Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

sludar

New member
nowe firmware

Czy ktoś już wgrywał może nowe firmware do 46A786 ze strony samsunga,ewentualnie wie co ono zmienia?,są tam trzy wersje,dwie angielskie i jedna polska.
 

Gajep

New member
Nowy firmware do 756

Witam
Wczoraj wgrałem nowy firmware do 756 ze strony SAMSUNGA (ver.T-RBYDEUC-1012.2), czy wiecie co poprawia ten firmware?

P.s
Miałem kłopoty z dekoderem HD CYFRY - tym bez twradego dysku tzn. czasami się blokował, kiedy ekran tv byl czarny - napisy końcowe filmu, lub noc w filmie. Wtedy nie dało się przełączać z pilota kanałów dekodera. Wydaje mi się, że po zainstalowaniu nowego firmware ustapiły te objawy.
 

walery

New member
Gajep napisał:
Witam
Wczoraj wgrałem nowy firmware do 756 ze strony SAMSUNGA (ver.T-RBYDEUC-1012.2), czy wiecie co poprawia ten firmware?

P.s
Miałem kłopoty z dekoderem HD CYFRY - tym bez twradego dysku tzn. czasami się blokował, kiedy ekran tv byl czarny - napisy końcowe filmu, lub noc w filmie. Wtedy nie dało się przełączać z pilota kanałów dekodera. Wydaje mi się, że po zainstalowaniu nowego firmware ustapiły te objawy.

Bez obrazy ale co ma oprogramowanie TV do Twojego dekodera cyfry. Totalna bzdura.;)
Dekoder się blokuje bo juz tak ma, zresztą kto kupuje dokodery od cyfry polsatu czy n .... pieniadze wyrzucone w błoto ... ale to moj pogląd więc proszę nie polemizować. Ja mam w jednym dekoderze wszystkie te 3 platformy i nie tylko....:mrgreen:
 

Gajep

New member
walery napisał:
Bez obrazy ale co ma oprogramowanie TV do Twojego dekodera cyfry. Totalna bzdura.;)
Dekoder się blokuje bo juz tak ma, zresztą kto kupuje dokodery od cyfry polsatu czy n .... pieniadze wyrzucone w błoto ... ale to moj pogląd więc proszę nie polemizować. Ja mam w jednym dekoderze wszystkie te 3 platformy i nie tylko....:mrgreen:

Gratuluję wszystkich platform w jednym dekoderze, jednak moje pytanie dotyczyło firmwareu, a Twoja odpowiedź ma się do tego nijak!!!
 

tato34

New member
Czy nowe Firmware zmienia język w menu ma angielski ???

jak ustawić aby tv chodził w 100hz ??? :( ( teraz po naciśnięciu I pokazuję roździelczość i @50hz a podłączony jest przez hdmi z dekoderem c+ hd)

pozdrawiam
 

walery

New member
Gajep napisał:
Gratuluję wszystkich platform w jednym dekoderze, jednak moje pytanie dotyczyło firmwareu, a Twoja odpowiedź ma się do tego nijak!!!

Ma się tak jak firmware do TV, które oddziałuje na tuner satelitarny w którym nie można przełączyć kanałów.:D
 

yarcoos

New member
Poczytalem stosy watkow, przechodzilem kilometry po sklepach i... wzialem 46 calowa 786-tke.
Nie zaluje, miazdzy- choc standardowe ustawienia obrazu to porazka; pogrzebalem jednak w tym watku i juz jest ok ;)

Obraz w full hd miazdzy, wiec od razu dokupilem PS3 :D

Jedyna wada- po wlaczeniu blu-ray'a po hdmi telewizor sam nie wskakuje w obraz, jak np. DVD po euro i trzeba "cykac" po wejsciach...
 

walery

New member
yarcoos napisał:
Poczytalem stosy watkow, przechodzilem kilometry po sklepach i... wzialem 46 calowa 786-tke.
Nie zaluje, miazdzy- choc standardowe ustawienia obrazu to porazka; pogrzebalem jednak w tym watku i juz jest ok ;)

Obraz w full hd miazdzy, wiec od razu dokupilem PS3 :D

Jedyna wada- po wlaczeniu blu-ray'a po hdmi telewizor sam nie wskakuje w obraz, jak np. DVD po euro i trzeba "cykac" po wejsciach...

No i dobrze zrobiłeś. Czytałem wiele recenzji o najnowszych B6000, B7000 i wszędzie uznano krawędziowe podświetlenie LED jako krok wstecz.;) Nie dziwota że we flagowym B9000 wrócono do local diming jak w naszych TV.:grin:
 

yarcoos

New member
jp1 napisał:
Proszę powiedzcie ile tak naprawde Watów "pożerają" telewizorki z serii A786 ?
"Niby" powinno byc mniejsze niz w 756 (dzieki LED), jednakze oba typy oscyluja wokol 240W.
Wplyw ma tez to, jakie tam wypasione podswietlenie i inne fajerwerki zafundujesz ;)
 

walery

New member
jp1 napisał:
Proszę powiedzcie ile tak naprawde Watów "pożerają" telewizorki z serii A786 ?

