Samsung seria 6

yasiorr

New member
Wiatam jestem nowym urzytkownikiem tego forum mam pytanie co do samsunga serii 6 chodiz mi o le32a656 co mozecie na temat tego telewizorka napisac ? wwarto upowac czy zastanowic sie nad czyms lepszym?
 

maxim25

New member
Le32a656

Od miesiąca posiadam ten TV. Wcześniej miałem LE32M87BD ale miał wadę i po wielu bojach z pewnym znanym sklepem wymieniłem na LE32A656.
Telewizor ładnie się prezentuje. Obudowa błyszcząca czarna na krawędziach przechodzi w kolor wiśniowy (mi sie podoba). Panel Ultra Clear odbija się w nim wszystko jak w lusterku, ale kiedy TV jest włączony nie widać tak bardzo tych odbić, chyba że powiesimy telewizor na przeciwko okna wtedy odbicia są uciążliwe. W M87 matryca była matowa i nic się nie odbijało. Ale w A656 dzięki temu panelowi jest lepsza czerń (oglądając na wprost czarne jest naprawdę super czarne). Kąty lepsze niż w M87 ale dalekie od ideału. Dobrze dopasowana podstawa, po zamontowaniu TV stoi poziomo, w M87 pochylał się trochę w lewo. Sterowanie na telewizorze dotykowe właściwie tych przycisków nie ma, dotykamy tylko odpowiednie miejsce na obudowie żeby np. przełączyć kanał, słabo opisane i trzeba dobrze się przyjżeć żeby trafić w odpowiedni sensor więc bez pilota się nie obejdzie. Pilot też ma błyszczącą obudowę. Duże podswietlane wszystkie klawisze (w M87 tylko część była podswietlana). Telewizor w porównaniu do M87 szybciej się włącza, szybko też przełącza kanały. Dużo ustawień w menu, żeby uzyskać zadowalający obraz trzeba troche czasu na ustawienia poświęcić. TV jest nowym produktem i niestety ma niedociągnięcia np regulacja ostrości działą od 0 do 5 a potem do 100 to już żadnej zmiany ostrości nie widać ale nowszy firmware pewnie załatwi sprawę. Dźwięk przyzwoity. Telegazeta brak polskich literek na TVP1 TVP2 TVP Info, ale na TVN czy Polsat ogonki już są. Złącze USB do oglądania zdjęć lub mp3 z pendriva oraz do aktualizacji firmware szkoda że filmów nie czyta. Jako jedyny z seri 6 nie ma 100Hz.
Obraz z kablówki spoko, EURO2008 wyglądało dobrze, ogólnie programy na żywo wyglądają dobrze, gorzej jakieś filmy z archiwum.
DVD up do 1080i pięknie, Divx z dvd też ładnie.
Pulpit Windows bardzo dobrze, HD 1080p z laptopa świetnie, ale HD 720p z laptopa dużo lepiej, może to zależało od materiału. Laptop podpięty przez HDMI.
Czytałem że u kogoś piszczy z tylu obudowy, że głośniki harczą, że występuje fioletowa poświata (purple haze czy jakoś tak) u mnie nic takiego nie stwierdziłem.
 

yasiorr

New member
Aha dzięki za wyczerpującą odpowiedz na mój post w razie czego ede pytal jeszcze jak kupie i bedemial jakieś problemy. A jeszcze jedno pytanko jak kupowac to tylko prze net co bo w normalnych sklepach cena jest ostro wygórowana.
 

yasiorr

New member
No wiec kupilem ten ekran o jaki pytalem was ale pojawil sie jeden problem ze pilot nie działa moze ktos soptkal sie z takim problemem?
 
Do góry