Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

premek111

Active member
Bez reklam
zukes napisał:
Widzę że jest ktoś kto ma A786. Mam pytanka:
1. Czy pilot tak jak w np. Sonym W4500 mamożliwość przesuwania obrazu góra dół. Jest to bardzo ważne bo autoskalowanie zawsze powiększa obraz i jest on ucięty. W Soniaczu byłem zachwycony tą opcją.
2. Chodzi o smurzenie w gierkach jak tam seria A786 radzi sobie z tym tematem.
3. No i ostatnie jak kolorki w sygnale SD wściekłe, wyblakałe czy naturalne?
jest opcja przesuwania obrazu na powiekszeniu,kolory ładne ,zreszta ma duzo mozliwoszci ustawien.a jezeli chodzi o gry to zarowno PS3 i X-box chodza ładnie,mam wylaczony tryb 100hz na grach i bez problemu
pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
qazar napisał:
Grywasz na konsolach online ? Czy widzisz imput lag? Czy widzisz efekt smearingu ?
byl lekki smearing przy wlaczonym 100hz na maks ale tylko w niektorych grach i ogolnie rzadko,na poczatku mnie to denerwowalo ale jest ok,online nie gram
 
Ostatnia edycja:

DAN PL

New member
zukes napisał:
Dużo czasu poświęcam na szukanie telewizora więc podzielę się moją uwagą dla pretendentów posiadania Samsunga. Otóż w trzech dużych sklaepach w Warszawie (Saturn, EuroAGD i jeszcze tam coś) gdy poprosiłem o puszczenie sygnału innego niż z prezentacji odmówiono mi. Uzasadnienie zawsze takie samo. Dystrybutor nie pozwala. Sygnał HD jaki leci na prezentacji będzie w Polsce popularny za 10 lat a teraz w Polsce mamy głównie SD. Zakładam że Szajsungi nie radzą sobie z SD dlatego sklepowcy nie chcą pokazywać. I to zdecydowałem że chyba powrócę do Sony lub Pionieera. Tak jak chcę to mi przełączają na SD i nie ma problemu
Byłem w Saturnie Arkadia i MM Marki przełączenie było bez problemu, mogłem podłączyć dowolnie wybrany sygnał (konkretnie DVD i xboxa) dostałem do ręki pilota i mogłem dowolnie go poprzestawiać. Sprawdzałem też na SD ale ta ich antena to pożal się boże ...
Może po prostu trafiłeś na jakiegoś sprzedawcę, któremu nie chciało się grzebać lub bał się trudnych pytań. Nie obrażając nikogo ale w takich sklepach naprawdę trudno o fachową poradę.
 

SavageOrk

New member
Witam miałem w domu sony w 4500 i smearing był widoczny w grach jak było ciemno np w grze fear teraz posiadam samsunga 40 786 i smearingu nie mam nawet przy włączonym trybie 100hz na max im put laga nie zauwazyłem gram online :) wogule jak się włoczy tryb 100 hz w samsungu w sonym tego efektu nie było :( gry są jak rzyleta w czasie ruchu wiem coś na ten temat bo to muj 5 lcd :D może mam nowszy firewar wgrany w swojim egzeplażu że smaringu nie mam :)

Pozdrawiam
 

Hartson

New member
Bez reklam
Zukes ja bywam w MM w Warszawie na ul. Ostrobramskiej. Wszystkie tv ( za wyjątkiem tych z tzw. wysepek - a nie ma ich dużo) są podłączone pod sygnał SD i jest tam chyba z 15 programów. Samsung 52A756 jeat podłączony pod SD ( wiem, bo sam się nim bawiłem ).
 

walery

New member
ADAM12116 napisał:
przypuszczałem ze 786 i 856 mają podobne menu :hmm:moze jednak nie hehe, w każdym razie w 856 jest opcja aktulazacja w głównym menu jak się w to wejdzie to można wybrać źródło aktualizacji USB itp, dokładnie znajduje się to w głównym menu dalej ustawienia - aktualizacja opr. i dalej wybór źródła

