Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

piotr'ek

New member
Bez reklam
Z cyfrówką w UPC jest dokładnie jak z dekoderami HD w TV sat (C+, CP, eNka). Dostajesz dodatkowe pudeło z nagrywarką lub bez, które z jednej strony podpinasz do gniazdka UPC w ścianie, a z drugiej strony podpinasz kablem HDMI do dowolnego TV HD/HD Ready.
Tunery MPEG4 potrzebne są TYLKO do odbioru naziemnej TV z własnej anteny wystawionej na parapecie/dachu/balkonie. Zresztą do w/w TV można za ok.200 zł dokupić kartę transkodującą MPEG4 do MPEG2 (tylko SD) który ten TV obsługuje.
Czemu nie kupisz nowej serii B tylko wyprzedażowy model.
 

Pawelck91

New member
A jakie zalety ma powyzsza seria B ??? Wracajac do tej plyty transkodujaacej gdzie takowa mozna nabyc ???
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Poczytaj na samsung.pl. Przede wszystkim seria B (za swojego 37A dałem w listopadzie 3000 zł, a teraz 37B kosztuje na allegro 3100 zł) umożliwia:
- odtwarzanie DivX po USB
- dostęp do specjalnych serwisów internetowych
- dostęp do zasobów PC-ta
- MPEG4 do DVB-T
Seria A jest już od pół roku niedostępna. To co jest w sprzedaży to resztki magazynowe.
 

bolo4321

New member
USB Filmy

Witam kupiłem właśnie Samsunga LE32A656 i koleś w sklepie mówił mi, że można odtwarzać filmy dvix prosto z pendrive, a teraz kiedy przyszło co do czego i chce sobie puścić film to mi wyskakuje tylko możliwość odtwarzania zdjęć i mp3 . Jest jakaś możliwość zaktualizować mu oprogramowanie tak żeby można było odtwarzać te filmy ?? Czy to był tylko chwyt i dałem się wkręcić gościowi??
Pozdrawiam.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Dałeś się wkręcić i to nieźle, bo gościu zapewne magazyny czyścił i wepchnął Ci nie produkowaną od pół roku serię 6.
Tak trudno było poczytać w Internecie? Trudno? Nie chciało się! To dobrze Ci tak!

PS. Zapomnij o jakiejś specjalnej aktualizacji softu - ot zwykłe poprawki błędów.
 

suchy80

New member
tryb serwisowy

Witam, przelaczylem cos przez przypadek w trybie serwisowym i zaczely sie dziac dziwne rzeczy. Wgranie najnowszego firmwaru oraz factory reset nie pomagaja. Nie szuka wogole programow ze zwyklej anteny a wczesniej jakos dziwnie przelaczaly sie te programy. Prosba do was o przeslanie waszych oryginalnych :) ustawien menu serwisowego. suchy80@o2.pl Z gory dzieki....

Ok juz znalazlem na innym forum. Wszystko lata jak trzeba ... l
 
Ostatnia edycja:

pawel-t1

New member
moduł CI do odbioru hd

Witam,

Czy jest możliwość podłączenia kalówki (Aster) do le40a656 przez moduł CI tak by odbierać HD? Obecnie TV jest podłączona przez hdmi z pvr'a ale chciałbym się pozbyć tego pudełka z pod telewizora. Jeżeli istnieją takie moduły to prosił bym o namiary i jakięs dodatkowe info.

Pozdrawiam,
PT
 

matik177

New member
Mam taki problem z tym TV 46". Chodzi o ustawienia, dlaczego kiedy wprowadze jakies zmiany np oszczędzanie energii na średnie czy zmienie tryb obrazu na standardowy to po kilkunastu minutach wszystkie ustawiania wracają do fabrycznych? Albo jak wprowadzę te ustawienia i wyłączę i włączę tv to też mi się wszystko zmienia, a mam jeszcze samsunga 37B550 i tam nie mam takiego problemu wprowadzone ustawienia są stale. Można coś z tym zrobić?
 

DJ NeoN

New member
Witam

Mam taki problem który prawdopodobnie zakończy się wizytą TV A656 40 w serwisie. Jednakże przedtym chciałbym poznać Waszą opinie na ten temat.

TV po włączeniu miga diodą raz dłużej, raz krócej ale miga, matryca nie zapala się, TV reaguje na pilota tylko tym że dioda szybko miga (nie da się wyłączyć TV do standby). Po wyjęciu kabla z prądu i ponownym włączeniu dioda dalej miga raz dłużej raz krócej.

Te objawy występują od 3 dni z tym że poprzednio TV się włączył po jakimś czasie i pracował bez problemów do wyłączenia na noc.

