Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

Alundro

New member
Nowe modele

Witam mam prośbę ma ktoś jakąś stronę z nowymi modelami Samsunga na marzec 2009?Albo chociaż specyfikacje?Pozdrawiam.
 

sludar

New member
pierwsze wrażenia

WItam,zakupiłem ostatnio 46A786,moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne,obraz jest bardzo dobry,ostry ,nasycony,naturalny,swietne skalowanie sd,hd jest niesamowite,czarny dosłownie jak smoła,ogląda sie go ogólnie z dużą przyjemnością.Oczywiscie trzeba go troche skalibrować,ustawienia podawane na tym forum sa bardzo pomocne i trafione.Sa też minusy,100hz motion plus moim skromnym zdaniem to lipa wielka,obraz robi sie bardzo teatralny,mało naturalny i o dziwo chyba mniej płynny,jesli juz używac tego trybu to na najnizszym ustawieniu i na pewno nie na filmach, ale na szczęście nie ma obowiązku go włączać.Ramka jest podatna na porysowania i trzeba z nią uważać,mi przy czyszszczeniu ekranu płynem antystatycznym sciereczka wyjechała na ramkę i od razu ją zmatowiła(myślę że ta moja wrazliwość minie dość szybko).Jeszcze jedna rzecz która jest dośc denerwujaca to piszczenie(taki dośc wysoki dziwny przydźwięk) który sie pojawia po włączeniu i mija na szczęscie po około 10 minutach.NIe mam pojęcia czym jest to spowodowane,może powinienem pokombinowac z kablami jeszcze.MOże ktoś spotkał sie u siebie z takim zjawiskiem i wie czym to ejst spowodowane albo jak nalezy to zlikwidowac?
 

termit1970

New member
Witam kolego Sludar

Jaką kalibrację zastosowałeś do LE 46 A 786 urzywam też od paru dni i czytałem trochę o kalibracji ale być może podsuniesz coś ciekawego
 

sludar

New member
kalibracja

Picture Settings
Mode: Movie
Backlight: 5
Contrast: 95
Brightness: 49
Sharpness: 20 (personal preference this one)
Colour: 48
Tint: 48/52

Detailed Settings
Black Adjust: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: 0

Colour Space
Red: 41/11/0
Green: 29/50/16
Blue: 8/3/55
Yellow: 45/53/17
Cyan: 41/45/51
Magenta: 46/18/44

White Balance: 23/25/23/24/25/12
Flesh Tone: 0
Edge Enhancement: Off
xvYCC: Off

Picture Options
Colour Tone: Warm2
Digital NR: Off
DNIe: Off
HDMI Black Level: Low (if available)
Smart LED: On

Setup
Energy Saving: Off

co do tonu kolorów to ja uzywam normalnego ,ale to już kwestia gustu,gdzieś tam jeszcze wcześniej ktoś opisywał swoje ustwaienia,ale były bardzo podobne,ja sie opierałem na tych i sa ok,a i przestrzen kolorów mam oryginalną,podświetlenie na 4,gamma -1,przy ustawieniu przestrzeni kolorów z powyzszych zaleceń jest bardzo naturalnie ale dla mnie zbyt stonowanie,ale też można sobi eeprzełaczac jednym przyciskiem
 

termit1970

New member
kalibracja

Tak jak podałeś ustawiłem tą kalibrację ale dla mnie to nie ma bieli tylko wszystko żółte oglądałem koncert z wiednia z tvp hd i o niebo lepszy obraz na ustawienu standardowym
 

bonzo

New member
sludar napisał:
.Jeszcze jedna rzecz która jest dośc denerwujaca to piszczenie(taki dośc wysoki dziwny przydźwięk) który sie pojawia po włączeniu i mija na szczęscie po około 10 minutach.NIe mam pojęcia czym jest to spowodowane,może powinienem pokombinowac z kablami jeszcze.MOże ktoś spotkał sie u siebie z takim zjawiskiem i wie czym to ejst spowodowane albo jak nalezy to zlikwidowac?

Jak dla mnie tv kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej. Nie jest to wina kabli, coś z tv jest nie tak. Sam raczej tego nie zlikwidujesz, przecież nie będziesz rozkręcał tv.

Spotkał się jeszcze ktoś z takim problemem?
 

sludar

New member
piszczenie

Trochę chyba za bardzo wyolbrzymilem ten problem piszczenia,jest ono zauwazalne,ale tylko wtedy gdy całkowicie wycisze tv,i przez około 10 min.NIe wiem czy kwalifikuje sie to do naprawy gwarancyjnej i chyba nie jest az tak uciąażliwe,niemniej jednak jest zauwazalne,na razie jakos mnie specjlnie nie rozdraznia,zobaczę co bedzie dalej.
 

allpl

New member
Bardzo proszę posiadaczy TV Samsung 786 o napisane czy nie ma żadnych problemów z opcją PC-TV. Tzn czy obraz z pc jest bardzo dobry i nie ma żadnych problemów po podłączeniu. Mam zamiar kupić ten Tv. Filmy blu-ray będą puszczane z czytnika znajdującego się w komputerze. Jeżeli to ma znaczenie to karta graficzna GF 260GTX wyjscie DvI wiec podłączone będzie DVI->HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Domo19m

