Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

andzia_02

New member
Witam
a ja na wstepie chce sie przywitac bo to pierwszy raz piszę na forum i chce sie pochwalic. Wlasnie wczoraj kupilem 52A756. Nie widzialem wiekszej roznicy pomiedzy ledami a dodatkowo skusila mnie cena 5999 no i od reki do wziecia i sprawdzenia. Teraz siedze i kombinuje jak najlepiej go ustawic pod polsat i naziemna - wiem tutaj cudow nie osiagne. Zastanawiam sie jeszcze czy on nie jest zbyt duzy, ale to juz kwestia gustu, nie chodzi tutaj o odleglosc (5m) ale sam gabaryt w pokoju, no i powiem szczerze ze chyba bede sie musial do niego przyzwyczaic albo odsprzedac. Czy jestem zadowolony z jakosci obrazu, i tak i nie zaleznie od programu ale dzis dalej ustawiam. Jedno co zauwazylem to na TVP2 (polsatcyfrowy) strasznie smuzy. Pozdrowienia
 

lucas2go

New member
Smuży? I będzie smużyć, gdyż TVP1 i 2 jest pobierana z nadajników naziemnych. Polsat nie ma umowy z TVP na retransmisję jej kanałów i nie ma obowiązku dostarczania sygnału. Lepszy obraz mają osoby posiadające np. Cyfrę + lub N, gdzie sygnał przesyłany jest światłowodem do cyfry+. Też czasami jest trochę gorszy obraz ale nie tak jak na polscie cyfrowym.:roll:
 

walery

New member
lucas2go napisał:
Smuży? I będzie smużyć, gdyż TVP1 i 2 jest pobierana z nadajników naziemnych. Polsat nie ma umowy z TVP na retransmisję jej kanałów i nie ma obowiązku dostarczania sygnału. Lepszy obraz mają osoby posiadające np. Cyfrę + lub N, gdzie sygnał przesyłany jest światłowodem do cyfry+. Też czasami jest trochę gorszy obraz ale nie tak jak na polscie cyfrowym.:roll:

Ja oglądałem mecz Polska Irlandia na TVP2 z cyfry i powiem, że piłka drgała jak był daleki wykop. Zjawisko to właśnie występuje na TVP1 i TVP2. Oglądam wiele meczów na premiere czy Polsacie Sport jak również na Cyfrze + i tego nie ma.:D

P.S. Znalazłem na stronie SAMSUNGA Firmware T-RB2PEUMD.exe i update instruction ver3.0 dla 786. Co to daje bo nie jest napisane i jakie w tej chwili jest w TV firmware, jeżeli ktoś wie to proszę o odpowiedź.

Dowiedziałem się że chodzi o polską czcionkę w telegazecie. Jeśli ktoś nie ma to może zupdatować. Po powrocie do domu sprawdzę ale i tak korzystam z epg tunera sat i jego telegazety również.
 
Ostatnia edycja:

pardziak

Member
ja mam sprawę przejrzałem większość forów i mam problem

do tej pory chciałem kupić panasia pz800 ale z lekka zacząłem się wachać, no i pojawił się na wokandzie sony kdl w 4000 i następca 4500 wiem wiem nie da się porównać czerni w plazmie do LCD ale ja nie mam w tej kwestii priorytetów, więc popełniam tę gafę celowo. No i teraz zaczął podobać mi się samsung zarówno le jaki ps 756 więc mam prośbę co do lepiej obytych ode mnie co wybrać...

zacznaczam że 46 cali to niezbędne minimum a tak na poważnie to chcę 50 cali...

no i tak wiem że w sony występuje smearing i clouding więc to mnie mocno przeraża... i powstrzymuje od zakupu

nie uznaje czegoś takiego jak ktoś pisał że konsola w samsungach przycina czegoś takiego nie akceptuję ma wszystko chodzić idealnie żadnych przycieć czy skoków ma być mega płynność inaczej tv do kosza ;) będę grał na ps3 w różne gierki i nie chcę mieć efektu jak na starym pc bo takowego mam !! ma zachrzaniać jak królik po koksie ;)

no i kolory muszą być lodzio miodzio

więc proszę was o pomoc jakąkolwiek !!

dzięki
 

pom22

New member
pardziak napisał:
ja mam sprawę przejrzałem większość forów i mam problem

do tej pory chciałem kupić panasia pz800 ale z lekka zacząłem się wachać, no i pojawił się na wokandzie sony kdl w 4000 i następca 4500 wiem wiem nie da się porównać czerni w plazmie do LCD ale ja nie mam w tej kwestii priorytetów, więc popełniam tę gafę celowo. No i teraz zaczął podobać mi się samsung zarówno le jaki ps 756 więc mam prośbę co do lepiej obytych ode mnie co wybrać...

