Samsung seria 656 - test, opinie - wszystko o serii (Le46a656, LE40A656 etc.)

piotr'ek

New member
Bez reklam
To jest ten sam soft tylko www samsunga uległo zmianie stąd inne daty plików. Ściągnąłem ten plik - jak go rozpakujesz to okazuje się, że jest z maja 2009.
 
Ostatnia edycja:

norek1

New member
Mam pytanko. Jestem od kilku dni posiadaczem kamerki samsung hmx-h105 i mam z nią mały kłopot. Mianowicie w zestawie z tv lcd samsung le37a656 nie chce mi odtwarzać sygnału po kablu hdmi ( kamerę wykrywa nawet jako urządzenie anynet ale nie pokazuje obrazu). Ten sam problem z lcd sony sąsiada. Odtwarza za to po kablu komponentowym ( 5 cinchowym). Oba tv z dekoderem mpeg2. Co ciekawe u drugiego sąsiada ( nowy samsung le37b650 - dekoder mpeg4) po tymże samym kablu hdmi hula elegancko. Nie wiem o co chodzi. Poza tym w kompie na programie splash filmy z kamerki hulają super. Kiedy zrzuce je na pendrive i odtwarzam na bd samsung 4600 (niezła ekstrawagancja) też hula. Może coś nie tak mam ustawione na tv? Czy ma na to wpływ dekoder, bo chyba sygnał z kamery idzie rozkodowany po hdmi ? A może to przez różne częst odświerzania na tv i kamerce? Radźcie panie i panowie...
 

norek1

New member
Już wiem, gdzieś na forum znalazłem opis że camcoder chodzi na wejściu hdmi nr2. Podłączyłem - hula. Serdeczne podziękowania dla...mnie :)
 

frantic6

New member
witam. posiadam tv samsunga LE40A656 i mam do was pytanko, bo chodzi mi głownie o ustawienia obrazu pod filmy blu rau i dvd. jakie ustawienia sa najlepsze, jakie wy macie??

osobiscie mam ustawione tak samo jak w instrukcji:
podswietlanie 7
kontrast 95
jasnosc 45
ostrosc 50
kolor 50
 

mgreta36

New member
Mam pytanko. Jestem od kilku dni posiadaczem kamerki samsung hmx-h105 i mam z nią mały kłopot. Mianowicie w zestawie z tv lcd samsung le37a656 nie chce mi odtwarzać sygnału po kablu hdmi ( kamerę wykrywa nawet jako urządzenie anynet ale nie pokazuje obrazu). Ten sam problem z lcd sony sąsiada. Odtwarza za to po kablu komponentowym ( 5 cinchowym). Oba tv z dekoderem mpeg2. Co ciekawe u drugiego sąsiada ( nowy samsung le37b650 - dekoder mpeg4) po tymże samym kablu hdmi hula elegancko. Nie wiem o co chodzi. Poza tym w kompie na programie splash filmy z kamerki hulają super. Kiedy zrzuce je na pendrive i odtwarzam na bd samsung 4600 (niezła ekstrawagancja) też hula. Może coś nie tak mam ustawione na tv? Czy ma na to wpływ dekoder, bo chyba sygnał z kamery idzie rozkodowany po hdmi ? A może to przez różne częst odświerzania na tv i kamerce? Radźcie panie i panowie...

W menu serwisowym wlacz WISELIKi na ON - bedzie odtwarzac
 

apilek

New member
witam. posiadam tv samsunga LE40A656 i mam do was pytanko, bo chodzi mi głownie o ustawienia obrazu pod filmy blu rau i dvd. jakie ustawienia sa najlepsze, jakie wy macie??

osobiscie mam ustawione tak samo jak w instrukcji:
podswietlanie 7
kontrast 95
jasnosc 45
ostrosc 50
kolor 50

Mam podobnie, tylko ostrość na 95 i kolor na 52, ale to już kwestia gustu i odległości od TV:eek:k:
 

brokula

New member
Witam Wszystkich w Nowym Roku.
Mam problem z Samsungiem LE40A656A - w Szczecine działają już 2 multipleksy naziemne i na moim sony odbieram je bez problemu. Mój teść ma tego samsunga i za nic nie mogę odebrać na nim tych naziemnych programów. Telewizor je znajduje, nazywa i pokazuje... czarny obraz z nazwą programu i komunikatem - "! Rozdzielczość HD nie jest obslugiwana" - czy ktoś może mi pomóc co z tym zrobić?? Przekopałem menu ale nic nie znalazłem. A może szukam nie tam gdzie trzeba??
Będę wdzięczny za pomoc...
Pozdrawiam
 

brokula

New member
Dzięki za info
Właśnie dokopałem się do podobnej wiadomości na innym forum... i to mnie martwi.
Na innym forum doczytałem się, że ten moduł działa tylko z Sony i trzeba zminić soft w tv - ktoś coś może wie??
 

emerdeca

New member
divx/xvid

właśnie kupiłem 40"A656 i zastanawiam się czy odtworzy divx i xvid, w moim drugim TV B551 nie dało rady ale pogrzebałem w menu serwisowym i zmieniłem rozpoznawanie modelu na wyższy i xvid śmiga, czy tu da się tak samo zrobić??
 

tutrus

New member
Po wielu latach użytkowania dzisiaj padł w tv całkowicie dźwięk [emoji22]. Miał ktoś podobny problem i jakoś sobie poradził.?

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry