Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

mecedo

New member
Ja sobie ostrze zęby na LE37A656 i powiem tak odnośnie jego matowej matrycy w porównaniu do błyszczącej z modelu 40": Gorsze kąty (chodzi o czerń), trochę gorsza czerń i trochę gorsze kolorki. Drastycznej różnicy nie ma. Ja bym wolał błyszczącą, bo będę oglądał filmy z komputera w zaciemnionym pomieszczeniu i odblaski w ogóle nie byłyby problemem. Ale jak ktoś ogląda TV w dzień gdzie okno może się odbijać w ekranie, albo ma za plecami lampy które też mogą się odbijać, to mat lepszy.

mateo102 napisał:
zdaj relacje : )

ja się zastanawiam nad 37 calami seria 6 (bo serii 7 nie ma niestety)
ewentualnie 40 calami również seria 6 i nie mam pojecia w sumie nie wiem ktora matryca lepsza czy szklana ktora wystepuje w 40' czy matowa wystepujaca w 37'

Oglądać TV będe z odłegłosci 2.2m; TV 80 cm wyżej od wysokości oczu.



Seria 7 ma lepsze skalowanie obrazu SD, bo seria 6 niestety kuleje pod tym względem.
 

Gajep

New member
LE40A756 kilka pytań?

Cześć
Zakupiłem ten telewizor w zeszłym tygodniu i mam kilka pytań:
1. Wczoraj kupiłem dekoder HD z Cyfry+, do podłączenia go do tv musiałem użyć kabla HDMI, EURO i CZINCZY do audio - czy takie podłączenie zwane HDMI2/DVI ma wpływ na jakość odtwarzanego obrazu i dźwięku HD?
2. DLNA - skonfigurowałem przewodowo, ale oglądając film z komputera "coś" przerywa oglądanie i ładuje się następny film, lub ten sam od nowa. Przerywanie występuje w różnym czasie podczas oglądania filmu.
3. Jak skonfigurować DLNA bezprzewodowo?
 

kijek77

New member
Input lag

Informacja o input lagu przy kozystaniu z XBOXA dla zainteresowanych:

Due to the aforementioned input lag, playing Halo 3 on Xbox Live was a little more difficult than usual. Often we’d find ourselves walking into walls and generally not being able to react on time. So klutzy was our playing that several of the less civilised Xbox Live players began commenting on our poor performance via the voice communication, in their own special way. At its worst, the input lag made the game feel considerably slower and almost impossible to play against those with faster displays. At best, it was marginally irritating and not particularly inspiring.

Czyli generalnie kicha:(
 

mateo102

New member
kijek77 napisał:
Informacja o input lagu przy kozystaniu z XBOXA dla zainteresowanych:

Due to the aforementioned input lag, playing Halo 3 on Xbox Live was a little more difficult than usual....

Czyli generalnie kicha:(
Czyli pod XBOXA lipa ... to niedobrze bo interesowalem sie tym modelem bo potrzebuje pod xboxa...

w wersji 6 albo 8 tez tak jest?
od czego to zalezy jaki parametr za to odpowiada ?? czas reakcji ??
 
Ostatnia edycja:

Sensei_Pro

New member
Zastanawiam się nad SAMSUNG'giem 46A756. Z tego co widzę to ma on mpeg-4, no jezeli sięmyle to mnie poprawcie ;/ Samsung koszmarnie rozwiązał system podawania specyfikacji wlasnego sprzetu- totalna porazka ;/
Ogólnie z tego co czytam to nieżle wypada, tylko najważniejsze to czy ma ten tuner DVB-t...
 

NATE

New member
mateo102 napisał:
Czyli pod XBOXA lipa ... to niedobrze bo interesowalem sie tym modelem bo potrzebuje pod xboxa...

w wersji 6 albo 8 tez tak jest?
od czego to zalezy jaki parametr za to odpowiada ?? czas reakcji ??

no tak napisali, ale znów na zagranicznych forach czytałam jak chłopak testował kilka gier z xbox'a i nie uznał, że cokolwiek kuleje... wszystko wydawału mu się płynne i grało się dobrze.
 