Dzisiaj jednak konsekwentnie odmawia współpracy :(

Spotkał się ktoś z takim zachowaniem tego TV? Z góry napiszę że nie robiłem aktualizacji softu (podobne miganie widziałem kiedyś po aktualizacji softu do tv)

Pozdrawiam.
DJ NeoN
 

kodijak

New member
Ja tak miałem. Za 1 razem TV nie włączał sie z pilota tylko migała diod, włączał się dopiero jak włączyłem przyciskiem na obudowie. Za drugim było to samo tylko nie ustąpiło samo, musiałem wejsc w tryb serwisowy i resetnąć go do fabrycznych ustawień.

Wydaje mi się, że to wina Nki, TV dostaje jakiś lewy sygnał po HDMI i się zawiesza aczkolwiek mogę sie mylić bo do tej pory myslalem ze tylko ja mialem ten problem.
 

zibiraze

New member
24p

Tego trybu nie włącza się w tv, za podanie takiego sygnału odpowiedzialny jest odtwarzacz np:pS3- filmy BR, telewizor albo go przyjmuje albo nie.Twój Samsung taki sygnał przyjmie.
Pozdrawiam
 

Maxavelli

New member
Po obejrzeniu u kolegi B650 ubolewam nad brakiem jednej rzeczy - w A656 po wcisnieciu przycisku "source" zaczyna sie przelaczanie po kolejnych zlaczach. Milo by bylo gdyby Samsung wraz z upgrade'em softu dodal przyjemne menu wyboru jak ma to miejsce w B650... Ciagle wciskanie MENU -> Gora -> Prawo -> Prawo celem wyboru zrodla jest dosc uciazliwe...
 

pawel-t1

New member
24p

zibiraze - Czy kiedy TV będzie odbierał 24p to będzie można to jakoś potwierdzić? Np. przyciskając info na pilocie od TV? Moje pytanie bierze sie stąd, że strasznie przeszkadza mi judder podczas oglądania dvix, dvd z mojego odtwarzacza dvd. Jest to manta 056, która zdaje się nie potrafi nadawać sygnału w 24p. Gdy przyciskam "info" podczas oglądania zawsze pokazuje 50 lub 60hz.
 

zibiraze

New member
24p cd

Przycisk info na pilocie rozwiąże problem informacji o podawanym sygnale,
a co materiałów filmowych w tym 'formacie' to takie są nagrane tylko jako filmy HD np:BR HDDVD ,może mkv. Ze zwykłego dvd czy divix nie da się wyciągnąć 24p za mało danych odnośnie obrazu dla odtwarzacza.Jest jeszcze kwestia odbioru takiego materiału przez widza,telewizory serii A 5XX I 6XX podobno nie najlepiej sobie z tym radzą, ja tam nie widzę problemu ale moja żona czy brat twierdzą - że im miga "tak jakoś dziwnie" , co z resztą zauważa wiele osób na różnych forach.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

raffe

New member
Witam,
Mam Samsunga LE40A656, wczoraj kupilem PS3 i podlaczylem go do wejscia HDMI4. Wszystko ladnie sie skonfigurowalo, obraz naprawde robi wrazenie w 1080p.
Przepiolem PS3 do HDMI3 i tv szuka mi sygnalu, to samo jest z HDMI2, a w przypadku HDMI1 obraz raz jest a raz nie ma.
Czego moze to byc przyczyna? Spotkal sie ktos z Was z czyms takim?

Dzieki.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Zanabyłem Neotiona FTA. Wszystko ładnie śmiga, ale:
1. TXT włącza się dopiero po drugim naciśnięciu przycisku TXT. Za pierwszym razem wypisuje NIEDOSTĘPNA
2. Od czasu do czasu moduł jakby się zawieszał. TV wypisuje "Rozdzielczość HD nieobsługiwana" i pomaga tylko wyłączenie i włączenie TV lub wyjęcie modułu.
Gwoli ścisłości to poziom sygnału mam 50-55, w nocy 60-65 i zero błędów (przy intensywnym deszczu 3-5 i cięcie się pojawia).
 

Dymis

New member
Zaraz dostane do głowy.......
Z kilka miesięcy temu zauważyłem na matrycy mojego kochanego telewizorka sub/badpixel, nie znam się na tym. Dziś zauważyłem kolejne dwa..........
Jeżeli sprawa będzie się pogarszać to wyląduje u psychiatry.
TV ma niecały rok. Jest dosyć często eksplatowany.
Wiecie może, czy jest jakaś możliwość, aby coś z tym fantem zrobić ?
Sklep w którym nabyłem TV jest oddalony ode mnie o niecałe 5km, także z gwarą nie będzie problemu. Gdyby tych pixeli nie było widać nie robiłbym problemu, ale jest to bardzo widoczne nawet z odległości 1,5m
 
Do góry