Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

jgx

New member
Bez reklam
jp1 napisz gdzie i za ile można kupić ten model - to jest chyba tylko na rynek francuski i chyba gwarancji w polsce nie masz na niego? czy poza mpeg4 jest DOKŁADNIE TO SAMO co 786? I czy specyfikacja tego mpeg4 jest dokładnie taka sama jak u nas i bedzie chodzić? a może odbierasz już naziemną?
pozdro 4all
 

Skarin

New member
Witajcie posiadam od połowy roku samsunga 40A756R ,ogólnie jest dobrze,szczególnie ps3 zwala z nóg ,gran turismo 5,polecam,jedyny problem to rysy na obudowie ,materiał kicha ,trzeb naprawdę uważac ,ja doszłem do tego że musze już czymś te ryski wypolerować,pzdr..;)
 

Skarin

New member
Koledzy pomóżcie ,mam mały problemik,otóż nie mogę sie połączyć moim tv z internetem,może wiecie co jest potrzebne do takowego połaczenia,po włączeniu pozycji auto w ustawieniach int.wszystko jest dobrze do momentu jakiejś paczki dla bramy ?czy cos takiego ,nie wiem o co chodzi,proszę o pomoc,pzdr:niewiem:
 

otori

New member
SAMSUNG LE40786 problem

Wiekszość tv lcd ma taką cieniutką czarną obwódkę dookoła matrycy. Samsung nie. Na pionowych krawędziach obrazu ( na styku z obudową ) widać z bliska taki pasek szerokości 1 piksela, który zmienia kolor zależnie od kąta pod jakim się patrzy. Czy wy też tak macie w swoich egzemplarzach ? Ustawienie formatu ekranu to 16:9 ( opcja bez overscan wyłączona ). Przyglądałem się w sklepie innemu egzemplarzowi i miał podobnie.
 

Skarin

New member
Skarin napisał:
Koledzy pomóżcie ,mam mały problemik,otóż nie mogę sie połączyć moim tv z internetem,może wiecie co jest potrzebne do takowego połaczenia,po włączeniu pozycji auto w ustawieniach int.wszystko jest dobrze do momentu jakiejś paczki dla bramy ?czy cos takiego ,nie wiem o co chodzi,proszę o pomoc,pzdr:niewiem:

już połączono:)
 

walery

New member
otori napisał:
Wiekszość tv lcd ma taką cieniutką czarną obwódkę dookoła matrycy. Samsung nie. Na pionowych krawędziach obrazu ( na styku z obudową ) widać z bliska taki pasek szerokości 1 piksela, który zmienia kolor zależnie od kąta pod jakim się patrzy. Czy wy też tak macie w swoich egzemplarzach ? Ustawienie formatu ekranu to 16:9 ( opcja bez overscan wyłączona ). Przyglądałem się w sklepie innemu egzemplarzowi i miał podobnie.
Ja nie będę podchodził do TV na odległość kikudziesięciu cm żeby to zobaczyć, a skoro z pozycji ogladania tego nie zauważyłem więc to olewam. Stosuję funkchję bez overscanu włączoną (zysk na jakośći obrazu) i na niektórych programach SD (raczej z polsatu) widać czarną krechę na górze TV (tuż przy krawędzi) od lewej strony lecącą i kończącą się w połowie górnej krawędzi przeplataną białą przerywaną.:D
 

zYxMa

New member
walery napisał:
Ja nie będę podchodził do TV na odległość kikudziesięciu cm żeby to zobaczyć, a skoro z pozycji ogladania tego nie zauważyłem więc to olewam. Stosuję funkchję bez overscanu włączoną (zysk na jakośći obrazu) i na niektórych programach SD (raczej z polsatu) widać czarną krechę na górze TV (tuż przy krawędzi) od lewej strony lecącą i kończącą się w połowie górnej krawędzi przeplataną białą przerywaną.:D

Moim zdaniem skoro płacisz za full hd tv pznacza to, że płacisz za rozdzielczość 1920x1080 a nie 1917x1077 na przykład. Widocznie tuner polsatowski jest do d*py... twu, nie widzocznie, a jest do d*py. Tuner Nki zaś nie wyświetla obrazu z lewej strony, jakieś 3 czy 4 pionowe linie są czarne..

Ja zmieniłem tv na samsunga, właśnie dla opcji overscan no i dla czarnego.. poprzedni lcd tv DELL jaki miałem obcinał obraz dookoła obrazu wszystkiego co było podłączone przez HDMI.