"A ta aktualizacja to polskie litery w telegazecie. Jak masz a pewnie masz takowe to masz aktualną wersję" - kpisz?:mrgreen:

Zadzwon do Samsunga, to sie dowiesz. Skoro piszę to taka informację dostałem. A tej aktualizacji w 786 ne ma.:twisted:
 

qazar

Member
Bez reklam
SavageOrk napisał:
Witam miałem w domu sony w 4500 i smearing był widoczny w grach jak było ciemno np w grze fear teraz posiadam samsunga 40 786 i smearingu nie mam nawet przy włączonym trybie 100hz na max im put laga nie zauwazyłem gram online :) wogule jak się włoczy tryb 100 hz w samsungu w sonym tego efektu nie było :( gry są jak rzyleta w czasie ruchu wiem coś na ten temat bo to muj 5 lcd :D może mam nowszy firewar wgrany w swojim egzeplażu że smaringu nie mam :)

Pozdrawiam
Ja miałem i w4000 i w4500 i smearing jest powodem że je sprzedałem, teraz łamię się między krl 32/37v i samsungiem 786, samsunga ma kumpel, który widzi problem z imput lagiem( bardzo dobry gracz sceny halo) i teraz jestem w sumie w kropce, oba widziałęm i ciągle się decyduje...
 

Domo19m

New member
Male pytanko. Pytalem sie juz w tym watku o to czy samsung a786 posiada tryb 1080p24p,a teraz drugie pytanie. Czy w tym calym "24p" chodzi tylko o to zeby przestawic odswiezanie na 24hz ? Co ja tym samym moge uzyskac, przeciez im wiecej "hz'ow" tym lepiej...(?) Czy moze jest gdzies cos tajnego do przelaczenia w tym TV? Jeszcze jedno jakie korzysci moge dostac po wgraniu nowego firmware? W ogole ostatnio denerwuje mnie ten caly system 100Hz Motion Plus, tzn nie zrozumcie mnie zle bo naprawde efekt jest oszalamiajacy (szczegolnie jesli ktos lubi ogladac bajki, w stylu "Epoka Lodowcowa" itd te zwierzatka i ich futerka wygladaja jak prawdziwe :) to naprawde robi duze wrazenie !!! kto jeszcze tego nie widzial i sie zastanawia, to przed zakupem polecam zobaczyc wlasnie jakas bajke na blu-ray na tym tv z wlaczonym 100Hz np "Happy feet" o tych pingwinkach, przekonacie sie ze ten tv nie ma sobie rownych w swojej klasie) ale do rzeczy, otoz przy wl 100hz jest u mnie ta wkurzajaca otoczka wkolo poruszajacych sie obrazow (np postaci na tle wielu szczegolow). Jest to wina TV ? Moze firmware? Moze ktos wie ? Oczywiscie da sie z tym (jestem strasznie wyczulony na takie szczegoliki) zyc i wyl 100hz badz zminimalizowac problem,ale pytam sie moze ma ktos jakies inne rozwiazanie? Pozdrawiam
 

Melono

New member
Le46a786

Przymierzam się do zakupu LE46A786 początkowo myślałem o A956 ale jeśli nie ma różnicy w odbiorze a bajery są mi zbędne nie wiem po co mam wydawać więcej.
Dzisiaj pojawiła się jednak opinia że 956 odbiera lepiej SD i lepiej skaluje, czy wiecie coś na ten temat??
 

jedrek_LCD

New member
bonzo napisał:
Jeśli chcesz mieć obraz 1:1, to ustaw tryb obrazu "bez overscanu".
Nie chcesz mieć laga po HDMI, wyłącz systemy polepszające obraz jak 100Hz i DNR albo zmień nazwę HDMI2 na PC.
Tryb "bez overscanu" jest do ustawienia tylko na obrazie 50Hz. Nic nie daje.
Nadal na drobnym tekście widać lekkie wtrącenia na pionowych liniach, sprawdzane i na XP i na Vista to samo w edytorze tekstu. Na tv Philips PFL-7862 jak ustawiłem 1360x768 to było idealnie. Czyli kabel jest ok.


