Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

LoOkas

New member
Jacono napisał:
Kupiłem do 40" 786

Mam jedno pytanie zanim ossam sprzęt do serwisi. U góry mniej więcej 15 cem od rogu mam ciut jaśniejsze pole (nie jest to totalna czern - o której wszyscy to mówią - i zgadzam się z tym) . Widać to jak przełączam kanały i obraz jest czarny. jest weilkości połowy mojej dłoni.
Co to jest? Trzeba wymieniać matrycę?

Zważyłem to samo zjawisko u siebie. Ciekawe co na to serwis by powiedział?
Może się jeszcze ktoś wypowie.
 

DAREK003

New member
Witam. Chciałbym zakupić telewizor 40 calowy i zastanawiam się czy wybrać Samsung Le40a786 czy Sony 40z4500, czy ktoś może mi doradzić?
 

jedrek_LCD

New member
Domo19m napisał:
Do "jedrek LCD" dzwiek po pc leci bez problemowo na tym tv. Pokombinuj cos z ustawieniami w pc na glosnosci. Sam mam laptopka podlaczonego i dzwiek leci po HDMI az milo.

Kombinowałem kombinowałem i ni huhu ani decybelka:niewiem:
Powinno grać jak jest obraz to i dźwięk być powinien.
Podłączam kabel do wyjścia audio komputera (słuchawki działają) drugi koniec do tv(wejście audio do HDMI2 lub VGA) i nic "martwa cisza".
Nie działa ani przy sygnale VGA ani HDMI.


Domo19m napisał:
Jedno pytanie do posiadaczy tego TV, czy tez maja tak bardzo widoczny efekt smuzenia na czarnych obiektach badz mocno kolorowych(tzn np. stoi sobie szafka czarna szafka w szarym pokoju, ide chlopkiem i przesuwam kamera prawo, lewo, dol, gora i za szafka pozostaje smuga po tych kierunkach) ? Calosc smiga bardzo ladnie z movie+ gra dostaje jakby wiecej fps :) ale z tymi obiektami jakos tak niemrawo, zeby za taka kase miec smuzenie? Mam podlaczonego Xbox360'e i starsznie ostatnio zaczelo mnie to denerwowac, nie wiem dlaczego ale przedtem wydaje mi sie ze tego problemu nie widzialem. Jest to mozliwe? Czy wgranie nowego firmware pomoglo by cos? Czy od razu wymienic ten egzemplarz (byl ostatni w magazynie, wiec kto wie)? Jak jest z waszymi? Dzieki za odp. z poprzednich postow. Pzdr
Jak kombinowałem z dźwiękiem i ustawianiem Autodopasowania po VGA to otworzyłem worda i testowo w kilku rozmiarach czcionki poklepałem trochę znaków w kilku wierszach. Rozdzielczość ustawiona była na 1920x1080 60hz a tapeta pulpitu była wyśrodkowana. Dookoła była czarna ramka-tło pulpitu.

I jakie zdziwienie mnie dopadło jak przesunołem białe okno worda na czarny obszar ekranu. MAASAAAAKKRAAAAAAAAAAAA:shock:
Było widać paskudne smugi po czerni na kilka centymetrów. Z wolna szarzejące.
Efekt jakby wcale nie było funkcji overdrive matrycy.
W drugą stronę-czyli czarne na białe jest zero smużenia.
No takiego czegoś to nawet mój stary lapek nie potrafi.

Też mam xkloca i po zmianie TV od razu odpaliłem z dysku demo PGR3 i tak coś mi nie leżało w obrazie. Pochodziłem po garażu i patrząc na felgi(bardzo kontrastowe z resztą otoczenia) i przesuwając się w prawo i lewo bardzo to było rozmazane. To samo z bramą, pręty jakby za mgłą.
No ale input lag jest praktycznie nieodczuwalny, to spory plusik.

