Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

sniady79

New member
ja spodziewam sie tego telewizora w jutro ok 18-tej zamówiłem sobie pod niego ps3 i ciemne rolety do pokoju /jutro poznym wieczorem odpale kilka gierek i napisze jak to ma sie w praniu w zaciemionym pokoju (dodam ze widziałem tego samsunga w media w szczecinie w ciemnym pokoju projekcyjnym był pod niego podłączony x360 i jakiś tenis=nigdy w życiu nie widziałym tak żywych i pięknych kolorów/MAM PROŚBĘ MOGŁ BY MI KTOŚ WKLEIĆ LINKA Z TEMATEM O USTAWIENIACH OBRAZU POD PS3
 

orjan

New member
LE 46A656 - Kupłem go !!!

Mam ten LCD od dwóch godzin. Na razie na zwykłej antenie ( Śląsk - rejon Bytomia ) obraz jest doskonały. Jak podłączę satelitę i odpalę coś w HD to podzielę się wrażeniami.
 

ifor

New member
Mam go też od kilku dni. Przyłaczony do zwykłej kablówki, chodzi rewelacyjnie. Nie wiem tylko jak uaktywnić PIP. Muszę pomysleć o tv cyfrowej.
 

nicolas78

New member
Le46a656

Witam ;)
Dzis po dlugich pertubacjach zamowilem ow tv serii 6 i mam nadzieje ze warto bylo dolozyc troszke pieniazkow do nowszego modelu gdyz obstawalem przy modelu LE46M87BDX ale niestety model w korzystnej cenie zniknal z polek magazynow w U.K gdzie obecnie mieszkam a te dostepne sa z wygorowana cena ;/
Kupilem dokladnie ten zestaw;

http://www.cramptonandmoore.co.uk/le40a656-copy-i606157.html

i mam nadzieje ze tym razem dosla go bez problemu.
Jesli ktos z Was juz uzytkuje ten model LE46A656 to prosze o wszelkie opinie a swoje dolacze jak tylko otrzymam i zaczne znajomosc z tym tv ;)

Pozdro
nicolas78


 

gizio123

New member
kupiłem samsunga 46A656 i niestety jest cholernie dobry. bałem sie że bedzie lipa z kontami, czernią itp co wypisują na niego ludzie. ale to nie prawda. wszystko jest ok. najbardzie się bałem jak będzie z filmami divx bo mam ich sporo na pc i płytach. jest bardzo dobrze, zero jakiś kwadracików na obrazie, dodam że nie sprawdzałem filmów cam albo ts, tylko dvdrib albo dvdscr. na 1cd jest tak nie do końca faijnie ale na 2cd już bardzo dobrze, dvd jest TROCHE lepiej, a HD to już bajka, dodam że dvix jest nieznacznie gorszy od DVD i osoby niebardzo obeznane z tym co leci myślą że to DVD.
widziałem sharpa 46XL2 u ciotki i DVD wyglądało tak jak u mnie dvix a u niej dvix tak że sie nie dało oglądać.
i mój kolega ma samsunga 40n87 a tu to już kompletna rozpacz, dvix nie da sie oglądać, DVD wygląda jak słaby divx a hd tak jak by to nie było hd.
elektronika tv jest naprawde bardzo dobra, nawet tak duża przekątna nie psuje słabego sygnału.
gry na pc powalają na kolana, np Crysis i rozdzielczość 19??x1080 powalają, albo jakaś strategia np C&C3 jest nie do opisania,
obraz pod kątem nic nie traci, nie widziałem też jakiś niebieskich kolorów.
czerń nie taka jak na plazmie ale jak na LCD dobra.
parametry techniczne też są wysokie ale to akurat trudno sprawdzić (kontrast 50:000/1, 100hz, czas reakcji matrycy 4ms)
polecam ten model
 

gizio123

New member
ico z tego czy ma czy niema? akurat ten parametr jest praktycznie nie istotny dla jakości obrazu który zresztą jest bardzo dobry.
hz nie wpływają na obraz sam w sobie poprostu większe odświerzanie jest mniej dokuczliwe dla wzroku. ale jakieś znaczenie to ma jak siedzi sie 50cm od ekranu komputera a nie 2m dalej.
 

