Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

kodijak

New member
@zoltan ja posiadam ten telewizor i enkę i wszystko śmiga, aż miło. Telewizor oczywiście wspiera HDCP. Nie radził bym tylko słuchać dźwięku z wbudowanych głośników tylko z jakiegoś zewnętrznego amplitunera bo na głośnikach dźwięk wypada słabo.
 

zoltan

New member
Dzieki za info. Wlasnie aktualizowalem soft i sprawdzajac wersje starego softu byla tam taka informacja HDCP Success, wiec pomyslalem, ze jednak jest, a teraz jak mi to potwierdziles to jest ok. Pytalem dzis o to w serwisie, ale nie potrafili odpowiedziec mi na 100%, za to polecali podlaczyc tv z dekoderem przez wejscie komponentowe zamiast przez HDMI. Ale to sprawdze juz sam jak wezme n-ke. Co do dzwieku to zobacze, pewnie w wiekszosci bede korzystal z glosnikow, ale podlacze tez dekoder pod kino domowe przez kabel optyczny.
 

DarioB

New member
Witam,
potestowałem sobie w marketach LCD-ki ale tam jest zazwyczaj zbyt ciemno.
Moje pytanie brzmi jak się zachowuje LE40A656 przy mocnym świetle dziennym wpadającym do pokoju (okno mam prostopadle do planowanej pozycji TV).
 

zoltan

New member
Odbija sie w nim swiatlo. Przy wylaczonym tv mozna sie przejrzec w ekranie. Choc podczas ogladania tv nie rzuca sie to tak bardzo w oczy.
 

Seavolv

New member
Sama obudowa jak i matryca to jedno wielkie lustro :D (dobrze widać kurz :D) Ale podczas oglądania tv te odbicia nie są jakoś strasznie widoczne i nie przeszkadza to w oglądaniu TV. No chyba że się jest jakimś uczulonym na te odbicia i przewrażliwionym na tym punkcie.
37 cali z serii 6 ma chyba tylko taką półmatową matrycę która redukuje trochę te odbicia reszta serii 6 ma już Ultra Clear Panel
 

DarioB

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.
Mam czas do końca miesiąca (magiczny dzień wypłaty) by wybrać coś ciekawego za około 3500 (za duży wybór dla laika :)) a ten model widzę ma w miarę dobre opinie :)
Widzę też że sporo osób na forum zastanawia się pomiędzy tym Samsungiem a Soniaczem KDL-40V400.
I jak tu być mądrym :)
 

lasic19

New member
czy optical out podaje dzwiek 5.1 ?

witam od 2 dni jestem szczesliwem posiadaczem le46a656 i generalnie obraz zadowalajacy ale myslelame ze jak podlacze x360 przed HDMI a kablem optycznym polacze amplituner z tv to amplituner bedzie rozpoznawal dziwek 5.1 ale ku mojemu zaskoczeniu tak nie jest, wiec moje pytanie brzmi czy ten tv konwertuje sygnal 5.1 do 2.0 i tylko taki wysyla prze optical czy moze czegos nie potrafie skonfigurowac?
pozdrawiam i czekam na odp.
 

andrew59

New member
samsung różnice

Majes86 napisał:
A jaka jest roznica miedzy modelami:

Samsung LE46A656A1
Samsung LE46A656A
Samsung LE46A656
jestem na etapie zakupu tego modelu, ale nie wiem:?: jaka jest różnica w/w modeli i dlaczego ceny są tak różne od 4399 zł do 7349 zł:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 

DrSimon

New member
Witam dziś właśnie przymierzałem się do tego LCDka w wersji 46 cali ale co dziwne sprzedawca odradził mi ten zakup ze względu na dość duże problemu z czerniom co wiecej powiedział że poprzednie modele lepiej sobie radziły z czernią i zaproponował LE 46N87 lub LE 46M 87 ten drugi czyli M rózni sie podobno od modelu M tylko kontrastem co podobno jest nawet nie zauważalne więc lepiej wziąć N bo kosztuje prawie 1000zl mniej co o tym sądzicie?


P.S.
Aha na zarzut że model N nie ma 100hz a jedynie jakiś swój system wspomagający szybkie ruchy powiedział że Hz mają znaczenie tylko przy analogowym podłączeniu sygnału w przpadku jakiejś platformy przez HDMI podobno się tego nie odczuwa.

