Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

TOMAZO

New member
Judder canceller

Czy ten telewizor ma jakąś funkcję w stylu "judder canceller" i czy działa ona poprawnie? Pytam, gdyż różne firmy różnie tę funkcję nazywają. Chodzi mi o odpowiednik "motion flow" w Sony z serii X. Jest to dla mnie bardzo ważne i dlatego szukam TV, który nie będzie "klatkował" gdy kamera przesuwa się ze strony lewej do prawej, czy z góry na dół. Ten "efekt stroboskopu", który niestety nie jest niwelowany przez większość telewizorów, jest dla mnie nie do zaakceptowania, a Sony z serii X jest stanowczo za drogi. A może jakiś inny TV posiada podobną funkcję??
 

Lord Rayden

New member
Skaler w 40A656

Panowie - jak się włącza skaler w Samsungu ? Czyli masz DVD podłączone po HDMi albo SCART i chcesz je przeskalować na 1080p. Gdzie to się ustawia ? Bo jakoś nie mogę w instrukcji znaleźć. TV jeszcze nie mam, bo jakbym miał tobym pewnie doszedł do tego sam.
 

Jaames

New member
Programowanie pilota do SAMSUNGA

Witam, czy znacie może kod do zaprogramowania pilota uniwersalnego (lub np. od amplitunera yamaha RX-v457) aby móc sterować LE40A656?
 

Azael

New member
Podświetlenie matrycy

Jak jest w tym telewizorze z poświetleniem matrycy, można zauważyć jakieś nierówności, jaśniejsze plamy? Po doświadczeniem z Panasoni'ciem stwierdziłem że wszelkie nierówności bardzo mi przeszkadzają :/
 

elvvis

New member
Witam, jestem zainteresowany tym telewizorem tylko że w wersji 40" , miałby mi on służyć głownie jak odbiornik filkmów HD i BluRay i do grania na PS3 , jednak po przeczytaniu kilku zagranicznych for ludzie skarżą się na różnego typu artefakty jak miganie albo falowanie obrazu.

Są może ze 3 filmiki o tym na youtubie ( po wpisaniu w wyszukiwarce a656 ) . Niestety nie mogę jeszcze podawać linków.

Czy jest na forum posiadacz tego telewizora i ps3 i czy mógłby powiedzieć coś na ten temat ?, bo ogólnie to trochę zniechęca :???:
 
Ostatnia edycja:

elvvis

New member
toshiba niestety za droga :( , ale sony jeszcze osiągalne , czyli idąc za Twoją poradą powinienem zapomnieć na dobre o tym samsungu i zinteresować się Sony KDL 40W4000 ? a jak w porównaniu z tym soniakiem wypada Toshiba 37Z3030 ? biorąc pod uwagę moje zastosowanie telewizora... przepraszam za off topic
 

erosito

New member
nie wiem dlaczego, ale po wgraniu nowego firmwaru do 40a656 (do pobrania ze strony samsunga + instr. po polsku) wydaje mi się jakby obraz sie pogorszył w aspekcie żywego obrazu. Mam tu na myśli te niby 100hz - kolory ok.
....ale mozliwe :) ,że to obraz mi się już opatrzył i nie widze tego czegoś co na początku (mam go od mistrzostw świata).
 

Curtisik

New member
Witam:)


Wkoncu moge pisac:), a wiem ze sa tu ogarniete osoby znajace sie na rzeczy:cool:, jestem na kupnie tego tv-ka 46a656 i jest mi on przedewszystkim do ogladania filmow dvd, grania (x-box360) i canal+hd:cool:, i dlatego chciałem sie zapytac czy warto w niego inwestowac(5000tys), czy bede z niego zadowolony, wiem ze cos tam z katami w tym tv-iku jest nietak, ale chce wiedziec czy niebedzie problemu w graniu w full-hd czy sa jakies problemy z tym czy cos:), i moze ktos napisac od kresek jakie sa plusy-minusy;), tego tv-ka...please:cry:
 
Ostatnia edycja:

Samseng

New member
Witam wszystkich!

Jestem posiadaczem lcd-eka 40A656.Chyba to był mój dobry wybór w kupnie.Tylko jest jedno ale.Po podłączeniu przewodu hdmi/ cyfra+/ oglądam okrojone niektóre programy./Zmniejszone obrazy/ Nie ma tego problemu gdy program nadawany jest w wersji16:9 lub hd.Nie było tego problemu przy przewodzie <eurozłącze>.Był za to gorszy jakościowo obraz.Czy da się z tym coś zrobić?Może jakieś ustawienia?Dodam że próbowałem rozszeżać itp.ale ..
Pozdrawiam i jak ktoś ma dobrą radę to proszę o odpowiedż.Jeszcze na temat jakości.Jest extra.Brak smużenia,światło nie odbija się .Jest ok.
Pozdrawiam.:)
 

