Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

kertoip_77

New member
Witam proszę wszystki uzytkownikóe tego TV LE40A656A1F o opinie.:)
Widziałem go dzis w akcji w porównaniu z innymi modelami samsunga i plazmami panasa obraz bajka, wręcz rewelacja. Piszcie o nim jak najwięcej.
POZDRAWIAM
 

kriss33

New member
dzis tez widzialem tego Samsunga , również 52", wg mnie czerń i katy sa super, a na forum ktoś pisał , że są z tym jakies problemy, ja icj absolutnie nie potwierdzam, ogólnie super, czekam na serie 7....
 

jos1

New member
kriss33 napisał:
dzis tez widzialem tego Samsunga , również 52", wg mnie czerń i katy sa super, a na forum ktoś pisał , że są z tym jakies problemy, ja icj absolutnie nie potwierdzam, ogólnie super, czekam na serie 7....
Skoro bylo wszystko Twoim zdaniem OK to dlaczego czekasz na serie 7 :grin: ?
 

kriss33

New member
plusy i minusy serii 6

czy możecie wypisać plusy a sczególnie minusy serii 6

z minusów o których była na początku mowa na forum była słaba czerń pod katek, ale jak widac po kalibracji w teście KIKIego ten problem nie istnieje, a o innichj minusach nie wyczytałem
 

andkar

New member
kriss33 napisał:
czy możecie wypisać plusy a sczególnie minusy serii 6

z minusów o których była na początku mowa na forum była słaba czerń pod katek, ale jak widac po kalibracji w teście KIKIego ten problem nie istnieje, a o innichj minusach nie wyczytałem

plusy: - ładny wygląd, akceptowalna cena, nowość... - pojęcia względne
minusy:
1. brak czujnika oświetlenia - konieczna zmiana ustawień gdy oglądasz w dzień i w nocy tzn. w jasnym i ciemnym pomieszczeniu,
2. brak możliwości bezpośredniego wyboru sygału - jeśli DVD podłączne do HDMI trzeba klikać kilka razy przycisk szukania sygnału, jak podłączysz do EURO to wskakuje samo bez problemów, może z jakimś nowszym DVD nie ma problemów?
3. dziwnie działający PIP - jak podłączysz DVD do HDMI2 to możesz podglądać TV jak do HDMI1 to nie działa,
4. dziwne kąty - patrząc pod kątem obraz robi się jaśniejszy, choć wygląda to różnie w zależności od oświetlenia zewętrznego, ustawień i nie wiem czego jeszcze...(Kiki nie podał co trzeba ustawić, by było OK),
5. Niezbyt chlubne recenzje innych Forumowiczów na temat tego modelu...

Tu kilka zdjęć serii 6, co prawda nie moich ale mam nadzieję, że autor się nie obrazi...: http://www.flickr.com/photos/mr_rich/sets/72157604608166912/
 

kriss33

New member
andkar napisał:
plusy: - ładny wygląd, akceptowalna cena, nowość... - pojęcia względne
minusy:
1. brak czujnika oświetlenia - konieczna zmiana ustawień gdy oglądasz w dzień i w nocy tzn. w jasnym i ciemnym pomieszczeniu,
2. brak możliwości bezpośredniego wyboru sygału - jeśli DVD podłączne do HDMI trzeba klikać kilka razy przycisk szukania sygnału, jak podłączysz do EURO to wskakuje samo bez problemów, może z jakimś nowszym DVD nie ma problemów?
3. dziwnie działający PIP - jak podłączysz DVD do HDMI2 to możesz podglądać TV jak do HDMI1 to nie działa,
4. dziwne kąty - patrząc pod kątem obraz robi się jaśniejszy, choć wygląda to różnie w zależności od oświetlenia zewętrznego, ustawień i nie wiem czego jeszcze...(Kiki nie podał co trzeba ustawić, by było OK),
5. Niezbyt chlubne recenzje innych Forumowiczów na temat tego modelu...

Tu kilka zdjęć serii 6, co prawda nie moich ale mam nadzieję, że autor się nie obrazi...: http://www.flickr.com/photos/mr_rich/sets/72157604608166912/


sciągnąłem ze strony samsunga instrukcje do tego TV i wyraźnie jest napisane (str.28):
oszczędzanie energii: wył., niski, średni, max, auto (pozwala na automatyczne dostosowanie jasności ekranu do wyświetlanych scen)

na jakiej podstawie twierdzisz że nie ma czujika oswietlenia? masz ten TV?
 

andkar

New member
kriss33 napisał:
sciągnąłem ze strony samsunga instrukcje do tego TV i wyraźnie jest napisane (str.28):
oszczędzanie energii: wył., niski, średni, max, auto (pozwala na automatyczne dostosowanie jasności ekranu do wyświetlanych scen)

na jakiej podstawie twierdzisz że nie ma czujika oswietlenia? masz ten TV?

