuję softu w wersji 1005.1(001005) wydanego 10.09.2008r. do LE40A756R1MXXH.
Jeśli ktoś z Was może mi pomóc będę zobowiązany.
 

jp1

New member
Soft do LE40A796

Witam. Czy ktoś z forumowiczów jest mi w stanie pomóc w sciagnięciu softu do TV LE40A796 ?
Soft ma nazwę T-AMBDFRC-1017 .
Telewizor jest z rynku francuskiego i niestety nie mogę pobrać go ani ze stronu www.samsung.fr ani z www.samsung.com.

Soft opisany jest również jako soft do modelu 40A626.

Bardzo proszę o pomoc.
 

panoni

New member
A ja mam problem ze znalezieniem

MOJEGO MODELU tj. LE40A551 PRXXC SZUKAŁEM NA WIELU FORACH I STRONACH PRODUCENTA SAMSUNGA I NIC MOŻE KTOŚ Z WAS MIAŁ STYCZNOŚĆ TO PROSZE O KRÓTKA INFORMACJE I JAK MOŻNA PODŁĄCZYĆ ZEWNĘTRZNY DYSK Z FILMEM HD BY NA TV OBEJŻEC NIE TRACĄC JAKOŚCI . BEDĘ WDZIECZNY
JEŚLI MOGE PROSIĆ O OPIS JAK PODŁĄCZYC (tłumaczenie w formie jak dla blondynki ;)
 

Gajep

New member
Nowy firmware?

Witam.
Mam model LE40A756 i kilka dni temu zaktualizowałem soft z wersji 1005.1 do 1013.1, i... cofnąłem się w czasie do ery radzieckiego Rubina!!! Takie miałem skojarzenie jak TV uruchomił się po pomyślnej aktualizacji. Nie wiem jak to opisać ,ale obraz jest tragiczny. Kolory zwarjowały ,twarze są zielono-czerwone,błyszczące pola na twarzach postaci,obraz stracił na ostrości,
wokół konturów postaci czerwone lub zielone aureole(odbicia) szczególnie w SD, w HD jest oczywiście lepiej,ale do tego co było wcześniej to przepaść. Próbowałem go kalibrować pod ten nowy soft ale to nic nie daje.Nie najlepsze 100Hz pogorszyło się, w SD jest pikseloza,a w HD obraz jest jakby ziarnisty.Soft 1013.1 oczywiście pobrany ze strony Samsunga.Niestety powrót do alternatywnego oprogramowania ,czyli do wersji 1005.1 nic nie daje!!!.Może ktoś z Was ma jakiś pomysł zanim pojadę do serwisu,szukałem tego fabrycznego softu 1005.1 w sieci bezskutecznie.Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Piotr. :sad:
Sygnał N-ka

Cześć
Zacząłem szukać nowego firmwareu do LE40A756, bo wydaje mi się, że mój glośno pracuje ale po Twoim poście zacząłem się zastanawiać, czy warto?
Czy udało Ci się usunąć przyczynę pogorszenia się obrazu?
 

tkrawczyk

New member
W jakim celu aktualizowales soft Kolego ? Sprzet nie dzialal prawidlowo ?
Jestem zwolennikiem aktualizacji softu w niezbednych sytiacjach. Sztuka dla sztuki, wylacznie dlatego, ze pojawila sie wyzsza cyferka moze prowadzic do sytuacji opisanych przez Ciebie :(

Niestety nie posiadam poszukiwanego przez Ciebie softu, le pogooglaj... Powodzenia.
 
Do góry