Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

xenope

New member
piotr'ek napisał:
Na początek restart, jeśli nie pomoże to upgrade softu jeśli nie masz 1020.1 a w finale serwis.
Problem rozwiązany. Okazało się, że w telewizor miał włączony tryb sklepowy. Gdyby ktoś miał taki problem to wystarczy wejść w menu serwisowe i tam to zmienić
 

krystianen

New member
chimera_best napisał:
hej teraz jest fajna promocja na 40A656 i odtwarzacz blu-ray db-1500 za 3666zł co wychodzi taniej nic wszystko w najlepszych sklepach na necie... promocja jest w niektorych media expert u mnie w miescie np Myszków slask

a w jakich bo szukam i nie moge znalesc...
 

tomtu

New member
nie mogę zainstalować oprogramowania do lcd samsung 32 656a
oprogramowanie jakie mam to
1002.0
1009.0
1011.0
opragromowanie sciągłem z strony samsunga nagrałem zgodnie z instrukcją jedynie to niewiem jak "Bezpiecznie odłącz dysk ."
no i po włożeniu do lcd włączeniu widzi plansze pierwszą jak w instrukji "...30secuds) ale zaraz włancza się telewizor i aktualizacja nie postępuje czy ktoś miał coś podobnego
 

pom22

New member
hdmi a component w 656

Witam.kupiłem 52a656 i po podłączeniu N-ki jest problem po HDMI a po Componencie śmiga super jest tylko jedno ale , czy sygnał po componęcie na tym nie traci .
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Po componencie jest ciut gorzej, a po HDMI błędu nie powinno być - co najwyżej po włączeniu/przełączeniu na eNkę pojawia się na 2-3 sekundy.
 

zoltan

New member
pom22 jesli nie ogladasz filmow VOD polacz tv z n-ka po Componencie. Wedlug mnie jakosc obrazu na programach tv jest taka sama. Zniknie ci Problem HDCP przy wlaczaniu n-ki, a takze problem z dzwiekiem na tv przy wlaczeniu Dolby Digital (jesli podlaczyles nboxa do kina domowego). Jesli jednak masz VOD to podlacz przez HDMI, bo przy Componencie VODy maja fatalna jakosc.
 

pom22

New member
zoltan napisał:
pom22 jesli nie ogladasz filmow VOD polacz tv z n-ka po Componencie. Wedlug mnie jakosc obrazu na programach tv jest taka sama. Zniknie ci Problem HDCP przy wlaczaniu n-ki, a takze problem z dzwiekiem na tv przy wlaczeniu Dolby Digital (jesli podlaczyles nboxa do kina domowego). Jesli jednak masz VOD to podlacz przez HDMI, bo przy Componencie VODy maja fatalna jakosc.

Masz rację ,N-ke podłączyłem po Componencie a dzwięk po cinch do tv a cyfrowo i jest git. Natomiast wykupiłem mutipakiet C+ i podłączyłem po hdmi do tv i jest OK, tylko ale nie wiem jak podłączyć do amplitunera a C+ philips nie ma wujścia cyfrowego i tu jest ból .
 

kolunio

New member
WItam
Panowie a czy przesylajac dzwiek kablem hdmi do telewizora bede maia rowniez ten sam dziwiek na wyjsciu optycznym w tym tv????


Wlasnie kombinuje jak przeslac dzwiek do amplitunera i uzyskac dzwiek 5.1.
Amplituner niestety nie ma wejscia hdmi jedynie tylko optical i component a laptop z ktorego ogladam filmy ma jedynie wyjscie hdmi....

Moze istnieje jakis kabel hdmi-hdmi z wyjsciem cyfrowym???:)

Pozdr
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Wyjście optyczne w TV przesyła dźwięk DD tylko z DVB-T. Normalnie jest tam (wg instrukcji obsługi) dźwięk stereo tylko.
Wątpię aby istniały przejściówki hdmi-optyk ze względu na szyfrowanie hdmi.
 

suchy80

New member
Zastanawiam sie nad zakupem le37a656. Mam jednak bardzo mieszane uczucia co do rozbieznosci w informacjach technicznych pomiedzy forum/strona producenta/sklepem MM oraz Electroworld, otoz:

1. Kontrast : strona producenta 35000:1 , Media 15000:1 , internet : roznie, Electroworld 50000:1
2. Matryca: strona producenta - brak info, Media - matryca matowa, w Electroworld - lustro.

