Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

zoltar23

Member
Domo19m napisał:
Mam tylko jeden problem jak narazie :/ Tzn nie moge uporac sie z efektem lekkich przycinan obrazu w filmach (z blu-ray i jak i z dysku /.mkv/h.264/x264/ itd.) co jakis czas.
jaki masz procesor? może to on nie wyrabia na max rozdzielczości?
 

DAN PL

New member
Ja już prawie dzisiaj zakupiłem 40 A 786 ale .... . Wczoraj przypadkowo wpadłem do Auchan ( Modlińska - Warszawa ) zaczepiłem o dział RTV i oczom nie wierzę 786 przeceniony z 5199 na 4500. Pytam sprzedawcę czy to dotyczy modelu z wystawy - odpowiada, że nie, zrobili wyprzedaż bo przygotowują się do inwentaryzacji i mają jeszcze 3 szt na stanie. Było już późno więc nie wracałem po kasę pomyślałem pojadę jutro. Jadę dzisiaj (pominę już fakt, że jeszcze kumpla z większą furą wziąłem) daje na RTV na pewniaka i oczom nie wierze po raz kolejny, TV owszem i są ale już w cenie 4699. Niby też korzystnie ale to już nie atrakcyjnie. Ściągam gościa z obsługi on oczywiście się wypiera, że nic nie wie itp. Dzwoni do managera tamten też wali ściemę - więc stawiam sprawę jasno albo biorę za wczorajszą cenę albo niech się gonią, cóż wróciłem do domu bez TV. Dobrze, że wczoraj była ze mną żona bo kumpel do końca nosem kręcił.
No cóż i tak na razie trwa remont i TV stałby w kartonie ale miło by było chociaż przez chwilę się nim pobawić a tak jeszcze troszkę muszę poczekać.
 

zoltar23

Member
DAN PL napisał:
a tak jeszcze troszkę muszę poczekać.
No te czekanie mnie wkurza, ja chcę kupić 46" 786 ale dać za tv 5900zl to z leksza sporo. Model 46" 656 jest o 1200zl tańszy. Dlatego moje pytanie czy różnica w jakości obrazu jest aż tak duża pomiędzy tymi modelami?? Chodzi mi głównie o filmy z kompa (również hd) oraz sygnał z satelity (np. cyfra, polsat).
 

DAN PL

New member
Dzisiaj wpadłem jeszcze do Auchan na Woli tam stoi 40 786 za 4599 więc też przyzwoicie. Zaciekawiło mnie tylko co innego. Blisko siebie był 40 786 i 40 656, nie wiem jak były ustawione (nie miałem czasu dłużej się pobawić) jednak znacznej różnicy nie widziałem (oczywiście poza czernią - 786 jest tutaj bezkonkurencyjny), kąty, ostrość, nasycenie bardzo zbliżone. Wydaje mi się, że sygnał podawany był przez DVD więc jakość nie najgorsza. Mam nadzieję, że to kwestia ustawień bo jestem napalony na 786 - tylko czy warto przepłacać ?

Ps. Właśnie dzwoniłem do Auchan w Piasecznie, tam też kosztuje 4599.
 

w_wilk

New member
786

Od wczoraj jestem posiadaczem tego telewizora i mam problem - nie działa mi przewodnik po programach. W moim CRT działał dla części programów. Co jest przyczyną ? (Ustawiłem w opcjach wstępnych Europę środkowowschodnią )
Obraz nie powala ale jestem w trakcie szukania odpowiednich ustawień i sygnał (tylko SD) jest ze słabej kablówki oraz Cyfry ale przez Euro. Czy po przejściu na tuner z hdmi wystąpi widoczna poprawa ?
Pozdrawiam
 

allpl

New member
Po podłączeniu kablem hdmi-hdmi (dvi z przejściówka na hdmi) telewizora z komputerem nie mam obrazu. Przy podłączeniu dvi-hdmi obraz z komputera jest. Więc nasuwa się pytanie - czy w ogole mozna podłączyć tv z komputerem poprzez hdmi-hdmi? Wg instrukcji nie ma takiej opcji ale nie jest to sprecyzowane dosłownie. Po prostu nic nie jest na ten temat napisane. Wie ktoś jak to jest naprawde?
 

Gizzmo__

New member
A ja się lekko potargowałem i Samsunga LE46A786 dostałem za 5499 zł i to już jakiś czas temu (kupowałem 5 grudnia chyba)...

