Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Max123

New member
piotr'ek napisał:
Znowu słyszę ten "teatr" i wciąż nic nie rozumiem i nic dziwnego w obrazie przy włączonych 100Hz nie widzę. Idealny TV powinien pokazywać obraz tak jak on wygląda naszymi oczami.
No to wyłącz 100 Hz... Jeśli komuś odpowiada, niech załączy, jego sprawa.
 

Dymis

New member
Mógłby ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników LCD 656 podać ustawienia do oglądania filmów BD ?
Używam znakomitych ustawień w trybie "FILM", ale one sprawdzają się tylko podczas oglądania kablówki UPC oraz grania na PS3.
Do filmów HD bardziej odpowiada mi tryb "DYNAMICZNY" (lubię mocno nasycone kolorki), ale za cholerę nie potrafię dobrać odpowiednich ustawień.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam!
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
No wiesz, jak Ty sobie nie potrafisz kolorów dobrać to nikt Ci raczej nie pomoże. Te ustawienia podawane na różnych forach mogą co najwyżej służyć za bazę do własnych ustawień, bo nigdy nie udało mi się znaleźć jakichś idealnych. Zawsze musiałem je trochę ulepszyć. Tryb DYNAMICZNY do filmów to oszukiwanie siebie i swoich oczu.
 

jaszi

New member
Problem z LE40A656

Witam,

Mam pytanie odnośnie rozświetlania matrycy. W momencie wyświetlania teoretycznie całego czarnego ekranu, widzę nierównomiernie rozświetlony ekran - tak jakby były jaśniejsze plamy. Czy może to oznaczać, że matryca jest uszkodzona? Czy powinienem to reklamować?

Pozdrawiam
Jaszi
 

kreeg

New member
A ja mam pytanie dot. modelu LE32A656:
- czy ma on posiadać jakieś podświetlanie obudowy na kolor czerwony?

Z tego co widzę na screenach po sieci, to takowe podświetlenie ma byc widoczne a u mnie go nie ma? może mam coś zle ustawione w menu lub service menu?
 

Dymis

New member
No właśnie tyle, że najpierw trzeba te ustawienia dorwać, żeby można było je przerobić pod siebie :)
Może i masz rację, że oszukuje siebie i oczy, ale nic na to nie poradzę, że filmy BD DLA MNIE wyglądają w trybie DYNAMICZNYM lepiej.
Tryb FILM używam do kablówki i grania. Tryb ten w 100% spełnia swoje zadanie ;)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
kreeg napisał:
A ja mam pytanie dot. modelu LE32A656:
Z tego co widzę na screenach po sieci, to takowe podświetlenie ma byc widoczne a u mnie go nie ma?

U mnie jest... jak słońce odpowiednio przyświeci i podobnie są robione zdjęcia do prospektów/prezentacji reklamowych, żeby potencjalnemu klientowi szczena opadła i śmigał w te pędy do sklepu po swój TV.
Żadnego podświetlenia nie ma w żadnym z modeli serii 6.

@Dymis - nie pozostaje Ci nic innego jak eksperymentowanie. Ja przerobiłem z 10 ustawień (trybu serwisowego nie ruszałem) i żadne z nich nie było idealne i dla DVD i dla kanałów naziemnych i dla sat SD czy HD. To co mam ustawione w trybie Standard to kompromis między jakimś tam ustawieniem, a tym co dla moich doznań estetycznych jest najlepsze.
 

kreeg

New member
piotr'ek - dzięki za info, dokładnie tak podejrzewałem, ale wiadomo że czasem lepiej się upewnić.

Im dłużej mam tv tym bardziej mi się podoba, ale zaczynam zauważać pewnego rodzaju "detale" które mnie drażnią:

- czy u innych użytkowników LE32A656 pojawia się czasem problem z "klatkowaniem" obrazu, zwłaszcza HD? Posiadam UPC Mediabox HD z nagrywarką, i niektóre materiały w HD (ale nie tylko, również niektóre materiały SD) klatkują i to nie tylko przy panoramowaniu obrazu, ale np przy zbliżeniach twarzy :/ wygląda to koszmarnie i strasznie denerwuje. Identycznie sytuacja się ma w przypadku odtwarzania materiału wideo z Toshiby SD580 (ustawiona w 1080p)

- Jak wygląda sprawa z przegrzewaniem się tego TV? Mam go wstawionego w szafce, gdzie nie ma nadmiaru wolnej przestrzeni, aczkolwiek luz po bokach, górze i od tyłu ma ...

- nie da się tego tv zmusić w żaden sposób do otwarzania materiału wideo (jak ma to miejsce w serii B550?)
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ad.1 W eNce nie zauważyłem jakiegoś klatkowania - może wyłącz 100 Hz.
Ad.2 Grzeje od góry i z przodu... zresztą sam sprawdź.
Ad.3 Nie - chyba, że Samsung zmieni soft, co raczej napewno nie nastąpi bo tego TV już nie ma w ofercie.
 

