Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

bunio1978

New member
Moze mi jeszcze ktos powiedziec jak to wstawic zdjecia do postu?
Jestem nowym uzytkownikiem tego forum i nie moge sobie poradzic.
 

bunio1978

New member
Fotki le40a656

Zdjecia zrobione po podlaczeniu dekodera Ferguson 8900 HD za pomoca kabla HDMI. Programy z oferty C+ c+f.jpg

c+sp.jpg

filmbox.jpg

tvn.jpg

tvp2.jpg

Jeśli się podoba podam moje ustawienia obrazu
 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
Na moim 37 A656 i dekoder Philips PVR HD też obraz żyleta,przynajmniej nie muszę 800zł wywalić na zakup bo mam go w dzierżawie.
 

bunio1978

New member
dinar napisał:
Na moim 37 A656 i dekoder Philips PVR HD też obraz żyleta,przynajmniej nie muszę 800zł wywalić na zakup bo mam go w dzierżawie.

Widocznie Tobie udał sie dobry egzemplarz tego phila bo ja tez mialem go w dzierzawie ale po miesiacu oddalem go do punktu cyfry dzieki czemu mam 20 pln tanszy abo. Obraz na tym, ktory ja dostalem byl niewyrazny za mgielka, a samo uruchamianie tego sprzetu i wylaczanie to tragedia. Nieszczesliwie zostalem posiadaczem tego phila i telewizora jednoczesnie przez co zaczalem sie zastanawiac ze tv szwankuje, ale po podlaczeniu starego poczciwego Pioneera 1530 przez SCART oczy i tv mi sie naprawily. Obraz na poczciwym pionku byl bez porownania jak zyleta. Wtedy zdecydowalem sie na zakup Fergusona i efekty widac od razu. Z reszta spotkalem sie pozniej z podobnymi opiniami do mojej odnosnie Philipsow PVR Cyfry.
Powiem Ci ze masz wielkie szczescie jak ten phil ci dobrze odbiera bo niezadowolonych posiadaczy troche jest.
 

pkupcz

New member
Witam ponownie!
Kiedy kupowałem Sama le40a656 sprawdziłem w sklepie wszystko, łącznie z lustracją całej powierzchni matrycy pod kątem martwych pixeli i subpixeli (podałem sygnał RGB + W z notka na TV w rozdzielczości 1920x1080)
Z obrazem było wszystko OK, ale po niecałych 3 miesiącach, na samym środku matrycy mam martwy pixel :(
Czy wiecie może, czy to podlega reklamacji ?
Pozdrawiam
Piterek
 

kurczak80

New member
We Wrocławskich saturnach już nie ma samsunga 40
a656 dzisiaj dzwoniłem i skończyły się. A już przymierzałem się do wyjazdu :(
 

bunio1978

New member
pkupcz napisał:
Witam ponownie!
Kiedy kupowałem Sama le40a656 sprawdziłem w sklepie wszystko, łącznie z lustracją całej powierzchni matrycy pod kątem martwych pixeli i subpixeli (podałem sygnał RGB + W z notka na TV w rozdzielczości 1920x1080)
Z obrazem było wszystko OK, ale po niecałych 3 miesiącach, na samym środku matrycy mam martwy pixel :(
Czy wiecie może, czy to podlega reklamacji ?
Pozdrawiam
Piterek

Z tego co wiem to Samsung nie reklamuje ekranow LCD z jednym martwym pikselem nawet jesli jest w samym srodku ekranu. Musi byc ich chyba 4-6 skupionych w jednym miejscu
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
bunio 1978 jak możesz to wrzuć swoje ustawienia obrazu. Kolega ; walczy; ze swoim Samsungiem od dłuższego czasu więc może Twoje ustawienia mu przypasują :roll:
 

bonzo

New member
bunio1978 napisał:
Z tego co wiem to Samsung nie reklamuje ekranow LCD z jednym martwym pikselem nawet jesli jest w samym srodku ekranu. Musi byc ich chyba 4-6 skupionych w jednym miejscu

Musi być co najmniej 8-10 martwych pikseli (w zależności od wielkości tv), żeby wymienili matrycę.
Co innego sub/hot piksele -stale świecące w jednym kolorze. Podstawą do reklamacji jest już 1 taki piksel.
 

Doopan

New member
W MM Olsztyn jest 40 cali za 2900 w ratach zero procent :) BTW MM znacznei się miedzy sobie różnią - ten sam TV jak widać moze byc w róznych cenach w roznych miastach, dlatego warto przynajmniej gazetki przejrzeć albo podzownic i popytać :)
 

sgarbacki

New member
martwy pixel

pkupcz napisał:
Witam ponownie!
Kiedy kupowałem Sama le40a656 sprawdziłem w sklepie wszystko, łącznie z lustracją całej powierzchni matrycy pod kątem martwych pixeli i subpixeli (podałem sygnał RGB + W z notka na TV w rozdzielczości 1920x1080)
Z obrazem było wszystko OK, ale po niecałych 3 miesiącach, na samym środku matrycy mam martwy pixel :(
Czy wiecie może, czy to podlega reklamacji ?
Pozdrawiam
Piterek

