Samsung seria 5

przemty

New member
falamen napisał:
aby cieszyć się jakością obrazu należy podłączyć przewód component lub HDMI, który znacznie poprawił kolor ostrość obrazu.

rozumiem ze trzeba podłaczyc kabel component-component...a jak dałbym component- scart??
 

falamen

New member
przemty napisał:
rozumiem ze trzeba podłaczyc kabel component-component...a jak dałbym component- scart??


Najlepiej oryginalny component - component na nim bd miał najlepszą jakość jeżeli masz zajęte to miejscie to hdmi - hdmi.
 

falamen

New member
Scrappy napisał:
Prze 37A551 miałem toshibe 40:XF350PG i musze powiedzieć,że z samsunga jestem bardziej zadowolony szczególnie z wejscia USB i trybu DNIe+.
Przy aktualizacji softu moze ci sie przydać mój tutorial:
UPDATE Firmware Dla Samsungów z serii 5 i 6
Widzę, że na forum jest wielu posiadaczy samsungów z serii 5 i 6 więc zamieszczam (myślę że przydatną)instrukcje do updatu Firmware.Często update poprawia ostrość,kontrast i podświetlenie oraz współprace ze sprzętem audio/video/konsolami.
  • Jak sprawdzić jaką mamy ver. oprogramowania?
Wystarczy włączyć menu serwisowe które uruchamiamy następująco:
Gdy telewizor jest w trybie stand by klikamy szybko na pilocie Info, Menu, Mute, Power.Aby wyłączyć menu serwisowe restartujemy telewizor.

  • Przygotowania Pamięci przenośnej do wgrania aktualizacji.
Na pendrivi'e może znajdować się tylko jeden folder(w tym wypadku nasze oprogramowanie)

ściągamy update i wypakowujemy go.Następnie zgrywamy folder na pendrive.(MT8226).
Podłączamy pendriva do telewizora i jednocześnie naciskamy przycisk source(na telewizorze) i power(na pilocie).
Telewizor powinien wykryć aktualizacje i zainstalować ją.


  • Najnowsza aktualizacja(click)ver.1020.1


    Mam pytanie sprawdziłem jaką mam wersje oprogramowania na tv i pokazały mi się 2 pozycje
    T - PRLPEUS - 1004
    T - PRLPEUMD - 1020.0
    Tam kolego napisałes ze jest już ver.1020.1 i ja mam pytanie skąd ją wziąłeś skoro na stronie producenta jest T-PRLPEUMD-1019.0, a więc wychodzi na to, że starsza niż ta co teraz mam po kupnie tv. Proszę o odp skąd masz najnowsza oprogramowanie.
 

Scrappy

New member
falamen napisał:
Ja na swoim samsungu 37 cali po włożeniu płyty dvd do odtwarzacza dvd i odtworzeniu jej na moim tv full hd dostrzegłem smurzenie i spóźnianie się ostrości i dla nie w tajemniczonych choć większość z was pewnie o tym wie aby cieszyć się jakością obrazu należy podłączyć przewód component lub HDMI, który znacznie poprawił kolor ostrość obrazu.
Dvd masz podpięte pod euro? jeśli tak to nawet na telewizorze z najwyższej polki obraz będzie tragiczny.
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
Dvd masz podpięte pod euro? jeśli tak to nawet na telewizorze z najwyższej polki obraz będzie tragiczny.

a jak mam dekoder podpieety przez scart-scart i zamienie to na scart-component to poprawi to obraz czy szkoda tylko kasy na przewod...??
 

falamen

New member
Scrappy napisał:
Dvd masz podpięte pod euro? jeśli tak to nawet na telewizorze z najwyższej polki obraz będzie tragiczny.


Miałem i zmieniłem na przewód component - component jakość nieporównywalnie lepsza.
 

falamen

New member
Scrappy napisał:
Aktualizacja jest do modelu A656 ale do A55 1pasuje idealnie,wychodzi na to ze masz 1020.0 u mnie jest tak samo.
T - PRLPEUS - 1004-1ver.
T - PRLPEUMD - 1020.0 Aktualna ver.

Nie ryzykuje skoro to nie dla serii piątej 1020.0 ver póki co nie mam problemu, a na obraz się nie skarże tak więc zostawiam tą aktualna wersję 1020.0
 

Scrappy

New member
Masz wersje 1020.1 tylko nie wiem dla czego w menu serwisowym wyświetla 1020.
przemty napisał:
a jak mam dekoder podpieety przez scart-scart i zamienie to na scart-component to poprawi to obraz czy szkoda tylko kasy na przewod...??
Ja by po prostu zainwestował w coś z hdmi duże koszty to nie są a różnica dość duża.
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
Masz wersje 1020.1 tylko nie wiem dla czego w menu serwisowym wyświetla 1020.

Ja by po prostu zainwestował w coś z hdmi duże koszty to nie są a różnica dość duża.

wiem ze duza ale co zrobic z cyfrowym polsatem, gdy ponoc karta przypisana jest do dekodera i na innym nie pojdzie...a umowa jeszcze troche potrwa...
 

Scrappy

New member
Najlepiej idz do punktu cyfrowego polsatu i spytaj czy możesz wmienić dekoder może ci coś zaproponują.
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
Najlepiej idz do punktu cyfrowego polsatu i spytaj czy możesz wmienić dekoder może ci coś zaproponują.

wlasnie do nich napisałem, zobacze co "centrala" odpowie i najwyzej wtedy pojde do punktu...:eek:k:
 

przemty

New member
i taka otrzymałem odpowiedz:(
Uprzejmie informuję, że obecnie Cyfrowy Polsat nie przewiduje takiej możliwości. W przypadku pojawienia się oferty umożliwiającej wymianę dekodera na dekoder HD, zostanie ona do Pani przesłana.
 
Do góry