Damass

New member
lzielinski napisał:
wiedzcie koledzy że cała seria 6 ma 60hz a nie 100hz
ma tylko jakis procesot motion plus 100hz i łapią na to ludzi
Śmiała teza kolego może podasz źródło tych informacji, bo w tej chwili nazywasz ich kłamcami ...
 

lzielinski

New member
Damass napisał:
Śmiała teza kolego może podasz źródło tych informacji, bo w tej chwili nazywasz ich kłamcami ...

żródło to instrukcja od mojego a656 na końcu są wymienione wszytkie modele w specyfikacji technicznej i sa opisane ...a656 60Hz.
Telewizory te nie mają matryc 100Hz mają jedynie procesor "motion picture plus 100Hz"
 

kbmichalec

New member
Co do tego że telewizorek ma matryce 60Hz i .... a może aż technologie 100Hz movie plus to nie ma wątpliwości bo faktycznie takie dane podaje producent w instrukcji obsługi. Mam co prawda 37A656 ale technologia ta sama. Mnie to osobiście nie przeszkadza bo szkiełko pięknie świeci, nie liczą się dla mnie dane, testy itp. tylko jakość obrazu, która przeszła moje oczekiwania. Jestem bardzo zadowolony z tego telewizorka. U mnie chodzi na N-ce. Kanały HD to czysta poezja dla oka, reszta bardzo dobrze. DVD po komponencie - super. Pozdrawiam.
 

dude0666

New member
ustawienia obrazu

:eek:k: czy ktos moze zna najlepsze optymalne ustawienia obrazu w tym LCd?? chodzi mi konkretnie o kolor,jasnosc,kontrast i te wszystkie inne oczywiscie
gizio123 napisał:
kupiłem samsunga 46A656 i niestety jest cholernie dobry. bałem sie że bedzie lipa z kontami, czernią itp co wypisują na niego ludzie. ale to nie prawda. wszystko jest ok. najbardzie się bałem jak będzie z filmami divx bo mam ich sporo na pc i płytach. jest bardzo dobrze, zero jakiś kwadracików na obrazie, dodam że nie sprawdzałem filmów cam albo ts, tylko dvdrib albo dvdscr. na 1cd jest tak nie do końca faijnie ale na 2cd już bardzo dobrze, dvd jest TROCHE lepiej, a HD to już bajka, dodam że dvix jest nieznacznie gorszy od DVD i osoby niebardzo obeznane z tym co leci myślą że to DVD.
widziałem sharpa 46XL2 u ciotki i DVD wyglądało tak jak u mnie dvix a u niej dvix tak że sie nie dało oglądać.
i mój kolega ma samsunga 40n87 a tu to już kompletna rozpacz, dvix nie da sie oglądać, DVD wygląda jak słaby divx a hd tak jak by to nie było hd.
elektronika tv jest naprawde bardzo dobra, nawet tak duża przekątna nie psuje słabego sygnału.
gry na pc powalają na kolana, np Crysis i rozdzielczość 19??x1080 powalają, albo jakaś strategia np C&C3 jest nie do opisania,
obraz pod kątem nic nie traci, nie widziałem też jakiś niebieskich kolorów.
czerń nie taka jak na plazmie ale jak na LCD dobra.
parametry techniczne też są wysokie ale to akurat trudno sprawdzić (kontrast 50:000/1, 100hz, czas reakcji matrycy 4ms)
polecam ten model
 