Martwy pixel na matrycy jest wadą..., więc nie ma znaczenia, ile pixeli masz wypalonych, towar podlega reklamcji.
W servisie samsunga powiedzą Ci, ze wymienią matrycę - lecz prawdą jest że nie sprowadza się samych matryc gdyz jest to nieopłacalne - otrzymasz nowy telewizor.
Tak było w moim przypadku ...
...pozdrawiam
 

4052GD

New member
sgarbacki napisał:
Martwy pixel na matrycy jest wadą..., więc nie ma znaczenia, ile pixeli masz wypalonych, towar podlega reklamcji.
W servisie samsunga powiedzą Ci, ze wymienią matrycę - lecz prawdą jest że nie sprowadza się samych matryc gdyz jest to nieopłacalne - otrzymasz nowy telewizor.
Tak było w moim przypadku ...
...pozdrawiam



Za ile martwych pikseli dostales wymiane telewizora???
reklamowales w serwisie czy w sklepie?
 

pkupcz

New member
sgarbacki napisał:
Martwy pixel na matrycy jest wadą..., więc nie ma znaczenia, ile pixeli masz wypalonych, towar podlega reklamcji.
W servisie samsunga powiedzą Ci, ze wymienią matrycę - lecz prawdą jest że nie sprowadza się samych matryc gdyz jest to nieopłacalne - otrzymasz nowy telewizor.
Tak było w moim przypadku ...
...pozdrawiam
Nie podważam Twoich słów, ale brzmi to za pięknie, żeby było prawdziwe.
Ciekawi mnie, czy reklamowałeś TV w sklepie, czy w serwisie?
 

TheHX

New member
Pod warunkiem zapewne, że w umowie sprzedaży zawarto klauzulę "zero martwych pikseli"...To chyba tylko dobra wola producenta, że za 1 piksela - gorącego czy martwego wymieni cały TV.
Jest wzór, wg którego oblicza się ilość takich pikseli dopuszczonych przez normę ISO jako typowy objaw produkcyjny matryc LCD. LG wymienia w całości nawet po 1 pikselu. Sony nie zrobi tego na bank, jeśli norma dopuści odpowiednią ilość "padniętych "pikseli. Samsung ? Nie mam pojęcia. Tośka dopuszcza wg normy ISO. Trzeba by policzyć ile pikseli można przyjąć na 40".
 

apilek

New member
Human napisał:
Nie chce mi się teraz już szukać. Ale rewelacje można znaleźć na róznych stronach. Od skąpca i ceneo przez portale z testami telewizorów w wypowiedziasz użytkowników po różne fora.
Ja własnie nie rozumiem tego stwierdzenia o niepełnym 100Hz. ;) Takie dziwne dziwności można znaleźć w necie.

Zastanawiam się nadal nad wyborem LCD i im więcej czytam tym bardziej zniechęcam sie do zakupu.Z tego co widze to nie da się kupić czegoś co w pełni by człowieka zadowoliło. Zawsze jest jakieś "ale". Przy decydowaniu o modelu brałem pod uwage od początku te 100Hz a teraz to już sam nie wiem. Ludzie często pisza, że lepiej to wyłączyć. W takim razie po jaką cholerę dopłacac na te 100Hz? Z drugiej strony skoro to chwyt marketingowy to skad mam wiedzieć co takim chwytem nie jest? Ehhh kiedyś było zdecydowanie łatwiej kupić telewizor. Teraz wszystko jest zbyt skomplikowane. Niedługo będa dawać podręczną instrukcję użytkowania do paczki prezerwatyw. :roll:

Stwierdzenie o nie pełnym 100HZ jest prawdziwe, lecz żle określone, wytłumaczone i opisane ,ponieważ rzeczywiście obraz nie jest odświeżany 100 razy na sekundę jak to było w TV kineskopowuch (każda linia była wyświetlana dwa razy -powtarzana, z czego robi się 100 lini/sekundę, a nie 50 ) , tylko tworzone są "sztucznie" klatki i wstawiane są pomiędzy te wlaściwe jako co druga. Funkcja ta ma dokładną polską nazwę: "Inteligentne tworzenie klatki".
A czy komuś jest potrzebna czy wręcz przeszkadza to indywidualna sprawa, ja osobiście mam załączoną na max. bo nie wyobrażam sobie jak mógłbym patrzeć na tak przeskakujacy (drżący) obraz bez tej funkcji. Prawdą jest że na niektórych programach widać większe zakłócenia szczególnie z dużą ilością szczegółów, ale nie sposób dla każdej audycji zmieniać ustawienia. Na pewno funkcja daje więcej korzyści niż strat.;)
 

Dymis

New member
Właśnie zauważyłem, że na moim kochanym 656 występuje jeden uszkodzony pixel. Jest on koloru czarnego. Czy jest jakaś możliwość aby się tego pozbyć poprzez jakiś program ?

EDIT: Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Szukałem rozwiązania na różnych stronach www, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu... :(
Odpalałem różnego rodzaju programy, które przez 20 minut wyświetlały przeróżne kolory, ale nie pomogło.
Telewizor mam od pół roku i na pewno wcześniej ten defekt nie występował.


EDIT2: Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co zrobiły osoby z podobnym problemem i czy jest możliwość oddania tv po prostu na gwarancję.
 
Ostatnia edycja:

Dymis

New member
A czy myślicie, że jest w ogóle szansa na wymianę bądź ewentualną naprawę mojego TV ? Trochę mnie męczy ten badpixel :/
 
Do góry