Co do inputlaga po hdmi to nie jest jakiś super uciążliwy ale jest i to sporo większy niż po vga. A polepszacze to są wyłączone (przynajmniej powinny być) bo:
- raz port hdmi2;
- dwa nazwa PC
więc inszego lepsiejszego trybu PC już się po hdmi ustawić nie da, a wyłączenie polepszaczy nic nie daje.

Dodatkowo nie mogę u siebie uzyskać dźwięku z PC ani po złączu AUDIO przypisanym do HDMI ani do VGA.

TAki ten TV super:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

jedrek_LCD

New member
Domo19m napisał:
ale do rzeczy, otoz przy wl 100hz jest u mnie ta wkurzajaca otoczka wkolo poruszajacych sie obrazow (np postaci na tle wielu szczegolow). Jest to wina TV ? Moze firmware? Moze ktos wie ? Oczywiscie da sie z tym (jestem strasznie wyczulony na takie szczegoliki) zyc i wyl 100hz badz zminimalizowac problem,ale pytam sie moze ma ktos jakies inne rozwiazanie? Pozdrawiam
i nie tylko u Ciebie, jeśli tv generuje 2 klatki pośrednie z 3 sąsiadujących i kolejnych obrazów to siłą rzeczy musi powstać przekłamanie zwłaszcza podczas ruchu na tle regularnych szczegółów , obiektów jak żaluzje, pręty ogrodzenia , pionowe wzory zasłon itp pionowe lub kraciaste elementy lub kontrastowe drobne szczegóły.

I czym obraz będzie lepszy tym prędzej zauważysz takie artefakty przy 100Hz, a co dopiero przy 200:D

A co do trybu 24fps to nic nie przełączasz. Tv sam się przestawi i nie będzie konwertował filmu kinowego do 50hz a potem do 100. Zapobiega to zbędnej konwersji sygnału i nie powoduje szarpania obrazu. Jest płynniej.
 

walery

New member
Domo19m napisał:
Male pytanko. Pytalem sie juz w tym watku o to czy samsung a786 posiada tryb 1080p24p,a teraz drugie pytanie. Czy w tym calym "24p" chodzi tylko o to zeby przestawic odswiezanie na 24hz ? Co ja tym samym moge uzyskac, przeciez im wiecej "hz'ow" tym lepiej...(?) Czy moze jest gdzies cos tajnego do przelaczenia w tym TV? Jeszcze jedno jakie korzysci moge dostac po wgraniu nowego firmware? W ogole ostatnio denerwuje mnie ten caly system 100Hz Motion Plus, tzn nie zrozumcie mnie zle bo naprawde efekt jest oszalamiajacy (szczegolnie jesli ktos lubi ogladac bajki, w stylu "Epoka Lodowcowa" itd te zwierzatka i ich futerka wygladaja jak prawdziwe :) to naprawde robi duze wrazenie !!! kto jeszcze tego nie widzial i sie zastanawia, to przed zakupem polecam zobaczyc wlasnie jakas bajke na blu-ray na tym tv z wlaczonym 100Hz np "Happy feet" o tych pingwinkach, przekonacie sie ze ten tv nie ma sobie rownych w swojej klasie) ale do rzeczy, otoz przy wl 100hz jest u mnie ta wkurzajaca otoczka wkolo poruszajacych sie obrazow (np postaci na tle wielu szczegolow). Jest to wina TV ? Moze firmware? Moze ktos wie ? Oczywiscie da sie z tym (jestem strasznie wyczulony na takie szczegoliki) zyc i wyl 100hz badz zminimalizowac problem,ale pytam sie moze ma ktos jakies inne rozwiazanie? Pozdrawiam

Ustaw TV z sata tak:

