Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

Pikus

New member
Mam dziwny problem. Po zmianach sterownikow, w telewizorze przestala dzialac funkcja "backlight", czyli intensywnosci swiecenia lamp. Przestawianie nic nie daje. Ktos moze wie jak to naprawic?
 

mariusz_misiek

New member
Witam.
Mam TV LE40A656 od miesiąca i pojawił się pewien problem. Zdarza się że jak go załączę to obraz jest zielony w pionowe pasy. Wystarczy tv wyłączyć-włączyć ponownie i jest OK. Nie aktualizowałem firmware ponieważ nie wiem czy w razie awarii gwarancja to uwzględnia. Jak sprawdzić wersję firmware??. jest jakiś sposób rozwiązania tego problemu czy tylko serwis??
dzięki
pzdr.
Mariusz
 

Ogotay

New member
Czołem,

Od miesiąca jestem posiadaczem Samsunga LE40A656.
Niedawno podłączyłem DVD po komponencie i okazało się że w podczas odtwarzania jest tylko obraz a nie ma dźwięku.
Wcześniej korzystałem z połączenia przez tradycyjne euro i wszystko było ok.
Oczywiście sprawdziłem wszystko. Kolorków nie pomyliłem, przełącznik RGB/Component na odtwarzaczu DVD również został przełączony.
Sprawdziłem wszystkie opcje ustawienia dźwięku tak na DVD jak i TV i nie widzę przyczyny.
Zresztą skoro na euro śmigało bez ingerencji w cokolwiek to na componencie też chyba powinno.
Mam nadzieję że to nie kwestia wady odbiornika tylko tępoty użytkownika ;)

Z góry thx za pomoc :)
 

Ogotay

New member
Kurcze, a jednak audio trzeba podłączyć oddzielnie :mrgreen:
Gdzieś czytałem że component odpowiada tylko za przesył sygnału video ale nie spodziewałem się że audio wymaga osobnego kabla.
Jednak to moja ignorancja :p
Dzięki :)
 

apilek

New member
szymon79wawa napisał:
Witam,

Chcialem sie zapytac, jak w praktyce dziala 100Hz w serii 6 (w ilus zrodel slyszalem bardzo niepochlebne recenzje na temat tej funkcji). Mysle o telewizorze 37A656, ale jesli standardowym podejsciem jest wylaczenie funkcji 100Hz, to chyba poszukam czegos innego.

Pozdrawiam,
Szymon

Tak działa,ale zauważysz ją tylko w niektórych sytuacjach ruchowych-nie za szybkich i nie za wolnych, i nie jest prawdą jak to niektórzy opisują że przez załączenie tej funkcji obraz robi się "teatralny",to jest wina przeskalowania (dopasowania) przez TV obrazu o rozdzielczości SD do matrycy 1920/1080 pikseli.Przy sygnale HD tego problemu nie ma.
 

zbopen

New member
buczenie w TV

Witam
Samsung 40A 656,wesja Słowacka,soft 1016

Zauwazyłemw swoim LCD pewną usterkę,czasami w tv słychac pewne ciche buczenie,po poruszeniu gniazda antenowego w tv ustaje.Nie jest to kwestia kabla antenowego/mam profigolda/

Tv jest podłaczony do N po hdmi,a do kablówki po antenowym

Czy ktos zauwazył cos podobnego.

Dodatkowo przy odtwarzaniu Divixów z laptopa czasami znikaja napisy/podłaczenie DVI-Hdmi/
 

en_ki

New member
Witam
Stoję przed wyborem kupna TV i próbuję wybrać pomiędzy Sony KDL40w4000 a Samsung LE40A656 (głównie pod Cyfra+, DVD)
Przeczytałem już wiele postów i mam jedno banalne pytanie do użytkowników TV seria A656.
Czy pomimo tych wszystkich wad są zadowoleni i czy stając jeszcze raz przed wyborem kupna TV dokonali by innego wyboru?
 

Dymis

New member
en_ki napisał:
Witam
Stoję przed wyborem kupna TV i próbuję wybrać pomiędzy Sony KDL40w4000 a Samsung LE40A656 (głównie pod Cyfra+, DVD)
Przeczytałem już wiele postów i mam jedno banalne pytanie do użytkowników TV seria A656.
Czy pomimo tych wszystkich wad są zadowoleni i czy stając jeszcze raz przed wyborem kupna TV dokonali by innego wyboru?
Witam,
Jako, że jestem nowy na HDforum chciałem się przywitać!

Mam samsunga 40a656 i chciałem się podzielić moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat w/w tv.
Telewizor kupiłem pod kątem konsoli do gier jaką jest nasza kochana ps3ka. Wiadomo kablówka też wchodzi w grę, ale ta jest niestety analogowa(mimo to obraz jest naprawdę dobry, no może za wyjątkiem kilku kanałów.) Udało mi się ściągnąć trailer filmu Iron Man na ps3 w wersji blue-ray i obraz był naprawdę oszałamiający :)
Używam go od około miesiąca i mogę śmiało stwierdzić, że nie zamieniałbym tego tv na inny. Ma kilka wad jak np.: rysująca się obudowa (powstałe rysy podczas czyszczenia - strasznie przyciąga kurz!), ale przecież nie kupujemy tv, aby oglądać jego ramę, która jest naprawdę znośna. W dzień wydaje się, jakby delikatnie świeciła, a tak naprawdę to tylko czerwony odcień - wiadomo rzecz gustu. Kolejna wadą jest to, że przyciski na obudowie nie są podświetlane i ciężko trafić bez oświetlenia, ale do nauczenia ;)
Czy telewizor spełnił moje oczekiwania ?
Jak najbardziej.
Gry z konsoli wyglądają jeszcze lepiej! I ta płynność. Nie wierzcie tym, którzy twierdzą, że gry z konsolek czy to x360 czy ps3 się zacinają, skaczą i nie wiadomo co jeszcze, bo to jest nieprawdą.
 