Mozecie mi potwierdzic jaka macie matryce i kontrast ?

Pozdrawiam
 

dinar

New member
Mam ten model od maja tego roku,podłączony do C+ dekoder Philips PVR HD,
gra ekstra na razie. Matryca jest matowa żadnych odbić jak to sugerują, kontrast to nie wiem dokładnie,piszą 50,000 ale to mi obojętne, 100Hz to bajer w żadnym samsungu nie działa dobrze,ma to coś w rodzaju wspomagać obraz,ja to mam żawsze wyłączone.Jak by wszystkie programy były nadawane w HD to byłybo super.Ma 4 wejścia HDMI,ma też wejście na kartę ''Common interface''.Polecam,zwłaszcza że teraz kosztuje około 2700zł a ja dałem pół roku temu 3600zł.
 

BarnaB

New member
Witam:) Kupilem 3 dni temu model

40 A656 w cenie 3150 PLNw chwili obecenej mam podlączoną antene analogową UPC i DVD na kablu euro, dopiero w przyszłym tygodniu mają montować mi HD, wrażenia są niesamowite nawet na zwykłym UPC, polecam ten model!!!
 

zbylan

New member
brak dvb z mpg4 - czy to problem ?

Witam wszystkich.
Dzięki informacjom z Forum dokonałem wyboru. Na 99% ędzie to LE-46A656, zakup w najbliższych dniach. W związku z tym pytanie:
Jak poradzić sobie z brakiem dvb z mpg4 (nie chcę rezygnowć z możliwości odbioru w przyszłości naziemnej DVB-T) ?
Pozdrawiam serdecznie.
 

tomtu

New member
BoDeX napisał:
No to teraz ciekawostka dotycząca WISELINK


zapisujemy na penie USB i podłączamy do telewizorka .

Czy komuś z Was wyświetliło idealną, jednopikselową siatkę od końca do końca ???

Bardzo proszę o opisanie swoich spostrzeżeń, a może jakaś fotka ?


Z góry dziękuję .

Pozdrawiam.
umnie to jakiś badziew na ekranie się zrobił jakieś jasne gróbe pasy poprzeczne i pionowe
 

rogal12

New member
Telewizorek super zanim go kupilem zastanawialem sie nad jakims tam Soniakiem Bravia ale jak zobaczylem w media jakosc to porazka totalna na soniaku to byl obraz malowany(takie rozmazy) a na samsungu czysciutki,do tego super design z tymi czerwonymi kreskami tylko brac i korzystac ... 1 wadą jak dla mnie jest brak pipu na 2 tunery (stare przyzwyczajenia z LG :p)
 

wiwo

New member
zbylan napisał:
Witam wszystkich.
Dzięki informacjom z Forum dokonałem wyboru. Na 99% ędzie to LE-46A656, zakup w najbliższych dniach. W związku z tym pytanie:
Jak poradzić sobie z brakiem dvb z mpg4 (nie chcę rezygnowć z możliwości odbioru w przyszłości naziemnej DVB-T) ?
Pozdrawiam serdecznie.
Podobne pytanie zadałam firmie samsung i oto odpowiedź.
Tak jak wspomniałem we wcześniejszej wiadomości do Pana w chwili
wprowadzenia tego modelu telewizora na rynek polski nie było jeszcze
wiadomo jaki sygnał będzie nadawany.
Ale dlatego też umieścilismy w tym modelu telewizora Moduł CI który
pozwala na korzystania z kart dekodujących sygnał.
Na dzień dzisiejszy Firma Samsung Electronics Polska nie gwarantuje
jakiego producenta karta CI będzie prawidłowo dekodowała sygnał z MPEG-2
na MPEG-4.
Ale klienci zgłaszają nam że może to działać i zapewne w przyszłośći
takowe informacje będą już udostępnione
Karty dekodujące są już osiągalne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry