Samsung seria 5

przemty

New member
Witam po raz pierwszy na forum.
Jeżeli piszę w złym dziale, to na początek przepraszam za wszystko co źle robię.
Chcę kupić telewizor Samsung LE32A55x i właśnie nie wiem, który wybrać bo ze specyfikacji wynika, że różnią się one tylko wyglądem i wymiarami. Czy tak jest naprawdę??
Co oznacza po oznaczeniu, które podałem wyżej oznaczenie P2R (552), P3R(552), P4R(553)??
Osobiście stylistycznie podoba mi się LE32A552 ale czy warto go brać??

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Scrappy

New member
różnią sie one tylko wyglądem sam mam 37A551 ze szklem u dolu ekranu w parametrach nie ma różnicy.A552 ma chyba biały pasek zamiast szkła nie wygląda najgorzej więc jesli jesteś zdecydowany to kupuj.
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
różnią sie one tylko wyglądem sam mam 37A551 ze szklem u dolu ekranu w parametrach nie ma różnicy.A552 ma chyba biały pasek zamiast szkła nie wygląda najgorzej więc jesli jesteś zdecydowany to kupuj.
właśnie tez zauważyłem ze ten pasek na dole to jedyna roznica no i wzaleznosci od "strony w sieci" w parametrach pisze, że 552,553 maja tuner dvb-t a 551 nie ma i na odwrót. To jak to jest z tym tunerem??
I czy mógłby mi ktoś wyjaśnić oznaczenie P2R,P3R ...??

edit: Po poscie Scrappy`ego i przegladnieciu stron sklepów zaczynam sie zastanawiac czy nie lepiej zamiast tej 32" wybrac 37" z tym, że odległośc od telewizora bedzie maksymalnie 2,5m. Czy warto??

EDIT 2: kolejny raz cos dorzucę:D. Otóż im bardziej zagłebiam się w forum tym częsicej czytam o LE37551, że są z nim kłopoty, że sam obraz znika itd. i wogóle o 37" jest znacznie wiecej postów o usterkach niż w przypadki 32"?? Czyzby seria 37" model 551 był jakis feralny??
Wiem, że już tyle pytan zadałem, ale chciałem to wszystko w jednym watku napisać, aby nie tworzyc nowych a może ktoś odpowie mi choć na kilka znich...:grin:
 
Ostatnia edycja:

Scrappy

New member
-W tych usterkach najczęściej wadliwy jest soft, wystarczy wgrać nowy ze strony producenta i po kłopocie.
-Ja mam 37" i siedze 2,20m od tv i jest idealnie
-Tunera i tak w Polsce nie wykorzystasz bo jest on w MPEG2 a w PL jest standard MPEG4
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
-W tych usterkach najczęściej wadliwy jest soft, wystarczy wgrać nowy ze strony producenta i po kłopocie.
-Ja mam 37" i siedze 2,20m od tv i jest idealnie
-Tunera i tak w Polsce nie wykorzystasz bo jest on w MPEG2 a w PL jest standard MPEG4
widzę że jako jedyny poświęcasz mi czas :eek:k:
skoro mówisz ze to w większości przypadków wina softu to pewnie zdecyduje się na 37" szczególnie gdy cena zachęca 1890 a różnica miedzy 32" to tylko 100 PLN.
A co do odległości to ja mam identyczna jak ty więc powinno też być u mnie ok
 

Scrappy

New member
Prze 37A551 miałem toshibe 40:XF350PG i musze powiedzieć,że z samsunga jestem bardziej zadowolony szczególnie z wejscia USB i trybu DNIe+.
Przy aktualizacji softu moze ci sie przydać mój tutorial:
UPDATE Firmware Dla Samsungów z serii 5 i 6
Widzę, że na forum jest wielu posiadaczy samsungów z serii 5 i 6 więc zamieszczam (myślę że przydatną)instrukcje do updatu Firmware.Często update poprawia ostrość,kontrast i podświetlenie oraz współprace ze sprzętem audio/video/konsolami.
  • Jak sprawdzić jaką mamy ver. oprogramowania?
Wystarczy włączyć menu serwisowe które uruchamiamy następująco:
Gdy telewizor jest w trybie stand by klikamy szybko na pilocie Info, Menu, Mute, Power.Aby wyłączyć menu serwisowe restartujemy telewizor.

  • Przygotowania Pamięci przenośnej do wgrania aktualizacji.
Na pendrivi'e może znajdować się tylko jeden folder(w tym wypadku nasze oprogramowanie)

ściągamy update i wypakowujemy go.Następnie zgrywamy folder na pendrive.(MT8226).
Podłączamy pendriva do telewizora i jednocześnie naciskamy przycisk source(na telewizorze) i power(na pilocie).
Telewizor powinien wykryć aktualizacje i zainstalować ją.
 

przemty

New member
a co na aktualizacje softu producent??
podejrzewam ze jest ta wersja ze strony producenta, ale czy jak samemu wgramy to nie straci się gwarancji??
 

przemty

New member
A jaki masz sygnał i w jaki sposób(przez co) masz podłączony do TV?.
Bo ja mam Cyfrowy Polsat i dekoder Echostar 717 i kiedyś czytałem, że z polsatu obraz na LCD jest marnej jakości, szczególnie przy podłączeniu dekodera do TV przez euro złącze, a innego złącza w tym dekoderze nie mam..
 

