Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

portalis

New member
na co zwrócić uwagę w serii 656

Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, przyzwyczajeń i tego, z jakich funkcji odbiornika korzystamy. Jeżeli nie używa się HDMI, to kolejność przełączania się na takie źródło zewnętrzne jest obojetna. Co innego, jeśli korzystamy z HDMI kilka razy dziennie... Można nie używać pilota leżącego na stole. Można nie korzystac z sensorów na obudowie odbiornika, itd. Wyłącznik hardwarowy to nie oszczedność pradu, ale właśnie bezpieczeństwo. Co to znaczy "dłużej"? Dwa dni, trzy dni czy dopiero powyżej 10 dni? A dlaczego to taki wielki problem wyposazyć sprzęt w taki wyłącznik? Ma taki wyłącznik zasilacz w komputerze, ma moja lodówka (używany tylko przy rozmrażaniu, zdecydowanie mniej potrzebny niż w telewizorze). A do Samsunga mam sam sobie kupić listwe z przełącznikiem.
W zasadzie to zamiast kupować TV mozna iść do kina. Albo otworzyć okno :)
 

kobra21

New member
portalis napisał:
Oczywiście wszystko jest kwestią gustu, przyzwyczajeń i tego, z jakich funkcji odbiornika korzystamy. Jeżeli nie używa się HDMI, to kolejność przełączania się na takie źródło zewnętrzne jest obojetna. Co innego, jeśli korzystamy z HDMI kilka razy dziennie... Można nie używać pilota leżącego na stole. Można nie korzystac z sensorów na obudowie odbiornika, itd. Wyłącznik hardwarowy to nie oszczedność pradu, ale właśnie bezpieczeństwo. Co to znaczy "dłużej"? Dwa dni, trzy dni czy dopiero powyżej 10 dni? A dlaczego to taki wielki problem wyposazyć sprzęt w taki wyłącznik? Ma taki wyłącznik zasilacz w komputerze, ma moja lodówka (używany tylko przy rozmrażaniu, zdecydowanie mniej potrzebny niż w telewizorze). A do Samsunga mam sam sobie kupić listwe z przełącznikiem.
W zasadzie to zamiast kupować TV mozna iść do kina. Albo otworzyć okno :)
Używam HDMI,sensorów na na obudowie nie od tego jest pilot i czy nacisnę na pilocie dwa lub trzy razy więcej siedząc na kanapie to na pewno się nie przemęczę.Piszesz ze jest dla Ciebie denerwujące(tyle razy trzeba nacisnąc) przełączanie na HDMI a chcesz jeszcze jeden włącznik hardwarowy żeby biegac i go obsługiwać,coś tu się gryzie. A może trzeba było lepiej zastanowić sie nad wyborem TV?To co piszesz jest do sprawdzenia przed kupnem.Mogłeś isć np.do saturna,pilot w ręke i już na "dzień dobry"byś znał odpowiedz na cztery cechy co napisałeś. No i nie bądz takim pesymistą ,będzie dobrze!!
 

piter-07

New member
Pewnie nie ma ideału na rynku ale sensory na panelu bez podświetlenia to chyba nie jest za duże wymaganie a skoro mieli w tym modelu z tym taki problem to mogli sobie darować sensory . No i po naciśnięciu Source ramka z wszystkimy złączani do wybory także by nie zaszkodziła . Co do opóżnień w dzwięku z telewizora z dzwiękiem z zewnętrznego zródła to przeciesz przy słychaniu dzwięku np. z wzmacniacza to dzwięk w TV wyłączasz w menu . Bo głośniki w tym TV to też niestety nic specjalnego .:roll:
 

zoltan

New member
portalis napisał:
Co innego, jeśli korzystamy z HDMI kilka razy dziennie... Można nie używać pilota leżącego na stole. Można nie korzystac z sensorów na obudowie odbiornika, itd. Wyłącznik hardwarowy to nie oszczedność pradu, ale właśnie bezpieczeństwo.