New member
Tak wiec do użytkownika "allpl" mam ten model samsunga i korzystam z niego jako tv i jako ekran kompa (czyt. laptopa) podlaczone mam je do siebie przez HDMI i obraz jest igła, tak jakbys patrzyl na normalny ekran kompa czyli czcionka i cala reszta (nawet z bardzo bliska, bardzo bliska!) Mam tylko jeden problem jak narazie :/ Tzn nie moge uporac sie z efektem lekkich przycinan obrazu w filmach (z blu-ray i jak i z dysku /.mkv/h.264/x264/ itd.) co jakis czas. Najlepiej widac to na przejezdzie kamery przy jakiejs panoramie w filmie. Niby wszystko cacy ale... :/ mnie to przeszkadza. Laptop tez niczego sobie z blu-ray'em (FZ31Z) To nie wina TV (mam nadzieje) ale obrazu ktory wychodzi z kompa i czegos tam na temat klatek na sek. (sa programy jak reclock ktore niweluja ten problem lecz moja walka dalej trwa :/ ) ale to nie ten temat.
Tak a propo to moze ktos wie czy LE46A786 wspiera 1080p/24p ? Bo chyba podaruje sobie ta walke z tymi przycieciami i kupie sobie dobry odtwarzacz blu-ray z 24p i zapomne o mych meczarniach :p Tylko problem w tym ze tv tez musi to wspierac, wiec tu moje pytanie?
 

nonac

New member
prośba o pomoc

Witam.
Bardzo proszę jeżeli ktoś jeszcze nie kalibrował lub przed kalibracją spisał wartości w menu serwisowym które były fabrycznie wprowadzone żeby podał jakie były oryginalne ustawienia telewizora le40a786.
Chodzi mi dokładnie o te wartości.
Service Menu
White Balance (WB)
Sub Brightness
R Offset
G Offset
B Offset
Sub Contrast
R Gain
G Gain
B Gain
Bardzo proszę o te dane.Pozdrawiam
 

nonac

New member
Prośba o pomoc SAMSUNG LE40A786

Jeszcze raz proszę o pomoc w podaniu mi oryginalnych ustawień fabrycznych w menu serwisowym.
Pozmieniałem i gdzieś mi kartkę z fabrycznymi ustawieniami wcięło.
Proszę o pomoc ponieważ dla mnie było lepiej jak ustawienia były oryginalne.

Chodzi mi dokładnie o te wartości.
Service Menu
White Balance (WB)
Sub Brightness
R Offset
G Offset
B Offset
Sub Contrast
R Gain
G Gain
B Gain
Bardzo proszę o pomoc.
 

r.ludwig

New member
wymiana

grzymek.72 napisał:
Witam
U mnie w 40A756 po 2 dniach od zakupu pojawiła się czerwona pionowa kreska na środku matrycy,w tym wypadku nie ma wątpliwości - TV do wymiany.

dokładnie...szybki i sparwnie wymienili matryce i teraz jest cacy :)
 

winner99

New member
nonac napisał:
Jeszcze raz proszę o pomoc w podaniu mi oryginalnych ustawień fabrycznych w menu serwisowym.
Pozmieniałem i gdzieś mi kartkę z fabrycznymi ustawieniami wcięło.
Proszę o pomoc ponieważ dla mnie było lepiej jak ustawienia były oryginalne.

Chodzi mi dokładnie o te wartości.
Service Menu
White Balance (WB)
Sub Brightness
R Offset
G Offset
B Offset
Sub Contrast
R Gain
G Gain
B Gain
Bardzo proszę o pomoc.

wchodzisz do ustawień serwisowych i robisz reset telewizora i przywraca ustawienia fabryczne, przynajmniej ja tak robilem
 

walery

New member
termit1970 napisał:
Tak jak podałeś ustawiłem tą kalibrację ale dla mnie to nie ma bieli tylko wszystko żółte oglądałem koncert z wiednia z tvp hd i o niebo lepszy obraz na ustawienu standardowym

Zgadza się te ustawienia są bez sensu. na tym żółtym się nie da oglądać. Korzystałem z nich ale dałem obraz na normal, potem zimny1 albo zimny 2 coś tak jeszcze zmieniałem i mam teraz obraz perfect, biel to biel a nie jakieś odcienie.:D
Generalnie pewnie ustawienie klorów i bieli podobne jak w przykładzie a le reszta troszkę inaczej.
 

LoOkas

New member
witajcie!

właśnie stałem się posiadaczem samsunga le40a786 i potrzebuje kod pilota do tego tv bo chce sobie zaprogramować inny pilot.
 

nonac

New member
Restet w menu serwisowym le40a786

winner99 napisał:
wchodzisz do ustawień serwisowych i robisz reset telewizora i przywraca ustawienia fabryczne, przynajmniej ja tak robilem

Podpowiedz proszę w jakiej zakładce menu serwisowego robi się reset.Zgłupiałem już nie wiem gdzie to jest.
 

allpl

New member
Pytanie kieruje do odób, które mają podłączony Samsung 786 do PC. Jakie macie opcje obrazu po podłączeniu? U mnie znikają wtedy prawie wszystkie :/.
Może to jest wina tego, iż jest to podłączenie Dvi->Hdmi? Nawet wg mnie najwazniejsza funkcja Led jest na Off. Jak to u was wygląda?
 
Do góry