Kiedyś miałem tuner Fergusona i był podłączony przez euro i też wyświetlał czarny pasek z przeplatanymi białymi kreskami na górze, dokładnie to samo co kolega wyżej. Kupiłem Dreamboxa DM800, obraz super, polecam.
 

walery

New member
zYxMa napisał:
Moim zdaniem skoro płacisz za full hd tv pznacza to, że płacisz za rozdzielczość 1920x1080 a nie 1917x1077 na przykład. Widocznie tuner polsatowski jest do d*py... twu, nie widzocznie, a jest do d*py. Tuner Nki zaś nie wyświetla obrazu z lewej strony, jakieś 3 czy 4 pionowe linie są czarne..

Ja zmieniłem tv na samsunga, właśnie dla opcji overscan no i dla czarnego.. poprzedni lcd tv DELL jaki miałem obcinał obraz dookoła obrazu wszystkiego co było podłączone przez HDMI.

Kiedyś miałem tuner Fergusona i był podłączony przez euro i też wyświetlał czarny pasek z przeplatanymi białymi kreskami na górze, dokładnie to samo co kolega wyżej. Kupiłem Dreamboxa DM800, obraz super, polecam.

Nie mam tunera Nki ani Polsat co widać w moim podpisie. Ten czarny pasek jest na dwóch kanałach polsatu więc nie tuner jest do d... a nadawca.;) Tuner to jeden z lepszych tunerów HD na rynku a zamieniłbym go chyba tylko na DM8000 ale ile to kosztuje masakra.:D
 

jp1

New member
LoOkas napisał:
Czy ktoś konkretnie mi odpowie jak w LE40A786 uruchomić kanały DVB-T ??
Jaki moduł dokupić?
40A786 nie ma tunera DVB-T mpeg4.
Mpeg4 ma 40A796. Wiem bo sam go mam.

Czy wie ktoś jak wejść w 40A786, 796 do menu serwisowego ?
 
Ostatnia edycja:

LoOkas

New member
jp1 napisał:
40A786 nie ma tunera DVB-T mpeg4.
Mpeg4 ma 40A796. Wiem bo sam go mam.

dobra po co to jest dvb-t w opcjach?
skoro nie ma to pewno trzeba dokupić karte pcmcia dekodującą.
a jak się ma do tego gwarancja samsunga? przecież piszą ze ma obsługiwać a tego nie robi??

wiec co dokupić żeby odbierał dvbt?? jaki moduł ktoś już jakieś testował?
 

walery

New member
jp1 napisał:
40A786 nie ma tunera DVB-T mpeg4.
Mpeg4 ma 40A796. Wiem bo sam go mam.

Czy wie ktoś jak wejść w 40A786, 796 do menu serwisowego ?

Na zgaszonym TV wciskasz info menu mute power. Pamiętaj że Ci zresetuje ustawienia TV te które masz do tych które miałeś na początku więc je zapisz albo zapamiętaj.;)
 

jp1

New member
walery napisał:
Na zgaszonym TV wciskasz info menu mute power. Pamiętaj że Ci zresetuje ustawienia TV te które masz do tych które miałeś na początku więc je zapisz albo zapamiętaj.;)

Walery w menu serwisowe wszedłem, lecz są tam dalsze opcje (nie pamiętam nazw ale chyba coś związane z ustawieniem balansu bieli lub tp.), w które nie da się wejść (jakby były nie aktywne) - chyba, że potrzebne są jakieś inne (dalsze) kody z pilota.
 

jp1

New member
LoOkas napisał:
dobra po co to jest dvb-t w opcjach?
skoro nie ma to pewno trzeba dokupić karte pcmcia dekodującą.
a jak się ma do tego gwarancja samsunga? przecież piszą ze ma obsługiwać a tego nie robi??

wiec co dokupić żeby odbierał dvbt?? jaki moduł ktoś już jakieś testował?

Karty PCMCIA (moduły "zmieniające" mpeg4 na mpeg2) z tego co się słyszy nie są rewelacyjne, a wręcz nie współpracują z wieloma telewizorami. Najlepszym wyjściem dla Ciebie byłoby np. zakupienie (a może jesteś abonentem Cyfry+) tunera satelitarnego oferowanego przez C+ - a mianowicie Philips 6201 HD lub 7201 PVR HD - które posiadają również głowicę DVB-T Mpeg4.
 

legrooch

New member
Kolega się przecież jasno spytał, czy ktoś już testował karty. Ma konkretny sprzęt, więc poprawna odpowiedź może również komuś pomóc.