Telewizor mozna wylaczac ustawiony na HDMI. Nie wiem, czy mamy inne piloty, ale moj pilot od LE46A656 wcale sie nie przewraca przy naciskaniu klawiszy. Ty chcesz podswietlanych sensorow na obudowie, a innym przeszkadzaja diody od Standby.
 

portalis

New member
na co zwrócić uwage w serii 656

Odpowiedziałem na pytanie ”na co zwrócić uwagę...” bo gdy sam wybierałem tv to też chciałem wiedzieć jak najwięcej o określonych modelach. Sprawdzenie wszystkiego w sklepie to moim zdaniem utopia. Nie korzystałem w ciemnym sklepie z sensorów na obudowie i nie zwróciłem uwagi na ich brak. Inne rzczy też mi umknęły, może jestem wybitnie gapowaty... Najlepiej gdyby można dwa-trzy modele testować przez tydzień w domu, a potem dokonać zakupu, ale gdzie są takie możliwości? Pozostaje analiza tego, co inni piszą na forum.
Nie pisałem o estetyce czy jakości obrazu, bo to podstawowe sprawy, które każdy ocenia sam. Opisałem cechy które dla mnie są minusami, dla kogoś innego mogą to być rzeczy obojętne lub wręcz pozytywne, jak np. brak diody przy sensorach przy włączonym odbiorniku. Zawsze można znaleźć rozwiązanie, mogę sobie np. powiesić latarkę na szyi :) Wolałbym jednak, żeby taka dioda była, a ten komu by przeszkadzała mógłby ją zakleić papierkiem.
Wypowiedzi na forum są subiektywne, ale po to przecież forum istnieje. Jak ktoś ogląda tv przez odbiornik satelitarny albo cyfrowy to ma zapewne inne uwagi i spostrzeżenia niż ja. Dla kogoś kto ogląda tylko jeden kanał i korzysta wyłącznie z jednego przycisku na pilocie większość moich uwag też jest bez znaczenia.

Renomowany producent powinien dbać o to, by wyrób spełniał jak najszersze wymagania. Wspominany kilkakrotnie włącznik sprzętowy nie przeszkadzałby przecież temu, kto nie chce go używać. Schowany w bocznej ściance odbiornika byłby praktycznie niewidoczny, raz włączony i tyle. Mimo mojego wygodnictwa chciałbym go używać zarówno ze względu na ochronę przed przepięciami, jak i ekologię. Dla zainteresowanych tym tematem:
www*idg*pl/news/96062/Wielka.Brytania.zdelegalizuje..stand.by...html .
Pozostaje „wyjście awaryjne” w postaci przedłużacza z włącznikiem.
Opisane przeze mnie przesunięcie fonii uważam za wadę, która nie powinna wystąpić u renomowanego producenta. To nie ja powinienem wyposażyć wyjścia zewnętrzne w linię opóźniającą, ale producent. Drobiazg, zdecydowana większość użytkowników tego nie zauważy, ale dla mnie ma to znaczenie w ocenie wyrobu i firmy Samsung.

Pilota spróbuję wymienić na inny model. Może ktoś wie, jaki typ pilota o innej obudowie byłby odpowiedni do modelu A656? Wdzięczny byłbym też za informację, czy jest sposób na wyeliminowanie komunikatów tekstowych telegazety ukazujących się po przełączeniu na nowy kanał. Jedna ze stacji wykorzystuje te linijkę na teksty reklamowe typu „ogłoszenia sms str....”. Dla jednych bomba, dla mnie skandal. To chyba nie byłby wielki problem, żeby w software była opcja wyłączenia tego i chyba nikomu by taka możliwość nie przeszkadzała.
 

don_witoje

New member
Problem z DVI-HDMI w LE40A656

z kompem sobie poradzilem chcialem wykryc telewizor a to przeciez monitor i tak go widzi komp ale z tm komponentem i SCART dalej mam problem niestety nie widzi DVD i koniec
 

portalis

New member
don_witoje napisał:
z kompem sobie poradzilem chcialem wykryc telewizor a to przeciez monitor i tak go widzi komp ale z tm komponentem i SCART dalej mam problem niestety nie widzi DVD i koniec

Może tutaj coś znajdziesz:
www*elektroda*net/uzytkowa/plmiscelektr/2004_12_02/2004_12_02399.htm
Dziwne że się uruchamia i znika. Zanik sygnału na pinie 8? A może niekompatybilność S-VHS z VHS?
 

