Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

Domo19m

New member
Czy jesli ustawie w zródle obrazu (laptop,komp) odswiezanie na 24hz bo takie mam dostepne (geforce 8600) to znaczy ze tv obsluguje 24p ? Tylko chodzi o ustawienie 24hz? Rowniez czy moze mi ktos to przetlumaczyc / wytlumaczyc "Combing/interlacing issue on virtually all types of input signal, even 1080p" chodzi o jakis problem tylko dokladnie nie wiem o co halo? Jest to problem ktory dotyczy sie wlasnie tego tv.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
Chodzi o cyfrowy zapis o rozdzielczości hd i powstające zakłócania sygnału wejściowego. Chodzi tu o ruch i tzw ciagnięcie się "grzebienia" lub siatki za poruszającym się przedmiotem. Takie jakby "smugi" w ww. kształcie. Ja tego na hd z sata nie widziałem ani z Blu-ray.;)
 

Domo19m

New member
Dla ludzi ktorzy maja i ktorzy planuja kupic modele a78xx moze to byc "niezla niespodzianka", prosilbym o glebsze zweryfikowanie tego o to info z avforum, pytanie brzmialo :
"If I've understood Lyris correctly, then this TV converts all signals to 1080i, then processes them? Isn't that like the Phillips model that's been slated recently? Also means it's not Full HD?"
i odpowidz: ""Full HD" technically means a TV with a 1920x1080 panel, so this still gets that badge. Us picky video people would probably say "it's not strictly true 1080p".
Czy to znaczy ze ten naprawde fajny tv nie jest tak do konca w 100% FULL HD ??? !!! szokl:hmm:
 

walery

New member
Samsung jest full HD 1080p tak jak i inne telwizory i tyle w tym temacie.:wink:
Niedowiarki niech oglądna w full hd np Kung fu Pandę i zobaczą jak wygląda full hd gdzie widać najdrobniejsze szczególiki bez opisanych w [powyższych postach zjawisk i nie jest to na pewno jakaś konwersja do 1080i jak to ma miejsce w DVD gdzie występuje skalowanie do hd.:grin:

P.S. Przykłady interlacingu i deinterlacingu widać dobrze tutaj http://www.100fps.com/

Macie to na swych TV. Ja nie mam z hd i blu-ray. Widziałem coś w tym stylu na kanałach sd. W sklepie również na wszystkich innych markach LCD TV.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Witam, miałem kilka dni w domu LE46A786, czarny na prawdę niespotykany w innych tv i wogóle ok., cicha praca (w przeciwieństwie do kombajna LEA46856 i tragicznie podświetlonej matrycy) ale no właśnie, dla mnie baardzoo nie zrozumiałym posunięciem było w trybie PC po HDMI wyłączenie Smart LED i wtym momencie obraz świeci gorzej niż na najniższych modelach LCD. I to był powód oddania. Cenię Samsunga za to, że właściwie jako jedyny ma ten tryb PC po HDMI, który działa na prawdę dobrze i obraz jest jak na monitorze albo i lepszy. Wiadomo, można zmienić i nie przypisywać HDMI 2 na PC (zrobić bezoverscanu format)i wtedy bedzie smart led włączona, ale jakość pozostawia wiele do życzenia (ostrość czcionek i nie tylko).
 

Witcher_88

New member
Stałem się szczęśliwym posiadaczem Samsung 40A786.:) Chociaż jest jedno ale, które nie daje mi spokoju. Przeczytałem cały temat i znalazłem tylko 2 osoby z podobnym problemem. W każdym rogu mniej więcej 15 cm od rogu mam ciut jaśniejsze pola (nie jest to totalna czerń - o której wszyscy to mówią - i zgadzam się z tym) . Widać to jak przełączam kanały i praktycznie tylko wtedy.
Co to jest? Trzeba wymieniać matrycę, a może kwestia jakichś ustawień serwisowych?
 