orjan

New member
Le 46a656

No więc po dwóch tygodniach męczenia tego telewizorka po raz pierwszy w życiu nie wiem do czego sie przyczepić bo:
1. czerń jest idealna, nie widzę żadnych fioletów , pasów, migotań o których pisze się na naszych a zwłaszcza niemieckich forach
2. Wszyskie kanały HD jakie w tej chwili są dostępne z HB i astry nadają ww rozdzielczości 576 i mnie nie konesera ale zwykłego oglądacza już zadziwia jakość obrazu i kolory. Mogę się domyślać co to będzie przy rozdzielczości 1080.
3. Wspolpraca z ferdkiem HF 8900 HD idealna, przy czym jak wygląda nagrywanie to przekonam się jak dojedzie dysk .
4. współpraca z odtwarzaczem DVD ( podłej jakości bo HomeTech na EURO ) idealna.
Tyle na początek, i właśnie przypomiało mi się co jednak mnie zirytowało. Nie widzę opcji autoustawiania trybu wyświetlania. Chodzi o to że raz w 16/9 jest obraz rozciągnięty, a następny kanał ściśnięty. Chodzi oczywiście o paczki polskie
Pomimo tego gorąco ten telewizorek polecam.
 

darkheart

New member
Ja mam 40 stke 6 serii ... 656. Po tych wszystkich komentarzach myślałem że będzie kiepsko odbierał. Miłe zaskoczenie mnie spotkało, jakość niesamowita! Bardzo dobra nawet na analogowej kablówce Aster! A HD TV to bajka i zrywa kask normalnie! To mój pierwszy telewizor LCD, może nie mam za wielkiego porównania ale jestem bardzo zadowolony z tego telewizora.
 

dinar

New member
Samsung 37A656-

Chcę kupić ten model ale w danych nie podają że ma wbudowany tuner do odbioru stacji naziemnych,ja często będę odbierał tradycyjny program,a ponoć obraz jest bardzo zły,oprucz tego mam cyfrę+,może kupić jakiś inny model,dodam że TV będzie służył tylko do oglądania.
 

nicolas78

New member
;)

dinar napisał:
Chcę kupić ten model ale w danych nie podają że ma wbudowany tuner do odbioru stacji naziemnych,ja często będę odbierał tradycyjny program,a ponoć obraz jest bardzo zły,oprucz tego mam cyfrę+,może kupić jakiś inny model,dodam że TV będzie służył tylko do oglądania.

Nie wiem jak inni ale moj tv ma owy tuner a programy sciagnal automatycznie i zapisal.
Co do omawianego modelu to ja jestem pod WIELKIM wrazeniem i jak dla mnie żYLETA po prostu jakosc obrazu bajka ;)
Potwierdzam tez slowa kolegi co do odtwarzania filmow w formacie divix ,obraz bez zadnych pikseli jakie mozna zaobserwowac na poprzednich modelach i tu duzy PLUS dla samsunga za ten postep gdyz jak wiekszosc chyba ja rowniez sciagam filmy glownie w tym formacie.
Nawet format RMVB wyglada calkiem niezle i lepiej niz kinowka.
Podlaczona konsola PS2 tez wymiata i obraz robi wrazenie szczegolnie na moim formacie 46 cali ;)
Kontrast oraz glebia czerni tez na 5+ a co do wad to poki co <odpukac> chyba takowych nie odkrylem ;)

Jestem mega zadowolony z tej inwestycji i polecam tym ktorzy sie wachaja ;)

pozdro
 

Calv1

New member
Menu serwisowe A656

Witam,
Chciałbym podejrzeć kilka rzeczy w tym menu (model A656) - znalazłem już info jak tam wejść ale jak bezpiecznie wyjść (z tego co widziałem na fotkach nie ma opcji quite)?
Napewno ktoś kto już odwiedzał to menu może mi odpowiedzieć na to pytanie

Pozdrawiam
Calv
 

sfinks_23

New member
Odbijanie światła

Witam,

zastanawiam się nad tym TV, ale martwi mnie ekran UltraClean. TV bedę miał pod oknem (tyłem do okna) i zastanawiam się czy nie będę miał całego pokoju odbitego w ekranie. Czy osoby, które już mają ten model mogą się wypowiedzieć czy jest to duży problem?

Pozdrawiam
 
Do góry