Pozdrawiam
Gizzmo__
 

krzysopot

New member
Samsung LE46A756

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy wpis na forum, wiec nie jako mała wiedza i doświadczenie, a zarazem utrata dziewictwa :D.
Czytałem cały ten watek i z przykrością muszę stwierdzić, ze tak mało jest opinii o Samsung LE46A756. Większość skupila sie nad LE46A786. Wczesniej czytalem watek o 656 i tam duzo ciekawych informacji i spostrzezen.
Od wczoraj posiadam Samsung LE46A756 i jestem poki co nim zachwycony i jezeli moge sugerowac to naprawde trafny wybor, przetestuje go przez weekend i podziele sie moimi spostrzezeniamia w pelni. Zwracam sie tylko z prosba o podanie ustawien tego modelu pod telewizje N. I jeszcze jedno pytanie poniewaz n-box ma juz znany przez niektorych uzytkownikow n-ki problem z HDPC ( czy HDCP, nie pamietam), czy ogladajac n-ke po komponencie, trace na jakosci w stosunku do HDMI? Czekam tez na posty od uzytkownikow LE46A756 o swoich wrazeniach i ciekawych spostrzezeniach i podpowiedziach w zakresie mozliwosci i ustawien tego telewizora. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i do uslyszenia niebawem :)
 

Domo19m

New member
Czy ktos wie jak sprawdzic w A786 czy jest aktualna wersja oprogramowania i ktora wersje wgrac bo na stronie samsunga sa trzy pliki do sciagniecia... :confused: ??
 

ADAM12116

New member
wersje sprawdzisz w głównym menu w opcji aktualizacja a do pobrania to jest ten 1 plik kolejne 2 poniżej to instrukcje jak zainstalować
 

walery

New member
ADAM12116 napisał:
wersje sprawdzisz w głównym menu w opcji aktualizacja a do pobrania to jest ten 1 plik kolejne 2 poniżej to instrukcje jak zainstalować

Ciekawe gdzie to jest w LE40A786. Przeszukałem cale menu i nic nie znalazłem.:???:

P.S. A ta aktualizacja to polskie litery w telegazecie. Jak masz a pewnie masz takowe to masz aktualną wersję.:D
 

ADAM12116

New member
walery napisał:
Ciekawe gdzie to jest w LE40A786. Przeszukałem cale menu i nic nie znalazłem.:???:

P.S. A ta aktualizacja to polskie litery w telegazecie. Jak masz a pewnie masz takowe to masz aktualną wersję.:D
przypuszczałem ze 786 i 856 mają podobne menu :hmm:moze jednak nie hehe, w każdym razie w 856 jest opcja aktulazacja w głównym menu jak się w to wejdzie to można wybrać źródło aktualizacji USB itp, dokładnie znajduje się to w głównym menu dalej ustawienia - aktualizacja opr. i dalej wybór źródła

"A ta aktualizacja to polskie litery w telegazecie. Jak masz a pewnie masz takowe to masz aktualną wersję" - kpisz?:mrgreen:
 

zukes

New member
prezentacja samsunga

Dużo czasu poświęcam na szukanie telewizora więc podzielę się moją uwagą dla pretendentów posiadania Samsunga. Otóż w trzech dużych sklaepach w Warszawie (Saturn, EuroAGD i jeszcze tam coś) gdy poprosiłem o puszczenie sygnału innego niż z prezentacji odmówiono mi. Uzasadnienie zawsze takie samo. Dystrybutor nie pozwala. Sygnał HD jaki leci na prezentacji będzie w Polsce popularny za 10 lat a teraz w Polsce mamy głównie SD. Zakładam że Szajsungi nie radzą sobie z SD dlatego sklepowcy nie chcą pokazywać. I to zdecydowałem że chyba powrócę do Sony lub Pionieera. Tak jak chcę to mi przełączają na SD i nie ma problemu
 

premek111

Active member
Bez reklam
zukes napisał:
Dużo czasu poświęcam na szukanie telewizora więc podzielę się moją uwagą dla pretendentów posiadania Samsunga. Otóż w trzech dużych sklaepach w Warszawie (Saturn, EuroAGD i jeszcze tam coś) gdy poprosiłem o puszczenie sygnału innego niż z prezentacji odmówiono mi. Uzasadnienie zawsze takie samo. Dystrybutor nie pozwala. Sygnał HD jaki leci na prezentacji będzie w Polsce popularny za 10 lat a teraz w Polsce mamy głównie SD. Zakładam że Szajsungi nie radzą sobie z SD dlatego sklepowcy nie chcą pokazywać. I to zdecydowałem że chyba powrócę do Sony lub Pionieera. Tak jak chcę to mi przełączają na SD i nie ma problemu
nie wiem dlaczego nie chcieli Ci puscic sygnalu SD.ja mam Samsunga 786 , ktory na razie leci na SD z kablowki (zamierzam zmienic na n-tv) i nie mam zastrzezen,odbiera extra.pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

zukes

New member
Prośba

Widzę że jest ktoś kto ma A786. Mam pytanka:
1. Czy pilot tak jak w np. Sonym W4500 mamożliwość przesuwania obrazu góra dół. Jest to bardzo ważne bo autoskalowanie zawsze powiększa obraz i jest on ucięty. W Soniaczu byłem zachwycony tą opcją.
2. Chodzi o smurzenie w gierkach jak tam seria A786 radzi sobie z tym tematem.
3. No i ostatnie jak kolorki w sygnale SD wściekłe, wyblakałe czy naturalne?
 
Do góry