Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

qazar

Member
Bez reklam
Niektórzy raportują smearing w grach i imput lag, ja mam tv wolny od tego problemu, doradziłem taki tv kumplowi i on miał imput lag ale po wgraniu nowego softu problem znikł...
 

ANDGAJ

New member
Padaka napisał:
Panowie szukam konkretnej informacji:

Czy modele 46 cali w seriach A786 i A956 posiadają tą samą matrycę i róznica wynika tylko z dekodera DVB ?

Czy też oba modele są wyposażone w różne matryce ?
Różnic jest więcej...
Co do matrycy to w/g danych Samsunga 956 4ms, 786 6ms.
Czyli zarówno elektronika jak i matryca mogą być różne
 

qazar

Member
Bez reklam
Samsung nie ma ani 4 ani 6 ms to nie realne, oczywiście zawsze można podać przejście szary-szary...
 

ANDGAJ

New member
Masz rację.
Napisać można wsio dla celów reklamowo-marketingowych.
Mi chodziło o różnice podawane przez samego producenta.
W/g mojego katalogu różnica jest.W/g strony www nie ma.
W/g przedstawiciela jest.Tak samo twierdzi zaprzyjaźniony serwis.
Ja, jako oglądacz różnic tutaj w czasie reakcji nie zauważam.
 

walery

New member
;)
zoltar23 napisał:
..PS. pewnie jesteś przedstawicielem Samsunga.
Dla mnie dobry sprzęt jest bezawaryjny, masz tu przykład: kolega sprzedał kilkaset HDD Caviara z czego wróciła jedna sztuka na servis. To jest sprzęt godny uwagi.

Jesteś żenujący z tym przedstawicielem. :grin: Jak Ci się TV nie podoba to go wyrzuć i już, kup sobie HDD Caviera na pewno Ci się nie popsuje.:)
Apropo czasu reakcji matrycy w 786. Ja zawsze widziałem 4ms ale mi to lotto czy to jest te 4ms czy 6ms i jaką metodą to zostało zmierzone czy BTB czy GTG, które daja różne wyniki.:grin: W obowiązującym systemie nadawania czas upływający pomiędzy poszczególnymi ramkami czyli obrazami wideo to 20ms. Więc do oglądania TV SAT czy Blu-ray to jeden wielki chwyt i tyle. Do poprawy ostrosci ruchomych obrazów ważniejsze jest jej odświeżanie.;)

P.S. Matryce w 956 i 786 są identyczne. :krol:
 
Ostatnia edycja:

geoinfo

New member
brak dzwieku po hdmi

Witam od wczoraj jestem szcześliwym posiadaczem modelu 40' 786 lecz mam jeden problem z dzwiękiem mianowicie podłączyłem pod n-ke kablem hdmi i jak jest nadawany program w dolby to nie ma dzwięku, w pozostałych przypadkach jest. Jestem laikiem w tym temacie także prosze o każdą pomoc
Dzieki
w nawiasie telewizorek bomba
 

walery

New member
geoinfo napisał:
Witam od wczoraj jestem szcześliwym posiadaczem modelu 40' 786 lecz mam jeden problem z dzwiękiem mianowicie podłączyłem pod n-ke kablem hdmi i jak jest nadawany program w dolby to nie ma dzwięku, w pozostałych przypadkach jest. Jestem laikiem w tym temacie także prosze o każdą pomoc
Dzieki
w nawiasie telewizorek bomba

Zmień w menu dekodera dżwięk na normalny stereo.;) Do słuchania dd 5.1 proponuję kabel coaxial lub optyk lub hdmi podłaczyć do przeznaczonego do tego wzmacniacza kina domowego.;)
 

geoinfo

New member
walery napisał:
Zmień w menu dekodera dżwięk na normalny stereo.;) Do słuchania dd 5.1 proponuję kabel coaxial lub optyk lub hdmi podłaczyć do przeznaczonego do tego wzmacniacza kina domowego.;)

Z tym coxialem tak mam zrobine do wzmacniacza 5.1 ale są programy nadawane tylko w dolby bez możliwosci zmiany na stereo jak discovery hd i czy zawsze musze włanczać dodatkowo wzmacniacz aby mieć dzwięk.
 

ANDGAJ

New member
Nie.
Jak walery pisał zmień z dolby digital (nie mylić z 5.1 )na stereo.
O problemach N-ki z HDCP poczytaj na forum tutaj i na N-forum
 

geoinfo

New member
pszczola26 napisał:
Do geoinfo , jak na tym lcd chodzą kanały SD z N-ki? Pytam ponieważ mam zamiar kupić samsunga zaś N-kę już posiadam

JAKOŚC JAK DLA SD JEST B.DOBRA JEDYNIE FORMAT OBRAZU WYŚWIETLANY NA TYM TV JEST RÓŻNY I NIE MOGE NIGDZIE ZNALESC W USTAWIENIACH ŻEBY TELEWIZOR SAM SIĘ DOSTRAJAŁ DO WIELKOŚCI OBRAZU MUSZE PYKAC W PILOCIE N-KI, NATOMIAST NA KANAŁACH HD NIE MA PROBLEMU.

PODZIĘKOWANIA DLA ANDGAJ I WALERY ;)
 
Ostatnia edycja:

geoinfo

New member
Wracjąc Do Dzwięku Z N-ki Czy Moge Wymienic Na Jakiś Inny Dekoder Działający Z Kartą N-ki I Ewentualnie Jaki.
 
Do góry