Scrappy

New member
To jakość będzie kiepska, ja mam podłączony do anteny zbiorczej i obraz jest słaby ale oglądam głównie filmy na dvd,blu-ray i gram na ps3 za jakiś czas planuje kupno dekodera HD.
 

przemty

New member
Scrappy napisał:
To jakość będzie kiepska, ja mam podłączony do anteny zbiorczej i obraz jest słaby ale oglądam głównie filmy na dvd,blu-ray i gram na ps3 za jakiś czas planuje kupno dekodera HD.
no właśnie tak podejrzewałem, że potwierdzisz te złe prognozy :(
u mnie TV będzie służył głownie do oglądanie telewizji, rzadziej podepne pod niego kompa itd.
A czy sygnał z polsatu cyfrowego jest faktycznie taki zły??
I dalej jestem w kropce czy pchac sie w 37" czy nie poprzestac na 32"...:confused:
 

Scrappy

New member
Jeśli możesz to weż 37"bo potem będziesz żałował.Cyfrowy polsat przez euro nie będzie w takiej złej jakości jak obraz ze zbiorczej.Zawsze to cyfrowa jakość przez jakiś czas miałem N-Boxa podłączonego przez auro i nie było tak zle.
 

borlik

New member
przemty napisał:
no właśnie tak podejrzewałem, że potwierdzisz te złe prognozy :(
u mnie TV będzie służył głownie do oglądanie telewizji, rzadziej podepne pod niego kompa itd.
A czy sygnał z polsatu cyfrowego jest faktycznie taki zły??
I dalej jestem w kropce czy pchac sie w 37" czy nie poprzestac na 32"...:confused:

Ja oglądam 37 na kablówce. Obraz baaaaardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Sa kanały na których odbiór jest gorszy (ale nigdy taki zły jak w sklepach) a są kanały których jakośc mnie po prostu powala - a to przecież zwykły sd...

Naprawdę nie ma się co bać sygnału sd no chyba że ktoś jest przyzwyczajony do ciągłego hd. Ja po przesiadce z crt jestem baaaardzo zadowolony i w moim przypadku jakość jest lepsza niż ze starego odbiornika.
 

przemty

New member
borlik napisał:
Ja oglądam 37 na kablówce. Obraz baaaaardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Sa kanały na których odbiór jest gorszy (ale nigdy taki zły jak w sklepach) a są kanały których jakośc mnie po prostu powala - a to przecież zwykły sd...

Naprawdę nie ma się co bać sygnału sd no chyba że ktoś jest przyzwyczajony do ciągłego hd. Ja po przesiadce z crt jestem baaaardzo zadowolony i w moim przypadku jakość jest lepsza niż ze starego odbiornika.

dzieki za info, właśnie takiej odpowiedzi czekałem...;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
U mnie na 451 też jest ładny wszystko zależy jak daje nadawca. Jeśli na CRT masz super obraz to na LCD też będzie spoko. Nie ma co się zrażać.
Teraz mam "N" ale to już inna bajka, choć niektóre kanały SD są gorsze niż z kablówki a dlatego że do TV mam podpięte przez HDMI i wtedy tv już nic nie poprawia. A jak masz analogowo podpięte to wtedy tv sobie scaluje obraz.
 

zibiraze

New member
Pobór Energii 40a551

Witam
Może kogoś zaciekawi jaki apetyt mają te samsungi.
Pomiary były dokonywane w warunkach na wskroś nie laboratoryjnych ;)
-urządzenie pomiarowe z Lidla
-pomiar był wykonywany dwa razy w różnych proporcjach materiały SD I HD,formatowanie na tv ustawione na 16:9.
Pomiar pierwszy
Tryb Dynamiczny-bez regulacji w ustawienia podstawowe, kontrast dynamiczny ustawiony na niski,czerń na średnim, czerń HDMI włączona i to tyle, reszta wyłączona.Test trwał 4.45 godziny- średnie prądożerstwo wyniosło 157W/h.
Pomiar drugi
Tryb Film-regulacja ustawień podstawowych pod użytkownika,kontrast dynamiczny niski, barwa- ciepły 1, czerń na średnim, czerń HDMI włączona, oszczędzanie na średnim(według kilku recenzji te ustawienia są najbliższe barwie światła słonecznego 6500K- przy ustawieniu barwy na ciepły 2).Test trwał w sumie jakieś 10 godzin(nie jednorazowo:) średnia spożycia wyniosła 78W
 
Ostatnia edycja:

Scrappy

New member
Na stronie samsunga jest podane że pobiera on 199W,więc mnie miło zaskoczyłeś, a jaką wielkość testowałeś?
 

zibiraze

New member
40a551

Jak w tytule było to 40',myślę że jest to niezły wynik nawet w porównaniu do serii 7000 LG gdzie piszą że 42' w jakiś super ustawieniach potrafi pobrać niecałe 70W,np.sony 32' 2520 przy oszczędnych ustawieniach pobrał w czasie testu średnio 80W/h.
 
Do góry