walery

New member
Witam, to mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi uważnie ale co najważniejsze dzisiaj bedę miał mój 786 w domu. Długo chodziłem i sprawdzałem stojąc w sklepach i obserwując. Jak ktoś pisze, że nie widzi różnicy między led a normalnym lcd to jest to Steve Wonder.:) Ja nie gram więc mam to w d... a jak się ktoś czepia wiatraczka to powiem, że mam w tunerze satelitarnym takowy i wogóle mi to nie przeszkadza chociaż go słychać. W tunerze satelitarnym posiadam dwie głowice w tym jedna DVB-T na mpeg4 więc mi to lotto że w tym samsungu jest mpeg2 (na 100% mpeg2 i czas reakcji 4ms - sprawdzałem parę razy w samsung Polska). Jakość obrazu jest najlepsza w tym telewizorze i tylko philips 9803 go może przewyższa ale cena mnie zabija. Ja za swojego dałem 4400zł więc stosunek jakości do ceny to kosmos.
Pozdrawiam,
Wszystkich
P.S. Z tymi kątami i odbijaniem to też lekka przesada. Chyba że ktoś jest uczulony;)
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
Rozważałem ten zakup i ten TV podoba mi się z zewnątrz (obraz też był fajny). Jeżeli ktoś chce korzystać z dodatkowych funkcji i mpeg4 to chyba moze go brać. Naprawdę jest to lepsze rozwiązanie niz drogie i przereklamowane Sony. To są nowości a za te pieniądze kupujemy modele egzystujące na rynku ze 2 lata. Ja miałem ofertę na ten TV ale droższą niż 786.:(
 

mateo102

New member
LE40A856 miałem okazje w sklepie widzieć - miażdży na moje oko po prostu super obraz, czerń czarna i kolorki super. Polecam jednak oglądałem go obok serii 6 to może dlatego takie na mnie zrobił wrażenie. Nie wiem jak się to ma do wersji 7 czy też jest taka ogromna różnica i oglądałem obraz w HD a jak jest z analogówki to nie wiem. Powiem tylko tyle że miałem kupować Sama z serii 6 ale jak zobaczyłem jaka przepaść między 6 a 8 to czekam na 8 aż stanieje i biorę dokładnie ten LE40A856 - oczywiście na dzień dzisiejszy.
 

walery

New member
marcin255 napisał:
ja mam mozliwośc za 4520 786 albo za 4610 -856 , sygnał UPC cyfra +HD

To masz i tak bardzo dobre ceny. Ja swoją dostałem po bardzo duzych znajomościach.;)

Mam i się nim bawię od dwóch godzin i powiem wymiata. Jak włączyłem zwykłą kablówkę to byłem zszokowany dobrą jakością w porównaniu np z Sony które widziałem w centrum sony - przepaść (może mieli ciulowy sygnał ale to nie to). Film z satelity na premiere 16:9 kurna tak jak bym tych ludzi w domu miał. Obraz bajka. To ja nie wiem co bedzie jak zasadzę HD i Bluereya ale z tym trzeba poczekać na finanse. Nie żaluję żadnej złotówki wydanej na ten TV. Kurna ale czarne to czarne a białe to białe jak mawia prawie nasz prezydent. cha :) :) :)

Acha słucham i słucham i nie słyszę żadnego wiatraczka. Żeby usłyszeć pewnie powinienem sciszyć telewizor, no ale jak bez głosu oglądać.:p
 
Ostatnia edycja:

tomper69

New member
Po wielu miesiącach wytężonych poszukiwań oraz przede wszystkim po zapoznaniu się z radami i doświadczeniami forumowiczów :) zdecydowałem się w końcu na zakup nowego tv. Mój wybór po wielu rozterkach i zmianach faworytów padł w końcu na LE52a756. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze!
Mam nadzieje, że już w piątek wjedzie mi ten potwór do domu i przez weekend uda mi się go podłączyć i dostroić. Szukałem tu na forum jakiś ustawień ale nie znalazłem. Czy ktoś kto ma serie 7 sama mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z jego ustawieniami a najlepiej napisać tu gotowe optymalne ustawienia? Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

walery

New member
tomper69 napisał:
Po wielu miesiącach wytężonych poszukiwań oraz przede wszystkim po zapoznaniu się z radami i doświadczeniami forumowiczów :) zdecydowałem się w końcu na zakup nowego tv. Mój wybór po wielu rozterkach i zmianach faworytów padł w końcu na LE52a756. Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze!
Mam nadzieje, że już w piątek wjedzie mi ten potwór do domu i przez weekend uda mi się go podłączyć i dostroić. Szukałem tu na forum jakiś ustawień ale nie znalazłem. Czy ktoś kto ma serie 7 sama mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z jego ustawieniami a najlepiej napisać tu gotowe optymalne ustawienia? Z góry dziękuję.

Czytałem test 786 na angielskim forum i tam po kalibracji TV (nie wiem co pod tym pojęciem się właściwie kryje) np. konsumpcja prądu z 240W spadła do jakichś 120-150W. Podłącze siędo pytania o optymalne ustawienia.
Dodam, że PIP w 786 działa z urządzeniami podłączonymi przez HDMI lub Component:???: i że po 5 godzinach ogladania wiatraka nie słychać.:)
 
Do góry