zacznaczam że 46 cali to niezbędne minimum a tak na poważnie to chcę 50 cali...

no i tak wiem że w sony występuje smearing i clouding więc to mnie mocno przeraża... i powstrzymuje od zakupu

nie uznaje czegoś takiego jak ktoś pisał że konsola w samsungach przycina czegoś takiego nie akceptuję ma wszystko chodzić idealnie żadnych przycieć czy skoków ma być mega płynność inaczej tv do kosza ;) będę grał na ps3 w różne gierki i nie chcę mieć efektu jak na starym pc bo takowego mam !! ma zachrzaniać jak królik po koksie ;)

no i kolory muszą być lodzio miodzio

więc proszę was o pomoc jakąkolwiek !!

dzięki


Witam , ja mam 52a656 i co tu gadać dużo , obraz bajka .PS3 chodzi extra , najnowszy need for speed śmiga wyśmienicie. Też miałem dylemat nad wyborem czy sony czy samsung seria 7 ale jak porównałem to właściwie niczym się nie różnią .seria 6 nie ma tunera mpg4 tylko mpg2 (problem rozwiązałem dokupujac moduł CI za 160zł - dla polsatu bo mam N-kę ) i jeszcze jakimiś pierdołami za które nie miałem ochoty płacić a wolałem za tą samą kaskę a nawet mniej mieć 52 a ni 46 . Ja w karzdym razie bardzo polecam 52a656. Pozdrawiam
 

walery

New member
pom22 napisał:
.seria 6 nie ma tunera mpg4 tylko mpg2 (problem rozwiązałem dokupujac moduł CI za 160zł - dla polsatu bo mam N-kę ) ....

Pom22 dodaj, że problem rozwiązałeś dokupując moduł do osobnego tunera satelitarnego bo w TV tego problemu nie rozwiążesz. Ja też nie mam mpeg4 ale mi to lotto bo mam sata Polsat ,N i Cyfrę.:D
 

pom22

New member
walery napisał:
Pom22 dodaj, że problem rozwiązałeś dokupując moduł do osobnego tunera satelitarnego bo w TV tego problemu nie rozwiążesz. Ja też nie mam mpeg4 ale mi to lotto bo mam sata Polsat ,N i Cyfrę.:D


Żadnego dodatkowego tunera sat nie mam dokupiłem moduł CI do tv żeby łapać z Wawy z PKiN paczkę tv cyfrowej naziemnej -TVP, POLSAT a właściwie na polsacie mi zależało a mam tylko N-kę .
 

pogrzebacz

New member
pom22 napisał:
Witam , ja mam 52a656 i co tu gadać dużo , obraz bajka .PS3 chodzi extra , najnowszy need for speed śmiga wyśmienicie. Też miałem dylemat nad wyborem czy sony czy samsung seria 7 ale jak porównałem to właściwie niczym się nie różnią .seria 6 nie ma tunera mpg4 tylko mpg2 (problem rozwiązałem dokupujac moduł CI za 160zł - dla polsatu bo mam N-kę ) i jeszcze jakimiś pierdołami za które nie miałem ochoty płacić a wolałem za tą samą kaskę a nawet mniej mieć 52 a ni 46 . Ja w karzdym razie bardzo polecam 52a656. Pozdrawiam
musze cie zmartwić seria 6 różni sie i to dość znacznie od seri 7 wiem bo ma 40a786 i jest postęp co do popszedniej serii 6 , np kontrast , skalowanie sd , dzwięk , kąty , no i to co najważniejsze lepszy czarny ,podświetlenie led , mam wymieniać dalej? ta cena nie bierz e się z powietrza seria 6 tańsza ale i gorsza , więc niech nikt nie mówi że niczym się nie różnią bo się różnią i to dużo , ja też myślałem że 656 gra pięknie dopóki nie zobaczyłem 786
 
Ostatnia edycja:

-bienek-

New member
pardziak napisał:
nie uznaje czegoś takiego jak ktoś pisał że konsola w samsungach przycina czegoś takiego nie akceptuję ma wszystko chodzić idealnie żadnych przycieć czy skoków ma być mega płynność inaczej tv do kosza ;) będę grał na ps3 w różne gierki i nie chcę mieć efektu jak na starym pc bo takowego mam !! ma zachrzaniać jak królik po koksie ;)

dzięki

Pisałem we wcześniejszych postach, że to przycinanie i input lag to jakaś wyolbrzymiona sprawa. Dla całkowitego spokoju wystarczy zmienić nazwe HDMI 2 na PC i GRAĆ ile wlezie :) U mnie ani w Fifie 09 ani w NFS undercover nie wystepuje przycinanie... Tzn w NFS wystepuje ale to z winy gry bo tak samo słabo chodzi na zwykłym CRT.
Pozdrawiam
 

pom22

New member
No tak na pewno sie różni ale ja po długim zastanowieniu jednak zdecydowałem się na serie 6 (przeprowadziłem Kalibracje) i na pewno czern i kąty , kolory są super .
 