Tryb - Standardowy
Podświetlenie tablicy - 5
Kontrast - 95
Jasność - 35-40 zależy od nadawanego programu.
Ostrość - 20
Kolor - 40
Odcień 45-55
Tryb Standardowy
Reg. czerni - wył
Kontrast dyn. wył
Gamma - 0
Przestrzeń kolorów - użytkownik i tak to leci:
czerwony r/g/b/-48/0/5
zielony r/g/b/-34/50/18
niebieski - r/g/b/-0/12/50
żółty - r/g/b/-50/50/0
Cyjan - r/g/b/ 40/52/48
purpura - r/g/b/ 43/13/47
Balans bileli:
przesycenie r/g/b = 23/25/23
Wzmocnienie r/g/b = 24/25/13
Odcien skóry - 0
Poprawa krawędzi - wył
Cyfrowa red szumów - wył
DNie - wył
Czerń HDMI - normalny
Dioda Smart LED - wł
100Hz Motion plus - średnia
Tryb obrazu oczywiście: bez overscanu

Chyba wszystko i są to ustawienia dla mnie idealne do odbioru TV Sat. Na Blu-ray mam inne ale mało się ogląda więc sa nieistotne bo jakość zabija.
:D
 

wanderer

New member
Panowie,a jak tam z wersją 40"?
Telewizor nie ma być podpinany pod nic, po prostu TV i tyle. A cenowo można już gdzieś kupić przystepnie?
 

Jacono

New member
Samsung 40" 786 - parę faktów i pytanka

Kupiłem do 40" 786 CI Card MPEG 4 CONAX NP4 - działa w obrębie Warszawy jednak nie dekoduje sygnału HP.
Czy ktoś słyszał, widział taką kartę HD?

Mam jedno pytanie zanim ossam sprzęt do serwisi. U góry mniej więcej 15 cem od rogu mam ciut jaśniejsze pole (nie jest to totalna czern - o której wszyscy to mówią - i zgadzam się z tym) . Widać to jak przełączam kanały i obraz jest czarny. jest weilkości połowy mojej dłoni.
Co to jest? Trzeba wymieniać matrycę?
 

Domo19m

New member
Do "jedrek LCD" dzwiek po pc leci bez problemowo na tym tv. Pokombinuj cos z ustawieniami w pc na glosnosci. Sam mam laptopka podlaczonego i dzwiek leci po HDMI az milo. Jedno pytanie do posiadaczy tego TV, czy tez maja tak bardzo widoczny efekt smuzenia na czarnych obiektach badz mocno kolorowych(tzn np. stoi sobie szafka czarna szafka w szarym pokoju, ide chlopkiem i przesuwam kamera prawo, lewo, dol, gora i za szafka pozostaje smuga po tych kierunkach) ? Calosc smiga bardzo ladnie z movie+ gra dostaje jakby wiecej fps :) ale z tymi obiektami jakos tak niemrawo, zeby za taka kase miec smuzenie? Mam podlaczonego Xbox360'e i starsznie ostatnio zaczelo mnie to denerwowac, nie wiem dlaczego ale przedtem wydaje mi sie ze tego problemu nie widzialem. Jest to mozliwe? Czy wgranie nowego firmware pomoglo by cos? Czy od razu wymienic ten egzemplarz (byl ostatni w magazynie, wiec kto wie)? Jak jest z waszymi? Dzieki za odp. z poprzednich postow. Pzdr
 

Domo19m

New member
Smuzenie jest dokladnie takie jak kilka postow wczesniej ktos wrzucil filmik z jakiegos sony, nie jest to az tak bardzo przeszkadzajace, uciazliwe bo przeciez calosc nie smuzy ani troszenkie i ostrosc jest miodzio, tylko niektorzy pisza ze w ogole nie smuzy jedni ze tak, dlatego chcialem jedynie ustalic czy to moze wina mojego egzemplarza, a po za tym ten TV jest super. Nie mowie ze jest bez wad, ale jego zalety przycmiewaja jego zle strony :) Jak najbardziej polecam, a uwierz mi spedzilem troche czasu na szukaniu.
 
Do góry