Prosze napiszcie co o tym sądzicie bo calkowicie zglupialem i nie wiem na co sie zdecydowac a chciałbym już nowy TV

Pozdrawiam
 

sensei

New member
Witam
Bardzo bym prosil uzytkownikow serii 656 o wstawianie w tym topicu zdjec z pracy panli w SD HD, z konsolami, playerami DVD/HDDVD/BD i z PCtem (wraz z opisem zrodla sygnalu) - na pewno pomoze to wielu osobom w wyborze telewizorka.
 

zoltan

New member
Mam takie 2 pytania.

1. Wczoraj zawiesilem swojego LE40A656 na scianie za pomoca specjalnego uchwytu. Teraz jak telewizor jest wlaczony i przyciszony to slychac jak "pracuje". To jest jakby taki cichy szum, cos jak pracujacy wentylator w komputerze. Wydaje mi sie, ze wczesniej jak telewizor stal na podstawie to tego nie bylo. Czy ktos z was tez tak ma?

2. Jakie sposoby podlaczen video-audio (do dekodera, DVD itp.) sa najlepsze, aby uzyskac najlepszy obrac na tym telewizorze? Prosze o podanie w kolejnosci od najlepszego do najgorszego
 

pawelpablo71

New member
Do Andrew59

Nie ma żadnej różnicy między tymi modelami,jest to tylko dalsza nazwa(wiem to z serwisu samsunga bo też byłem ciekaw czy są jakieś różnice między tymi modelami)
 

dinar

New member
andrew59 napisał:
jestem na etapie zakupu tego modelu, ale nie wiem:?: jaka jest różnica w/w modeli i dlaczego ceny są tak różne od 4399 zł do 7349 zł:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Zgadzam się z ''pawelpablo71'' jest to kod produkcyjny,mam 37 A656 i gwarancja jest na takie dane,a na pudle jest dodatkowo 37 A656 A1FXXX1,
mój wyprodukowany na SłOWACJI..A ceny zależy gdzie kupisz,ja kupiłem w ''Agito'' a w innych o tyś.zł drożej.
 

lasic19

New member
czy seria 656 wysyla sygnal 5.1 przez optical out?

pytanie jak w temacie:

czy seria 656 wysyla sygnal 5.1 przez optical out?

pozdrawiam i czekam na odp.
 

Curtisik

New member
Witam;), kupiłem TV40 a656, i jestem z niego mega zadowolony na zwykłym sygnale(kablówka)świetnie odbiera, moje pytanie to gdzie mogę znalesc jakies najlepsze ustawienia do np ogladania filmow czy grania(xbox360):krol:, bardzo prosze o pomoc!!!!!, i jak ktos ma x360 to moze podzieli sie wrazeniami bo jeszcze nie podłaczałem:eek:k:.....POZDRAWIAM!!!!!
 

kodijak

New member
Gdyby chciał sobie ktoś zobaczyć jak sprawuje się LE40a656 z n-ką to podaje linki do filmików które wrzuciłem na youtube. Filmiki nagrywane aparatem fotograficznym i można wybrać wyższą jakość przy oglądaniu.

ochrona anty spamowa :)

pl.youtube.com/watch?v=17KSlnru5As
pl.youtube.com/watch?v=iVWM05yhqEw
 
Ostatnia edycja:

juby456

New member
Panowie mam pytanie:gdzie i kiedy dostepna jest opcja 24p Real Movie bo jakos w menu tego nie widze.Czy ona tylko automatycznie odpala jak zlacze HDMI jest podpisane jako Blue-ray??Pytam bo narazie materialy HD 720p i 1080p ogladam przez kompa i nie wiem czy np mam podpisac zlacze do ktorego podlaczony jest PC jako Blue-ray czy jakos inaczej aktywowac te opcje??Prosze o odpowiedz.A i jeszcze jedno czy PC zawsze msui byc podlaczony pod HDMI2??
 
Ostatnia edycja:

zbopen

New member
LE 40A 656A1FxxH

Witam
1) Sorki za pytanie, jestem nowy,czy u was przy sciszonym na 100% głosie w trybie obrazu Film słychać lekkie buczenie,w trybie standart mniej,a w dynamicznym brak buczenia
2) jak podłaczyć najlepiej Laptopa Asus d-sub/d-sub czy może dvi/hdmi.W specyfikacji tv polecają d-sub
3) prosze o podanie optymalnych ustawień do Nbox recorder podłączonego przez HDMI
 
Ostatnia edycja:
Do góry