Ostatnia edycja:

Ogotay

New member
en_ki napisał:
Witam
Stoję przed wyborem kupna TV i próbuję wybrać pomiędzy Sony KDL40w4000 a Samsung LE40A656 (głównie pod Cyfra+, DVD)
Przeczytałem już wiele postów i mam jedno banalne pytanie do użytkowników TV seria A656.
Czy pomimo tych wszystkich wad są zadowoleni i czy stając jeszcze raz przed wyborem kupna TV dokonali by innego wyboru?

Mam tego Samsunga od ponad miesiąca. Nie będę rozpisywał się co do zalet ale w przypadku ponownego zakupu nawet bym się nie zastanawiał.
Szczerze polecam.
Ten TV cieszy oczy nawet gdy jest wyłączony.
A z tym kurzem to też tak nie do końca prawda.
Po rozpakowaniu TV faktycznie przyciągał pyłki jak szalony, chociaż sam ekran był bezwstydnie czysty (zadziwiające). Ale po kilkunastu dniach przetarłem ramę i podstawę jednorazowymi ściereczkami to czyszczenia monitorów LCD i od tamtej pory nic sprzętu się nie czepia.
Jak trzeba to podam model i producenta.
Ściereczek rzecz jasna :D
 

zbopen

New member
DD z dekodera N

Przy podłaczeniu dekodera tv N z tv po hdmi nie można wybrać w dekoderze N dzwieku DD, bo traci się głos na niektórych kanałach
czy podłączenie dodatkowo tv i dekodera kablem 2xrca-2rca /audio/cos pomoze w tym względzie
 
Ostatnia edycja:

zoltan

New member
Nie masz glosu na kanalach na ktorych dzwiek jest w DD, poniewaz twoj tv prawdopodobnie nie obsluguje dzwieku DD. Jesli masz podlaczone kino domowe przewodem optycznym to dzwiek masz wtedy na kinie domowym. Zeby przy wlaczonym DD w dekoderze miec dzwiek w tv powinienes polaczyc dekoder (wyjscia YPbPr + Audio) z telewizorem (wejscia Component In). Przy odbieraniu programow z dekodera obraz bedzie takiej samej jakosci jak przez HDMI, a bedziesz juz mial dzwiek.
Niestety jest pewna wada takiego podlaczenia. Obraz filmow VOD bedzie w duzo gorszej jakosci niz przez HDMI.
 

zbopen

New member
Dodatkowe pytanie

Do zoltana
Mam chyba ten sam tv co Ty
tj samsung LE 40A656

1) Nie mając kina zastanawiam sie czy j mozliwe
obraz po HDMI a dzwiek dodatkowo przez audio,zeby było DD w tym tv,czy ma on taką funkcję ?
2) czy zacinał ci sie w pierwszej połowie mecz na LM np wczoraj na Nsport lub tnie sie na innych kanałach,wystepuje to w sporcie przy szybkich akcjach
antena i kabel jest ok z wyższej półki cenowej
 

zoltan

New member
zbopen, tak, rowniez mam Samsunga LE40A656.

Odp.1) Wyjscie audio w recorderze to wyjscie analogowe, wiec wydaje mi sie, ze dzwiek z tego wyjscia nie bedzie w DD. Aby uzyskac obraz i dzwiek w tv z wlaczonym DD w recorderze musisz wykonac polaczenie tak jak napisalem powyzej. Ale skoro nie masz kina domowego to nie ma potrzeby wlaczania DD w recorderze. Natomiast obraz po HDMI a dzwiek dodatkowo przez audio jest mozliwy np. w przypadku polaczenia z komputerem, gdy jest polaczenia DVI-HDMI, a wtedy na HDMI idzie tylko obraz.

Odp.2) Meczy nie ogladalem. Na razie zadnego zacinania sie przy ogladaniu tv nie zauwazylem, choc raz mialem problem z obejrzeniem nagranego filmu z HBO HD. Film sie strasznie cial, ze nie dal sie ogladac - nie wiem co bylo tego przyczyna.
 

abezusss

New member
Witam. Zastanawiam sie nad zakupem telewizora tej serii, z tym ze sam nie wiem jaka wielkosc wybrac. Celem mojego zakupu jest podlaczenie pod komputer. Telewizor nigdy nie bedzie pracowal jako telewizor lecz jako monitor. I teraz nastepuje pytanie... Jaka wielkosc wybrac biorac pod uwage ze pracowal bede na nim z odleglosci okolo 2 metrow... Drugie pytanie czy jest w w ogole sens uzywania telewizora lcd jako monitor ? Czy moze lepiej kupic jakis duzy monitor komputerowy i na nim efekt bedzie lepszy... Dodam jeszcze ze sprzet uzytkowany bylby jedynie do filmow i przegladania stron... Nie gram w gry komputerowe wiec to tez odpada. Prosze o porade. Pozdrawiam.
 
Do góry