qazar

Member
Bez reklam
MAdam napisał:
Witam, miałem kilka dni w domu LE46A786, czarny na prawdę niespotykany w innych tv i wogóle ok., cicha praca (w przeciwieństwie do kombajna LEA46856 i tragicznie podświetlonej matrycy) ale no właśnie, dla mnie baardzoo nie zrozumiałym posunięciem było w trybie PC po HDMI wyłączenie Smart LED i wtym momencie obraz świeci gorzej niż na najniższych modelach LCD. I to był powód oddania. Cenię Samsunga za to, że właściwie jako jedyny ma ten tryb PC po HDMI, który działa na prawdę dobrze i obraz jest jak na monitorze albo i lepszy. Wiadomo, można zmienić i nie przypisywać HDMI 2 na PC (zrobić bezoverscanu format)i wtedy bedzie smart led włączona, ale jakość pozostawia wiele do życzenia (ostrość czcionek i nie tylko).

Nowy firmware pozwala mieć włączone diody po hdmi pc i po pc vga :)
 

walery

New member
Domo19m napisał:
A jakie to dokladnie firmware (do jakiego modelu, seria i skad sciagnac) i czy "naprawia" jeszcze cos ?

Idź na stronę samsunga. Wybierz TV który masz i tam znajdziesz support i centrum pobierania. Dalej wchodzisz w firmware i tam jest 3 pliki z firmwire (który jest już chochocho a moze i dłużej) i jak zrobić updsate.;)
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
Smart LED W PC HDMI

Nie wiem skąd taka informacja, ale to firmware które jest na stronie samsunga nic nie zmienia w kwestii smart led w trybie PC na HDMI. Oczywiście mowa to o 60HZ, bo wtedy jest faktycznie tryb PC, gdy zmienisz w ustawieniach grafiki odświżanie na 50HZ to automatycznie się odblokuje, no ale wtedy masz już inne niedogodności, bo działają inne "ulepszacze". Pierwsze co zrobiłem to wgrałem nowy firmware i niec się nie zmieniło
 

byniasek

New member
Witam, byłem dzisiaj specjalnie w sklepie aby zobaczyc 40A756 i 40A786 i stał obok siebie i powiem wam że na 40A786 zdecydowanie lepszy obraz i jasniej świeci, Ledy spełniaja swoja role, choc jak dla mnie troche za jasno, ale to kwestja ustawień zapewne, ale mam watpliwości co do MPEG-4, gośc w sklepie gadał mi że ma,jednym uchem wpuściłem drugim wypusciłem tak się chyba znają, 40A756 ma MPEG-4 i dodam że oba TV były w tej samej cenie 4550zł i który lepszy? acha no i ten kontrast 2.000.000:1 nieżle!
 

Domo19m

New member
do Walery: o jakim Ty modelu pisales ? przeciez na stronie samsung w suporcie jest tylko jedno firmware do modelu a786RF (dokladnie) i podobno dodaje ono jedynie polski jezyk w telegazecie. Nie wiem co robic,czy zostawic ten tv czy sprzedac od razu. Chyba zadzwonie do samsunga i spytam sie czy przewiduja jakies poprawki (jak to juz samsung) do tego modelu. [Moze nowe menu (widzialem na serii 9 jest bardzo ladne) ale temu w 7 nie ma nic do zarzucenia szybko i sprawnie chodzi :)] Najbardziej zalezalo by mi na led'ach w pc mode i zeby zniwelowac blooming, no i oczywiscie te zeby przestal de-interlacing'owac obraz 1080p tylko zostawil to np amplitunerowi ... :/
 

walery

New member
Domo19m napisał:
do Walery: o jakim Ty modelu pisales ? przeciez na stronie samsung w suporcie jest tylko jedno firmware do modelu a786RF (dokladnie) i podobno dodaje ono jedynie polski jezyk w telegazecie. Nie wiem co robic,czy zostawic ten tv czy sprzedac od razu. Chyba zadzwonie do samsunga i spytam sie czy przewiduja jakies poprawki (jak to juz samsung) do tego modelu. [Moze nowe menu (widzialem na serii 9 jest bardzo ladne) ale temu w 7 nie ma nic do zarzucenia szybko i sprawnie chodzi :)] Najbardziej zalezalo by mi na led'ach w pc mode i zeby zniwelowac blooming, no i oczywiscie te zeby przestal de-interlacing'owac obraz 1080p tylko zostawil to np amplitunerowi ... :/

Napisałem że jest trzy pliki z firmaware i jak to zrobić. Firmware jest jedno i jak ktoś śledzi temat to wie że już dawno pisałem że daje ono ogonki w telegazecie. TV jest super zostaw do w domu :eek:
 

DAREK003

New member
Witam. Stałem się posiadaczem telewizora LCD Samsung LE40A786 i mam z nim problem. Podłączyłem do niego dekoder GOSAT 8010 kablem HDMI. Wszystko działa bez problemu tylko mam problem z przełączeniem się z telewizji naziemnej na tuner. Według instrukcji od telewizora powinno się to odbywać za pomocą klawisza na pilocie TV/DTV. A idzie przełączyć tylko za pomocą klawisza służacego do wybierania źródła sygnału wejściowego (przycisk source) po kilkukrotnym wybraniu i wskazaniu wejścia odpowiedniego źródła sygnału czyli HDMI 1 pod które jest podłączony tuner.
Nie wiem jak to zrobić żeby się przeczłączał klawiszem TV/DTV. Dodam, że z tunera mogę się przełączać tym klawiszem na telewizję naziemną a z powrotemjak powyżej napisałem - nie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
DAREK003 napisał:
Witam. Stałem się posiadaczem telewizora LCD Samsung LE40A786 i mam z nim problem. Podłączyłem do niego dekoder GOSAT 8010 kablem HDMI. Wszystko działa bez problemu tylko mam problem z przełączeniem się z telewizji naziemnej na tuner. Według instrukcji od telewizora powinno się to odbywać za pomocą klawisza na pilocie TV/DTV. A idzie przełączyć tylko za pomocą klawisza służacego do wybierania źródła sygnału wejściowego (przycisk source) po kilkukrotnym wybraniu i wskazaniu wejścia odpowiedniego źródła sygnału czyli HDMI 1 pod które jest podłączony tuner.
Nie wiem jak to zrobić żeby się przeczłączał klawiszem TV/DTV. Dodam, że z tunera mogę się przełączać tym klawiszem na telewizję naziemną a z powrotemjak powyżej napisałem - nie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Przecież nie masz DTV więc jak chcesz tym guzikiem wracać. Niestty musisz wchodzić w menu.;)
 

Tess

New member
Witam
zakupilem tv 46a786
ogolnie jest OK tylko mam pytanie !
czy ramka powinna swiecic na niebieski kolor jesli tak to czy zawsze swieci, u nie nie swieci
wiec pytanie czy jakos sie ją wlacza lub wylacza ????
 

premek111

Active member
Bez reklam
Tess napisał:
Witam
zakupilem tv 46a786
ogolnie jest OK tylko mam pytanie !
czy ramka powinna swiecic na niebieski kolor jesli tak to czy zawsze swieci, u nie nie swieci
wiec pytanie czy jakos sie ją wlacza lub wylacza ????

nie powinna swiecic ,tylko na zdjeciach wyglada na podswietlona
 

qazar

Member
Bez reklam
Witam, potrzebuje waszej pomocy :( Chciałem przetrzeć tv z kurzu, zrobiłem to dołączoną do tv szmatką spryskaną wodą a że był skurzony ekran to jego też przetarłem, co spowodowało że wyszły tłuste plamy(od wody i oryginalnej szmatki?) :hmm: i nie mogę ich usnąć co teraz zrobić, pomocy :(
 

bonzo

New member
Usuniesz, popsikaj płynem do czyszczenia matryc, takim, który nie zostawia smug. Lepiej też używać szmatki z mikrofazy, takiej do okularów.
 
Do góry