Sewer78

Banned
Mam pytanko ..
Mam ten TV(656) w wersji 40 cali , podlaczam go do kompa kablem hdmi , karta ati 4870. To co mnie wkurza to to ze zawsze po bokach sa cienkie paski tak jakby obraz byl np 1900x1080 a nie 1920x1080 . Ma ktos jakis pomysl jak to wyeliminowac?
 

lukasz1982

New member
witam wszystkich.
mam nadzieję, że w dobrym miejscu piszę, jeśli nie to z góry przepraszam.
czy warto jeszcze dzisiaj kupić ten tv (le32a656, cena ok 2200zł) czy lepiej dołożyć parę złotych i wziąć z nowszej serii le32b650/2? i jeszcze jedno, ktoś wie czym się różni le32b650 od 652? z góry dziękuję za pomoc.
 

elj

New member
Kiedyś już się pytałem o taką przypadłość le40a656:


"z tyłu telewizora gdzie znajdują się otwory na wieszak ścienny - lewy
dolny otwór, gdy tv jest włączony, w momencie przybliżania próbnika elektr.(śrubokręt z neonówką) do tego otworu neonówka zaczyna świecić!
Po do dotknięciu do gwintu jasność neonówki gwałtownie zwiększa się."

Dostałem sugestię że to związane z uziemnieniem, ale od tej pory przeszła mi ochota na wieszanie TV. W serwisie chcą żebym go przywiózł!!! (nie mam opakowania a ciągniecie 40".... i nasze polskie serwisy)

Czy ktoś może sprawdzić z tyłu waszego TV czy taka próbówka nie wzbudza się.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ciekawość to pierwszy stopień do grobu ;-) Nic nie sprawdzałem, szast-prast przykręciłem wieszak do TV i do ściany i od pół roku wisi.
Co do zakupu 656 to ja bym już go teraz nie kupił. Wziąłbym serię B.
 

kodijak

New member
elj napisał:
Kiedyś już się pytałem o taką przypadłość le40a656:


"z tyłu telewizora gdzie znajdują się otwory na wieszak ścienny - lewy
dolny otwór, gdy tv jest włączony, w momencie przybliżania próbnika elektr.(śrubokręt z neonówką) do tego otworu neonówka zaczyna świecić!
Po do dotknięciu do gwintu jasność neonówki gwałtownie zwiększa się."

Dostałem sugestię że to związane z uziemnieniem, ale od tej pory przeszła mi ochota na wieszanie TV. W serwisie chcą żebym go przywiózł!!! (nie mam opakowania a ciągniecie 40".... i nasze polskie serwisy)

Czy ktoś może sprawdzić z tyłu waszego TV czy taka próbówka nie wzbudza się.
W przewodzie neutralnym w gniazdku próbnik też świeci, dotknij nie uziemioną obudowę komputera w miejscu gdzie nie ma farby a drugą ręką dotknij nie malowanej części kaloryfera to się przekonasz, że nie tylko telewizor ma dodatkowe właściwości. Poczytaj trochę o indukcji elektromagnetycznej to się wszystkiego dowiesz.
 
Ostatnia edycja:

Sewer78

Banned
czy na moj problem z niepelnym wypelnieniem ekranu ( pare postow wyzej) po podlaczeniu do kompa nic mi nikt nie poradzi ? :(
strasznie to denerwuje jak mam takie centymetrowe paski po bokach ..
 

kotOLA

New member
Sewer78 napisał:
czy na moj problem z niepelnym wypelnieniem ekranu ( pare postow wyzej) po podlaczeniu do kompa nic mi nikt nie poradzi ? :(
strasznie to denerwuje jak mam takie centymetrowe paski po bokach ..
W kompie:Catalyst Control Center->DTV(DVI)3->Scaling Option ustaw na 0%
W telewizorze: Opcje obrazu->Rozmiar ustaw na Bez overscanu
U mnie chodzi idealnie. Nie ustawialem zrodla na PC i dzieki temu mam wszystkie ustawienia aktywne. Jeszcze jedno: koniecznie ostrosc na 0 a kontrast na 100. Reszta ustawien wedlug uznania.
 

Pawelck91

New member
Witam,
W najblizyszm casie mam zamiar zakupic Samsunga LE40A656. Kupuje go z mysle o moim dostawcy telewizji - UPC. pLANUJE ON POD KONIEC ROKU WPROWADZENIE TELEWIZJI CYFROWEJ DLA WSZYSTKICH. i TERAZ MOJE PYTANIE. cZY KUPUJAC TEN TELEWIZOR Z TUNEREM mpeg-2 CZY WSZYSTKO BEDZIE W PORZADKU ?? Czy da sie w jakis sposob kupic tego samsunga z mpeg-4 ??? A jak nie to czy da rade kupic jakas przejsciowke czy to po prostu nieplacalne ???
Dzieki i pozdrawiam
 
Do góry