Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

bryczes

New member
"Tasba" zadowolony jesteś z jakości obrazu SD? Na jakich ustawieniach oglądasz obraz SD? Bawiłem się tym modelem w jednym z marketów bo byłem już prawie zdecydowany na ten model ale jakość obrazu SD mnie zniechęciła. Porównywałem go np z modelem Sony W4500 i lepiej wypadł w moim odczuciu Sony. Może to kwestia ustawień?
 

dzordzi

New member
witam wszystkich bardzo serdecznie, gdyz jest to moj pierwszy post na tym forum, jednak watki przegladam juz od ponad roku ;). Chcialem uzyskac informacje, gdyz ich nie znalazlem na forum czy Samsung ma w najblizszym czasie w planach wypuscić modele 32 calowe podswietlane ledami ?? Ogladalem w sklepie LE40A786 obraz piekny zwlaszcza czern. Cena Tv jednak z kosmosu 5999zl lecz 40 cali to dla mnie za duze max 32.
 

albw

New member
seria 7

Mam pytanie co z matrycą 37 cali w serii 7, czy w ogóle sie pojawi, czy samsung nie zamierza jej wypuszczać, tylko nie wiem dlaczego bo jest 32 i 40 a brak 37 cali.
 

SavageOrk

New member
32 cale to seria 7 bez ledów


dzordzi napisał:
witam wszystkich bardzo serdecznie, gdyz jest to moj pierwszy post na tym forum, jednak watki przegladam juz od ponad roku ;). Chcialem uzyskac informacje, gdyz ich nie znalazlem na forum czy Samsung ma w najblizszym czasie w planach wypuscić modele 32 calowe podswietlane ledami ?? Ogladalem w sklepie LE40A786 obraz piekny zwlaszcza czern. Cena Tv jednak z kosmosu 5999zl lecz 40 cali to dla mnie za duze max 32.
 

dzordzi

New member
SavageOrk napisał:
32 cale to seria 7 bez ledów
model LE40A786 nalezy do serii 7 a jest na ledach. Wiem, ze w/w seria 7 posiada w swoim zestawieniu modele 32 calowe jednak one nie sa na ledach. Chcialem sie dowiedziec czy ktos ma informacje aby samsung wypuscil w najblizszym czasie 32 oparta na podswietleniu led.
 

tasba

New member
bryczes napisał:
"Tasba" zadowolony jesteś z jakości obrazu SD? Na jakich ustawieniach oglądasz obraz SD? Bawiłem się tym modelem w jednym z marketów bo byłem już prawie zdecydowany na ten model ale jakość obrazu SD mnie zniechęciła. Porównywałem go np z modelem Sony W4500 i lepiej wypadł w moim odczuciu Sony. Może to kwestia ustawień?

Czy jestem zadowolony z jakości obrazu SD?
I tak i nie. Są programy, które wyglądają rewelacyjnie, a są też takie które wyglądają tak sobie. Np. bardzo ładnie prezentuje się TVN, Polsat, TVP1. Troszkę gorzej TVP2. Problem jednak nie polega na tym, że TV inaczej je obrabia tylko po prostu ma się wrażenie że one są nadawane z mniejszą liczbą szczegółow. To coś jakby oglądać divx o dużej rozdzielczości i divx 640x480. Nie ma tu mowy o artefaktach czy rozwartwieniu, ale jednak jest zauważalnie gorzej.

Efekt jest taki, że przeskalowanie ich na rodzielczość 1920x1080 zdecydowanie uwydatnia różnicę pomiędzy nimi.

Widziałem w sklepie Sony W4500 w wersji 40" i generalnie z sygnałem Blue-Ray prezentował się znakomicie. Natomiast nie miałem możliwości obejrzenia go ze zwykłym sygnałem z anteny więc nie byłem w stanie wyciągnąć wniosków jak on się bedzie sprawował w codziennym użytkowaniu.

Dlatego trudno mi go porównać z Samsungiem. Wiem tylko, że sygnał Blue-ray na moim Samsungu również wyglądał wysmienicie.
 

Maraks@vp.pl

New member
Witam . Zakupiłem ten Ten telewizor w czwartek , sobotę przetarłem przedni panel (obudowę) mokrą ściereczką . Z śliniącego plastiku zrobił się matowy . Wiecie czym można przywrócić dawna świetlistość obudowy ? czy to może być wada materiału ?
Pozdrawiam
 

oakraven

New member
Chyba mam ciekawą informację dla graczy...

Dziś w sklepie na wystawce świecił LE40A786r2fxx czyli LED. W czasie oglądania oniemiałem dwukrotnie:
1) leciał trailer Kung Fu Panda na PS3 i obraz, płynność wyglądała rewelacyjnie po prostu!
2) poprosiłem o prezentację gry i została uruchomiona FIFA 2009. I Wiecie co? Szok - obraz przycinał jak na starym pececie!!! Gołym okiem było widać brak płynnej animacji, zamiast piłkarzy po murawie skakały żabki:). Ustawienia tv były fabryczne ale nawet jaki i próbowaliśmy coś zmienić nie przyniosło to rezultatu...i co z tego w takim razie, że kontrast ma 1:2000000....
 