Horhe Ortega

New member
[QJestem w tej samej sytuacji. Moge kupic LE46A786 za 5600zl lub LE46A956 za 6300zl. Nie interesuje mnie mpeg4 i inne multimedialne popierdolki, zalezy mi na jak najlepszej jakosci obrazu.
DLNA- to już nie taka popierdółka,jakość obrazu na poszczególnych wejściach i tak będzie bardziej zależała od ich skalibrowania(świecenie wokół THE END-i super czerń reszty ekranu).Z tym MPEG2-4 to jedni mylą, inni nie wiedzą(infolinia Samsunga)tuner DVB-T z wejściem USB(z obsługą MPEG4).Gdy ktoś pyta czy model obsługuje MPEG4?Póżniej ktoś kupił bo miało być-a niema.
 
Ostatnia edycja:

Hartson

New member
Bez reklam
Pardziak na temat podanych przez Ciebie tv ( Sony 46-52 W 4500, Samsunga 46 A 756, 55 A 956, plazma Panasa 50 PY 800 ) jest wiele informacji na tym forum. Ogólnie to dobre tv i wybór jest trudny. Wszystko zależy od oczekiwań jakie masz a także od środków jakie chcesz przeznaczyć na tv. Co do Sony to najlepiej sprawdzić przed zakupem ( clouding ). Ponoć nie wszystkie tv to mają a lcd ogólnie dobry. Najlepiej pójść do sklepów i porównać na sygnale SD i HD, poprosić sprzedawcę o podłączenie PS3. Sam musisz zdecydować.
 

MIRO-GN

New member
pom22 napisał:
Żadnego dodatkowego tunera sat nie mam dokupiłem moduł CI do tv żeby łapać z Wawy z PKiN paczkę tv cyfrowej naziemnej -TVP, POLSAT a właściwie na polsacie mi zależało a mam tylko N-kę .

możesz podać trochę więcej szczegółów - jaki masz tuner i jaką antenę zastosowałeś do tego modułu no i jak zmieniasz kanały dzięki
 

pom22

New member
MIRO-GN napisał:
możesz podać trochę więcej szczegółów - jaki masz tuner i jaką antenę zastosowałeś do tego modułu no i jak zmieniasz kanały dzięki

Moduł wpinam do gniazda Ci w TV i juz odbieram programy cyfrowe nadawane z Pałacu Kultury w Wawie , a kanały zmieniam normalnie w tv . Musisz mieć tylko w tv tuner DVBT
 

walery

New member
MIRO-GN napisał:
A JAKI MODEL TV POSIADASZ?

Ma 656 tylko nie wiem jaki tuner tam siedzi mpeg2 czy 4. ale da się sprawdzić:grin:
Ponoć nie ma mpeg4 tylko mpeg2. To jak nadaja w mpeg2? ale przejdą na mpeg4. Coś tu nie kumam.:confused:
 
Ostatnia edycja:

pom22

New member
walery napisał:
Ma 656 tylko nie wiem jaki tuner tam siedzi mpeg2 czy 4. ale da się sprawdzić:grin:
Ponoć nie ma mpeg4 tylko mpeg2. To jak nadaja w mpeg2? ale przejdą na mpeg4. Coś tu nie kumam.:confused:

mam sama 52A656 a on posiada tuner DVBT MPG2 a nadaja cyfrowo naziemnej MPG4 i dla tego trzeba dokupić moduł na wejście do tv CI żeby przerobił sygnał z mpg4 na mpg2 i bedziesz odbierał sygnał naziemny cyfrowy.
 

yellow__

New member
zastanawiam sie nad ktoryms z modeli samsunga 37-40 calowym z serii 7 lub 8 , a sharpem37lx8e badz plazma panasonica th42-py80 , bede ogladal tv z odleglosci 2.5-3m , mam kablowke vectry z dodanym do niej dekoderem cyfrowym. Np lepszy bedzie SamsungLe40A756 lub 786 czy ten sharp badz plazma? chodzi mi o jakosc obrazu. Dziekuje z gory za odp. Aha dodam ze mam do wydania do 4.5 tys zł
 
Do góry