Samsung seria 5

Scrappy

New member
sam w to nie wierzyłem więc pożyczyłem miernik od znajomego i mój 37A551 przy ustawieniach
Try:Gry
Podświetlenie 10
reszta 55-70
DNIe+:Off
pobierał 90W więc dość mało kiedy zmieniłem na ustawienia własne do oglądania TV (podś.9 kontrast 75 DNIe+:ON) pobierał 130W więc i tak nie dużo.
 

broda1725

New member
Bez reklam
To by dowiodło oszustwa to co mówi KIKI i AR2 że LCD pobiera więcej prądu, bo w LCD świetlówki świecą ciągle a w PDP jest to zmienne, w jakimś to artykule to opisywali i potwierdzali. Coś tu śmierdzi :rolleyes:
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
pobierał 90W więc dość mało kiedy zmieniłem na ustawienia własne do oglądania TV (podś.9 kontrast 75 DNIe+:ON) pobierał 130W więc i tak nie dużo.
jeżeli tak naprawdę jest to :eek:k:
tylko utwierdza mnie to w przekonaniu aby kupic ten tv...;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
Coś mi się nadal nie chce wierzyć, może jakieś foty tego urządzona. Bo przeważnie to co piszą producenci LCD na temat poboru prądu to jest nieprawda ale na niekorzyść użytkownika. A tu całkiem co innego.

Z chęcią bym kupił takie urządzono więc proszę o namiary zrobię i ja testy.
 

Scrappy

New member
kup zwykły watomierz koszt do 40zł, zdjęcia nie wrzucę bo urządzenie oddałem znajomemu(elektryk) bardzo prosto możesz to sam sprawdzić.
 

Dantex76

New member
Scrappy napisał:
Prze 37A551 miałem toshibe 40:XF350PG i musze powiedzieć,że z samsunga jestem bardziej zadowolony szczególnie z wejscia USB i trybu DNIe+.
.......... ....Najnowsza aktualizacja(click)ver.1020.1</ul>
Skąd pewność, że ta wersja firmware jest pod 551. Na stronie wuwuwu.samplex.org są wypisane różne modele serii 5, ale 551 się tam nie doczytałem.​
Mam pytanie do posiadaczy 551. Jak oglądam serial Lost w HD z VOD i mam włączony tryb obrazu na dynamiczny z ustawieniami domyślnymi to jak np. facet idzie przez las to q$@$@ko niemiłosiernie smuży dookoła jego postaci. Dopiero wyłączenie opcji poprawa filmów wyłącza smużenie. U mnie najlepiej ogląda się filmy akcji w trybie film lub co najwyżej standardowy. Trochę bezsensu, żeby wodotryski typu DNIe czy Movie +, pogarszały obraz w ruchu zamiast poprawiać? przy obrazach statycznych jest idealnie. Domyśle kontrast kolorów w trybie dynamicznym jest porażająco agresywny. Proszę napiszcie jak to wygląda u was i przy jakich ustawieniach oglądacie tryb dynamiczny.
 

zibiraze

New member
Pobór Energii 40a551

Witam
Urządzenie pomiarowe nabyłem w Lidlu,było w ofercie w tamtym tygodniu.
Jak mi czas pozwoli to w niedzielę dokonam następnych pomiarów i w miarę możliwości zamieszczę zdjęcia.
Co do aktualizacji, ostatnim oficjalnym softem dla 5 jest 1019,myślę że zainstalowanie 1020.1 nie powinno za wiele namieszać w tv serii 5**(może poprawić formatowanie ale spieprzyć kolory),z manuali 5 i 6 wynika że mają te same bebechy tylko różne chassis,poprzednie softy były takie same dla 5 i 6, nawet 1019 wisiał krótko jako oficjalny dla 6.
A na tej stronie z aktualizacjami mamy oznaczenia na rynek angielski ich 557 to nasza 551.
 
Ostatnia edycja:

batik2

New member
Samsung LE37A551

Witam,
Mam pytanie odnośnie włAśnie Samsunga LE37A551,

Na obudowie na dole pod ekranem mam napis/logo HD READY, dlaczego skoro LCD to FULL HD??