A soft nic na razie nie daje mam T-AMBPEUMD-1020.1 najnowszy dostępny na dziś.
 

pogrzebacz

New member
DAREK003 napisał:
Witam. Chciałbym zakupić telewizor 40 calowy i zastanawiam się czy wybrać Samsung Le40a786 czy Sony 40z4500, czy ktoś może mi doradzić?
jedz do jakiegoś większego sklepu typu media m, saturn itp pooglądaj ,porównaj sobie te dwa modele , bo na to pytanie nikt ci nie odpowie , bo to ty musisz wiedzieć czego chcesz , ja 786 użytkuje od pół roku
 

Melono

New member
very happy user LE46A786

No i wkońcu mam swojego LE46A786:)
Mam do Was wielką prośbe podzielcie się swoimi ustawieniami dla SD, PS3 i Blu ray'a. Wiem że to sporo pisania ale wielka prośba bardzo mi to ułatwi życie.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, oczywiście SD syf ale wiadomo bo z założenia SD jest marne. Blu-Ray, PS 3 coś pięknego. Ciekawy jestem jak będą wyglądały program HD w N TV. Filmy ze zwykłego dvd całkiem nieźle. Ale jak obejżałem film w Blu Ray'u nic już innego nie chce się oglądać. Co do płynności fakt mogłoby być lepiej ale dla mnie poziom spokojnie do zaakceptowania.

p.s. zdjęcia z aparatu w Full HD - kopara opada dla mnie szok.
 

ANDGAJ

New member
Melono napisał:
No i wkońcu mam swojego LE46A786:)
oczywiście SD syf ale wiadomo bo z założenia SD jest marne.
..... Filmy ze zwykłego dvd całkiem nieźle.
Nie za bardzo rozumiem.
DVD to też SD!!!, więc SD to syf czy całkiem nieźle???
No....chyba, że syf to z anteny "pokojowej"
 

Melono

New member
Fakt nieprecyzyjnie się wyraziłem po kablu z aster lipa. Z ciekawostek - dzisiaj tv nie chce sie włączyc. Zajebiscie... Serwis Zamowiony, nacieszyłem się...
 

zoltar23

Member
Melono napisał:
Z ciekawostek - dzisiaj tv nie chce sie włączyc. Zajebiscie... Serwis Zamowiony, nacieszyłem się...
Chyba jednak zrezygnuję z tego tv. Ciągle są jakieś problemy, wygląda na to że ten model jest awaryjny (ktoś wcześniej pisał że jest wiele zwrotów). Może jednak 756?
 

mp_lasso

New member
piszczenie

Witam,
ktoś pisał ze ma problem z piszczeniem TV, ja mam podobny problem. Przez pierwsze 10min po włączeniu telewizora (Samsung LE40A786), wydobywa się wysoki dźwięk, po tym czasie jednak dźwięk ten ustaje. Wiecie może czym może być to spowodowane?
Pozdrawiam
 

jacolk

New member
problem HDCP - YPbPr

Witaycie,
mam problem z serią 7/586 : amianowicie działając pod N-ką na hablu HDMI b. często mamkomunikat , że TV nie zapewnia ochronny przed kopiowaniem HDCP i należy podpiąć cie poprzez HDMI lecz zapomocąkabla YPbPr !!!
czy ktoś z forumowiczów rozwiązał ten problem i może podpowiedzieć jak ???

z góry dzięki i pozdr all

jacolk
 

BladeSeba

New member
Witam! chcialem zapytac co lepiej nadaje sie do x360 i filmow z laptopa LE40A656 czy moze dodac te 800zl i kupic LE40A756! Dzieki za odpowiedz!
 

valturman

New member
co wybrać?

witam
od tygodnia wertuję forum szykując się do kupna TV (40"). Mój wybór w 90% padł na samsunga, nawet ta piękniejsza połowa połowa po zewnętrznych oględzinach w sklepie odpuściła Sony w4710, który był jeszcze starował w konkursie. ALE do rzeczy.
Stoję przed wyborem 756, 786 oraz 856. Już bliski byłem 856, gdy w ostatnich postach pojawił się temat hałasu elektroniki/wentylatorów i odchodzenia kolorowej taśmy na ramie TV. Czy ta dolegliwość jest widoczna także w serii 7?
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
valturman napisał:
jestem posiadaczem LE40 786 i powiem ze u mnie nie slysze zadnych szumow i halasu,wentylatorek slychac w nocy gdy panuje kompletna cisza i musze sie wsluchac,to dopiero wtedy delikatny dzwiek slysze,nie wiem moze to zalezy od indywidualnych modeli.sprawdz w sklepie dokladnie o ile beda odpowiednie warunki.pozdrawiam
 