Mam ten model już dwa tygodnie w domu więc zdążyłem się zorientować..., jak napisano "jasności ekranu do wyświetlanych scen" a nie do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu. Po prostu jak sceny są ciemne to podobno pobiera mniej prądu..., piszę podobno, bo nie mam jak sprawdzić.
 

ezop08

New member
a gdzie mogę znalesc jakiekolwiek info o seri 7 ?

kriss33 napisał:
bo ma miec mozliwosc odtwarzania filmów przez USB , a co jeszcze ma to nie wiem, ma byc w maju , wiec czekam

Witajcie!
Jestem żywo zainteresowany modelem LE40A656A1 ale jak ma być jeszcze lepsza seria 7, to może warto poczekać miesiąc....
W sumie to mam dylemat pomiędzy TH-42PY85 a LE40A656A1,
wiem że to porównane Plazmy z LCD ale oba mają wg świetne parametry ...
 

StaniB

New member
Zastanawiam sie dlaczego Samsung polska nadal oferuje model A656????A natomiast Samsung Niemcy juz nie??? Nawet jak wpisze na stronie Samsung niemcy model A656 to nie znajdzie tego modelu Samsunga,a pamietam miesiac temu jeszcze byl !!!
 

krystianh

New member
LE40A656A a LE40F86BD

chcę kupić LCD 40`
zastanawiam się nad samsungami LE40F86BD lub LE40A656A
czy ktoś z Was widział oba w akcji...?
chodzi mi głównie o jakoś obrazu w SD (kablówka)
wiem że LE40F86BD ma gorsze odświeżanie oraz gorszy kontrast, lecz bardzo dobrze wypada w testach i jest już sprawdzony na rynku...
czy LE40A656A rzeczywiście wypada lepiej?
czy w ogóle warto kupować Samsunga?
 

sniady79

New member
witam!!!!! ja ten model bede miał jutro w domu dziś zadzwonili ze sklepu internetowego ze poszedł ups-em dam znac co i jak ,powiem na wstępie że jestem laikiem jeżeli chodzi o hd ,telewizora bede używał głównie do ps3 (juz czeka na półce) co do ustawień to może ktoś wkleić linka co i jak aby moje gierki wyglądały cudnie
 

szpigiel9

New member
samsung series 6

Wczoraj oglądalem zarówno 40 jak 46 A656 w akcji. Na tym wiekszym pod nawet malym kątem obraz świeci na fioletowo w tym 40 jest dobrze. Wykonanie telewizora super, złącza ich rozmieszczenie oraz wybór i wykonanie pierwsza liga.Przyciski z przodu na sensorach dotykowych też świetne, obracana podstawka wszystko pierwa liga i przemyślane. Już można by było go kupować ale najpierw pytanie do użytkownikow tych matryc super clear. Ja niestety w tym telewizorze widziałem wszystko dookoła przy każdej ciemnej scenie, ludzi lampy i swoja gebę. W series 4 samsunga jest OK ale w 5 i 6 tragedia, dla mnie w dzien lub przy zapalonym świetle nie da się w tym ogladać NIC. Prosił bym o odpowiedź użytkowników czy idzie zrobić coś w ustawieniach czy ta matryca przy ciemnych scenach zawsze może służyć jako lustro. Oglądając film w domu i widzieć przy ciemnych scenach meble i domowników za plecami to go jak narazie dyskwalifikuje dla mnie, chyba, że można coś z tym zrobić. Proszę odpowiedzcie bo myślałem, że już wybrałem TV a tak od nowa sharp lub tosia. Dzięki.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jak można pisać że w serii 5 i 6 tragedia przy zapalonym świetle a w serii 4 jest ok,skoro w serii 4 i 5 powłoka jest identyczna(miałem obydwa w domu) a dopiero w serii 6 jest super clear czyli lustro.Zarówno w a551 jak i a451 przy świetle jest ok.U mnie światło wali na telewizor pod lekkim kątem i dopiero jak ja stane pod kątem ok 150 stopni to widać że panel nie jest matte.TYLKO w serii 6 widać konkretnie odbicia.
 

szpigiel9

New member
Dzięki za poprawienie mnie i odpowiedź ale te modele A pięćset ileś tam nie są chyba 100Hz a więc nie biorę ich wogóle pod uwagę a może czekać na serię 7 . Ktoś pisał że może będzie podswietlana ledami i może zrezygnują z tego super clear bo to lustro nie telewizor. Może ktoś wie co będzie miała seria 7 bo jeśli super clear to lipa.
 

Majes86

New member
kriss33 napisał:
czy możecie wypisać plusy a sczególnie minusy serii 6

z minusów o których była na początku mowa na forum była słaba czerń pod katek, ale jak widac po kalibracji w teście KIKIego ten problem nie istnieje, a o innichj minusach nie wyczytałem

Witam,

Moglby ktos podac link do tego testu? I czy ktos moglby podac dobra i sprawdzona kalibracje ustawien obrazu, bo mam z tym niewielki problem.

Posiadam dwa Samsungi: LE32A656 i LE40A656.

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
 

szpigiel9

New member
Skoro posiadasz to napisz proszę czy da się oglądać na tej matrycy super clear przy zapalonym świetle. W sklepie widziałem na ciemnych scenach wszystko dookoła a nie film. Jedynie co mnie powstrzymuje przed zakupem to te lustro . Napisz czy da się oglądać czy widzisz sam siebie na czarnym. Dzięki.
 
Do góry