Ale z innej beczki - od jakiegoś czasu nie świecą mi się diody na panelu telewizora. Ani czerwona, ani niebieskie. Dotykanie nic nie daje.
Jak to można przywrócić? A może wystąpiła jakaś usterka?
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podświetlanie obudowy w LE46B750 - problem???

Witam, czy ktoś wie jak powinien być podświetlony panel przedni obudowy w serii 7000? U mnie wygląda to tak, że małe światełko jest tuż pod napisem Samsung i nie rozchodzi się na całe obramowanie/rant szklany TV... Czy tak to powinno być w tym modelu??? Z góry dziękuję za odpowiedzi..
 

tkrawczyk

New member
podswietlenie, elektronika czy matryca?

Pytanie do posiadaczy modelu A786 (czyli z podswietleniem LED).

Czy ktos z Was zetknal sie z takim zjawiskiem/problemem jak na zdjeciach ponizej (dotyczy modelu 46")?

Czy ktos ma pomysl co to moze byc i gdzie lezy przyczyna ?
Takie cos pojawia sie niezaleznie od podanego zrodla, w roznych odstepach czasowych i po dluzszym power resecie (ok. 2-3h przechodzi).
Telewizor ma 2 m-ce i pierwszy raz usterka wystapila w tydzien od uruchomienia podczas ogladania finalu LM przy wlaczonym trybie sport.

Przez dwa miesiace Sammy strzelil focha jak na zdjeciach cztery razy. Update firmware do najnowszej wersji ze strony Samsunga nie wyeliminowal problemu.

DSCN4867.JPG

DSCN4868.JPG

DSCN4869.JPG
 

maly123_4

New member
czyszczenie

Witam!
Posiadam model 40786 i mam pytanie odnośnie czyszczenia ekranu:
Telewizor ten posiada szklaną powłokę na ekranie i chciałbym się dowiedzieć czym najlepiej go przecierać. Posiadam środek do czyszczenia lcd ale kupiłem go do starszego tv z matową matrycą i nie wiem czy się nadaje a nie chce sobie zniszczyć ekranu.
Z góry dzięki za odp i perzepraszam jeżeli umieściłem posta w złym temacie.
Peace:twisted:
 

zYxMa

New member
tkrawczyk napisał:
Pytanie do posiadaczy modelu A786 (czyli z podswietleniem LED).

Czy ktos z Was zetknal sie z takim zjawiskiem/problemem jak na zdjeciach ponizej (dotyczy modelu 46")?

Czy ktos ma pomysl co to moze byc i gdzie lezy przyczyna ?
Takie cos pojawia sie niezaleznie od podanego zrodla, w roznych odstepach czasowych i po dluzszym power resecie (ok. 2-3h przechodzi).
Telewizor ma 2 m-ce i pierwszy raz usterka wystapila w tydzien od uruchomienia podczas ogladania finalu LM przy wlaczonym trybie sport.

Przez dwa miesiace Sammy strzelil focha jak na zdjeciach cztery razy. Update firmware do najnowszej wersji ze strony Samsunga nie wyeliminowal problemu.

View attachment 3228

View attachment 3229

View attachment 3230

a czy te firmware'y to nie są tylko do tunera dtv??? To wygląda mi na usterke hardware'u... brzydka usterka :/

maly123_4 napisał:
Witam!
Posiadam model 40786 i mam pytanie odnośnie czyszczenia ekranu:
Telewizor ten posiada szklaną powłokę na ekranie i chciałbym się dowiedzieć czym najlepiej go przecierać. Posiadam środek do czyszczenia lcd ale kupiłem go do starszego tv z matową matrycą i nie wiem czy się nadaje a nie chce sobie zniszczyć ekranu.
Z góry dzięki za odp i perzepraszam jeżeli umieściłem posta w złym temacie.
Peace:twisted:

Najlepiej czystej wody używając jakieś delikatnej ściereczki. Już raz dzwieczyna mi wycierała tv jakąś ściereczką która była nasączona czymś wcześniej.. powłoka jakby zmatowiała, ale dało sie to wymyć..
 

gomezos

New member
samsung A756

Po podłączeniu kablem HDMI cyfry + do tylnich wyjść telewizora pojawia się komunikat brak sygnały, dopiero jak podłącze pod boczne wejście HDMI to jest obraz.Dlaczego?
 
Do góry