Pozdrawiam
 

przemty

New member
tak mi dziś wpadło do głowy, bo w przyszłym tygodniu zamierzam kupić tv.
Czy istnieje jakaś możliwość aby w Le37A552 sprawdzić ile godzin on już działał, czy jest jakiś taki licznik??
Pytam się bo chciałbym (o ile jest taka możliwość) sprawdzić to w sklepie, żeby mi nie wepchali TV z wystawy który przez kilka miesięcy dzień dzień był włączony po ileś godzin...
 

przemty

New member
udało mi się znaleźć ze ponoć w menu serwisowym jest taka opcja (wejście INFO,MENU,MUTE,POWER), ale ponoć wejście i wyjście z menu tego powoduje kasowanie ustawień i wątpię aby sprzedawca chciał mi to pokazać, ale jeżeli udało mi się namówić go to jaka wartość (ile godzin używalności) dyskwalifikuje TV do zakupu??
 

Scrappy

New member
nie bierz jeśli ma ponad 300h na liczniku,mój miał przy wyjęciu z kartonu 1h pewnie nie nalicza minut.i oczywiście poproś o zejście z ceny w wypadku gdy ma ponad 15h.
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
nie bierz jeśli ma ponad 300h na liczniku,mój miał przy wyjęciu z kartonu 1h pewnie nie nalicza minut.i oczywiście poproś o zejście z ceny w wypadku gdy ma ponad 15h.
ze zejsciem z ceny bedzie chyba ciezko bo teraz LE37A552 tam gdzie chce go kupić czyli w rtv euro agd jest na (ponoc ) promocji i jest za 1890 PLN niby przecena z 2400 PLN i pewnie juz taniej sie nie uda zejśc;)
 

borlik

New member
W Łodzi są 3 Euro-agd. Tylko w jenym robili problemy z ewentualną wymianą jakby mi się cos niepodobało. W pozostałych podejście do klienta na 5+!!! Nie tylko że sobie wymieniłem piszczący egzemplarz to dostałem oba w zaplombowanym, zapakowanym fabrycznie opakowaniu.
Myślę ze nie bedziesz miec problemów z zakupem NÓWKI. I tak nie śćiągają z półki tylko z magazynu. Zawsze możesz o to zapytać.
Ja osobiście polecam zakupy w Euro-agd.
 

zibiraze

New member
Test Z Foto

Witam
Mały test prądożerności poparty fotkami.
W obu pomiarach ustawienia takie same(jednak inne niż poprzednio)
Tryb film, czerń HDMI na poziomie niski,przestrzeń kolorów użytkownika,reszta wyłączona.
Oszczędzanie energii wyłączone
bfa8089a5cecbabc30b9ffba4b75f533.jpg

czas trwania testu
fotka_76239.html
9e66d2d61cdb84ce347ba9c4eab20623.jpg

pobór energii 0.20 KWH
Oszczędzanie energii na auto
fotka_76240.html
czas 2.00.34(nie wklejam zdjęcia bo zabieraja duzo miejsca;)
fotka_76241.html
b4a7d6a104974f6e29b90429c641ae05.jpg

pobór energii
Sygnał tv w testach był podawany z tunera N,przypuszczam że sygnał podawany na wejście antenowe wygeneruje kilka dodatkowych watów.
 
Ostatnia edycja:

przemty

New member
borlik napisał:
Ja osobiście polecam zakupy w Euro-agd.
no mam nadzieje ze będzie dobrze, szczególnie ze zamierzam wziąść na raty 0%- na miejscu się okaże czy tak jest faktycznie, a gotówka przyda się na coś innego...;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
zibiraze napisał:
Witam
Mały test prądożerności poparty fotkami.
W obu pomiarach ustawienia takie same(jednak inne niż poprzednio)
Tryb film, czerń HDMI na poziomie niski,przestrzeń kolorów użytkownika,reszta wyłączona.
Oszczędzanie energii wyłączone

czas trwania testu
fotka_76239.html

pobór energii 0.20 KWH
Oszczędzanie energii na auto
fotka_76240.html
czas 2.00.34(nie wklejam zdjęcia bo zabieraja duzo miejsca;)
fotka_76241.html

pobór energii
Sygnał tv w testach był podawany z tunera N,przypuszczam że sygnał podawany na wejście antenowe wygeneruje kilka dodatkowych watów.
Gdzie można kupić takie urządzonko i jaka cena, przydała by mi się taka zabawka.

EDIT: OK już znalazłem ;) WATOMIERZ !!!
 
Ostatnia edycja:

falamen

New member
Jakość obrazu

Ja na swoim samsungu 37 cali po włożeniu płyty dvd do odtwarzacza dvd i odtworzeniu jej na moim tv full hd dostrzegłem smurzenie i spóźnianie się ostrości i dla nie w tajemniczonych choć większość z was pewnie o tym wie aby cieszyć się jakością obrazu należy podłączyć przewód component lub HDMI, który znacznie poprawił kolor ostrość obrazu.
 
Do góry