Arly

New member
Witam
Panowie to jak to jest w koncu z tym nowym firmware? Polepsza obraz czy pogarsza, bo jedni mowia ze jest lepiej, a drudzy ze gorzej? Co nowego wnosi w stosunku do starego?
Pozdrawiam
 

sloma26

New member
Nie moge podlaczyc komapa

Kupilem dzis telewizorek samsung LE40 A656 A i mam problem z podlączeniem do niego kompa,przez zwykly kabel jest ok.ale przez DVI-HDMI nie chce mi dzialac pokazuje laczenie a pozniej brak sygnalu moze wie ktos jak mi pomóc.Dzieki.Pozdro
 

mAc_

New member
witam czy ktos wie co to jest? i czy jest to wada? mam telewizor od 2 dni ... Samsung LE37A656

img507.imageshack.us/my.php?image=img9610cz3.jpg

img233.imageshack.us/my.php?image=img9615qr1.jpg

img510.imageshack.us/my.php?image=img9606ix5.jpg
 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
Samseng napisał:
Jestem posiadaczem lcd-eka 40A656.Chyba to był mój dobry wybór w kupnie.Tylko jest jedno ale.Po podłączeniu przewodu hdmi/ cyfra+/ oglądam okrojone niektóre programy./Zmniejszone obrazy/ Nie ma tego problemu gdy program nadawany jest w wersji16:9 lub hd.Nie było tego problemu przy przewodzie <eurozłącze>.Był za to gorszy jakościowo obraz.Czy da się z tym coś zrobić?Może jakieś ustawienia?Dodam że próbowałem rozszeżać itp.ale ..
Pozdrawiam i jak ktoś ma dobrą radę to proszę o odpowiedż.Jeszcze na temat jakości.Jest extra.Brak smużenia,światło nie odbija się .Jest ok.
Pozdrawiam.:)
Ja mam 37A656 - C+ dekoder Philips PVR HD - podłączony przez HDMI,
na pilocie z cyfry też można dodatkowo zmieniać obraz - przycisk z napisem HD.
 

bodomir

New member
TOMAZO napisał:
Czy ten telewizor ma jakąś funkcję w stylu "judder canceller" i czy działa ona poprawnie? Pytam, gdyż różne firmy różnie tę funkcję nazywają. Chodzi mi o odpowiednik "motion flow" w Sony z serii X. Jest to dla mnie bardzo ważne i dlatego szukam TV, który nie będzie "klatkował" gdy kamera przesuwa się ze strony lewej do prawej, czy z góry na dół. Ten "efekt stroboskopu", który niestety nie jest niwelowany przez większość telewizorów, jest dla mnie nie do zaakceptowania, a Sony z serii X jest stanowczo za drogi. A może jakiś inny TV posiada podobną funkcję??

To mój pierwszy post na tym forum- Witam wszystkich serdecznie.

Od tygodnia mam Samsunga LE40A656 Ogólne wrażenie:- znakomity (mam cyfre+, kanały HD robią wrażenie).

Jedynym mankamentem, jest to o czym pisze TOMAZO - czyli widoczne piksele, klateczki przy dynamicznych scenach. Nie jest to problem, który dyskwalifikuje w moich oczach ten telewizor, ale czasem to widac. To mój pierwszy telewizor lcd, na plazmach też sie nie znam.

Stad moje pytanie- czy to "klatkowanie" to cecha lcd i na plazmach tego nie ma? czy to akurat cecha tego modelu? a moze cos z moim egzemlarzem jest nie tak.

dzieki, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bodomir

New member
Witam serdecznie

Od tygodnia mam ten model. Ogólne wrażenie:- znakomity (mam cyfre+, kanały HD robią wrażenie).

Jedynym mankamentem, sa widoczne klateczki przy szybkich ruchach kamery, dynamicznych scenach. Nie jest to problem, który dyskwalifikuje w moich oczach ten telewizor, ale czasem to widac. To mój pierwszy telewizor lcd, na plazmach też sie nie znam.

Stad moje pytanie- czy to "klatkowanie" to cecha lcd i na plazmach tego nie ma? czy to akurat cecha tego modelu? a moze cos z moim egzemlarzem jest nie tak.

a drugie pytanie- niektore programy np tvn sa troszke rozciagniete na boki. mozna sobie to zmienic, rozciagajac obraz, ale wtedy widac, ze jest uciety na gorze. Czy to ejst kwestia sygnału ? czy tylko programy w 16/9 beda wygladac normalnie, czyli, pełny ekran, bez zniekształcen?

(mam dekoder hd, kable hdmi, odleglosc od tv okolo 4 m)

dzieki, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Samseng

New member
Ja mam 37A656 - C+ dekoder Philips PVR HD - podłączony przez HDMI,
na pilocie z cyfry też można dodatkowo zmieniać obraz - przycisk z napisem HD.


Dzięki Dinar za podpowiedż - rzeczywiście z pilota dekodera lepiej można ustawiać ,,widok,, obrazu.
Pozdro
 
Do góry