valturman

New member
premek111 napisał:
jestem posiadaczem LE40 786 i powiem ze u mnie nie slysze zadnych szumow i halasu,wentylatorek slychac w nocy gdy panuje kompletna cisza i musze sie wsluchac,to dopiero wtedy delikatny dzwiek slysze,nie wiem moze to zalezy od indywidualnych modeli.sprawdz w sklepie dokladnie o ile beda odpowiednie warunki.pozdrawiam
słychać w nocy :hmm:, czyli wyłączony telewizor - tryb gotowości też generuje szum? czy jest to szum przy włączonym TV i dźwięku danym na 0?

zaraz biegnę do sklepu przykładać ucho do telewizorów :)
 

walery

New member
Melono napisał:
No i wkońcu mam swojego LE46A786:)
Mam do Was wielką prośbe podzielcie się swoimi ustawieniami dla SD, PS3 i Blu ray'a. Wiem że to sporo pisania ale wielka prośba bardzo mi to ułatwi życie.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, oczywiście SD syf ale wiadomo bo z założenia SD jest marne. Blu-Ray, PS 3 coś pięknego. Ciekawy jestem jak będą wyglądały program HD w N TV. Filmy ze zwykłego dvd całkiem nieźle. Ale jak obejżałem film w Blu Ray'u nic już innego nie chce się oglądać. Co do płynności fakt mogłoby być lepiej ale dla mnie poziom spokojnie do zaakceptowania.

p.s. zdjęcia z aparatu w Full HD - kopara opada dla mnie szok.

Masz tu na SD:
Tryb - Standardowy
Podświetlenie tablicy - 5
Kontrast - 95
Jasność - 35-40 zależy od nadawanego programu.
Ostrość - 20
Kolor - 40
Odcień 45-55
Ton kolorów: Zimny 1
Reg. czerni - wył
Kontrast dyn. wył
Gamma - 0
Przestrzeń kolorów - użytkownik i tak to leci:
czerwony r/g/b/-48/0/5
zielony r/g/b/-34/50/18
niebieski - r/g/b/-0/12/50
żółty - r/g/b/-50/50/0
Cyjan - r/g/b/ 40/52/48
purpura - r/g/b/ 43/13/47
Balans bileli:
przesycenie r/g/b = 23/25/23
Wzmocnienie r/g/b = 24/25/13
Odcien skóry - 0
Poprawa krawędzi - wył
Cyfrowa red szumów - wył
DNie - wył
Czerń HDMI - normalny
Dioda Smart LED - wł
100Hz Motion plus - średnia
Tryb obrazu oczywiście: bez overscanu

Chyba wszystko i są to ustawienia dla mnie idealne do odbioru TV Sat. Na Blu-ray mam inne ale mało się ogląda więc sa nieistotne bo i tak jakość zabija.
newbiggrin.gif
 

valturman

New member
756 vs 786

W EuroAGD ursynów/real wiszą obok siebie 756/786 i 856 na dokładkę i można sobie porównać wszystkie modele.
Patrząc na obraz na tych trzech telewizorach z odległości 1-1.5 m 756 i 856 wypadały identycznie. 786 miał czerń czarniejszą, ale gdy odsunołem się na większa odległość okazało się, że obraz w LED'owcu był ogólnie ciemniejszy - biel tex była mniej biała niż n asąsiedująych telewizorach. Nie udało mi sie wycisnąc z obsługi klienta czy wszystkie tv są tak samo ustawione i pracują w trybie np. sklep (gdzie powinny się ustawienia resetować co 1/2 h). Tak więc wyglądlądało że ta czaniejsza czerń była kosztem bieli. :( no i nadal jestem w kropce 756 czy 856 ? czy te LEDy nie są jeszcze zbyt niedopracowane?
 

bonzo

New member
Przydałyby się jeszcze ustawienia do HD
O nastawach do gier nawet nie śmiem marzyć - może ktoś spotkał gdzieś w necie?
Na tych podanych powyżej gry wyglądają wprawdzie lepiej niż na ustawieniach standardowych, ale do ideału dużo brakuje. Trzeba sporo rozjasnić obraz, bo ciemne elementy zlewają się w jedną masę.
 
Do góry