SavageOrk

New member
Czym to mogło być spowodowane takie skakanie w grze ??

wydaje mi się że to wina gry na ps 3 opinie w na temat płyności tej gry na sprzęcie ps3 są kiepskie ale mogę się mylić może ktoś powiedzieć jak jest z tą płynością w grach na tym lcd

oakraven napisał:
Dziś w sklepie na wystawce świecił LE40A786r2fxx czyli LED. W czasie oglądania oniemiałem dwukrotnie:
1) leciał trailer Kung Fu Panda na PS3 i obraz, płynność wyglądała rewelacyjnie po prostu!
2) poprosiłem o prezentację gry i została uruchomiona FIFA 2009. I Wiecie co? Szok - obraz przycinał jak na starym pececie!!! Gołym okiem było widać brak płynnej animacji, zamiast piłkarzy po murawie skakały żabki:). Ustawienia tv były fabryczne ale nawet jaki i próbowaliśmy coś zmienić nie przyniosło to rezultatu...i co z tego w takim razie, że kontrast ma 1:2000000....
 
Ostatnia edycja:

zbychg

New member
Seria 9,8,7

Oglądałem trzy telewizory Samsunga 46" Serii 9, 8, 7 stały obok siebie podany był sygnał demo. Seria 9 i 7 nie różniła się seria 8 miała gorszy obraz.
Interesuje mnie 40" i oglądanie filmów w full HD.
Instrukcja Samsunga 786 odnośnie USB
The file system only supports FAT16/32 (The NTFS file system is not supported)

 

tasba

New member
Maraks@vp.pl napisał:
Witam . Zakupiłem ten Ten telewizor w czwartek , sobotę przetarłem przedni panel (obudowę) mokrą ściereczką . Z śliniącego plastiku zrobił się matowy . Wiecie czym można przywrócić dawna świetlistość obudowy ? czy to może być wada materiału ?
Pozdrawiam

Ja swojego jeszcze nie przecierałem, bo skubany wogóle nie łapie kurzu. Ale do przecierania będę używał specjalnych specyfików do czyszczenia matryc. Można je kupić w sklepie komputerowym. Poza tym w zestawie powinieneś dostać ściereczkę. Masz ją?
 

Metz

New member
Powiedzcie mi..czym różni sie model LE40A756 od modelu LE40A656 ?? Różnica w cenie to prawie ponad 800 zł i nie wiem czy warto dokładać..

Wiem jedynie że model A756 ma gorszy czas reakcji matrycy - 6ms i troche wyższy kontrast.
Wyczytałem też w jakimś opisie że A756 posiada dodatkowo wbudowany subwoofer z tyłu ??

Ktoś wie czym jeszcze sie różnią te modele ?
 
Ostatnia edycja:

dzordzi

New member
z tego co sie zorientowalem roznia sie jeszcze tym, ze model z serii 7 ma gniazdo Ethernet, USB Wiselink oraz wbudowanym tuner MPEG-4 ktorego brak w serii 6. Ja na Twoim miejscu radzilbym CI sie zastanowic nad modelem LE40A786 ktory jest juz na LEDACH wykonany - miazdczy czernia podobno nawet plazmy ;)) ja niestety nie moge go kupic bo mam za maly pokoj ;(((((
 
Ostatnia edycja:

Virulent

New member
Metz naprawdę warto dopłacić te 800zł. Przejdź się do pierwszego lepszego sklepu gdzie znajdziesz 786 i zobaczysz wtedy różnice (Ledy, dodatkowe gniazda)
 

Alundro

New member
Witam chciałbym kupić 786 ale mam takie pytanie.U mnie w Łodzi wczoraj w MM ten tv był po 5700 chyba w Electro World jest po tyle samo ale jak się wpisze w ceneo to jest chyba hurtownia czy sklep w Łodzi sprzedający ten model po 4700 zł i jak sądzicie dobrze jest kupić w takim sklepie ?Prowadzą sprzedaż również w internecie i mają prawie same pozytywne komentarze ale troche się boje o realizacje gwarancji.Kupilibyście w takim sklepie czy lepiej dołożyć 1 tys i kupić np. w MM sprawdzonej firmie?Pozdrawiam.
 

bryczes

New member
Jeżeli masz zamiar odebrać towar sam i do tego dają polską gwarancję to w czym widzisz problem? Odpada ryzyko uszkodzenia telewizora w transporcie a gwarancję i tak zrealizujesz bezpośrednio w serwisie Sony a nie w sklepie.
 

tomcio1055

New member
Panowie pojawil sie test 786 na stronce
hdtvtest co uk/news/samsung-le40a786-review-20080922131.htm
tylko wrzucic w google translation i czytac pozdro ja wciaz wacham sie pomiedzy w4500 a tym 786 zakup na gwiazdke takze mam czas
 

locutus23

New member
ten test jest juz od dawna, w MM stoji 786 i 756 obok siebie jedyne co wyróżnia leda to lepsza biel czerń taka sama, kąty takie same bardzo dobre czy słychać wiatrak nie wiem za głosno było w sklepie.
Myslałem ze obraz z led bedzie powalał gdyby ktos zdją tą naklejke 2 mil i powiedział mi ze jest to 756 uwierzył bym
 
Do góry