Damass

New member
portalis napisał:
Pilota spróbuję wymienić na inny model. Może ktoś wie, jaki typ pilota o innej obudowie byłby odpowiedni do modelu A656?
Poza 40A656 mam w domu jeszcze 26M87
posiada on pilota, który działa też z A656 www*tinyurl*pl?6GsUzbyS
Co więcej zwróć uwagę na przycisk HDMI da się nim przełączać pomiędzy
aktywnymi wejściami HDMI

edit: straszne jest to, że nie można dodawać zdjęć lub linków do nich ...

Pozdrawiam
Damass
 
Ostatnia edycja:

Jaro79

New member
LE40a656

Witam wszystkich. Powyższy telewizorek mam od wczoraj. Połączony z dekoderem Philips PVR (Cyfra+) za pomocą HDMI. Mam mały problem z ustawieniem formatu obrazu przy kanałach nadających w 4:3. W ustawieniach dekodera do wyboru jest: Normalny (tego używam), zoom 16/9 (wyświetla poprawnie ale zoom zniekształaca obraz) , zoom coś tam. Natomiast w TV mam ustawiony format 16:9. Przy kanałach 4:3 z pięknej dużej matrycy robi się formacik 4:3. Czy ktoś zna recepte na ustawienie, aby obraz był na całej matrycy proporcjonalny (nie rozciągniety przy 4:3). Istnieje opcja w TV AutoSzerok. ale wyczytałem w instrukcji że jest nieaktywna prze połączeniu kabelkiem HDMI. HELP
 

hincu

New member
nie trzyma ustawień !!

Mam 40a656 od wczoraj, i sporo problemów ale największy jest chyba taki że nie trzyma ustawień ! Co zmienię poziom podświetlenia, kontrastu i jako tako wyreguluję obraz - wyłączam TV , i po ponownym włączeniu znów mam przywrócone standardowe ustawienia (czyli w trybie Dynamicznym - podswietlenie 10, kontrast 100 - po prostu wypala oczy :-/). Ktoś sie spotkał z czymś takim i coś poradzi czy pozostaje serwis ?
 

kobra21

New member
Jaro79 napisał:
Witam wszystkich. Powyższy telewizorek mam od wczoraj. Połączony z dekoderem Philips PVR (Cyfra+) za pomocą HDMI. Mam mały problem z ustawieniem formatu obrazu przy kanałach nadających w 4:3. W ustawieniach dekodera do wyboru jest: Normalny (tego używam), zoom 16/9 (wyświetla poprawnie ale zoom zniekształaca obraz) , zoom coś tam. Natomiast w TV mam ustawiony format 16:9. Przy kanałach 4:3 z pięknej dużej matrycy robi się formacik 4:3. Czy ktoś zna recepte na ustawienie, aby obraz był na całej matrycy proporcjonalny (nie rozciągniety przy 4:3). Istnieje opcja w TV AutoSzerok. ale wyczytałem w instrukcji że jest nieaktywna prze połączeniu kabelkiem HDMI. HELP
Wydaje mi się że włączona opcja "bez overscanu" powinna pomóc.
 

szymon79wawa

New member
100Hz w 6 serii (37A656)

Witam,

Chcialem sie zapytac, jak w praktyce dziala 100Hz w serii 6 (w ilus zrodel slyszalem bardzo niepochlebne recenzje na temat tej funkcji). Mysle o telewizorze 37A656, ale jesli standardowym podejsciem jest wylaczenie funkcji 100Hz, to chyba poszukam czegos innego.

Pozdrawiam,
Szymon
 

bada_bing

New member
czy jest możliwość automatycznej zmiany na kanał hdmi2
po wykryciu przez telewizor sygnału na tym kanale?

zeby dostac sie na ten kanał (hdmi2) trzeba 3 razy nacisnąc przycisk 'source',
da sie szybciej?
 
Do góry