Przy odpowiednich ustawieniach 40" to 140 W. Ustawienia były tu prezentowane. Te 240W to sklepowe ustawienia wszystko na full. Ja mam wszystkie funkcje dodatkowe wyłączone podświetlenie tablic 4 kolory też wg kalibracji itd.:D
 

yarcoos

New member
walery napisał:
Przy odpowiednich ustawieniach 40" to 140 W. Ustawienia były tu prezentowane. Te 240W to sklepowe ustawienia wszystko na full. Ja mam wszystkie funkcje dodatkowe wyłączone podświetlenie tablic 4 kolory też wg kalibracji itd.:D

...doliczylem lampke ze 100W zarowka, ktora swieci u mnie za tv ;)
Tak, czy owak, przy moim 46 calowym 786 i podswietleniu na 7/8 lev, raczej ponizej 200W nie zejde.
 

jp1

New member
walery napisał:
Przy odpowiednich ustawieniach 40" to 140 W. Ustawienia były tu prezentowane. Te 240W to sklepowe ustawienia wszystko na full. Ja mam wszystkie funkcje dodatkowe wyłączone podświetlenie tablic 4 kolory też wg kalibracji itd.:D

Widzę Walery, że "znasz sie na rzeczy". W środę lub w czwartek będę miał w domu 40A796 (model z mpeg4), czy mógłbyś mi podesłać na PRIV-a jakies pewne ustawienia (kalibrację) tego telewizora.
Z góry dzięki.
 

walery

New member
jp1 napisał:
Widzę Walery, że "znasz sie na rzeczy". W środę lub w czwartek będę miał w domu 40A796 (model z mpeg4), czy mógłbyś mi podesłać na PRIV-a jakies pewne ustawienia (kalibrację) tego telewizora.
Z góry dzięki.

Grzebnę w kompie i da się coś zrobić.:-D Looknij poniżej:
Tryb - Film
Podświetlenie tablicy - 4 lub 5
Kontrast - 95
Jasność - 35-40 zależy od nadawanego programu.
Ostrość - 20 a nawet teraz 10
Kolor - 40
Odcień 45-55
Ton kolorów: Ciepły 1 albo normalny w zalezności od preferencji
Reg. czerni - wył
Kontrast dyn. wył
Gamma - 0
Przestrzeń kolorów - użytkownik i tak to leci:
czerwony r/g/b/-48/0/5
zielony r/g/b/-34/50/18
niebieski - r/g/b/-0/12/50
żółty - r/g/b/-50/50/0
Cyjan - r/g/b/ 40/52/48
purpura - r/g/b/ 43/13/47
Balans bileli:
przesycenie r/g/b = 23/25/23
Wzmocnienie r/g/b = 24/25/13
Odcien skóry - 0
Poprawa krawędzi - wył
Cyfrowa red szumów - wył
DNie - wył
Czerń HDMI - normalny
Dioda Smart LED - wł
100Hz Motion plus - średnia
Tryb obrazu oczywiście: bez overscanu

moze się przydać również innym więc tutaj to zamieściłem.;)
 
Ostatnia edycja:

jp1

New member
Do walery

Jak wspomniałem tv będzie w czwartek.
Nigdy jeszcze nie robiłem kalibracji. Czy kalibrację przeprowadza się w menu "podstawowym" telewizora, czy trzeba wejść gdzieś głębiej w menu serwisowe.
Jeśli w menu serwisowym to jak się tam wchodzi.
Dzięki.
 

walery

New member
Ja nie zaglądałem do menu serwisowego bo nie ma takiej potrzeby. To wszystko co ponizej znajdziesz w menu podstawowym. Profesjonalna kalibracja TV w menu servisowym z przyrządami to wydatek nawet do 1000zł.:-D
 

jp1

New member
Witam. Od czwartku mam Samsunga LE40A796. Od 40A786 rózni się tym, ze ma tuner DVB-T Mpeg4. Pierwsze wrażenie - jest duzo ładniejszy od serii B (650, 6000, 7000). Po właczeniu (bez regulacji) obraz bdb (Ferguson 8900 i Cyfra+). W SD (oczywiście są kanały bardzo słabej jakości) obraz naprawdę dobry. W HD super. Tuner Mpeg4 (mieszkam 40 km od Krakowa czyli ok. 60 km od nadajnika, w bardzo trudnym do odbioru naziemnego terenie) działa super. Kupiłem antenę Telmor ASR 860P 40db która jest naprawdę super (polecam poszukującym i niezdecydowanym). Po kalibracji w/g parametrów podanych mi i znalezionych na forum obraz CHYBA sie poprawił ale nie do końca. jednak chyba poszczególne egzemplarze tego samego modelu wymagają troche innych ustawień. Mam wrazenie, że po skalibrowaniu w/g parametrów podanych mi przez Walerego i znalezionych w tym watku, biel "ucieka" delikatnie w stronę fioletu. Narazie nie wiem jak to rozwiazać.
Proszę osoby które "głębiej" siedza w temacie kalibracji o kontakt na PW (proszę o numer GG lub telefonu).
Pozdrawiam wszystkich, a niezdecydowanych co do kupna TV LCD namawiam do kupna Samsunga.
 
Do góry