Samsung seria 7 - test, opinie, wszystko o serii (LE46A756, LE46A786, LE52A756,40,32)

timomar

New member
Trafiłem na to forum szukając info na temat soniego 40w4000 (polecany przez znajomego i ze względu na tuner mpeg4), zachwyciły mnie opinie na temat tego LCD , lecz teraz gdy przejrzałem resztę tematów to zatrzymałem się dłużej na Samsungu LE40A756 i ..............:confused: teraz siedzę i sprawdzam parametry , wygląd , funkcje , opinie i chyba ze względu na 100Hz i inne ,,bajery,, postawie w pokoju Sama ;), brakuje mi tylko info : ile bitów ma panel w tym samsungu ?
 

jtd

New member
Bez reklam
026_P1080705.JPG
 

marceli52

New member
ADAMUS napisał:
Wie ktoś gdzie znajduje się instrukcja polska lub angielska do tego telewizora Samsung 40 A786 LED TV
Instrukcja tego telewizora jest już do pobrania w wersji angielskiej na stronie internetowej firmy Samsung.pl.Wysłałem też do Samsunga zapytanie,czy ten telewizor ma tuner cyfrowy obsługujący format MPEG-4.W odpowiedzi otrzymałem taką informację:W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
Zgodnie z zapisem w instrukcji obsługi tego urządzenia ten sprzęt przez
tuner DVB-T powinien obsługiwać sygnał
MPEG-2 jak także MPEG-4.

I teraz mam dylemat czy słowa "powinien obsługiwać" dają gwarancję,że faktycznie ma on ten tuner?
 
Ostatnia edycja:

Alundro

New member
Właśnie marceli52 ja też się nad tym zastanawiam czy ma mpge 4.Sądzę że właśnie LE40L786 byłby najlpeszym wyborem.Ale też nie jestem pewny co dompeg 4 czy ma.Trochę dziwi że przedstawiciele Samsunga sami nie wiedzą czym handlują trochę to żenada.A jak sądzicie co wybrać zakładając teoretycznie że LE40786 ma mpeg 2 czy wybrać właśnie ten model czy 756 bez LED ale napewno posiada mpeg 4? Bo coś kiedyś czytałem że można dokupić jakąś przystawke do tv że jeżeli nawet ma mpeg 2 to zmienia na mpeg 4.Proszę o odpisanie.Pozdrawiam.
 

Alundro

New member
Przeczytałem instrukcje 786 i chyba naprawdę ma tylko mpeg 2. Natomiast w instrukcji 756 na samym początku na 2 stronie jest że ma mpeg 4 i w obydwu istrukcjach wyszukiwałem słowa mpeg i nigdzie w 786 nie ma o 4 jest tylko o 2.
 

xxxxxx

New member
seria 8 i 9

Na stronie GB Samsunga są te dwie "wyższe serie".Ale wychodzi na to
że wcale nie są lepsze. Tam serią z LED jest tylko 9 w rozmiarze 46" i 55"
786 w ogóle nie oferują a te serie bez LED są generanie lepiej wyposażone.
Opis wyposażenia jest bardzo skąpy.Nic nie ma o tunerach. To jakiś dziki kraj
ta Anglia.
 

boncio1

New member
A nie wpadłeś na to, że w GB mają inne standardy?
Tam MPEG2 pewnie jest standardem, a MPEG4 tylko w nielicznych krajach. Dobrze że w Polsce też :)
Już pomijam napięcie 110V/60Hz.
Więc nie ma co porównywać ichnich TV z tymi na nasz rynek.
 

rostan

New member
z tego co widze to samsung ma wade jezeli chodzi o opis produktow sprawdzalem opis samsunga seri 7 na stronie UK i na POLSKIEJ i wedlug opisu ten z lcd z polskiej strony ma wiecej bajerow niz ten w uk DZIWNE i ciekawe czy to tylko tak na stronie niedopatrzenie czy w UK sprzedaja buble
 

jtd

New member
Bez reklam
Obraz SD bardzo dobry, duzo lepszy niz na samie 656, lepszy tez troszke niz na sonym W4500 (nie ma smearingu). Obraz HD slabszy niz na W4500, taki sam jak na 656. Czern na wprost rewelacyjna, jesli sa ciemne sceny czern jest idealna, lepsza niz na plazmie, niestety tv ma bardzo slabe katy, po kilkunastu stopniach juz czarny wchodzi w sliwke. Do wad zaliczam tez glosny wiatrak, slychac go tylko oczywiscie przy minimalnej glosnosci.
 

ProSiaczek

New member
jtd dzięki za wcześniejszą odpowiedź.

Najbardziej zmartwiło mnie, że 786 jest chłodzony wiatrakiem. Uważam ze swojej strony, że takie chłodzenie nie jest zbyt dobre jeżeli chce się mieć tv dłużej.Nie wydaje mi się aby wiatraki po jakimś czasie nie zaczęły furczeć.
 

qazar

Member
Bez reklam
jtd napisał:
Obraz SD bardzo dobry, duzo lepszy niz na samie 656, lepszy tez troszke niz na sonym W4500 (nie ma smearingu). Obraz HD slabszy niz na W4500, taki sam jak na 656. Czern na wprost rewelacyjna, jesli sa ciemne sceny czern jest idealna, lepsza niz na plazmie, niestety tv ma bardzo slabe katy, po kilkunastu stopniach juz czarny wchodzi w sliwke. Do wad zaliczam tez glosny wiatrak, slychac go tylko oczywiscie przy minimalnej glosnosci.

Czerń na wprost na poziomie W4500? Bo mój o smearing doprowadza mnie do załamki i myślę właśnie nad samsungiem serii 7 lub Pioneer
 

jtd

New member
Bez reklam
Zalezy jaki jest obraz, bo czern na wprost jesli obraz jasny jest na poziomie W4500, jesli obraz jest ciemny, malo jest jasnych rzeczy to wtedy czern jest idealna czyli luminacja 0,00cd
 
Do góry